Skocz do zawartości

Monster Beats MIXR


Skrillex

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiesz czy szału nie ma, bo ja Ci ich do niczego nie porównam więc taką opinie będziesz mógł ogłosić jak napisze to ktoś bardziej obeznany z tematem albo sam odsłuchasz . Przestrzeń Beatsów jest lepsza od siberii zresztą w tych słuchawkach wszystko jest kilometry świetlne przed siberią.

Edytowane przez Skrillex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego ile kto jest w stanie wydać jest indywidualna ;) My tutaj, na forum, ślęczymy nad tymi wszystkimi słuchawkami głównie nie dla zabawy, ale z poszukiwania swojego zestawu - pasującego brzmienia przy zachowaniu najbardziej odpowiadającego współczynnika jakość-cena. Mamy świadomość, że kupując co lepsze, polecane słuchawki w kwocie powiedzmy 1000zł, niekoniecznie będzie to najlepszy wybór dla każdego.

 

@Inszy, w tym poście http://forum.mp3store.pl/topic/93651-monster-beats-mixr/#entry847267 pisał o lepszej stereofonii w beatsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a ja się wypowiem, bo miałem je okazję dzisiaj przesłuchać. Miał je mój znajomy z Hiszpanii i był lekko zdziwiony gdy bardzo chciałem się dobrać do jego słuchawek, on bardziej traktuje je jako coś w rodzaju modnej dekoracji i zastanawiał się po co porównywać dźwięk różnych słuchawek, zwłaszcza tych droższych.

 

Co do wykonania- klasa, zwłaszcza kabel, ale stylistycznie jak dla mnie lekko "remizowo", nikogo oczywiście nie chcę obrażać, ale z tym czymś w kolorze białym na głowie wygląda się dość dziwnie. Napis beats oczywiście ma wielkość znaną z innych dj-ek, ale wykończenie skóropodobne jest już fajne. Słuchawki fajnie leżą w dłoni i na głowie, pady są miękkie i wygodne, coś a la Sony XB, tylko lepiej izolują, oczywiście. Zawiodłem się na wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, które okazało się plastikiem. Podoba mi się za to odłączany kabel (czemu czerwony????!!!!) i system regulacji, jakby lekko sennheiserowy.

 

DŹWIĘK DŹWIĘK DŹWIĘK- tutaj muszę się usprawiedliwić i Monstery też, bo odsłuch był dość krótki [ok. 20 min. na znanych kawałkach] i to na zewnątz, w warunkach kawiarnianych. Nieszczęściem dla Mix R-ów (tak się to chyba pisze) był fakt, że wcześniej słuchałem HD25-1 C, miałem je zresztą ze sobą.

Beatsy jakoś mnie nie poraziły dźwiękiem, są dość podobne do Soniaków V-700, a biorąc pod uwagę moje gusta dźwiękowe, nie jest to jakieś szczególne wyróżnienie. No ale ja ogólnie nie przepadam za bassiwem, a w Beatsach jest go dużo i daleko mu do konturu. Holografia taka sobie, nie lepsza niż w HD-25, a jak wiadomo te drugie grają prosto "do głowy", za co je akurat cenię, jednak w Beatsach jest za mało szczegółowo by grać tak płaską sceną. Bass za to jest fajnie rozłożony, chociaż w realizacji studyjnej praktykuje się zazwyczaj monoizowania niskich tonów. To mi się akurat podobało, ale wyżej już było po prostu zbyt wiele w jednym "miejscu", nawet wokale z nałożonym chorusem były płytkie w porównaniu do HDków. No cóż, słuchawki grają rozrywkowo i kolorowo, same też są kolorowe. Jest fajnie.

 

Porównałem Beatsy Mixr-y z modelem słuchawek, który bardzo mi odpowiada, i który cenię za dźwięk. W tym porównaniu niestety Beatsy nie miały szans, poza tym nie grały tak jak lubię. Grają jak djki, mają mocne uderzenie, ale zbyt płytką resztę. Sądzę, że z djek to Beyery DJX-1 i większość wyższych Ultrasone robią z nich miazgę, bo mają bass z podobnym impaktem, lepszą górę i są tańsze.

 

A te Mixr-y można już kupić w Polsce?

Edytowane przez daroq
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma steel series syberia nie jestem pewien czy v2 no, ale duzo sie pewnie nie zmienia sadzac po nowosciach kolejnych generacji tych sluchawek. Nie powiedzialbym, ze one jakos specjalnie w muzyce daja rade. Jestes pewny ze beatsy maja lepsza przestrzen od steelseries bo jesli tak to to by oznaczalo ze te sluchawki nawet do gier sie nie nadaja bo jak chocby ocenic odleglosc strzalu lub odleglosc odglosu stop jesli ich przestrzen jest znikoma.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pierwsza rewizja Siberii gra znacznie słabiej, więc musiałbyś sprawdzić co słuchałeś.

 

@Inszy, w tym poście http://forum.mp3stor...xr/#entry847267 pisał o lepszej stereofonii w beatsach.

Może się mylę, ale przestrzeń i stereofonia, to jednak nie do końca synonimy.

A co do tego, że w kwocie do 1000 zł, każdy może lubić coś innego, to w pełni się zgadzam i cieszę, że tak jest. Ale to nie zmienia faktu, że patrząc w miarę obiektywnie, Beatsy powinno rozpatrywać się w cenie co najwyżej do 500 zł. Reszta kwoty, to podatek od lansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pierwsza rewizja Siberii gra znacznie słabiej, więc musiałbyś sprawdzić co słuchałeś.

 

@Inszy, w tym poście http://forum.mp3stor...xr/#entry847267 pisał o lepszej stereofonii w beatsach.

Może się mylę, ale przestrzeń i stereofonia, to jednak nie do końca synonimy.

A co do tego, że w kwocie do 1000 zł, każdy może lubić coś innego, to w pełni się zgadzam i cieszę, że tak jest. Ale to nie zmienia faktu, że patrząc w miarę obiektywnie, Beatsy powinno rozpatrywać się w cenie co najwyżej do 500 zł. Reszta kwoty, to podatek od lansu.

Jaka jest więc dla Ciebie różnica między stereofonią i przestrzenią ? Coś może grać z niezłą stereofonią, a bez przestrzeni, płasko(płytko?), o to chodzi ? Jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie.

 

Co do Twojej chęci bycia obiektywnym: Większość produktów firm w ogóle, a w szczególności takich jak Sennheiser, Ultrasone, Denon mają zawyżone ceny. To, o ile one są zawyżone wcale daleko nie odbiega od tego, jak ceni się Monster. Mówcie sobie, że sennheiser robi lepsze słuchawki - ok, jest parę DLA MNIE przyzwoitych wyjątków, które jestem w stanie zrozumieć, że się mogą podobać. A monstery mają swoje doki ;)

...podatek dla audiofilizmu lub bycia profesjonalnym

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce są ja kupowałem za pośrednictwem Apple Store wysyłka bardzo szybka, widziałem też na innych stronach ale bałem się stamtąd zamawiać. Denerwuje mnie jak ktoś gada, że grają jak słuchawki za 100-200 zł jak już parę razy na tym forum znalazłem, a nie jest to prawda i ktoś kto tak pisze osobie, która chce je kupić tak naprawdę ją oszukuje. Ja nie żałuję ich zakupu, bo do rapu sprawdzają się świetnie. Moim zdaniem cały mankament tych słuchawek polega na tym, że nie są one do końca uniwersalne, dlatego w necie jest tyle skrajnych opinii więc moja rada jak się słucha rapu,hip-hop, dupstep itd. to te słuchawki sprawdzają się świetnie ale w innych gatunkach może być już gorzej.

Edytowane przez Skrillex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok v2 ma chowany mikrofon wiec on je ma. Jutro sprawdze dokladnie co one pokazuja. Tu akurat z ta uniwersalnoscia dosyc madrze napisales.

@inszy

Nie no z tym podatkiem od lansu to dowaliles.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest więc dla Ciebie różnica między stereofonią i przestrzenią ? Coś może grać z niezłą stereofonią, a bez przestrzeni, płasko(płytko?), o to chodzi ? Jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie.

Już nie ma co wyjaśniać, bo dokładnie o to chodzi :) Miałem słuchawki ze sporą przestrzenią po której dźwięk lał się bez większego ładu, jak i mam grające blisko słuchacza, ale z fajnym rozłożeniem dźwięków wokół głowy.

 

I pewnie, że za "audiofilskie" słuchawki, tak jak w przypadku Beatsów, płaci się często nieprzyzwoicie wysokie kwoty. Co jednak wciąż nie znaczy, że tak powinno być ;) Ale różnica jest taka, że słuchawki z topu ciężko zastąpić wyraźnie tańszym odpowiednikiem, natomiast w przypadku Beatsów spawa jest jakby prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a ja się wypowiem, bo miałem je okazję dzisiaj przesłuchać. Miał je mój znajomy z Hiszpanii i był lekko zdziwiony gdy bardzo chciałem się dobrać do jego słuchawek, on bardziej traktuje je jako coś w rodzaju modnej dekoracji i zastanawiał się po co porównywać dźwięk różnych słuchawek, zwłaszcza tych droższych.

 

Co do wykonania- klasa, zwłaszcza kabel, ale stylistycznie jak dla mnie lekko "remizowo", nikogo oczywiście nie chcę obrażać, ale z tym czymś w kolorze białym na głowie wygląda się dość dziwnie. Napis beats oczywiście ma wielkość znaną z innych dj-ek, ale wykończenie skóropodobne jest już fajne. Słuchawki fajnie leżą w dłoni i na głowie, pady są miękkie i wygodne, coś a la Sony XB, tylko lepiej izolują, oczywiście. Zawiodłem się na wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, które okazało się plastikiem. Podoba mi się za to odłączany kabel (czemu czerwony????!!!!) i system regulacji, jakby lekko sennheiserowy.

 

DŹWIĘK DŹWIĘK DŹWIĘK- tutaj muszę się usprawiedliwić i Monstery też, bo odsłuch był dość krótki [ok. 20 min. na znanych kawałkach] i to na zewnątz, w warunkach kawiarnianych. Nieszczęściem dla Mix R-ów (tak się to chyba pisze) był fakt, że wcześniej słuchałem HD25-1 C, miałem je zresztą ze sobą.

Beatsy jakoś mnie nie poraziły dźwiękiem, są dość podobne do Soniaków V-700, a biorąc pod uwagę moje gusta dźwiękowe, nie jest to jakieś szczególne wyróżnienie. No ale ja ogólnie nie przepadam za bassiwem, a w Beatsach jest go dużo i daleko mu do konturu. Holografia taka sobie, nie lepsza niż w HD-25, a jak wiadomo te drugie grają prosto "do głowy", za co je akurat cenię, jednak w Beatsach jest za mało szczegółowo by grać tak płaską sceną. Bass za to jest fajnie rozłożony, chociaż w realizacji studyjnej praktykuje się zazwyczaj monoizowania niskich tonów. To mi się akurat podobało, ale wyżej już było po prostu zbyt wiele w jednym "miejscu", nawet wokale z nałożonym chorusem były płytkie w porównaniu do HDków. No cóż, słuchawki grają rozrywkowo i kolorowo, same też są kolorowe. Jest fajnie.

 

Porównałem Beatsy Mixr-y z modelem słuchawek, który bardzo mi odpowiada, i który cenię za dźwięk. W tym porównaniu niestety Beatsy nie miały szans, poza tym nie grały tak jak lubię. Grają jak djki, mają mocne uderzenie, ale zbyt płytką resztę. Sądzę, że z djek to Beyery DJX-1 i większość wyższych Ultrasone robią z nich miazgę, bo mają bass z podobnym impaktem, lepszą górę i są tańsze.

 

A te Mixr-y można już kupić w Polsce?

Jeżeli można kupić to dziś wracając z pracy skoczę do iSpot i zobaczę czy je mają. A że mam ze sobą AKG K518DJ to będzie miarodajne porównanie podobnego stylu grania (stylu który lubię). Jak AKG za 200zł zjedzą monstery za (właśnie za ile?) kilka razy więcej to będzie śmiech na sali. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku porównywania słuchawek mówimy raczej o opiniach, a nie o werdyktach :P

Myślę, że 518stki to godny rywal dla tych Beatsów; niestety niczym szczególnym, wg mnie, się nie wyróżniają, grają na poziomie większości dj-ek, które zazwyczaj sa o połowę tańsze. A takie np. HFI 780 kosztują kilkaset złotych mniej, a grają podobnie, tylko znacznie bardziej detalicznie i "muzycznie". Klasa wyżej za dużo mniejsze pieniądze.

Oczywiście nie mam jakichś uprzedzeń do tej marki, posiadam nawet kilka kabelków Monstera, i uważam, że każdy wydaje swój tysiąc złotych na co uważa za stosowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wyszło bo się w Audiomagic zasiedziałem. Ale nie poddam się z próbą tak łatwo.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Chciałbym zakupić słuchawki do produkcji muzycznej w (FL Studio) (rap, hip hop)

Cena do 1300zł

 

Monster Beats Studio - Słuchałem muzyki z nich w Apple iSpot, ogólnie miły odsłuch.

 

Pioneer HDJ 2000 - Czy ktoś miał styczność z tymi słuchawkami ?

 

Audio-Technica ATH-M50 - Te z kolei na forum wszyscy polecają, ale nie miałem okazji słuchać w nich muzyki.

 

Proszę o konkretne sugestie w dokonaniu wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneerki są bardziej DJ-skie i miałem okazje je testować, ale to w klubie wiec odsłuch taki typowy w zaciszu nie mam pojęcia jaki jest, lecz bardzo udana konstrukcja-polecam.

M50 nie słuchałem również ale są bardzo polecane jako djki.

Studio? "idz pan fhui" nie ta półka, bardzo nisko stoją i cokolwiek kupisz będziesz miał lepsze od nich.

 

Moja propo: kup aiaiai tma-1 studio. Straszna chrapkę mam na nie, ale na razie brak funduszy :P

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do produkcji ? Jak BamboszeK pisał, kup sobie monitory. Widziałem w komisie dzisiaj tannoye m1 za 450zł. Poza tym nie wiem czy masz interfejs, jeśli nie, to za 400zł coś już sie znajdzie na USB z wejsciem liniowym i fantomowo zasilanym mikrofonowym. Do tego słuchawki(tylko jako pomoc, nie nadają się do masteringu), np beyery DT250 (mało basu, ale nie o to w nich chodzi, są bardzo wierne), które można dostać za ~350. 400+450+350 =1200. Może uda się na czymś zaoszczędzić, albo zwiększy się budżet, to jeszcze na jakiś mikrofon by zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Sory, że odgrzewam temat, ale myślę, że może się to przydać kilku forumowiczom.

No więc ja mogę coś napisać odnośnie tych mixr'ów, bo kolega je ma (zresztą miał jeszcze beats pro i solo hd, bo jest w ch*j bogaty) i miałem okazję nieraz słuchać na nich muzyki. Sam mam AKG K450, niestety już znowu niesprawne ze względu na śmiesznej konstrukcji kabel. Ogólnie K450 to słuchawki z których byłem bardzo zadowolony, jedyne minusy to to, że słabo wytłumiały i właśnie miały niefajne kable. Mixr to słuchawki, które (moim zdaniem) są niepotrzebnie hejtowane, tylko dlatego bo Beats i drogie. Oczywiście Studio to była kompletna porażka, Solo HD to też słabe słuchawki, Pro w miarę dobre, ale cena... a Mixry grają bardzo fajnie głębokim basem, tony wysokie też fajnie słyszalne. Słuchawki akurat dla słuchaczy rapu, electro czy techno. Wygoda może być, daje radę się przyzwyczaić, wygląd możecie sami ocenić. 2 gniazda to też niegłupia opcja, choć jest to taki bajer dla normalnego słuchacza. Słuchawki te to moim zdaniem wielki sukces Monstera, choć oczywiście pewnie będą słuchawki lepsze od tego modelu. Ogólnie sądzę też, że są dość wytrzymałe. Jeżeli macie hajs, to raczej nie pożałujecie kupna. I chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności