Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, retter napisał:

Rozdaj sprzedawaj dziś to ma wartość w czasie uziemienia w domu.

Jak kupisz raz a dobrze przestaniesz mieć chęć kupować kolejne tanie bo to już nie to. Chyba że masz zakupoholizm i lubisz ten moment kiedy masz nowa rzecz to będzie trudniej ale to nadal Twój wybór.

- Tapatalk
 

Zawsze wyprodukują coś nowego że niby będzie lepsze od poprzedniego modelu. Zapłacą youtuberom, zrobią hype, zrobią dobrą reklamę i zaliczy się sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego też nie kupuję droższych bo na średniej półce mogę określić jak odbieram dźwięki jeżeli chodzi o mój słuch. Często słuchawki zachwalane i te drogie to trzeba przymierzyć i posłuchać w jakimś sklepie muzycznym. Nie mam takiej opcji. 

Screenshot_384.jpg

To miejsce gdzie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyprodukują coś nowego że niby będzie lepsze od poprzedniego modelu. Zapłacą youtuberom, zrobią hype, zrobią dobrą reklamę i zaliczy się sprzedaż.
I co łapiesz się na to? Serio

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Wbrew pozorom, cena nie bierze się tylko z opłacania Jutuberów i kręcenia hajpu 😉 Choć i tak się zdarza.

Jestem w kraju skandynawskim tutaj branża muzyczna jest bardzo zamknięta. W 95% wszystko muszę zamawiać ze sklepów aukcyjnych zagranicznych lub w tym kraju gdzie cena jest          o 25% większa jak nie o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

I co łapiesz się na to? Serio emoji6.png

- Tapatalk
 

Nie wiem czego by nie wymyślili i  cudowali ale słuchu mojego nie oszukają. 

Jak już o wysokiej półce mówimy to taki kosztorys nie zamyka się w 10 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

Ale te 51 szt po 200zl to ponad 10k, kompromisy też kosztują a nie jest znacznie lepiej.
Optimum mieć kilka dobry + zatyczek.

- Tapatalk
 

Same słuchawki potrzebują dodatkowo dobrego wzmacniacza tranzystorowy lub lampowy plus jakieś dobre kable. Ze wzmacniaczy słuchawkowych to jak poprzednio dużo przenośnych, stacjonarne to fx audio x6, s.m.s.l AD18.

To twierdzisz że całą tą przygodę z hi-fi warto zakończyć na jakimś droższym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię drogim!
Tylko takim sensownym, takim że odpalasz i w sumie mało Cię interesuje inne rzeczy.
Mam grado nie są tanie nie są drogie są takie że sprawiają frajdę, grają tak jak chce.

Kiedyś ktoś policzył gdyby kupił raz konkretnie wydał / stracił by mniej niż kupując kolejne stopnie.

Bez przesady susvary + Bartek zagrały kapitalnie ale cena zestawu piszę to w złym temacie

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Jeżeli już wspomniałeś o zmianie na droższe to twierdzisz że lepiej zagrają? Jeżeli lepiej zagrają to o ile %?

Niestety, jak wiesz, w audiohobby lepsza jakość dźwięku nie skaluje się wprost proporcjonalnie z wydanymi pieniędzmi ;) Ekspertem nie jestem, wszystkiego nie słyszałem, po prostu musiałem przerzucić kilka par słuchawek w okolicach 500 usd i kilkanaście w okolicach 200 usd, żeby znaleźć granie pod siebie, które mogę usprawiedliwić cenowo. Na razie bardzo mi siedzą ibasso it04, za które dałem koło 1000 zł i wg mnie to bardzo dobry zakup, żeby przeskoczyć dźwiękowo półkę wyżej już bym musiał wydać dużo więcej. Generalnie w cenie koło 500 usd wg mnie jest bardzo dużo dobrych słuchawek dokanałowych, ciężko wybrać które lepsze - po prostu trzeba znaleźć takie, które bardziej podejdą pod gust indywidualnie. Mówisz, że w Skandynawii sprzęt koło 25% droższy - fakt, ale też i zarabiacie więcej niż przeciętny Kowalski ;) Na pewno też macie jakieś sklepy, które przyjmują zwroty? Spróbuj sobie jakieś droższe doki i przekonasz się które podejście bardziej do Ciebie pasuje.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, retter napisał:

Kiedyś ktoś policzył gdyby kupił raz konkretnie wydał / stracił by mniej niż kupując kolejne stopnie.

 

Wg mnie jak wskoczysz od razu na wysoką półkę to możesz nie docenić SQ. Tuptanie na kolejnych półeczkach trenuje ucho, a poza tym uświadamia, że niekoniecznie drożej znaczy lepiej, a tego też się warto przekonać na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, retter napisał:

Nie mówię drogim!
Tylko takim sensownym, takim że odpalasz i w sumie mało Cię interesuje inne rzeczy.
Mam grado nie są tanie nie są drogie są takie że sprawiają frajdę, grają tak jak chce.

Kiedyś ktoś policzył gdyby kupił raz konkretnie wydał / stracił by mniej niż kupując kolejne stopnie.

Bez przesady susvary + Bartek zagrały kapitalnie ale cena zestawuemoji17.png piszę to w złym temacie emoji16.pngemoji1787.pngemoji1787.png

- Tapatalk
 

Grado też mam ale nie te drogie.

 

14 minut temu, Najner napisał:

Niestety, jak wiesz, w audiohobby lepsza jakość dźwięku nie skaluje się wprost proporcjonalnie z wydanymi pieniędzmi ;) Ekspertem nie jestem, wszystkiego nie słyszałem, po prostu musiałem przerzucić kilka par słuchawek w okolicach 500 usd i kilkanaście w okolicach 200 usd, żeby znaleźć granie pod siebie, które mogę usprawiedliwić cenowo. Na razie bardzo mi siedzą ibasso it04, za które dałem koło 1000 zł i wg mnie to bardzo dobry zakup, żeby przeskoczyć dźwiękowo półkę wyżej już bym musiał wydać dużo więcej. Generalnie w cenie koło 500 usd wg mnie jest bardzo dużo dobrych słuchawek dokanałowych, ciężko wybrać które lepsze - po prostu trzeba znaleźć takie, które bardziej podejdą pod gust indywidualnie. Mówisz, że w Skandynawii sprzęt koło 25% droższy - fakt, ale też i zarabiacie więcej niż przeciętny Kowalski ;) Na pewno też macie jakieś sklepy, które przyjmują zwroty? Spróbuj sobie jakieś droższe doki i przekonasz się które podejście bardziej do Ciebie pasuje.

 Tak mamy specjalne sklepy. Przykład sklepu jakie słuchawki można zakupić

Screenshot_392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wg mnie jak wskoczysz od razu na wysoką półkę to możesz nie docenić SQ. Tuptanie na kolejnych półeczkach trenuje ucho, a poza tym uświadamia, że niekoniecznie drożej znaczy lepiej, a tego też się warto przekonać na własnej skórze.
Tak owszem zgadza się.

Najbardziej optymalny sposób to zdecydowany spory postęp między kolejnymi zakupami robionymi w odlegle długim czasie tak by móc poznać kupiony element toru.


- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

Tak owszem zgadza się.

Najbardziej optymalny sposób to zdecydowany spory postęp między kolejnymi zakupami robionymi w odlegle długim czasie tak by móc poznać kupiony element toru.


- Tapatalk
 

Ze słuchawkami to po części jak z kobietą trzeba Ją poznać, oswoić się z nią, sprawdzić jakie ma zalety i wady, sprawdzić w jakich kategoriach muzyki się sprawdza, sprawdzić jak sobie radzi z innymi grajkami, czy jest zbyt głośna lub zbyt cicha. Od nas wymaga aby spełniać jej wymagania co do toru i zaoferować pełen wachlarz akcesorii kabli, wzmacniaczy,grajków. Kiedy już po dłuższym wygrzaniu w łóżku  i przespaniem się z nią kilkaset godzin na głowie, jesteśmy w stanie stwierdzić czy pasują nam czy nie:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mushabelly napisał:

Sorry. Wiem że nie na temat. Ale porównanie do kobiet i "sprawdzenie jak sobie radzi z innymi grajkami" mnie rozweseliło :). Dzięki. Coś w tym jest ;).

No tak bo każdy DAC odtwarzacz to taki grajek i one posiadają i nadają słuchawkom różne tory przez op-amp-y , wzmacniacze słuchawkowe przenośne tranzystorowe,lampowe czy jeszcze inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

Feministki Cię ubija za sprawdzanie kobiety w łóżku... Oj stąpasz po cienkie lodzie emoji16.png

- Tapatalk
 

Tak a niby wszystkie kobiety są świętymi aniołkami i nie rolują facetów? 

Poza tym to przenośnia w tym całym krótkim wywodzie:)

3 godziny temu, retter napisał:

Rozdaj sprzedawaj dziś to ma wartość w czasie uziemienia w domu.

Jak kupisz raz a dobrze przestaniesz mieć chęć kupować kolejne tanie bo to już nie to. Chyba że masz zakupoholizm i lubisz ten moment kiedy masz nowa rzecz to będzie trudniej ale to nadal Twój wybór.

- Tapatalk
 

Z Chin nie kupiłem nic od zeszłego roku z aliexpress. Po 4 miesiącach kupiłem Fostexy z waszego sklepu. Nie jestem zakupoholikiem. Komputer kupiłem w 2015 i nie zmieniałem nic. Jak chodzi to po co zmieniać. Ze słuchawkami to już też nie kupuję co leci bo nie widzę różnic w tej półce cenowej które mam zakupione słuchawki. Sennheisery Momentum II, Meze99 Classic, Philips shp 9500,Sony, MDR-1A,PCB,Denon, Hifiman HE-400i, Monoprice M1060;M565, SkullCandy Grind,HyperX,AKG,92,280 Parabolic,Cowon,ZX1,Audio-Technica ATH-AT500DX,BUDDY,Superlux 681B,3xDIY,BossHifi,SIVGA-006, Fostexy w drodze. 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Niestety, jak wiesz, w audiohobby lepsza jakość dźwięku nie skaluje się wprost proporcjonalnie z wydanymi pieniędzmi ;) Ekspertem nie jestem, wszystkiego nie słyszałem, po prostu musiałem przerzucić kilka par słuchawek w okolicach 500 usd i kilkanaście w okolicach 200 usd, żeby znaleźć granie pod siebie, które mogę usprawiedliwić cenowo. Na razie bardzo mi siedzą ibasso it04, za które dałem koło 1000 zł i wg mnie to bardzo dobry zakup, żeby przeskoczyć dźwiękowo półkę wyżej już bym musiał wydać dużo więcej. Generalnie w cenie koło 500 usd wg mnie jest bardzo dużo dobrych słuchawek dokanałowych, ciężko wybrać które lepsze - po prostu trzeba znaleźć takie, które bardziej podejdą pod gust indywidualnie. Mówisz, że w Skandynawii sprzęt koło 25% droższy - fakt, ale też i zarabiacie więcej niż przeciętny Kowalski ;) Na pewno też macie jakieś sklepy, które przyjmują zwroty? Spróbuj sobie jakieś droższe doki i przekonasz się które podejście bardziej do Ciebie pasuje.

Czasem czytałem niektóre fora i te droższe czasem grały gorzej niż te z półki średniej.

Ze słuchawkami to jak na przykładzie czajnika bezprzewodowego. Jeden kosztuję 10$ a drugi 100$. Jedyne co ich różni to jakość wykonania. Tak samo ma się ze słuchawkami. Jeżeli miałbym coś kupić to musiałbym trafić w taką półkę cenową która będzie dla mojego portfela. Z drugiej strony każde słuchawki i drivery są inaczej strojone. Inaczej zagrają z lampą inaczej zagrają z tranzystorowym. Pamiętam kiedy założyłem KZ ZS3  i podłączyłem do lampki widziałem różnicę w dźwięku. Teraz kiedy testuję słuchawki to robię to na dobrze znanych utworach i mam porównanie, chodzi mi o to że jeden utwór słucham na jednych słuchawkach i na drugich ten sam utwór i mam porównanie i jestem w stanie wyciągnąć wnioski które słuchawki sobą coś reprezentują. Czy to słuchawki tanie czy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tanie słuchawki od Moondrop są coraz bliżej. Następca Spaceship nie mający jeszcze nazwy, i ponoć mają być 2 wersje - reference tuning i fun tuning. W sumie to czekam na nie bardziej niż na nowe BLON'y, a jeśli nie wyślą BL05 bo nie wjadą na stock w podanym przez Ali terminie, to płakał nie będę, będzie wolna kasa Moondropy.

 

95178782-697813157645317-663453014069923

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Nowe tanie słuchawki od Moondrop są coraz bliżej. Następca Spaceship nie mający jeszcze nazwy, i ponoć mają być 2 wersje - reference tuning i fun tuning. W sumie to czekam na nie bardziej niż na nowe BLON'y, a jeśli nie wyślą BL05 bo nie wjadą na stock w podanym przez Ali terminie, to płakał nie będę, będzie wolna kasa Moondropy.

 

95178782-697813157645317-663453014069923

 

Są tak dziwne w budowie, że mi się obłędnie spodobały! Małe, surowe, nietypowe, eleganckie. Jak będą grały dobrze to powinien być hit coś czuję :D Ja na bank kupię. Wiesz coś kiedy mają wejść do sprzedaży?

 

Jeśli chodzi o stock BL-05 to dzisiaj dostałem informację z AK, że dopiero 6 maja będą mogli wysłać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ryankgb napisał:

 

Są tak dziwne w budowie, że mi się obłędnie spodobały! Małe, surowe, nietypowe, eleganckie. Jak będą grały dobrze to powinien być hit coś czuję :D Ja na bank kupię. Wiesz coś kiedy mają wejść do sprzedaży?

 

Jeśli chodzi o stock BL-05 to dzisiaj dostałem informację z AK, że dopiero 6 maja będą mogli wysłać.. 

 

Koleżkowie z Moondrop napisali że "później w tym roku". Wyglądają super, do tego single beryllium micro dynamic driver. To się musi udać. Jeśli do sprzedaży trafią dwie wersje (reference i fun), to na 100% biorę obie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Koleżkowie z Moondrop napisali że "później w tym roku". Wyglądają super, do tego single beryllium micro dynamic driver. To się musi udać. Jeśli do sprzedaży trafią dwie wersje (reference i fun), to na 100% biorę obie.

Fakt, wyglądają świetnie. 2-pin, długa tulejka, brak ostrych krawędzi. Jeszcze tylko poznać szacunkową cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nesper napisał:

Fakt, wyglądają świetnie. 2-pin, długa tulejka, brak ostrych krawędzi. Jeszcze tylko poznać szacunkową cenę...

 

Napisali na hedfaju że "nie zrujnują portfela". Ma to być następca Spaceship kosztujących 20$, obstawiam że to będzie okolica 50$. Przynajmniej chciałbym, żeby tyle kosztowały.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności