Skocz do zawartości

Jakie Powinien Miec Funkcje Optymalny Jak Dla...


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmn.... a moze by do impka wsadzic minigrila ..... schladzacz browaru otwieracz mega glosniki z wooferem oczywiscie conajmniej 7.1 ekspres do kawy telewizor komputer drukarke skaner komorke mikser mikrofalowke pralke kuchenke gazowa wanne nooooo i oczywiscie kibelek :) no i zeby go jeszcze zmniejszyli zeby go bylo trudniej znalesc :)

 

 

a tak na powaznie:

RDS

zegarek

od biedy jakas gra ... ale nie koniecznie

no i NOWY FIRMWARE DO 450 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien miec jak największą ilość funkcji, za jak najmniejszł kasę B)

to chyba domena naszego ukochanego rzadzu :D zrobic jak najwiecej za jak najmniej by dla nas jeszcze cos zostalo - POPIERAM rowniez w tej kwesti co kolezanka?? wyzej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie teraz przyszlo mi cos do glowy ... bo przeciez nie ma rzeczy niemozliwych :) prawda ?? <_<

 

no to tak ... powiekszyc pilota do impka dodac mu gniazdo mini usb czy jak to tam sie zwie i wyposazyc w czytnik kart flash .... tak zeby pilocik mial wlasne zasilanie ladowane z usb i wlasna pamiec na muze ... ot taki zubozony ifp :) hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem - i raczej wiekszosci z Was - to dobrze gdy jest wiecej funkcji w jednym urzadzeniu - dopoki, dopoty prezentuja one osobno i razem odpowiedni poziom (oraz wymiary)...inaczej - gdy tylko bedzie nas stac na takie bajery jak GPS, palm'y, laptopy, player, komorka, to przeciez nie starczy miejsca w jednym samochodzie by to wszystko wozic (nie mowiac o kieszeniach :lol: ) a tak - masz jedna rzecz i wiesz ze niczego nie zapomniales, (maszynki do golenia tez nie hehehe :) )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na powaznie:

RDS

zegarek

od biedy jakas gra ... ale nie koniecznie

no i NOWY FIRMWARE DO 450 !!!

 

Pewnie - firmawe najwazniejszy !! :lol:

A tak poważnie: to przydaloby sie bardziej wykorzystac mozliwosci sprzetowe odtwarzaczy iRivera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o przenośny odtwarzacz CD/MP3 to najważniejsze jest dla mnie :

- przedewszystkim jakoś dźwięku

- czas odtwarzani

- możliwość zmiany dźwięku - EQ

- firmware

- podświetlany pilot :D

- dobry designe

- mnogość ustawień

. . . .Nom to by było na tyle, pewnie jeszcze coś by się znalazło ale jakoś nie wchodzi do głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
Gość tym co odróżnia

Wg mnie tym co odróżnia odtwarzacze flash iRiver od innych firm, to pełna obsługa dźwięku na wszystkie możliwe sposoby. Czyli istotna jest wielofunkcyjność, ale tylko zakresie tego do czego urzadzenie jest przeznaczone. Jak urządzenie dźwiękowe, to musi mieć możliwość odtwarzania wszystkiego, nagrywania wszystkiego, i wszystko w przyzwoitej jakości dźwięku. Jezeli jest to sprzęt audio to w zasadzie niepotrzebne są wspaniałe wyświetlacze LCD, wbudowany aparat foto lub inne ******ły. W tym wypadku prawie idealny jest dla mnie ifp-899. Większa pamięć niż 1 GB nie jest nawet użyteczna przy takiej prędkości transferu jaki oferuje flash.

W przypadku gdy ktoś potrzebuje nosić ze sobą cała muzykę jaką posiada, to do wyboru jest albo twardy dysk, albo odtwarzacz DVD (najlepiej nagrywarka ;). Nadal jednak przydane jest wbudowane radio, dyktafon , wejście liniowe. W przypadku nośnika tylko do odtwarzania dyktafon oczywiście nie ma sensu.

Jeżeli ktos uzna, że można w jednym urządzeniu zmieścić zarówno odtwarzacz mp3 jak i aparat foto - to ok - ale niecho to bedzie jednoczesnie dobry aparat i dobry odtwarzacz czyli urządzenie posiadające najlepsze i najbardziej bogate cechy obu osobnych urządzeń. Jak wiadomo nie ma firmy, która specjalizuje się w obu rodzajach urządzeń na tyle dobrze, żeby powstała naprawdę dobra konstrukcja. Poza tym wspólna pamięć, to trochę za mało cech wspólnych. Taki dualny aparacik foto musiałby przyzwoity zoom optyczny, bardzo dobre funkcje do robienia zdjęć, mieć twardy dysk, działać jako przenośny dysk USB 2.0, dobrze odtwarzać mp3 i inne formaty muzyczne, zawierać radio (najlepiej z rds), wejście i wyjście liniowe i na koniec nie być dużo większy od przeciętnych cyfrowych aparatów fotograficznych. Przydatny byłby równiuez kabelek, którego końcówka symuluje format przynajmniej jednej karty flash, żeby przegrywanie danych między urządzeniami przenośnymi (bez dostępu do komputera) było naprawdę wygodne. Dzisiaj rolę takiego kombajna spełnia w zasadzie palmtop z dobrą przystawką fotograficzną.

Robienie kombajnów, których funkcje są skrajnie różne moim zdaniem nie ma większego sensu. Jeżeli urządzenie dźwiękowe, to niech wyczerpuje znane możliwości bawienia się dźwiękiem (na dzisiaj do ideału zbliżają się właśnie urządzenia iRiver). Jeżeli jest to urzadzenie wideo, to również niech wyczerpuje wszelkie funkcje zwiazane z obrazem - np. kamera wideo + dobry aparat foto. Jeżeli jest to urządzenie telekomunikacyjne, to niech również wyczerpuje zwiazane z komunikacją zadania np. telefon komórkowy + bluetooth+ irda + dostęp do internetu przez Ethernet, GPRS, bluetooth + krótkofalówka (w tym CB) + antyradar ;) + organizer + zegarek. :)

Jeżeli wreszcie znalazłaby się firma, która potrafiłaby połączyć każde z tych urządzeń kombo ze sobą i wspólnym niewielkim urządzeniem - najlepiej bezprzewodowym - (do noszenia w głębokiej kieszeni lub torebce) obsługującym jakiś nośnik pamięci (twardy dysk, płytka cd/dvd, karty flash), to taka firma wymiotłaby konkurencję z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olamagato

Chciałbym sprostować (poprzedni post), że odpowiednikiem porządnego kombo w przypadku urządzen wideo moim zdaniem nie byłaby dobra kamera + dobry aparat foto, lecz dobra kamera + dobry aparat foto + tuner TV + wejście /wyjście wideo (np. firewire). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olamagato

I jeszcze LCD powien obejmować jeden z większych boków urządzenia, żeby dało się w znośny sposób oglądać ten obraz (i jakiś dźwiek). No chyba, że urządzeniem wyjściowym byłyby jakies okularki lcd (odpowiednik słuchawek). Hmmm, zdaje się, że własnie opisałem nowoczesny hełmofon z wizjerem. ;) Dalmierz laserowy nie byłby konieczny. :) Bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój idealny Player powinien mieć:

*radio z RDS

*możliwość wprowadzenia nazwy

*dyktafon z możliwością nagrywania radia oraz dźwięku zewnątrznego

*pamięć FLASH o pojemności 10GB bo HDD łatwiej może ulec uszkodzeniu

*dobre słuchawki

*kolorowy wyświetlacz

*możliwość przeglądania zdjęć

*małe wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wam się wzieło że 5GB na fleshu jest niemożliwe, aktualnie po prostu nie ma tak małych pamięci z taką pojemnością, ale w kródce pojawią się większe fleshe (iaudio już wypuścił swoje G3 z 2GB pamięci). Przecież pare lat temu też nie było 1GB odtwarzaczy, jest to kwestia miniaturyzacji a nie upodobań producenta. Podwojenie pamięci na każdym nośniku ma miejsce co około 18 miesięcy, niektóre firmy już wprowadzają wersję 2GB więc za niedługo i iriver wprowadzi (gdzieś już o tym pisałem). Ja osobiście czekam na 4 GB który pojawi się prawdopodobnie za jakieś 2lata. A w odtwarzaczu przydałby mi się aparat (z dobrą jakością zdjęć), mógłby być kosztem radia którego nie używam.

 

P.S: e... sorki nie wiedziałem że post jest taki stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w playerkach flash firmy iriver widzialbym takie cuda ( w takiej kolejnosci)

 

1. gps - (jak uciekam przed bijaca mnie zona, abym mogl trafic, jak zgasi swiatlo jedza)

2. aparat cyfrowy - bo zupa byla za slona i musze miec dowody na potrzeby sadu by mi dali rozwod

3. funkcja zwiekszajaca glosnosc playerka w przypadku: dedetkcji mojej zony (rozpoznawanie po uzytych perfumach), detekcji widma dzwieku ze strun glosowych mojej zony (volume na maxa wtedy)

4. kuchenka mikrofalowa - zona od dawnw mi nie gotuje a ta zupa co byla za slona w pkt 2 juz ostygla

5. wbudowana drukarka zwolnien lekarskich L4 - jak zona pobije to nie trzeba isc do pracy i sie wstydzic przed paniami z pracy jaka sie ma jedzulke :)

6. dmuchana lalka (taka z sex-shopu) - w wyniku powyzszych punktow - moze byc przydatna,

7. elektryczna pompka do dmuchania dmuchanej lalki z pkt 6, mozna uzyc takze do dmuchania roweru.

8. funkcjonalnosc polegajaca na propowaniu potraw z wbudowanej ksiazki kucharskiej - wraz z iloscia kalorii

9. kompas - na wypadek jak rzucajac malzonke strace jakiegos satelite i gps nie bedzie dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wtrące swoje.

 

Przenośny odtwarzacz powinnien mieć :

 

1. Najwyższej jakości elementy odpowiadające za generowanie dźwięku.

2. Czytelny i przejrzysty wyświetlacz, ( w moim ifp jest malutki ).

3. W zestawie tak dobrane słuchawki, żeby nie trzeba było ich odrazu zmieniać na lepsze. ( niekoniecznie z najwyższej pułki ).

4. Jak najlepsze systemy dekodowania dźwięku.

 

Reszta czyli funkcje - uważam że standardowo jest ich tyle że i tak więcej już do noszenia nie potrzeba.

 

Natomiast, mogli panowie inżynierowie pomyśleć nad stacjonarnym odtwarzaczem mp3 wysokiej klasy podpinanym do systemu audio w domu z wielkim dyskiem twardym, pilotem, i ciekawą stylistyką. Zastąpiło by to duże kolekcje płyt CD, no i wiadomo nie trzeba było by zmieniać cochwilkę płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności