Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy nauszne Remax 195 HB Wireless BT ? Ładne na zdjęciach. AliEx 42 dolary.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam weekend sam na sam z modowanymi Meizu HD50, ślicznie dziękuję Lordowi za udostępnienie.

Paczkę otworzyłem i zobaczyłem śliczne, względnie małe, prostokątne etui, w których leżały złożone słuchawki i kable. Słuchawki są prześliczne. Wyglądają jak mniejszy brat Bang & Olufsen H6 - sprawdzałem ostatnio, genialne, najlepsze portable jakie na uszach miałem, ale 1300 zł na słuchawki nie wydam.

Zakładając na głowę miałem 2 myśli - rewelacyjne pady, które same się układają jak trzeba, z drugiej strony bardzo mały docisk, przez co w moim wypadku słuchawki się bardzo słabo trzymały głowy, spadały gdy się pochyliłem itd. Rzutuje to też na izolację - nie ma "seala" niestety.

 

Brzmienie - sarowane z Xduoo X3 na RB:
W tej cenie rewelka, nieco ciemne, muzykalne, ciemne trochę z wykopem. Sam mam preferencje liniowo-vkowe, ilościowo musiałem skorygować górę w eq - 4kHz+ podbić, nieco 2 kHz zmniejszyć. Bas i niższa średnica super - sprężyście, z energią. Średnica się nie gubi, nie jest zalewana dołem. Góra taka nieco przymglona, ale nie sybiluje, co jest dobrą rzeczą.

HD50 vs M50x - Audio Technica wygrywa konstrukcją wokółuszną i jakością góry, wyraźniejsza, choć czasem mocniej coś zaszeleści.
HD50 vs B&O H6 - no tutaj w każdym zakresie Bangi mi się bardziej podobały. Nausznice trochę większe, takie pomiędzy nausznymi a wokółusznymi, ale pady przewygodne i komfort bardzo wysoki, mimo że się uszy całe nie mieszczą do środka. Znacznie lepiej się trzymają głowy, bardzo dobra izolacja. Brzmieniowo charakterystyka podobna, ale Bangi grają trochę szerzej (oczywiście nadal to poziom zamkniętych przenośnych), perkusja jest mocarniejsza. Góry w stosunku do reszty pasm podobnie trochę mniej, jednak znacznie wyraźniejsza, ładniej rozciągnięta - oczywiście nie jest to poziom Listenów, ale nadal bardzo fajnie.

Podsumowując: Meizu HD50 mają super stosunek cena/jakość. Jednak warto sprawdzić jak głowie jak to się trzyma.
Warto pamiętać, że wersja Lorda jest modowana, jaśniejsza w stosunku do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Lordowe Meizu HD50 modowane były przez @Perul'a (ciągle się zastanawiam nad zmodowaniem swoich)
@bachankas (thx za podzielenie się wrażeniami - jest co czytać :) ) - będziesz te HD50 kupował (i modował)?
Moje na głowie (mam duży łeb) trzymają się bardzo dobrze i 'seal' mam doskonały. Ale coś w tym jest - moja żona ma głowę dużo mniejszą od mojej
i nie ma szans, żeby utrzymały się na jej głowie. Wynika z tego, że konstrukcyjnie - to nie są słuchawki dla wszystkich.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako w sumie mało istotny dodatek - Meizu mają teź ładne pudełko kartonowe. Są trzy wersje - biała, czarna i czerwona (zawsze cześć elementów srebrna). Czerwona jest trochę droższa. Ma też pudło czarne.

 

Ja słucham tylko na kablu z fajnej miedzi (chyba od Fatso) przerabianym przez Perula.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im kabel na srebrze by jeszcze trochę górę wyciągnął,skoro te oba na miedzi.

 

Sam chyba nie kupię ze względu na to trzymanie się głowy jednak - w domu super, na krótkie spacerki po parku też, na miasto średnio widzę.

 

Moja dziewczyna ma mniejszą ode mnie głowę i w ogóle za duże na nią te słuchawki były :D

 

Boję się że zacznę odkładać ma H6 :D

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łażę w tym w zimę po mieście na czapce i nie ma problemu.Spadnięcie może się zdarzyć ale to jakbym się schylał mocno i jeszcze głową machnął. Zdarzyło mi się to raz. Ale na ziemię nie spadły, wisiały na kablu bo lekkie. Co do dziewczyn - spójrz na zdjęcia dziewczyn w HD50 ;) . Pełno ich w sieci.

 

Co do kabla sam Perul pisał : "Grają na nim lepiej niż na fabrycznym, trochę więcej góry mają, ale największą różnicą jest sporo lepsza głębia sceny i gradacja planów. Możliwe, że i bas się trochę poprawił, nie robiłem jakiś dokładnych porównań, tylko przepiąłem i napisałem co rzuciło mi się w uszy". Tak i ja odczuwam. Choć mam mniejszą zdolność oceniania kabelków. Ale wolę zdecydowanie te porządne niż stokowe z samej gumy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ;) kto pyta nie błądzi, gr07be i classic są na tyle specyficzne, że cokolwiek podobnie grającego będzie trudno znaleźć, vivo x800 na jakieś 2 długości zbliżają się do classic ale to nie jest to samo granie, nawet jeżeli jest to ten sam przetwornik, w co mając swego czasu jedne i drugie, raczej nie wierzę, choć pewne podobieństwa w brzmieniu są, to jednak całościowo to nie jest to samo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pamięci mogę tylko napisać, a ta zawodna bywa, bas w gr07 classic jest dokładniejszy, bardziej sprężysty i rozbudowany, w vivo też jest spoko, ale w sumie tylko spoko, nie zaskakuje, nie przykuwa uwagi smaczkami, po prostu jest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo ex800 - Tonalnie przypominają gr07c, jasne, naturalne granie, punktowy bas, wokal jest dość blisko. Ogólnie SQ na niższym poziomie niż Vsonic (w cenie jest większa różnica :ph34r:), ale nie ma aż tak dużej przepaści..... Mój numer jeden w przedziale do 20$....

Edytowane przez pekin93
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności