Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakby tak znaleźć coś na poziomie remaxów 800MD, ale większej wygodzie. Niby nie jest źle, ale czasami trochę walczę z dobrym dopasowaniem.

 

Co do ilości basu to moim zdaniem jest w odpowiedniej ilości.

 

Moim zdaniem Remaxy dopasowują się bardzo dobrze, ale trzeba koniecznie założyć je sposobem over-the-ear. Nie zauważyłem nadmiaru basu - ilościowo jest ok, za to jest bardzo zróżnicowany, bo nie ma nadmuchanego midbasu. Dla porównania z nausznymi: AKG K530 napędzane Rotelem mają podobny bas (co jest nobilitacją dla Remaxów), zaś Koss Porta Pro są zdecydowanie bardziej basowe (dużo midbasu).

Edit. Remaxy mają fajną przestrzeń - dziś słuchałem płyty koncertowej - utworu z dużą ilością "przeszkadzajek" i czasem się oglądałem wokół siebie, czy niektóre dźwięki nie pochodzą z otoczenia - za każdym razem okazywało się, że to np. tamburyn w prawym uchu :)

 

 

Fajną przestrzeń to mają TFZ Series 5. To jedyne doki obok GR07, w których miałem efekt rozglądania się, o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze Macawy GT100s przestrzenią biją TFZ.

Ale jak ktoś lubi misiowaty dźwięk i słucha ze słabszego mocowo źródła, to Series 5 faktycznie są ciekawe - byle w starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych problemach z ułożeniem Remaxów w uchu (nie wiem czemu budowa sugerowała mi tylko zakładanie OTE) w końcu się z nimi dogadałem i muszę przyznać, że są wygodne. Używałem ich z comply "S", jako że za silikonem nie przepadam, a stockowe pianki są bardzo przeciętnej jakości.

 

Niestety idą w świat i to nie ze względu na szok po przesiadce z Mee P1, ale to jednak nie moja bajka dźwiękowo. Miękki bas, choć się nie wylewa, to jednak mnie drażni, lekko cofnięta średnica i złagodzona góra. Do elektroniki jak znalazł, do gitarowej sieczki - niekoniecznie. Tak, czy inaczej warto się Remaxami zainteresować, ponieważ za stosunkowo nieduże pieniądze (choć nie wiem, czy ich cena pasuje akurat do tego wątku ;) ) otrzymujemy bardzo dobrze wykonany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo Xe800 posiadam od kilku miesięcy i napisałem parę miesięcy temu jak je odbieram - post #1017 z 28 sierpień 2016 - 17:33
​Teraz na forum dużo się dzieje wokół hybryd Remax RM-800MD, dostępnych już w Polsce. Sam w tym czasie sprowadziłem tańsze hybrydy, hybrydy Urbanfun hifi.
Pisałem o nich w #1268 i wcześniej w #1154.
​Chyba na razie ich jeszcze nikt więcej nie sprowadził, a wg mnie grają doskonale (jasno i neutralnie - inaczej niż Remaxy z opisów ich brzmienia).
Lepiej mi pasują niż Vivo Xe800, a kosztują podobnie. Wypłynęły na aliexpresie nie tak dawno, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną przestrzeń to mają TFZ Series 5. To jedyne doki obok GR07, w których miałem efekt rozglądania się, o którym piszesz.

Ten efekt na razie zauważyłem na jednej płycie: McCoy Tyner - "Atlantis" (płyta koncertowa z 1975 roku) - jak pisałem jest tam sporo różnego rodzaju przeszkadzajek. Sporo zależy od muzyki, jakiej się słucha (w moim przypadku 90% to jazz) i oczywiście od realizacji nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo Xe800 posiadam od kilku miesięcy i napisałem parę miesięcy temu jak je odbieram - post #1017 z 28 sierpień 2016 - 17:33

​Teraz na forum dużo się dzieje wokół hybryd Remax RM-800MD, dostępnych już w Polsce. Sam w tym czasie sprowadziłem tańsze hybrydy, hybrydy Urbanfun hifi.

Pisałem o nich w #1268 i wcześniej w #1154.

​Chyba na razie ich jeszcze nikt więcej nie sprowadził, a wg mnie grają doskonale (jasno i neutralnie - inaczej niż Remaxy z opisów ich brzmienia).

Lepiej mi pasują niż Vivo Xe800, a kosztują podobnie. Wypłynęły na aliexpresie nie tak dawno, polecam.

 

 

Z opisu urbanfun wydają się ciekawe i chyba je kupie. Najwyżej trafią do komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Urbanfunów do komisu nie wstawię, zamówiłem nawet drugi egzemplarz, tak bardzo pasuje mi ich naturalna, "audiofilska" sygnatura brzmienia (w tej cenie). Napisałem o nich co nieco już wcześniej. Osobiście polecam te hybrydy, jednak najlepiej przekonać się samemu. :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos uniwersalnego w przedziale 100-200zl

 

Jakies opinie na temat remax 600m? Czy sa obecnie lepsze propozycje?

Przyciemnione granie, małe braki w dynamice i spadek na skrajach. Nie są złe, ale z kapci nie wyrywają.

Możesz spróbować Remaxy RM-800MD, bo one są mocno uniwersalne i za 200 zł dostępne w Polsce od ręki. No, chyba że wolisz jasne granie, to może znajdziesz w tej cenie PMV A-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam czegos uniwersalnego w przedziale 100-200zl

 

Jakies opinie na temat remax 600m? Czy sa obecnie lepsze propozycje?

Przyciemnione granie, małe braki w dynamice i spadek na skrajach. Nie są złe, ale z kapci nie wyrywają.

Możesz spróbować Remaxy RM-800MD, bo one są mocno uniwersalne i za 200 zł dostępne w Polsce od ręki. No, chyba że wolisz jasne granie, to może znajdziesz w tej cenie PMV A-01.

Dostępne od ręki ale gdzie i u kogo? :-)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób woli nosić Remaxy właśnie kablem w dół, więc nie trzeba się przełamywać ;)

 

Dostępne od ręki ale gdzie i u kogo? :-)

U Bigmarasa - czy to na Allegro, czy przez PW na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych, bo szczerze mówiąc na razie nie umiem tego założyć - korzystam z silikonowych.

Noszę Remaxy kablem w górę, bo lepiej wtedy trzymają akurat moich uszu, ale odwrotnie też daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie Remaxów RM-800MD i nie wierzę w to co słyszę. Mam nadzieję, że mój egzemplarz jest uszkodzony, bo nie mogę wręcz uwierzyć, że te słuchawki brzmią tak skandalicznie źle. Odnoszę wrażenie, że przetwornik dynamiczny i armaturowy nie są kompletnie ze sobą zgrane, bas plumka sobie potężnie, średnica jak ze studni, góra ok, ale to ich nie ratuje. Poza tym złapanie seala jest niemal niemożliwe w moim przypadku (przez idiotyczną konstrukcję kopułek). Jestem bardzo zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie Remaxów RM-800MD i nie wierzę w to co słyszę. Mam nadzieję, że mój egzemplarz jest uszkodzony, bo nie mogę wręcz uwierzyć, że te słuchawki brzmią tak skandalicznie źle. Odnoszę wrażenie, że przetwornik dynamiczny i armaturowy nie są kompletnie ze sobą zgrane, bas plumka sobie potężnie, średnica jak ze studni, góra ok, ale to ich nie ratuje. Poza tym złapanie seala jest niemal niemożliwe w moim przypadku (przez idiotyczną konstrukcję kopułek). Jestem bardzo zawiedziony.

Z pewnością seal. Sam zauważyłem, ze jak się zmienia na siłę ustawienia słuchawek w uchu, to dobrze grające potrafią zabrzmieć po prostu tragicznie. W sumie ciekawy efekt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od wczoraj 800MD i o ile góra i efekty są bardzo dobre, to wokale brzmią jakby wydobywały się ze studni, dodatkowo czasami słychać w nich jakby pogłosy. Bas jest strasznie mocny, jednak najwięcej jest tego niskiego, nie czuję by coś wchodziło na średnicę, basem trochę przypominają mi Eterny Pro (jednak te wg mnie miały oddalone wokale, przykryte dodatkowo kocem), podobnie kopały NE-700X, jednak w nich było więcej midbasu. Próbowałem słuchać ich na tipsach od BW M1, z mniejszym otworem, dodatkowo przybywało basu, który psuł brzmienie. Założyłem też gumki HED16, jednak w pozycji leżącej, tracę w nich seal i nie ma tego "dociążenia". Czy słuchawki potrzebują wygrzania, by bas lekko się zniwelował, a wokale wyszły lekko do przodu, były bliżej słuchacza, czy nic się w nich już raczej nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności