Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Wygodne sluchawki nauszne/wokoluszne do kompa (desktop)


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakich wygodnych, (dosc) duzych sluchawek do podlaczenia do kompa. Sam nie wiem jeszcze, czy zdecyduje sie na nauszne czy wokoluszne (wieksze) - te pierwsze bylyby pewnie lzejsze, a wiec tu na plus. Uzywane beda wylacznie w domu, nie na zewnatrz, wiec chyba raczej (pol)otwarte, a nie zamkniete (nie musza tlumic dobrze odglosow otoczenia).

 

Zastosowanie: standard (filmy, gry, muzyka, youtube). Podlaczone beda do integry na plycie glownej (ale nowej o niezlej juz, jak dla mnie, jakosci dzwieku), wiec CELOWO nie podaje widelek cenowych sluchawek - chodzi o to, by wykorzystac mozliwie maksymalnie potencjal tej integry, i zeby nie kupic czegos "na wyrost", czego jakosci na integrze nie bedzie slychac (czytaj: zbyt dobrego/drogiego).

 

Priorytet to wygoda noszenia (nieuciskanie glowy, niepocenie uszu etc) przy zalozeniu na dluzej (ponad 1h), TRWALOSC, nie za ciezkie (chyba, ze sie zdecyduje na wokoluszne, wtedy wiadomo, ze ciezar wzrosnie), no i jednak jakosc dzwieku, zwlaszcza dobre lokalizowanie zrodel dzwieku w grach icon_wink2.gif..

 

Napiszcie, czego sami uzywacie, i co moglibyscie z czystym sumieniem polecic.

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie, plyta wspolczesna: kodek audio to Realtek ALC889 (nie 888), czyli prawie ze najnowszy wypust (poza najnowszym 898 i 892 gorszym dzwiekowo od 889).

 

ceny sluchawek nie precyzuje, bo nie wiem, co by bylo "w sam raz" do tej tej dzwiekowki, a co juz duzo na wyrost (troche na wyrost moze byc, ale bez przesady).

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś Superluxy: HD681 jak lubisz jasne granie lub HD330 jak wolisz więcej basu. Do tego welurowe pady od AKG albo skarpetkowy mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne superluxy? Jak np. HD668B? Albo Panasy RP-HTF600 (masz je tez w podpisie)?

 

A moze cos z np. Sennheisera? WQ innym miejscu ktos mi polecil HD 518 (jako wygodne - ale nie wiem, jak z samym dzwiekiem w nich - podobno sporo basu maja).

Jeśli chodzi o wygodę to osobiście wolę pałąk od HD681 od tego w HD668b. Panasy HTF600 też są wygodne, pady mniej pocą niż w Superluxach ale jednak też pocą (jak każde skórzane) i nie zrobisz im skarpetkowego moda (za to można welury beyera kupić).

Senki HD540 są bardzo wygodne (chyba najwygodniejsze jakie na głowie miałem), ale niestety nie do integry - one wymagają mocy zdecydowanie więcej niż HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka/popu/elektroniki/ambientu lepsze bylyby Superluxy HD681 (bez zadnej literki po 681 -wiem, ze sa tez 681B i 681F) czy HD330? Panasy HTF600 widze, ze sa juz slabo dostepne w sklepach (dosc stary model) - jest jakis nastepca ich?

 

A co ew. z zamknietych by sie moglo nadac (moze tu jest wiekszy wybor)?

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcy to chyba jeszcze nie ma, ale jest starszy brat HTF890 http://www.ceneo.pl/9555672 . Podejrzewam, że ten sam przetwornik w wygodniejszej obudowie.

Z superluxów dla mnie zdecydowanie lepsze są HD330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, SL HD 330 maja impedancje AZ 150 Ohm. Nie beda zbyt wymagajace do wysterowania dla desktoppowej integry (w sensie, cichutki dzwiek i/lub marny/znieksztalcony/zubozony dzwiek nawet jak glosnosc bedzie w miare ok)?

 

co byloby dla mnie lepsze: Superlux HD668B czy HD330 (glownie pod katem jakosci dzwieku i dopasowania do gatunkow w.w., ale tez wygody noszenia, i kwestii latwosci/trudnosci wysterowania przez desktopowa integre)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośność to HD330 i HD668b grają na bardzo zbliżonym poziomie. Na mojej integrze ustawione ok 20% (max 40%) więc i na innych nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681b nie grają tak źle z integry, sam się zdziwiłem. Do rocka i ostrzejszych gatunków polecam, w grach sprawdzają się dobrze. Na dyskotekowy bas w nich bym na Twoim miejscu nie liczył, one potrafią mocno "przywalić" ale ten bas jest kontrolowany i krótki. Na pewno nie kupiłbym ich gdybym słuchał dubstepu i innej muzyki z naciskiem na bas. Choć świeżo po zakupiemi się baardzo podobał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez nie ogarniam za bardzo roznicy miedzy HD 681 (chyba najpopularniejsza odmiana 681) a 681B (jest jeszcze chyba najmniej popularna 681F). Czyli do rocka i ogolnie dynamicznej, ostrzejszej muzyki 681B jest bardziej odpowiednie niz 681? Moglby mi ktos zarysowac ogolna roznice brzmieniowa miedzy 681/681B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się też Sennheiserom HD380 Pro, sam ich używam, mają przyjemny mocny bas, szeroką scenę, więc do Twojego rodzaju muzyki się na pewno nadadzą. Są wygodne i czułe na ustawienia equalizera, nie będziesz miał problemu, żeby dostosować ich pod swój gust brzmieniowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681 są polecane do klasyki, B do rocka. Nie słuchałem zwykłych, patrząc po wykresach mogą mieć lepszy bas i być "spokojniejsze". B akcentują bardzo gitary, wokal, grają mocno z masą energii. Które wybierzesz to już kwestia gustu, ja jednak bym omijał 668b bo to całkiem inny model i pod integrą mogą zagrać gorzej od modeli 681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a wie ktos cos na temat SL HD440, i jak sie maja do (zwlaszcza) HD330 i roznych HD681?

Wiem tyle, że mimo iż przetwornik ten sam co w HD330 to grają sporo jaśniej, nawet jaśniej niż CAL. Prawdopodobnie HD660 (z tym samym przetwornikiem ale innym kształtem muszli i pałąka) grają bardzo podobnie a przynajmniej są dostępne i to nawet w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności