Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem sporo opinii osób niezbyt zachwyconych brzmieniem. Już bardziej UE 2 zaskoczyły, choć osobiście nie spodziewam się po nich jakiegoś super brzmienia (choć pewnie przyzwoite).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Wszedzie gdzie o nich czytam to magiczne bass heavy pada bardzo czesto. A ja bass heavy nie bardzo jestem. Zwlaszcza, ze jak wspominasz, musiales je kielznac w basie EQ a Ty i ja cos czuje ten sam bas lubimy

 

MoBiLnIe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 40 dolarów z basowych chińczyków o dobrym brzmieniu, które znam, to bym widział tak:

- Takstary Hi-1200 - sporo wyższego basu, warto skorygować charakterem źródła lub przez eq.

- VJJB K4 - mniej wyższego basu od Takstarów, ale wyższa średnica miewa tendencje do sybilizowania, więc raczej do ciepłych grajków.

- Kinera BAS02 - armatura, co nie do końca brzmi jak armatura, na dole więcej niskiego basu niż wyższego. Tandetny kabelek, ale chyba można powiedzieć, że stoją po "czysto basowo klarownej stronie mocy" ;)

- Senfer DT3 - hybrydy z ciekawym basem i średnicą. Mocno wycofana góra, która przyciemnia brzmienie. Wymiana gumek obowiązkowa.

- Don Scorpio Bass Colour - jak nazwa wskazuje, basowe doki. Ale bas się zmienia w trakcie wygrzewania i są bardzo wrażliwe na dobór nakładek (z Comply T400 aż mieliło we flakach, na mniejszych gumkach są chłodne, z cofniętym wyższym basem). Mają ciężki i sztywny przewód, który psuje ergonomię, warto go wymienić.

 

 

Nie wiem czy widzieliście, ale na polskim forum o telefonach z Chin jest bardzo duży wątek (68 stron) o słuchawkach z Chin.

Na pewno przyda się:

http://telchina.pl/zakup-sluchawek-w-chinach-temat-ogolny-t15237-648.html

Raczej temat śmieciowy. Skupują doki po 5 dolarów albo nauszne BT za 20 i się nimi zachwycają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy - czy spotkales sie moze na ali z filtrami, ktore daloby rade zaaplikowac do audeo, ew czy w czesciach zamiennych do ktorychs chinczykow znalazlyby sie znosne tipsy z filtrami, ktore da rade naciagnac na t120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy jak zwykle nie zawodzisz i moja uwage te kinery przykuwaja dosc mocno. W internetach cos o nich jest wiec.lece poczytac. Dzieki za odpowiedz.

 

Edit: co ja guglowalem przed 6 to nie wiem teraz mi gugle wrogiem. Linki poznikali czy co?

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem o nich żadnych opinii, tylko jakaś recenzja innego modelu na ruskiej stronie.

 

@sn4ke nie trafiłem na nic takiego, ale też specjalnie nie szukałem. Nie mam za bardzo wiary w istnienie dobrych zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem KZ-ED2 za niecałe 25zł.
http://www.aliexpress.com/item/KZ-ED2-professional-in-ear-headphones-Metal-heavy-bass-sound-quality-Music-Earphone-China-s-high/32319520807.html
Po otwarciu mikroskopijnego pudełka pierwsze wrażenie to WOW. Słuchawki ślicznie się prezentują, są bardzo dobrze wykonane. Korpusy są całe metalowe, przez co zimą idzie strasznie załatwić sobie uszy. Kolejną niespodzianką jest przewód. Można go opisać jednym słowem - żelek. Tak elastycznego przewodu w życiu nie miałem ;) Kabel wygląda podobnie jak w MEE M2, tyle, że jest kilkanaście razy bardziej giętki. Nawet na mrozie nie staje się sztywny. Dość mocno się plącze. Zakończony jest kątowym wtykiem. Gumki dołożone do zestawu to nieśmieszny żart, trzeba jak najszybciej je zmienić.
Co do dźwięku nie będę na razie się rozpisywał, bo jeszcze ich dobrze nie wygrzałem, ale póki co używam ich zamiennie z JVC HX-100, więc nie jest źle.

Edytowane przez huudiinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z tą podróbką, którą zachwyca się pół Korei Południowej? :)

"sounds like 100$ earphones! OMG OMG" itp. :)

 

DIY IE800 IE80 IE8 HiFi in-ear ceramic earphone earbud headphone with microphone & remote * new * free shipping

http://s.aliexpress.com/6BFVBj2u

 

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomikitwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

 

jakieś maksymalnie tanie chińskie pchełki ? czeka mnie 12h autobusem i potrzebne sa mi do lapka - doki zbyt zmecza uszy, a zakrytych nausznych nie lubię. budzet to do 4$ :D. super jakosci nie oczekuje - logiczne, ale neich ebdzie chociaz znosnie i nie trzeszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności