Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Pieniądze przepadają. Żeby jednak zminimalizować straty to się towar odbierze. Bo jeśli nie - to ani towaru, ani kasy. 

A następne zakupy bardziej przemyślane. Czy jednak nie lepiej kupić w polskim sklepie lub na allegro. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na Amazonie :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak kobieta w czorny piontek zdążyła  nakupić prezentów na święta na Ali. Dla połowy osiedla. Luxusowo...

A ja taki skromny, zapobiegawczy, tylko jeden kabelek TRN. 

No dobra, zapomniałem jej powiedzieć o tym nowym WERze 🙄🤯

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja na 4 pary słuchawek, kabelek i również 2 lucky bugs...

Teraz, strong6 napisał:

Ale jaka radość będzie jak nie owatują 😀

Będzie wielka i żal, że nie kupiłem więcej ;)... oby

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic co za problem jeżeli będą chcieli zamówienie z printscreen monitora to Paint i się zmieni ceny na minimalne.

Poza tym można z chińczykiem się dogadać że może wystawić fakturę po chińsku. Jaka jest to cena w juanach lub dolarach, oczywiście zaniżona i wytłumaczyć że w PL jest kontrola celna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 22:08, Jaro54 napisał:

Już teraz spora część firm chińskich sprzedaje przez Amazon i Ebay. 

Nie wiem jak z Chin, ale jak przez Ebay zamawiałem w tym roku rzeczy z Japonii i USA, to z automatu miałem doliczane opłaty, czego jeszcze w zeszłym roku nie było i liczyło się na szczęście jak z Ali.

Tak więc niekoniecznie będzie to rozwiązanie.

 

@marco-polo nie zapomnij wcześniej się dogadać z Chińczykiem, żeby płatność zrobić na dwie raty, bo urząd chce też dowód zapłaty i wtedy ma gdzieś papierek wystawiony przez sprzedawcę. Co najwyżej można sobie tak problem zrobić.

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Nie wiem jak z Chin, ale jak przez Ebay zamawiałem w tym roku rzeczy z Japonii i USA, to z automatu miałem doliczane opłaty, czego jeszcze w zeszłym roku nie było i liczyło się na szczęście jak z Ali.

Tak więc niekoniecznie będzie to rozwiązanie.

@marco-polo

A ja miałem szczęście z Ebay zamawiałem z Japonii i nic nie zapłaciłem,. Co ciekawe już w Japonii wiedzą o naszych :) opłatach i pomagają je omijać. Teraz z amazon.com brałem rzeczy i szły przez Belgię i też nic nie zapłaciłem. A przy wyższych kwotach Amazon pobiera opłaty więc jak cena jest z opłatami akceptowalna (w większości tak) to bierzemy z Amazonu i po problemie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, strong6 napisał:

art. 51 ust. 1 (Dz.U z 2004 Nr 54 poz 535 ze zm.): jeśli łączna wartość Twojego zamówienia nie przekracza kwoty 22 EUR, przesyłka jest zwolniona zarówno z podatku VAT, jak również z cła.
art. 51 ust. 3 : Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Wszystko co indywidualnie zamawiamy z ali, gearbest,  powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług. I będzie opodatkowane.
Do tej pory brakowało im mocy przerobowych więc skupiali się na telefonach, tabletach, robotach odkurzających itp. I to jakoś można było przeżyć, bo opłaty celne stanowiły ok 20 % ceny końcowej telefonu, tabletu....
Teraz stworzyli dodatkowy oddział i mogą dodatkowych 100 tyś paczek przerobić. Nawet takich z ******łami za 10$. Np kabelek+tipsy.

d0d90c50-fc4b-4377-8309-ea13f3bd7393.png

100 tyś takich dupinek za 10$ mogą dziennie przerobić. Przy dupinkach za 5$ (18,75zł) indywidualnemu odbiorcy całkiem nie będzie się opłacać (22.24zł opłat).
Kupując u Chińczyka kabelek i tipsy za 37,50 zł, po uiszczeniu powyższej opłaty, suma końcowa to 64 zł. Prawie dwukrotność ceny u Chińczyka.
Nie będzie się opłacało takich ******łek kupować i sprowadzać.
Przy przesyłce za 2$ (np. tipsy) może dojść opłata 19.64zł.
Żniwa.

Ta tabelka z opłatami jest legitna? Idą do mnie 4 paczki z czego trzy z nich to ******ły warte mniej niż 5 backsow za paczkę (bi i tri flangi, jakiś kabelek) - jak za każdą z nich zapłacę 2 dyszki samych opłat, to wyjdzie droga impreza jak za taki towar. Zawsze takie rzeczy kupuję u lokalnych sprzedawców, ale akutat tego nie było, więc chciałem zaoszczędzić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi ciśnienie podnoszą te doniesienia o ocleniach. Jakbyście chcieli być tacy Prawi i Sprawiedliwi, to sprawiedliwym byłoby wyjść z UE, zerwać umowy na specjalne strefy ekonomiczne i nałożyć takie same cła na każdy produkt niewyprodukowany w PL. A tak niekonsekwencja pogania niekonsekwencje, albo jak kto woli służalczość..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, requal napisał:

Tylko mi ciśnienie podnoszą te doniesienia o ocleniach. Jakbyście chcieli być tacy Prawi i Sprawiedliwi, to sprawiedliwym byłoby wyjść z UE, zerwać umowy na specjalne strefy ekonomiczne i nałożyć takie same cła na każdy produkt niewyprodukowany w PL. A tak niekonsekwencja pogania niekonsekwencje, albo jak kto woli służalczość..

 

Jak to w Polsce, tu nie ma być lepiej dla Polaka tylko dla urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja, Panie... Walka z Chinami o światową gospodarkę jest ponad naszymi głowami (również ponad głowami naszych "polityków"). Zobaczcie co robi wujek Sam - chce zabronić używania urządzeń komunikacji od huawei I chce do tego nakłonić swoich sojuszników. Już niedługo, w nowym, lepszym świecie - używaj jabłka albo pixela, wszystko inne będzie zabronione i traktowane jako kontrabanda I szpiegostwo :

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci do mnie 6 szczoteczek sonicznych Oclean, rozbitych na 2 zamówienia, jedno właśnie wpadło do WER Warszawa(mimo, że mają dotrzeć na drugi koniec Polski). Także dam znać jak bardzo będę rzucał @!#$$%... 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommir napisał:

ha, dzisiaj dotarły 2 pary słuchawek, a więc jeszcze bez cła :)

Co masz ciekawego? :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damix napisał:

Leci do mnie 6 szczoteczek sonicznych Oclean, rozbitych na 2 zamówienia, jedno właśnie wpadło do WER Warszawa(mimo, że mają dotrzeć na drugi koniec Polski). Także dam znać jak bardzo będę rzucał @!#$$%... 

 

Myślę, że nie będziesz. Do mnie, na dniach, dotarło parę paczek, z 11.11, i jak na razie wszystko przechodzi bez bólu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chico99 napisał:

Zobaczymy jaki jest 16 Core. Zamówiłem na próbę.

 

Mam ten 16 core od kilku dni. Wykonanie całkiem ok, tak samo elastyczność. Odnośnie dźwięku, to mam wrażenie, że to zwykła miedź, ale dobra. Wygładza, dodaje separacji, ale mimo wszystko też przyciemnia.

Aha, piszę o tym czarnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, requal napisał:

Mam ten 16 core od kilku dni. Wykonanie całkiem ok, tak samo elastyczność. Odnośnie dźwięku, to mam wrażenie, że to zwykła miedź, ale dobra. Wygładza, dodaje separacji, ale mimo wszystko też przyciemnia.

Aha, piszę o tym czarnym.

 

O tym mówimy ?

https://pl.aliexpress.com/item/Najnowszy-Yinyoo-16-Core-Posrebrzane-Kabel-2-5-3-5-4-4mm-Wywa-one-Kabel-Z/32873344719.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.116f5c0f0ScBc7

Nie jest za gruby, ciężki? Jak się ma do 8 Core? Bo masz chyba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności