Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem za bardzo jak w to wejść. Zresztą chyba za stary już jestem, na etacie czasu brakuje. Co do talentu, to też nie wiem, czy bym podołał (chociaż jak się patrzy na niektóre galerie w sieci, czy u miejscowych fotografów, to zdaje się, że jakoś by dało radę :P - fotoknyt są najlepsi). Jaj też nie mam już chyba do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten OM-E1 tylko jak zawszę chodzi o kasę, a ja wole hobbystyczną swobodę bez takich kosztów.

Jest też jedno mocne ALE analogi, kliszą dają w obrazie coś czego matryca nie daje, a wszystko sprowadza się do optyki. Którą można używać z matrycą jak i kliszą ...

 

Nie bez powodu tez takie tuzy jak 5D+grip 1D są duże, nie musi być ciężkie ale męska dłoń jest deko za duża na małe bezlusterkowce. Choć mały aparacik do hobbystycznego fotografowania ma więcej zalet niż wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustrzanki nawet najtańsze wciąż lepiej leżą w ręce niż większość bezlusterkowców. W większości bezlusterkowców wizjera nie uświadczysz, ewentualnie będzie to nieopłacalne akcesorium w cenie niezłego obiektywu, więc na jedno wychodzi. Większość mirrorlessów ma mniejszą matrycę, więc nawet najmniejsza lustrzanka ze zbliżonego roku produkcji będzie miała z tego tytułu przewagę. Dochodzi jeszcze czas pracy na baterii... Za bezlusterkowcami przemawiają rozmiary i waga, ewentualnie jeszcze filmowanie, street i makro... Także nie ma oczywistego wyboru.

 

Mam wrazenie Jimmi ze albo dawno nie mailes w rekach bezlusterkowcow albo miales jakies dziwne. Jak ktos szuka takie z dobrym gripem to cala czolowka cos oferuje (Olympus, Panasonic, Sony, Fuji). Wizjer jest coraz czesciej dostepny - poza najtanszymi i najmniejszymi (choc nie zawsze - vide GM5) maja go wszystkie bezlusterkowce. Ba - zwykle wizjer jest sporo lepszy niz w lustrzankach APSC. Co do matryc - spora czesc ma matryce APSC (Fuji, Sony, Canon), m43 jest niewlele mniejsza a w dodatku lepsza niz ta w APSC Canona - w zasadzie tylko Nikonowskie bezlusterkowce wypadaja gorzej niz srednia. Poza tym co napisales bezlusterkowce maja rowniez lepsza oferte szkiel natywnych. APSC w lustrzankach jest pod tym wzgledem traktowane nieco po macoszemu i wielu wypadkach trzeba korzystac ze szkiel FF - za to zwykle sa tez tansze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lustrzanki nawet najtańsze wciąż lepiej leżą w ręce niż większość bezlusterkowców. W większości bezlusterkowców wizjera nie uświadczysz, ewentualnie będzie to nieopłacalne akcesorium w cenie niezłego obiektywu, więc na jedno wychodzi. Większość mirrorlessów ma mniejszą matrycę, więc nawet najmniejsza lustrzanka ze zbliżonego roku produkcji będzie miała z tego tytułu przewagę. Dochodzi jeszcze czas pracy na baterii... Za bezlusterkowcami przemawiają rozmiary i waga, ewentualnie jeszcze filmowanie, street i makro... Także nie ma oczywistego wyboru.

 

Mam wrazenie Jimmi ze albo dawno nie mailes w rekach bezlusterkowcow albo miales jakies dziwne. Jak ktos szuka takie z dobrym gripem to cala czolowka cos oferuje (Olympus, Panasonic, Sony, Fuji). Wizjer jest coraz czesciej dostepny - poza najtanszymi i najmniejszymi (choc nie zawsze - vide GM5) maja go wszystkie bezlusterkowce. Ba - zwykle wizjer jest sporo lepszy niz w lustrzankach APSC. Co do matryc - spora czesc ma matryce APSC (Fuji, Sony, Canon), m43 jest niewlele mniejsza a w dodatku lepsza niz ta w APSC Canona - w zasadzie tylko Nikonowskie bezlusterkowce wypadaja gorzej niz srednia. Poza tym co napisales bezlusterkowce maja rowniez lepsza oferte szkiel natywnych. APSC w lustrzankach jest pod tym wzgledem traktowane nieco po macoszemu i wielu wypadkach trzeba korzystac ze szkiel FF - za to zwykle sa tez tansze

 

No może rzeczywiście trochę przesadziłem. Nie przypuszczałem, że porządniejsze bezlusterkowce tak szybko potanieją. Co do tej czołówki, właśnie chodzi o to, że nie brałem jej pod uwagę, bo skupiłem się po prostu na porównaniu lustrzanek entry level z odpowiadającymi im cenowo bezlusterkowcami.

 

Ogólnie nieźle się zdziwiłem widząc nowe samsungi nx30 za 1600zł... co prawda nie jest to polska dystrybucja, ale i tak cena zabójcza jak na możliwości tego sprzętu. Aż się zastanawiam nad zakupem, zwłaszcza, że ceny lustrzanek pentaxa (mam k30), stoją w miejscu, a wręcz bym powiedział, że poszły w górę, więc stratny na sprzedaży nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie po kilku dniach intensywnego szukania znalazłem swój pierwszy poważny aparat :)

Canon SX10IS za marne 200zł (jeszcze nie przyszedł, więc może być cegła!)

Obrotowy wyświetlacz i wizjer :) To jest to.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakupiłem e-pl5. Zobaczy się ile warte są dołączone słoiki...

a jakie są dołączone?

EZ-M1442 II R + EZ-M40150 R

Jeżeli to ten naleśnik z power zoomem to nie wybrałeś zbyt szczęśliwie. To jeden z gorszych obiektywów w systemie i będziesz musiał mieć niezłe szczęście żeby trafić na przyzwoity egzemplarz

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zakupiłem e-pl5. Zobaczy się ile warte są dołączone słoiki...

a jakie są dołączone?

EZ-M1442 II R + EZ-M40150 R

Jeżeli to ten naleśnik z power zoomem to nie wybrałeś zbyt szczęśliwie. To jeden z gorszych obiektywów w systemie i będziesz musiał mieć niezłe szczęście żeby trafić na przyzwoity egzemplarz

 

kiedy to nie naleśnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli to ten naleśnik z power zoomem to nie wybrałeś zbyt szczęśliwie. To jeden z gorszych obiektywów w systemie i będziesz musiał mieć niezłe szczęście żeby trafić na przyzwoity egzemplarz

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

 

Masz na myśli pewnie ten 14-42 dodawany chyba do e-pl7

http://rozetka.com.ua/olympus_m_zuiko_digital_ez_m1442_silver/p1130075/

 

Do e-pl5 dają inny

http://www.ceneo.pl/13685667

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem ostatnio Sigme DP1 Merill i powiem tak. Świadomy zakup do konkretnego celu. Wymiata jakością obrazka na ISO 100 FF, APS-C oraz m4/3 które posiadam :)

:o

 

a jak z rolling shutter przy filmach przy takiej dziwnej matrycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum cyfrowy nie jest niczym złym i jego brak nie świadczy o tym czy zdjęcie jest Dobre.

Szum może przeszkadzać Kowalskiemu jak ogląda "plastikowe" lale w kolorowych tygodnikach, bo tak został "wyedukowany" przez media. Jest to analogia, biorąc nasze podwórko, do "basssu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności