Skocz do zawartości

Kamienie do przygniatania kabla ?


jaceks64

Rekomendowane odpowiedzi

"Magicznie" w sensie zupa z białej wrony itd?

Czy być może jest w tym jakiś sens, bo wyczytałem, że cena za w sumie niewielki kawałek czegoś takiego to około 1300zł. Mają też kamyczki - żwirek.

Niewiele się doczytałem, ale jedną z sugestii było umieszczenie kamyczka/ów na, albo we wzmaku słuchawkowym, lub też na IC.

 

A tutaj inne magiczne rytuały :D: http://audiovoodoo.pl/

Tutaj, to już lekka przesada. Po spacerku na plaży można byłoby nieźle zarobić na tych naiwnych, przesądnych, tudzież mocno najaranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to jest "lekka" przesada...

 

Po prostu robią w trąbę naiwnych melomanów wciskając im kit i naciągają na kasę na jakieś p ierdoły które w/g praw fizyki nie mają prawa działać.

 

Świat audio jest podatny na opinie innych - po to robi się ślepe testy które eliminują opinie na zasadzie "wydaje mi się że..." - po prostu stwierdzasz że coś słyszysz albo nie.

 

Niestety sporo jest jeszcze zwolenników magii, np. tej z kamieniami albo twierdzących że słyszą różnicę pomiędzy flac a wav :)

Edytowane przez lostson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie do przygniatania kabla służą do zabezpieczenia kabla na specjalnych podstawkach pod kabel (tak żeby nie dotykał podłogi)

 

Oczywiście podstawki i kamienie muszą być fachowo dobrane, inaczej mogą spowodować matowienie dźwięku, zakłócenia i negatywne wibracje

 

:>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Czy być może jest w tym jakiś sens, bo wyczytałem, że cena za w sumie niewielki kawałek czegoś takiego to około 1300zł. Mają też kamyczki - żwirek.

Niewiele się doczytałem, ale jedną z sugestii było umieszczenie kamyczka/ów na, albo we wzmaku słuchawkowym, lub też na IC.

(...)

 

no tak - jak kosztuje 1300 PLN to na pewno działa (głównie na wyobraźnię, by nie rzec - fantazję).

żwirek jest do nausznych z przedziału 150 - 600 omów. jest też piasek - idealny do IEMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, 1200 nie 1300.

 

 

http://audiovoodoo.p...atania-sprzetu/

 

Kamienie do przygniatania kabla służą do zabezpieczenia kabla na specjalnych podstawkach pod kabel (tak żeby nie dotykał podłogi)

 

Oczywiście podstawki i kamienie muszą być fachowo dobrane, inaczej mogą spowodować matowienie dźwięku, zakłócenia i negatywne wibracje

 

:>

Więc muszą posiadać jakieś specyficzne właściwości te kamienie, głównie chyba magnetyczne, zgadza się?

Edytowane przez jaceks64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności