Skocz do zawartości

Test DAPa Iriver AK100


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie jeszcze trudniejszy:) dopiero zaczynam:), ale które AK 100 uciągnie, już się powtarzam, ale czy AK 100+DT880 250 ohm to dobre połączenie?, ktoś słuchał ma jakąś opinie?



odnośnie DT 880 i jazzu którego z rosnącą niecierpliwością chciałbym juz słuchać (znaleźone na forum audiostereo):

 

"akurat z powyzszych nausznikow do jazzu najbardziej nadaja sie moim zdaniem dt880, czy tez te sluchawki pokaza najwiekszy potencjal w takim graniu, Sennheisery beda zapewne ciekawsze w rocku, bo sa bardziej ofensywne (hd600) badz z racji milego uwypuklania basu (hd650) wzgledem dt880, te jednak pokaza tutaj najlepsza przestrzen/akustyke czy tez zwyczajnie klimat takich nagran, maja bowiem znakomita gore pasma. Podkreslam raz jeszcze, ze to odnosi sie wlasnie do podanego gatunku muzycznego"

"HD650 do jazzu? Werbel na tych słuchawkach brzmi "jak ****o w lesie". Dodam jeszcze, że stają się strawne dla uszu po wymianie kabla dopiero. To już lepiej HD600 jak ma być Sennheiser. Według mnie pastwa dobrze wytłumaczył dlaczego DT880. K701 żeby sensownie zagrały potrzebują wzmacniacza o dobrych zdolnościach napędowych i brzmieniowych. Budżetowy OTL nie podejdzie, jazgoczący tranzystor też nie"

 

i bądź tu mądry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"akurat z powyzszych nausznikow do jazzu najbardziej nadaja sie moim zdaniem dt880, czy tez te sluchawki pokaza najwiekszy potencjal w takim graniu, Sennheisery beda zapewne ciekawsze w rocku, bo sa bardziej ofensywne (hd600) badz z racjimilego uwypuklania basu (hd650) wzgledem dt880, te jednak pokaza tutaj najlepsza przestrzen/akustyke czy tez zwyczajnie klimat takich nagran, maja bowiem znakomita gore pasma. Podkreslam raz jeszcze, ze to odnosi sie wlasnie do podanego gatunku muzycznego"

"HD650 do jazzu? Werbel na tych słuchawkach brzmi "jak ****o w lesie". Dodam jeszcze, że stają się strawne dla uszu po wymianie kabla dopiero. To już lepiej HD600 jak ma być Sennheiser. Według mnie pastwa dobrze wytłumaczył dlaczego DT880. K701 żeby sensownie zagrały potrzebują wzmacniacza o dobrych zdolnościach napędowych i brzmieniowych. Budżetowy OTL nie podejdzie, jazgoczący tranzystor też nie"

 

Słucham głównie Jazzu, ciekawe to co zacytowałeś, utwierdza mnie w przekonaniu, że lepiej słuchać zamiast czytać. Szczególnie posty ludzi, którzy nie mają nic mądrego do napisania.

 

ps. nie pije do Ciebie, a do autora powyższych słów, żeby było jasne.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać "nowicjusz" jakim jestem nie ma łatwo:( na forach jest sporo sprzecznych informacji i opinii osób o sprzęcie, który widzieli jedynie na zdjęciach. Dla takich jak ja pozostaje zakup w ciemno, bądź prosić (męczyć) jakiegoś doświadczonego forumowicza o sprawdzenie danego zestawienia i w miarę obiektywny osąd. Jak dobrze, że jeszcze są ludzie którzy chcą pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... bo właśnie ostatnio zastanawiam się nad kupnem dobrego playera do moich K550.

Jak się te AKG zgrywają z AK100 ? Grają wystarczająco dobrze jakościowo i głośnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparliscie się na AK100.... Nie wystarczy iMod ze wzmacniaczem lub sam iPod ? Wyjdzie taniej zdecydowanie.

 

Dziś znowu posłuchałem AK100 z BD T50p. To jednak nie to... Może nie jest źle, ale dźwięk nie był przestronny, szeroki. Ciężko ustawić tam EQ.

Szkoda,że Apple po 5G nie wypuściło jakby rozwinięcia serii Video, nadającej się do pełnego modowania (6G tylko rockbox, sprzętowo nic) a w końcu (dla tradycjonalistów) jakiegoś 9G z WM8740, ale bez LCD dotykowego. No i nadajacego się do RB i Modowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparliscie się na AK100.... Nie wystarczy iMod ze wzmacniaczem lub sam iPod ? Wyjdzie taniej zdecydowanie.

 

Dziś znowu posłuchałem AK100 z BD T50p. To jednak nie to... Może nie jest źle, ale dźwięk nie był przestronny, szeroki. Ciężko ustawić tam EQ.

Szkoda,że Apple po 5G nie wypuściło jakby rozwinięcia serii Video, nadającej się do pełnego modowania (6G tylko rockbox, sprzętowo nic) a w końcu (dla tradycjonalistów) jakiegoś 9G z WM8740, ale bez LCD dotykowego. No i nadajacego się do RB i Modowania.

 

Tu się zgodze większości sam iPod by wystarczył [ tak jak mi przez 4 lata :lol:] , a dla mnie iMod ze wzmakiem jest bardziej wszechstronny brzmieniowo i słuchawkowo niż AK100 nie mówiąc juz o tym, że dla mnie on po prostu lepiej gra.

 

Natomiast AK100 sam w sobie jest fajnym DAPem ale niestety z wieloma słuchawkami sie nie zgrywa, ma pewne braki w oprogramowaniu [ale updaty pewnie z czasem wszystkie wyelminują] oraz jest zdecydowanie za drogi <_< ale tak samo myśle o C4 :P ale on przynajmniej ładniej wygląda i ma kilka opcji wiecej.

 

Co do kolejnych serii iPodów to Classic to dobre rozwinięcie Video patrząc z punktu widzenia szarego użytkownia, uber audio userów Apple nie bierze raczej pod uwagę. Tym bardziej gdy mówimy o hardwerowym i softwerowym modyfikowaniu ich sprzętu ;) .

A tak BTW jak by mieli wypuścić taki 9G pod iModa i ROCKbox to chętniej bym go widział z Wolfsonem WM8741 :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ! Ty chyba zwariowałeś :).... Kiedy idziesz z nim na Allegro ?

 

A tak na poważnie, powodzenia życzę i dobrego dźwięku. Kupiłeś do niego 'duże' słuchawki, wiec chyba nie planujesz wyjścia z nim na dwór.

Bo jeśli tak, to lepiej dobierz coś dokanałowego (spytaj Fatso jak się zgrywa AK100 z Westone 4, może przejdź się do TopHiFI i popróbuj Musical Fidelity EB50 (armatury)) albo nieduże nauszne (nie T50p - mi się nie zgrywały z AK 100). Może Senki Momentum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już osłuchałem się z tym zestawem tj: AK100+DT880 jako że brakuje basu to pobawiłem sie korektorem i tu niemiła niespodzianka na niektórych utworach flac 16/44,1 nie wiem jak to fachowo nazwać daje sie usłyszeć "pierdzenie" szczególnie jak słucham jazzpospolita, zamiana słuchawek czy podpięcie AK100 do wzmacniacza nie wyeliminowało tego drażniącego zjawiska. Pytanie czy posiadacze AK100 zaobserwowali podobne efekty? czy możliwe, że to jedynie w moim egzemplarzu występuje? a może sprawa błach czyli jakośc nagrania?

Wadziłem dwie karty 64GB sformatowane w exFAT - czyta bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jkich słuchawkach ci ich brakuje ? Ja jakos niedosytu basu nie miałem, ale ja tam na SHURE se530 słuchałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jesteś ukrytym BASS-HEAD'em ;)
Bo DT880 to mało basu raczej nie mają ale co prawda nie tyle co moje SHURE SRH750DJ. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basy podciągnąłem i to sporo jakoś mi ich brakuje.

Spróbuj w takim razie DT990.

Tu się zgodzę mam DT990 Pro i sttockowo mają więcej basu niż DT880 ale po Full Open Modzie jest go mniej w zamian za ich ogładę większą i całościowo otwartość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności