Skocz do zawartości

3 Pytania Co Do Ep-630


arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze temat podobny juz byl, ale musze sie poradzic z moim osobistym problemem:

 

1) jakie jest prawdopodobienstwo, ze dokanałowe sluchawki beda mi wypadac z uszu? to jest bardzo wazna kwestia, gdyz niestety mam bardzo znieksztalcone malzowiny i kazde pchelki wypadaja mi po 3ech sekundach. czy gdybym nie mial malzowin, to sluchawki takze w srodku by sie trzymaly

 

2) chce kupic sobie ww sluchawki do sluchania muzyki klasycznej, wiem, ze maja duze basy, slabe 'gory' ale w topicu, ktory sledzilem, nikt dokladnie nie napisal jakie sluchawki do klasyki najlepiej kupic. moge dac na sluchawki ok 80 zlotych i chcialbym aby to byly dokanalowki, albo neckbandy. nie wiem jakie sluchawki beda najlepsze, ale prosze o porade

 

3) na jakie parametry sluchawek powinienem zwracac uwage podczas wybierania ich do klasyki

 

 

dodam jeszcze, ze mam iRivera T30 i slucham muzyki klasycznej z kazdej epoki - od sredniowiecza po wspolczesnosc. Prosze o porady w sprawie EP-630 lub doradzenie innych sluchawek, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wkladasz je do kanalu wiec nie beda wypadac (masz 3 wielkosci gumek).

2) do klasyki: zalezy jak sobie ustawisz eq, ale dzwiek na pewno bedzie troche stlumiony.

3) na zadne, musisz po prostu posluchac w nich klasyki. Nie da sie ocenic na podstawie parametrow czy dzwiek bedzie ci sie podobal.

 

Na marginesie do klasyki bral bym sluchawki otwarte nauszne, a nie pchelki. Dzwiek sie inaczej roznosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1, 2, 3 znajdź w pobliżu sklep Komputronika, mnie tam bez problemu rozpakowali słuchawki i dali sobie przetestować na własnym sprzęcie, po teście zdecydujesz czy Ci odpowiadają. Mocno mnie to zaskoczyło, ale może po prostu nie mieli zbytu na epy wtedy. W każdym razie imo ep630 do klasyki się nie nadają. Tu potrzebne są słuchawki grające dobrze środkiem i górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka klasyczna to jednak dosyć - jezeli chodzi o wymagania sonorystyczne

wobec słuchawek- pojemne pojęcie. ;):)

 

Z moich doświadzczeń mogę Ci powiedzieć że EP-630 najlepiej sprawdzaja

sie w muzyce barokowej - z basso continuo i wyrazistymi wysokimi dzwiekami

- a to dlatego własnie , jak zresztą juz sam to zauważyłeś - że sa to słuchawki

które grają skrajnymi pasmami odpowiadającej takiej właśnie muzyce.

Mnie bardzo przekadzały w EP-ach sybilanty-czyli metaliczne tony -wysokich dzwieków

, więc charakterystyczne ritornello skrzypiec barokowych nie wypadaja wcale na EP-ach zbyt korzystnie

Ale zalety - czystość (poza góra) , precyzja ( tego co nie zosatało wyciete ;) ) a także - w końcu najwazniejsze

izolacja i niskie koszty zakupu moga to rekompensować.

 

Musisz natomiast zdawać sobie sprawę że w zasadzie wszystkie tanie słuchawki dokanałowe-

nie tylko EP-y - maja bardzo wycofany , czy wręcz wyciety srodek pasma przenoszenia.

Więc cała muzyka symfoniczna (od klasyków wiedeńskich do Szostakowicza ) nie ma prawa

i nie będzie na nich dobrze brzmieć. Ale tu nie ma po prostu dobrej i taniej alternatywy.

 

Jeżeli możesz poświęcić na słuchawki 250 złotych to radził bym Ci od razu sięgnąć po słychawki

douszne typu IEM (In-ear monitor) z przetwornikami armaturowymi - najbardziej

korzystne oferta spośród nich to Altec IM 716 ( 75-80$ tylko one mogą być zbyt ciche dla T 30 )

Etymotic Er 6( 79 $) , UE 3 SuperfiPro (75$ ) , Shure E 3, czy Creative Zen Aurvana.

Te ostatnie dostępne są w sprzedazy Polsce , trzy pierwsze modele musiłabys sobie sprowadzic

z USA - albo przez eBay lub sklep internetowy (tu masz link do najlepszego --->

http://www.earphonesolutions.com/shureearphones.html

, albo przez przyjaciół/rodzinę, albo wreszcie przez posrednika

--> na naszym forum w dziale komis ogłasza się gość,

ktory sprowadza kazdy sprzet grający ze Stanów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam EPki do muzyki klasycznej. Przede wszystkim brakuje im przestrzeni.

Oprócz tego według mnie ogólnie lepiej radzą sobie z muzyką elektroniczną czy POP niż taką, w której nacisk położony jest na "zywe" instrumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym objawia sie to, ze srodek jest slaby i jaka jest tego przyczyna?

 

Tym, że w takie słuchawki jak EP-630 maja takie same membrany jak na przkład

w firmowych iriverowskich "pchełkach " które dostałeś tylko sa one tam prawie połowę mniejsze

8-9mm , a nie 15-16mm.

 

Nawet biorąc pod uwagę pewien handicap jaki daje izolacja w dokanałówkach ,

żeby słuchawki z 9mm membranami były tak głosne jak te 16mm - trzeba

preferować i "postawić" na tylko niektóre częstotliwosci - inne zaś ukryć ( wyciąć)

 

W sumie mamy doczynienia z dodatkową "kompresją" - tyle że częstotliwościową.

 

Ponieważ różnica głosności pomiędzy pasmami wyeksponowanymi w EP-630 a tymi wyciętymi

jest bardzo duża i dochodzi do 35dB !, nie ma siły aby dokonać korekty takiej charakterystyki słuchawek

ustawieniami EQ. Trzeba się po prostu pogodzic z ich ograniczeniami.

W zamian masz izolację ,która pozwala cieszyć się muzyką także w hałasie ruchu ulicznego. ;):)

 

PS. pasmo przenoszenia EP-630

creativeep630reponse005ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności