Skocz do zawartości

Ep-630 Szok Cenowy!


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda wam tłumaczyc jak ten swiat funkcjonuje :]

 

U mnie w firmie np kupujemy pewna czesc niby od norwegow po 5 zl / sztuka, sprzedajemu po 14 zl...ale tak naprawde kupujemy od wlochow za 1.50 zl a sprzedajemy po 14 zl jak tą od norwegow :]

-

i w ten sposob sie robi pieniadze duze i w ten sposob są tez zapewne wam sprzedawane te EPki ^_^

W takim razie jedyne co mogę Ci powiedzieć, to to, że oszukujesz klientów. Co do tych creative, to wątpie, żeby były to podróbki. Ty chyba po prostu żyjesz w innym świecie, gdzie każdy chce Cię oszukać i wszedzie doszukujesz się spisków tam, gdzie ich nie ma. TO SĄ oryginalne słuchawki, sygnowane logiem Creative i są to pełnowartościowe słuchawki. Jeśli chodzi o porównywanie cen z UK, to no comment.

 

Pozdro z ze świata, który funkcjonuje inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie, panowie. Prosze nie karmic trolla :/ Taki mysli ze jest " super cool ziom wypisujac glupoty w necie "

 

Dzieki Onio za informacje. Pewnie jutro je zamowie.

 

O jakosc dzwieku przy epkach nie mam watpliwosci, mam jedynie nadzieje ze beda w miare wygodne, bo rozne opinie sa na ten temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie mają najlepszy bas bo najlepiej pasują ci do kanału słuchowego. Ludziom z dużymi kanałami bas na średnich gumkach nie będzie odpowiadał...

 

na początku to raczej jest zle, ale trzeba sie przyzwyczaic (narazie jeszcze przelykam sline)

 

Jacyś dziwni jesteście :P. Ja od razu po włożeniu przestałem je wogóle czuć w uchu. Dlatego właśnie lubie słuchawki wkładane do kanału słuchowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak byś powiedział że te bmw które jest sprzedawane w polsce za 200000zł jest lepsze od tego z niemczech za 170000 bo te bmw z niemczech to 2 klasa bo jest tańsze o 30000zł

Yhm...a słyszałes o jakosci Pasatow skladanych w Polsce i które poźniej sa tu sprzedawane?

nie? a po popytaj starszych kolegow...dowiesz sie co to jest produkt 'na Polske' :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedyne co mogę Ci powiedzieć, to to, że oszukujesz klientów. Co do tych creative, to wątpie, żeby były to podróbki. Ty chyba po prostu żyjesz w innym świecie, gdzie każdy chce Cię oszukać i wszedzie doszukujesz się spisków tam, gdzie ich nie ma. TO SĄ oryginalne słuchawki, sygnowane logiem Creative i są to pełnowartościowe słuchawki. Jeśli chodzi o porównywanie cen z UK, to no comment.

 

Pozdro z ze świata, który funkcjonuje inaczej.

A co mi tam :] kupujcie sobie te tansze creatiwy :) mi to wisi, wasze uszy , wasza kasa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedyne co mogę Ci powiedzieć, to to, że oszukujesz klientów. Co do tych creative, to wątpie, żeby były to podróbki. Ty chyba po prostu żyjesz w innym świecie, gdzie każdy chce Cię oszukać i wszedzie doszukujesz się spisków tam, gdzie ich nie ma. TO SĄ oryginalne słuchawki, sygnowane logiem Creative i są to pełnowartościowe słuchawki. Jeśli chodzi o porównywanie cen z UK, to no comment.

 

Pozdro z ze świata, który funkcjonuje inaczej.

A co mi tam :] kupujcie sobie te tansze creatiwy :) mi to wisi, wasze uszy , wasza kasa :]

 

Nie wiesz, więc się nie odzywaj. Co by było, gdyby te twoje za 22 funty grały tak samo co te za 65 zł? Zreszta skoro ci to wisi, to czemu chcesz wszystkich panicznie przekonać podający desperacko-bezsensowne argumenty, że masz racje? Udowodnij, a nie pierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niedługo będę mieć odtwarzacz, który kosztuje w Polsce 1150-1200 zł za 650 zł oryginalny, w pudełku i z gwarancją, to czemu słuchawki, które kosztują 90 zł niemiałyby kosztować 67? Facet na allegro pewnie ma prosto od producenta i tyle.

Yhm prosto z chinskiej fabryki :] dzwonilem do kumpla zeby looknał ile te słuchawki kosztują w Dortmundzie (gdzie niedlugo wracam) - 24.99 euro, coz piekne czasy nastaly , mamy sprzet eletroniczny 50% tanszy niz w niemczech :] ciekawe tylko czemu pol polski jezdzi po elektronike do naszych zachodnich sasiadow :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest taniej ? To chyba jeden jedyny powód, bo jakosciowo wogole się nie róznią.

Ciekawe dlaczego np. żarcie w niemczech jest beznadziejne (mieso itp) ? Moze oni mają to jakosciowo lepsze ? Takie pakowance ktore leza w wiekszosci niemieckich sklepow ? Elektronika to obecnie jest robiona przez kraje typu Chiny itd i są praktycznie wszedzie. I watpie w to ze jakosc ich sie rozni.

 

 

EDIT: I jeszcze jedno: myslisz ze ile kosztuje wyprodukowanie takich sluchaweczek ? Góra 20 zł!! Reszta to koszt transportu, reklamy, podatki i zarobek producenta, hurtownii i koncowego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesiek,

oto dowody, że nie tylko w Polsce można dostać orginalne tańsze słuchawki creative'a ( ale to pewnie z odzysku )

 

http://falconsoft.com/item/392923 za 23,5 $ czyli za 70,5 zł pewnie podróby

http://www.xtsit.com/browse/product_detail...=10629&sr=2 za 17,39 Funta = 105 zł czyli pewnie podróby bo nie za 22

http://tiny.pl/7d35 za 20,85 $ czyli 62.55 zł czyli taniej niż na allegro... jak oni mogli sprowadzić takie cos :/

 

http://store.whsle.biz/product_info.php?products_id=64 - szczyt bezczelności

 

http://www.coloripodheadphones.com/product...ackcreative.htm - absurd !!

 

:)

 

To że poprosiłes swojego kolegę, aby sprawdził ceny w sklepie elektronicznym na rogu to nie znaczy, że takie ceny kształtują się wszędzie. To samo jest w Polsce. W wiekszości sklepach cena epkow nie schodzi poniżej 100-120 zł. Jedynie nieliczne sklepy decydują się na mniejszą marżę i nie wciskaj nam wiecej tego swojego światowego kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tymi podróbkami, oryginałami etc. Ale skoro w przeciągu kilku miesięcy ceny EP630 spadły o prawie połowę, to trzeba się zastanowić, czy przypadkiem jakość podzespołów nie odeszła razem z ceną. Niektóre firmy, np. tytoniowe, wprowadzając swój wyrób na nowy rynek dają lepszy tytoń, którego jakość pogarsza się stopniowo po roku, czy dwóch, kiedy marka i tak się przyjmie.

 

Oczywiście spadek cen może mieć również przyczyny w korzystniejszych kontraktach, zmianie prawa w dziedzinach takich jak transport, produkcja itp.

 

Jest wiele możliwości, ale gorsze podzespoły, czyli spadek jakości produktu trzeba również brać pod uwagę. Producent nadal daje swoje pudełko i gwarancję, produkt może być w 100% firmowy, ale gorszy i nie można tego odrzucać na ślepo.

 

Trudno powiedzieć, że spadek cen jest rzeczą naturalną w tym przypadku, bo to nie komputery, czy telefony komórkowe. Większość typów słuchawek różnych firm utrzymuje swoje ceny przez wiele lat, a więc wielki spadek cen EPków niekoniecznie jest dobrą wolą producenta. Co jak co, ale na dobre serce w handlu nie ma co liczyć. Ja przyjmuję, że takie coś jest możliwe, ale z drugiej strony chyba nie popieram postawy naszego gościa, który robi przegięcie w drugą stronę. W końcu sam powiedział, że firmy narzucają banyckie marże i robią różne przekręty, więc może te 22 funty za oryginalne EPki to cena panów pośredników i końcowych sprzedawców, a nie prawdziwa wartość słuchawek, które pan wiesiek kupił :). Poza tym piszesz, że kupiłeś słuchawki w 2004 roku. Model EP-630 musiał być wtedy kosmiczną nowością w ofercie Creative'a, a więc cena też mogła być z kosmosu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale firmy tytoniowe i firmy produkujące słuchawki to coś zupełnie innego. Koszt produkcji takich słuchawek w może wynosić ok. 5zł. Reszta to marże, podatki itp. Pozatym Creative może nadal sprzedaje je po 150zł, niewiem. Pewnie ci, którzy sprzedają po tak niskich cenach mają dostęp do jakiś hurtowych źrudeł, z których kożystają oficjalni sprzedawcy i mają jedną pare po ok. 20zł wiec i tak zarabiają sporo. A to że obniżają ceny wymusza konkurencja, bo popatrzcie na allegro ile słuchawek sprzedają ci, którzy sprzedają je po 66zł, a ile ci, którzy sprzedają po 78zł, 10zł marży to nic jeżeli sprzedamy 50 zamiast 5 par słuchawek, bo ta obniżka szybko się zwróci.

 

Czego jakość może tu spaść? Jeżeli prdukcja takich słuchawek kosztuje z 5zł jak nie mniej. Przecierz mozna kupić gorsze podzespoły zamiast za 10gr stuka za 8gr sztuka, ale na tym wiele nie zyskamy. Więc i tak sprzedając za taką cene jak teraz mamy b. duży zysk. Bardziej opłaca się obniżyć ceny niż robić słuchaki z gorszych komponętów, bo jeżeli zmienimy komponęty to stracimy kilka procent użytkowników, którzy wiedzą czego oczekują od słuchawek i po zmianie mogą przestać je kupować. A obniżając cenę wszyscy są zadowoleni bo sprzedaż wzrasta z powodu niższej ceny, a dla kupujących to lepiej bo kupują taniej ten sam produkt.

 

Poza tym Creative wprowadził teraz EP 635 i jako nowy model jest droższy od starego, więc mieli do wybrania, albo sprzedawać 635 drożej i nie zmieniać ceny 630, albo obniżyć cenę 630. Widać wybrali drugie rozwiązanie.

 

Co jest dziwnego w spadku ceny słuchawek? Poprostu wszedł nowszy model i stary poszedł w dół. Pozatym jak napisałem, żeby sprzedaż wzrosła można obnżyć ceny, bo wtedy będzie więcej klijętów i zwróci się obniżka. Pozatym to nie Creative obniża ceny tylko sprzedawcy nie powiązani z Creative, a oni mogą nażucić marżę jaką chcą, mogą nawet sprzedawać bez marży ale było by to dla nich nie opłacalne. Przecierz Creative mógłby sprzedawać epki po 20zł jakby chciał, ale nie zyskiwał by tyle co teraz. A to że słuchawki innych firm nie tracą na cenie to tylko sprawa firmy, a nie tego, ze jedne słuchawki są lepsze czy gorsze od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak weszły Aurvany to EP630 przestały być modelem flagowym, stąd ta obniżka.

 

@Gościu: Desperacko już nawet bez argumentów chcesz powiedzieć, że wszyscy robią źle, bo płacą mniej za towar niż ty. A jeżeli już chcesz nadal gadać, to udowodnij twierdzenie, a nie wciskaj kit, na który i tak (opróćz ciebie) się nie nabierze. Jak dla mnie, temat do zamknięcia... Dajmy ludziom ochłonąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem disiaj troche czasu, wiec chodzilem sobie po sklepach komputerowych. No i pytalem sie o rozne rzeczy i tak przy okzji o epki. W wiekszosci cena 100zł albo i wiecej, ale w 5. albo 6. sklepie z kolei dowiedzialem sie ze maja epki za okolo 45-50 zł - facet tak na oko wyliczal (oczywiscie nie na stanie lecz opcja zamowienia). No a co jest najciekawsze ten sklep nie nalezy do sieci Neonet. Wiec jezeli chcecie epki, macie czas na maraton po sklepach komputerowych i nie ma u was nic nalezacego do Neonetu, to radzil bym sie przejsc, moze traficie tez na cos takiego przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh,przecież to jest logiczne, że sprzedawca na allegro (ten który zajmuje sie poważnie sprzedarzą) bedzie miał taniej niż sklep, bo gdyby nie, to kto by kupował na allegro , po za tym taki sprrzedawca ponosi mniejsze koszta sprzedarzy bo nie ma przecież sklepu gdzie jest masa pracowników i wiele innych kosztów, po za tym , w większości przypadków tacy sprzedawcy nie mają za wielu pośredników i kupują dużo towaru, gdzzie jego cena jest tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem disiaj troche czasu, wiec chodzilem sobie po sklepach komputerowych. No i pytalem sie o rozne rzeczy i tak przy okzji o epki. W wiekszosci cena 100zł albo i wiecej, ale w 5. albo 6. sklepie z kolei dowiedzialem sie ze maja epki za okolo 45-50 zł - facet tak na oko wyliczal (oczywiscie nie na stanie lecz opcja zamowienia). No a co jest najciekawsze ten sklep nie nalezy do sieci Neonet. Wiec jezeli chcecie epki, macie czas na maraton po sklepach komputerowych i nie ma u was nic nalezacego do Neonetu, to radzil bym sie przejsc, moze traficie tez na cos takiego przypadkiem.

 

 

w takim razie troche przepłaciłem kupując teraz na allegro. Za jakies dwa-trzy tygodnie beda o pare zlotych tansze :(

 

 

Pokkie, nalezy tez pamietac o tym, ze sklepy jak kupuja towar to zanim wyprzedadza ten za wyzsza cene to minie troche czasu zanim wejdzie ten po obnizce. Dlatego, tez te sklepy komputerowe gdzie trzeba zamawiac towar i czekac na niego pare dni maja zazwyczaj lepsze ceny niz te co maja towar "od reki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak napisał Despo, ale w moim mieście jest tylko jeden sklep komputerowy, a przynajmniej tylko jeden sklep z prawdziwego zdażenia. więc poszedłem do tego sklepu i zapytałem o Epki. Oczywiście na stanie ich nie mieli, ale pan poinformował, że mogą sprowadzić na zamówienie. Poszukał chwilę i powiedział, że będą kosztowały ok 100zł, więc podziękowałem. Za 65zł mogę mieś Epki z allegro, a i tak musiłbym czekać na dostarczenie wiec mi się poprostu nie opłaca kupowac u nich. Potem poszedłem jeszcze raz do "Neonetu" w moim mieście i zapytałem tym razem konkretnie o Epki, a nie jak ostanio ogólnie o słuchawki, ale oczywiście dostałem odpowiedź, że nie ma, ale za to są słuchawki Philipsa, czyli jakieś badziewne pchełki, więc ponownie podziękowałem i wyszedłem. Jednak w mojej mieścinie nie kupie Epków na miejscu, pozostaje mi tylko zamówić na allegro od Ozir_2010, za 67zł, bo tańszych i sprawdzonych, że sa oryginalne Epków nie znajdę. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Despo jak u ciebie jest mozliwosc zakupu ep-630 za 40-50 (w Grudziadzu w miescie powyzej 100tys ludzi nigdzie nie ma :() to mozemy zrobic transakcje?? Na Allegro je wystawisz (zaplata na konto) i kupilbys je u siebie w miesicie i przeslal poczta??? jest taka mozliwosc??? jak cos kontaktuj sie przez PM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 2 sztuki jutro odbieram. Tylko jest problem bo gosciu nie wiedzial czy dostanie wiecej niz 1 w promocji (nie naleza do Neonetu - pytalem sie), podobno juz sie koncza. Jezeli bedzie wiecej to moge wziasc, ale bede to wiedzial dopiero jutro wieczorem, wczesniej nie bedzie mnie w domu. Jak beda to dam znac na PM, jak nie to napisze tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o rade, gdyz przymierzam sie do zakupu sluchawek ep-630... mialem te ktore dolaczaja z creative muvo n200 ale cos sie zwalily :P

powiedzcie czy ta oto aukcja jest godna uwagi?

http://www.allegro.pl/item126051036_org_cr...gwar24_mce.html

 

chce odebrac osobiscie dlatego zalezy mi zeby typ ktory sprzedaje byl z wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 2 sztuki jutro odbieram. Tylko jest problem bo gosciu nie wiedzial czy dostanie wiecej niz 1 w promocji (nie naleza do Neonetu - pytalem sie), podobno juz sie koncza. Jezeli bedzie wiecej to moge wziasc, ale bede to wiedzial dopiero jutro wieczorem, wczesniej nie bedzie mnie w domu. Jak beda to dam znac na PM, jak nie to napisze tutaj.

 

oki to czekam na odp!!! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności