Skocz do zawartości

Jaką kartę dźwiękową kupić?


Banias

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, że dołączam sie do tematu ale też poszukuje karty dźwiękowej zewnętrznej pod usb. narazie ma mi służyć tylko do Logitechów Z2300, Z623, BSCDD, AKG K66 (wiem, jest szał:) ). w wakacje kupię jakies dobre słuchawki nauszne jeszcze. chciałbym aby ta karta obsługiwała dźwięk 5.1. planowałbym wydać jakieś 300 zl. dzięki z góry za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to ta na express card ma dosyć biedny układ i większość roboty odwala procesor. Do tego dosyć mocno to to wystaje i jest łamliwe. Jeśli brzmi tak jak zewnętrzna x-fi to odradzam. Bardzo słabe sterowniki, denny korektor, zimne i ostre brzmienie. Chyba, że ktoś lubi kląć i się wściekać przed komputerem bawiąc się emulowanymi efektami, które się do niczego nie nadają ;)

 

Karta/dac pod usb nie jest wcale problemem, jeśli zajmuje tyle miejsca co taki FiiO E10.

 

Jabol 333: Poczytaj o Maya u5. Również odradzałbym kart Creative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-76-krotki-przeglad-zewnetrznych-kart-dzwiekowych/ - tutaj o hifiman hm101 = nie warto.

 

Jeśli priorytetem byłaby mobilność brałbym E7, mimo iż podobno E10 brzmi lepiej, a brzmi bardzo dobrze, mimo skondensowanej sceny.

E7 działa na baterii do 80h, jest mocny i masz tam bass boost, który się czasami przydaje. No i można go kiedyś rozbudować o świetny E9.

Ogólnie produkty FiiO grają konkretnie i ciepło, jeśli tego szukasz.

 

Nie znam Nuforce icon mobile, a sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, poszukam używek, bo nie mam aż tyle pieniędzy na nowy w tym momencie :)

 

mam okazje za 65zł sprawną, w super stanie creative x-fi pro 5.1 surround. Cena niezła, brać ? W sumie przy takiej cenie być może bym sprzedał drożej gdybym był zawiedziony na jakości....

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi polecić coś z potencjometrem i lekko ocieplonym dźwiekiem? jesli w u ustaiwniech kartu ustawie dźwięk 5.1 i podepne 2 zestawy glośników 2.1 to w obydwóch zestawach bede mial taki sam dźwięk? (poprostu podpinam wtyczke pod 2 wejścia a jedno zostaje wolne) chodzi mi o to czy np nie będzie sytuacji ze w jednym zestawie nie będzie grała jedna satelitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Mój zestawki Logitech X530 i SB Audigy 2 SE mi się znudził i chce coś nowego, tym razem porządniejszego - pytanie - jaką kartę dźwiękową do tego upchać i głośniki - całość zamykająca się w 1,5k. Głośniki 2.1, chyba że ktoś przekona mnie do 2.0, które nie wytną mi mięsistego basu.

 

Co do karty myślałem o Xonarze D2X - oglądałem DAC Asusa Essence One,ale to nie ta półka cenowa...

Edytowane przez dawidos160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności