Skocz do zawartości

Do Posiadaczy Akg 26p


Yacho

Rekomendowane odpowiedzi

...wygoda k26p, Porta a takze dokanalowych, ogolnie WSZYSTKICH typow sluchawek to sprawa indywidualna. Mozesz sie jedynie sugerowac wiekszoscia uwag. Co nie znaczy, ze akurat ty masz glowe i uszy zupelnie inne niz reszta swiata i potrzebujesz "innych" sluchawek.

 

...jak obserwuje to forum to po prostu "kazda sroczka swoj ogonek chwali". Podziwiam tych ktorzy sie rozpisuja ...po czym w ktoryms poscie wymknie im sie, ze o komentowanych sluchawkach wiedza "od kolegi, ktory je kiedys mial".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek porownywalny do 212pro tyle, ze sa otwarte- stad inne wrazenia.

 

Slaby punkt: "tkanina" chroniaca glosniki mechaci sie jak stary sweter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica Cresyny d irivera a AKG-AKG duuuuzo wiecej basu, Cresyny lepiej zbalnsowane-dzwiek bardziej zamulony-czasem przeszkadza-czasem slucha sie o niebo lepiej, swietnmie sie filmy z efektami oglada-przydatne na zewnatrz (przyzwoicie zoluja od halasu) .

 

Sa dosyc niewygodne ale lekkie przenosne-dodomu absolutie nie-na zewnatrz absolutnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze co do hd457: musisz zdawac sobie sprawe, ze to sa duze sluchawki z tworzywa, ktore nie mieszcza sie w kieszonce koszuli. Ich przenosnosc jest dyskusyjna. No ale wszyscy zobacza, ze masz Sennheiserki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no scharakteryzuje dokladnie o co chodzi... w tej chwili mam jako stacjonarny sprzet grający w domu Radmora 5102 i pare podlogowych unitr... sprzet ten ma juz swoje lata i zlapalem sie na tym ze w domu czesciej slucham iRivera niz stacjonarnego sprzetu... AKG sa super pod tym wzgledem ze bede mogl sobie spokojnie ich posluchac w autobusie... ale wlasnie... wole sluchac mp3 na iriverze niz wlaczyc winampa (dziwne nie ? :) )

Wiec moze podwyzszymy limit do ok 200 zl i pomozcie wybrac jakis kompromis w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale koniecznie przenosne, tak?

 

Chodzi mi jeszcze po glowie sprawdzenia akg55, bo tanie, znosne parmetry i zamkniete. Bardziej mnie bawi wprowadzanie czegos nowego na forum niz kolejny opis ktorychs Senn. Zreszta ta frma posawila mocno na tworzywo. Owszem fajne sa te modele powyzej 60-70 euro (ale do sprzetu stacjonarnego). Niestety z tych ktore ogladalem naprawde sporo jest dosyc brzydko wykonczonych w tworzywie i niekoniecznie wygodnych. Fajny jest ten model, w ktorym mzna wymienic kabel hd215) ale to samo co w tym modelu ktory proponowales: mechacace sie poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD497 są fenomenalne, a w tej chwili są naprawdę niedrogie. Kosztują 199zł na allegro podczas, gdy w zeszłym roku kosztowały 300zł. Jeśli już rezygnujesz z przenośności to bierz HD497. Jedyną ich wadą jest niewygoda (w moim przypadku, czytałem wiele opinii, w których ludzie chwalili ich wygodę). Podobno eH350 to poprawione HD497 (więc pewnie wyeliminowane zostały problemy z komfortem), widziałem je za 239zł w jednym ze sklepów internetowych.

 

Oba modele są otwarte.

 

HD212 są super wygodne. Nawet cały dzień słuchania w nich muzyki nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

HD212 poza tym świetnie spisują się w takich gatunkach jak techno, trance, ambient.

HD497 są bardziej uniwersalne, lepiej nadają się do muzyki klasycznej czy jazzu, ale mają zdecydowanie gorszy (choć wciąż bardzo dobry) bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no scharakteryzuje dokladnie o co chodzi... w tej chwili mam jako stacjonarny sprzet grający w domu Radmora 5102 i pare podlogowych unitr... sprzet ten ma juz swoje lata i zlapalem sie na tym ze w domu czesciej slucham iRivera niz stacjonarnego sprzetu...
Do Radmora kup te a do Irivera k26p i wtedy sprawdź co lepiej gra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja namawiałbym Cię, byś nie rezygnował tak szybko z K26P

 

moja ocena, na pewno nie jest w pełni obiektywna, ale z tym mitem "niewygodnych akg" nie do końca sie zgodzę.

przed wyborem nowych słuchawek naczytałem się chyba tysiące postów, o sprzęcie z tej kategorii cenowej i faktycznie- trafiłem na kilka postów, mówiących o małym komforcie użytkowania k26p.

po zakupie przekonałem się, że wszystko zależy od właściciela. miałem niedawno kilka wielogodzinnych sesji z akg i na pewno nie cierpiałem. po prostu zdejmowałem słuchawki co 1,5-2h, na 1-2 min. i było w porządku, więc pod tym względem, nie mogę mieć zastrzeżeń.

oczywiście, słuchawki te mają swoje wady, którymi wg mnie, jest plastikowy mechanizm 3d-cośtam. póki co nie mam do niego zastrzezeń, ale każda para moich słuchawek, jest poddawana trudom dość intensywnego użytkowania, w nienajlepszych warunkach i nie wzbudza on mojego zaufania. może to obawa na wyrost, ale byłbym spokojniejszy, gdyby te części były zrobione z czegoś bardziej wytrzymałego.

a druga wada, to brak etui, które chroni, np. przed zgnieceniem. ten flaczek, dołączony do nich, z pewnością tego nie zrobi.

 

szczerze polecam te słuchawki, bo jakość dzwięku jest bardzo, bardzo dobra (oczywiście, jak na klasę do 200zł), a różnica między iriverowskimi pchełkami, będzie bardzo znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Sennheisery HD477 i AKG K24P i Sennheiserów HD szczerze mówiąc nie polecam. Nie są to złe słuchawki, ale mają taką dziwną wadę - są dość podatne na przesterowania... (już ktoś na forum przy którymś z modeli Sennheisera HD 4X7 o tym pisał). Na przykład jak podpinam je do amplitunera Technicsa to zanim już zaczynają grać dość głośno to ich dźwięk się zniekształca - to samo jest po korekcji bass treble itp. AKG natomiast są znacznie głośniejsze i mimo, że mają mniejsze membrany to ich dżwięk jest mocniejszy. Na dodatek nawet po bass, treble na maks. w moim amplitunerze i dość dużej głośności dają sobie radę z tym, nie ma przesterowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o przesterowaniach w hd477. Hd497 są podatne na przesterowania jeśli się podbije bas EQ. Bez EQ grają neutralnie, w przeciwieństwie do HD477, które mają dosyć mocno podbity bas. Ja nie narzekam, bo odpowiada mi neutralny dźwięk HD497, bez zmiany EQ grają wystarczająco głośno bez przesterowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ale i tak kiepsko pod tym względem wyglądają HD477, bo AKG K24P jak już pisałem membrany mają mniejsze a podnoszenie basu im nie przeszkadza i jest on lepszy niż w Sennheiserach. No ale podobno HD497 to najlepsze z serii HD oczywiście i w ogóle dużo dobrego o nich czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200zl zdecydowanie ale to zdecydowanie polecam AKG k26p-kosztuja zdaje sie 191zl na allegro. Graja swietnie-widac ze to polka wyzej od K26P-choc tez sa niezbyt wygodne-sa wieksze i raczej srednio przenosne(choc z tego co wiem na zachodzie czesto sa uzywane jako przenosne-ale co kto lubi).Testowalem je 2 tygodnie od kolegi-sa jakby mniej zamulone, maja soczysty szybszy bas-robia wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200zl zdecydowanie ale to zdecydowanie polecam AKG k26p-kosztuja zdaje sie 191zl na allegro. Graja swietnie-widac ze to polka wyzej od K26P-choc tez sa niezbyt wygodne-sa wieksze i raczej srednio przenosne(choc z tego co wiem na zachodzie czesto sa uzywane jako przenosne-ale co kto lubi).Testowalem je 2 tygodnie od kolegi-sa jakby mniej zamulone, maja soczysty szybszy bas-robia wrazenie.

 

Jakie akg miałeś na myśli, bo napisałeś że akg k26p to półka wyżej od k26p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ale i tak kiepsko pod tym względem wyglądają HD477, bo AKG K24P jak już pisałem membrany mają mniejsze a podnoszenie basu im nie przeszkadza i jest on lepszy niż w Sennheiserach. No ale podobno HD497 to najlepsze z serii HD oczywiście i w ogóle dużo dobrego o nich czytałem.

 

Bas w k26p nie jest lepszy niż w HD477 - jest go więcej, ale jest brzydki i nieprzyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no scharakteryzuje dokladnie o co chodzi... w tej chwili mam jako stacjonarny sprzet grający w domu Radmora 5102 i pare podlogowych unitr... sprzet ten ma juz swoje lata i zlapalem sie na tym ze w domu czesciej slucham iRivera niz stacjonarnego sprzetu...

Do Radmora kup te a do Irivera k26p i wtedy sprawdź co lepiej gra ;)

 

Wlasnie duzo slyszalem o tych tonsilach ale ponoc bez wzmaka sluchawkowego jest pupa... pozatym szukam sluchawek pod irivera.... byc moze dla niektorych bede siac herezje ale radmor byl dobry ale skonczyl sie i nie wroci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkurzyłem swoje cresyny i byłem bardzo mile zaskoczony ich dźwiękiem. Są niesamowite, poza basem wszystko mają lepsze od he580. Szalenie przyjemnie sie ich słucha. Zaryzykowałbym nawet tezę, że są lepsze od k26p... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności