Skocz do zawartości

Słuchawki Dokanałowe


Edtheduck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądam to forum i wytypowałem sobie kilka słuchawek, ale nie jestem do końca zdecydowany.

Słucham różnej muzyki, ale można założyć, że najwięcej czasu jest to rock i jego odmiany.

Ponieważ przydałyby mi się słuchawki niewielkie i niewypadające tak łatwo z uszu jak pchełki, zdecydowałem się na dokanałowe.

Wstępnie wyselekcjonowałem:

- Ultimate Ears Super.fi 3 Studio - wyglądają fajnie, mają dobre opinie, około 200zł

- Weston UM1 - najdroższe z wymienionych przeze mnie, około 350zł

- Sony EX51

- Creative EP-630

- Creative Aurvana

 

Kupno których z nich byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeglądam to forum i wytypowałem sobie kilka słuchawek, ale nie jestem do końca zdecydowany.

Słucham różnej muzyki, ale można założyć, że najwięcej czasu jest to rock i jego odmiany.

Ponieważ przydałyby mi się słuchawki niewielkie i niewypadające tak łatwo z uszu jak pchełki, zdecydowałem się na dokanałowe.

Wstępnie wyselekcjonowałem:

- Ultimate Ears Super.fi 3 Studio - wyglądają fajnie, mają dobre opinie, około 200zł

- Weston UM1 - najdroższe z wymienionych przeze mnie, około 350zł

- Sony EX51

- Creative EP-630

- Creative Aurvana

 

Kupno których z nich byście polecali?

 

UE 3 - płytko wchodzą do kanału słuchowego (kiepska izolacja) ,sterczą z uszu niemiłosiernie. Chociaż za taką kasę (200zł) możesz spróbować ,najwyżej je sprzedasz ,dużo nie stracisz...

 

UM1 - całkiem przyjemne słuchawki ,do rocka powinny być ok. Na mój gust troche za dużo w nich basu ,ale nie jestem wielkim jego milośnikiem :P

 

EX51/ER630 - jak możesz na słuchawki przeznaczyć około 300zł - odpuśc je sobie...

 

Aurvana - Nie miałem z nimi do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy że z UE 3 nie dałoby się zrobić tego modu z UE 5 który zrobił

ostatnio furorę na Head-Fi ----> ponieważ kable w słuchawkach UE są wymienne

( cena 20 $ - wielka zaleta :rolleyes: ) można spiąć lewy kabel z prawą słuchawką

i vice versa .

 

Zaleta- słuchawki te wchodzą wtedy do kanału równie głęboko jak Westone, nie

wystają , dają znacznie lepszą izolacje . Oprócz tego ja mogę na przykład wtedy włożyć bez

problemu do ucha Ultimate Ears double flange ear tips-y , których w normalnym połozeniu

nie jestem w stanie wkręcić za żadne "chiny ludowe" . :)

Na Head-Fi wszyscy są modem zachwyceni ale moim zdaniem w dual -drivers IEM jakimi są UE 5 Pro przestaje działąć crossover ( czyli zwrotnica )- dzwięk robi się bardzo basowy, a słuchawki mają zupełnie inne spektrum kolorystyczne- mnie to nie odpowiada. :unsure:

 

Ale w UE 3 które mają w końcu tylko jeden przetwornik na słuchawkę i nie muszą mieć zwrotnicy

to może być bardzo dobre rozwiązanie :rolleyes:

 

Trzeba by uśmiechnąć się do Konia- jedynego posiadacza UE 3 na naszym forum ,czy nie

miałby ochoty "poeksperymentować" ze swoimi kablami . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by uśmiechnąć się do Konia- jedynego posiadacza UE 3 na naszym forum ,czy nie

miałby ochoty "poeksperymentować" ze swoimi kablami . ;):)

 

Jeżeli moge to wyjawić (najwyżej dostane w łeb) to powiem, że Koniowi w UE3 padła jedna słuchawka: problem chyba właśnie kabla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności