Skocz do zawartości

Samsung R1 czy Colorfly C3?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam okazję kupić nowego Samsunga R1 16 gb za 250 zł (bez gwarancji) lub Colorfly 8 GB za niecałe 400. Słucham różnej muzyki, m.in. ambient, jazz, rock. Ostatnie słuchawki padły, więc dobiorę do odtwarzacza. Mój poprzedni odtwarzacz to Samsung P3. Będę wdzięczna za pomoc w wyborze :)

Edytowane przez Etka_kretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale co to za odpowiedzi kolega/koleżanka pyta o porównanie R1 z C3 i pisze ze nie ma słuchawek a odpowiedzi brzmią w pierwszym poście porównanie R1 do P3 i R0 a w drugim poście pytanie jakie masz słuchawki.Proszę czytać ze zrozumieniem.

Ja zdecydowanie polecam C3 w jazzie bedzie super w rocku też chociaż w zalezności od doboru słuchawek może być potrzebny wzmacniacz.Jezeli chodzi o słuchawki to polecam do tego zestawienia IE8.Jeżeli poczytałes odpowiedzi w wątku o C3 to chyba temat rodzaju grania został tam wyczerpany.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno jest i przeoczyłem fragment o słuchawkach. Generalnie to lepiej dobierać grajka do słuchawek, chyba, że mamy jakąś ulubioną szkołę brzmienia.

 

A ja proszę się tak nie wymądrzać i nie unosić ;) Ty z kolei polecasz słuchawki chociaż nawet nie znasz budżetu oraz typu słuchawek jakie chce używać osoba zadająca pytanie i jak zwykle zasada "polecam to co mam". Bravo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam R0, miałem R1 i P3 oraz miałem chwilę C3 .. c3 gra jaśniej, z lekka więcej detali ale to sterowanie, kijowy wyświetlacz (2 linie ze prawie nic nie widac) i dużo większa waga przekreśliły go u mnie ... jesli sq przede wszystkim to ja bym wzial c3 ... albo dorzucil ze 100 pln i kupil toucha 4g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaśmiecać watku ale C3 i IE8 sprzedałem więc nie mam a słuchawki starałem sie dobrać do rodzaju słuchanej muzyki a nie budżetu o którym jak sam zauważyłeś kolega nie podał.Wcale się nie unoszę :) tylko staram się zrozumieć zasadność porad.Jak na razie to w tym wątku jedyna propozycja :P .

Powracajac do odtwarzacza to polecam w tej cenie wcześniej wymienionego C3 lub oczywiście używane s:flo i J3.

kazdy z nich oczywiscie gra inaczej ale wszyswtkie w rodzaju muzyki której słuchasz sie sprawdzą.

s:flo chyba nawet jest na giełdzie jeżeli pogodzisz sie z jego obsługą co mi np nie przeszkadzało .

J3 to równiez super propozycja czasami do 400 PLN mozna kupiś na aledrogo a za 500 to już spokojnie.

Dla mnie samsung gra tak sobie bez zadnych fajerwerków.

Dodam oczywiscie że wszystkie z tych odtwarzaczy posiadałem więc polecam co miałem i nie wiem dlaczego to ma być akurat złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaśmiecać watku ale C3 i IE8 sprzedałem więc nie mam a słuchawki starałem sie dobrać do rodzaju słuchanej muzyki a nie budżetu o którym jak sam zauważyłeś kolega nie podał.Wcale się nie unoszę :) tylko staram się zrozumieć zasadność porad.Jak na razie to w tym wątku jedyna propozycja :P .

Powracajac do odtwarzacza to polecam w tej cenie wcześniej wymienionego C3 lub oczywiście używane s:flo i J3.

kazdy z nich oczywiscie gra inaczej ale wszyswtkie w rodzaju muzyki której słuchasz sie sprawdzą.

s:flo chyba nawet jest na giełdzie jeżeli pogodzisz sie z jego obsługą co mi np nie przeszkadzało .

J3 to równiez super propozycja czasami do 400 PLN mozna kupiś na aledrogo a za 500 to już spokojnie.

Dla mnie samsung gra tak sobie bez zadnych fajerwerków.

Dodam oczywiscie że wszystkie z tych odtwarzaczy posiadałem więc polecam co miałem i nie wiem dlaczego to ma być akurat złe ;)

Kolega widocznie nie czyta dokładnie, bo autorką tematu jest KOBIETA :) Wiem, że to rzadkość u nas na forum, ale tym bardziej powinniśmy się starać :P

co do samsungów ... bez my dnse grają od tak .. jak to playery (może poza p3) , ale dnse żre baterię niesamowicie ...

Zupełnie się nie zgadzam ! Ja, jako wróg nr 1 wszelkich eq, uważam, że przy odpowiednim dobraniu słuchawek, względem swoich gustów, w R0 wcale nie trzeba niczego używać - wszelkie zmiany wcale mi się nie podobały. Przez tego typu wypowiedzi właśnie bardzo długo się zastanawiałem, czy nie zrezygnować z zakupu, skoro bez DNSe (względem którego stawiam opory) nie ma sensu używać tego odtwarzacza. Oczywiście okazało się to zupełną nieprawdą, bo takim oto cudem R0 na płasko stał się moim ulubionym odtwarzaczem w połączeniu z v-jaysami oraz shure SE315 :) (niestety niczego z tych zestawów już nie mam :( )

 

Niedługo być może będę miał możliwość pomacać C3, więc będę mógł porównać względem moich wspomnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wrq, to miłe z Twojej strony :)

IE8 to raczej nie mój budżet... Słuchawki będą z niższej półki, na ten moment do 200zł. Jak jest z wytrzymałością tych odtwarzaczy? Przyznam, że elektronika ciężkie ma ze mną życie ( częste upadki). Sprzęt ma mi posłużyć trochę dłużej niż przewiduje gwarancja. Dźwięk w P3 raczej mi odpowiadał, nie jestem bardzo wymagająca. Chociaż jeśli za niewielką różnicą cenową mogę mieć coś lepszego, to chętnie dorzucę te 150 zł. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0 jest pancerny, najlepiej wykonany odtwarzacz jaki miałem w ręcę (no, może Cowon J3 ... ale dotykowy ekran zawsze budzi wątpliwości, cena też nie ta). P3 miewa problemy z pękającym wyświetlaczem (wiele przypadków na forum, sporo egzemplarzy na allegro), R0 ... nie, bo nie ma dotykowego. Użytkowo nie stracisz nic, bo też ma slot na karty microSD. Dodatkowo, niedawno wyszło alternatywne oprogramowanie RockBox, które do tej pory zyskiwało popularność na odtwarzaczach Clip+ i starych iPodach (nano 1 i 2G, oraz Video). O jego ewentualnych zaletach można w wielu miejscach w sieci przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 wyglada dobrze raczej nie powinien sie zepsuć chociaz u mnie nie upadał na ziemię ale u mojej córki przechodzi naprawde ekstremalne upadki i na razie działa :) .

Jeżeli chodzi o J3 to ja nie moge narzekac drugi lub trzeci rok, upadał i działa dalej, ekran super, plecy tez nie widac jakiś duzych zniszczeń.

Co do R1 to nie chce się wypowiadac poniewaz ja trafiłem na jakiś wadliwy model i po 3 miesiacach padł.

Myslę że wszystko zalezy od kupionego modelu.

Co do słuchawek to propozycja była luźna jak podasz zakładany budżet napewno koledzy podadzą fajne propozycje.

 

wrq masz racje w pierwszym poście napisałem kolega/kolezanka a dalej juz sie zapomniałem :)

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując, masz razem tak 600 zł na zestaw, right? za te pieniądze możesz miec naprawdę fajny zestaw ;) jakieś preferencje, co do grania? słuchawki nauszne, czy doki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Preferencje muzyczne podałam w pierwszy poście, słucham na dokach. Lubię neutralny, może trochę ocieplony dźwięk. Nie interesuje mnie używany sprzęt. I wolę kupić lepszy odtwarzacz, a słuchawki zmienić z czasem, jeśli te, które kupię nie będą mi do końca odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za produktami apple'a. :wacko: Czy rzeczywiście nano będzie miało lepsze brzmienie niż colorfly?

 

Z R1 chyba jednak zrezygnuję po doświadczeniach Aszera (żywotność 3 miesiące) i swoich z P3. Wolę nie ryzykować, szczególnie, że na R1 nie miałabym gwarancji. W takim razie zostaje C3 lub coś innego. Najważniejsza, oprócz oczywiście brzmienia jest dla mnie trwałość playera. Co do nano 6g, to może warto przemyśleć sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nowy wiec dlaczego by nie?(dodatkowo sprzedajacy daje 14 dni na zwrot, z tym ze sam musisz sie martwic wysylkami itd ;) ) orginalnie c3 kosztuje 500-600 jenów to jest okolo 80$ dlaczego w polsce wychodzi to tak drogo nie wiem...

Edytowane przez -KFC-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C3 kupiony na ebay. Nie ma oficjalnej gwarancji, możesz ewentualnie liczyć na dobrą wolę sprzedawcy... Jednym słowem, kupując od chińczyka, dostajesz lepszą cenę, ale podejmujesz ryzyko. Przy tych pieniądzach mi to nie przeszkadzało.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałam kupić na ebayu. Także w podobnej cenie można dostać i C3 i nano 6g. Co lepiej wziąć? A może jakieś inne propozycje? Znajdą się jakieś dokii do 200 zł, które sensownie zagrają z C3? Bo ze słuchawkami do nano raczej nie będzie problemu.

Edytowane przez Etka_kretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 wyróżnia się z pośród innych DAPów. Gra większą przestrzenią i ma dużo szczegółów. Ale jakby nie patrzeć, to nano 6G to jeden z najlepszych grajków na rynku a do tego bardzo portable. Ja tam jestem zwolennikiem brzmienia tych ipodów (bardzo przyjemną mają barwę - dźwięku ofc).

 

Wybór zależy od Ciebie, prawdopodobnie co z tych dwóch byś nie wybrała to byłabyś zadowolona tylko z nieco innych aspektów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności