Skocz do zawartości

Zakupy na aliexpress.com


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli jedno urządzenie do 200$.

 

cło od 150 euro ,bardziej boli VAT 23% od 22euro .Reguły nie ma ,mogą sprawdzić a mogą przepuścić ,jeżeli paczka jest duża i ciężka to jest duża szansa na VAT. Gifty czy inne deklaracje nic nie dają .

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cło od 150 euro ,bardzie boli VAT23% od 22euro

 

Czyli teoretycznie powinienem zapłacić i cło i vat? Ile wynosi cło w takim razie?

 

to zależy jaki przedmiot ,trzeba sprawdzić w taryfie celnej ,ale z reguły jest to kilka % ,najbardziej zaboli VAT .Przy 200$ chyba juz łapiesz się na cło bo to jest właśnie ok 150euro ,będzie na styk.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz sprzedawcy zeby ci wyslal paczke z wartoscia 25$ i oznacozne jako gift ;). Na aliexpress jestem juz vip silver user, nic tylko zamawiac. Strona jest bezkonkurencyjna, tylko patrz zeby sprzedawca mial jakies komentarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz sprzedawcy zeby ci wyslal paczke z wartoscia 25$ i oznacozne jako gift ;). Na aliexpress jestem juz vip silver user, nic tylko zamawiac. Strona jest bezkonkurencyjna, tylko patrz zeby sprzedawca mial jakies komentarze .

 

nie wiem czy taka ta strona wspaniala, zle wspominam pierwszy zakup na tej stronie:

 

chcialem kupic smsl-e sd-793 (pierwsza wersja) i tylko tam byla taka oferta. Ok - kupilem, zaplacilem, dostalem nr trackingowy i czekam... czekam tak 2 tygodnie, pisze do goscia dlaczego tracking nie dziala i co sie okazuje? ze za wysylke trzeba doplacic chyba 40 $, bo jakis tam blad w systemie... Dostalem zwrot kasy, zamowilem u drugiego, zaplacilem i... probowal mi wcisnac wersje druga za wszelka cene. Jak powiedzialem, ze chce zwrot kasy to nagle gdzies sie znalazlo pare sztuk ostatnich u dystrybutowa dopiero.

Zamowione i zaplacone 26.10, z chin wylecialo niby 01.10 i nadal czekam. A to tylko jedna sztuka, bo wzialem jeszcze ciut pozniej 5 wiecej i od paru dni jest informacja na trakcingu chinskim, ze tez wylecialy juz do nas. Poczta lotnicza rzekomo, a szybciej by to jakis chinczyk dotaszczyl na plecach do nas... Jeszcze jaja beda jak nie dojda te co mialy byc, ale to juz bedzie przegiecie ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej szukac takich ofert, zeby wysyłka była robiona poczta z hong kongu, a jeszcze lepiej z singapuru ( telefony etc z tamtad puszczaja, bo maja baterie osobno ).

 

Na paczke z chinskiej poczty, puszczona ekonomiczna pewnie poczekasz ze 2-3 tygodnie conajmniej, a jak leci ci 5 w jednej, to pewnie sobie powaznie wazy taka paczka... takze celnicy sie pewnie dobiora ( lubia duze gabaryty ). W ostateczosci jak nie dojdzie to masz pewny zwrot kasy... takze to pare złotych mozna na kursie stracic, a prawde mowiac ceny maja tam przekozystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności