Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe - 60-70 zł/iPod


AITD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pierwszy post na forum, więc w razie jakichś błędów proszę o wyrozumiałość.

 

Używałem szukajki, byłem w dziale testów dokanałówek - i jeszcze bardziej mi to wszystko namieszało w głowie, więc jestem zmuszony założyć własny temat :)

 

Temat zakładam w związku z tym, że chciałbym wymienić moje obecne słuchawki. Obecne - znane wszystkim i wyszydzane EP-630, wcale nie takie złe, ale jestem świadomy ich wad (kiedy kupowałem - nie byłem) :> ostatnio odmówiły posłuszeństwa. Przywróciłem je wprawdzie do życia - powodem było prawdopodobnie zalepienie siateczek woskowiną (zanurzanie w talerzu z wrzątkiem ku mojemu gigantycznemu zakończeniu "naprawiło" słuchawki).

 

Player jakiego używam to iPod Classic 5.5G. On chyba z tych mulących, czy się mylę? (sam nie wiem, czy to wina słuchawek obecnych, czy może combo mulący iPod + mulące EP630).

 

Słucham głównie muzyki elektronicznej, od trancu , niekiedy również dubstep , więc słuchawki muszą mieć przyjemne basy - ale bez przesady oczywiście.

 

Wymagania dotyczące słuchawek:

- cena. Żeby mnie z przesyłką nie wyszło powyżej 75-80 zł. Nie, nie dołożę do MEE M9, ani a-Jays One, mam istotniejsze wydatki, a nie jestem audiofilem, muzyki słucham niedużo ~1,5h dziennie (komunikacja miejska - a właśnie, tłumienie powinno być dość dobre, ale generalnie w dokach to raczej nie jest problem).

- basy - tutaj chciałbym, żeby basy były mniej mulące niż na EP-630 (>1h słuchania - u mnie zaczyna się lekki ból głowy), mogłyby być nieco słabsze i trochę bardziej zróżnicowane, a nie to co prezentują EPki, czyli klasyczne "wbijanie gwoździ".

- tony średnie i wysokie - miło by było, żeby były dobre, w EP bas wjeżdża na wszystkie pasma i czasem ciężko dosłyszeć wokale, wysokie tony również słabo.

- akceptowalny wygląd - czyli żeby to nie było takie paskudztwo jak HJE120, których z tego powodu na pewno nie kupię :P

 

Po wstępnym przejrzeniu polecanych na forum, wyszukiwaniu podobnych tematów doszedłem do kilku modeli, z czego najbardziej polecane są:

- Brainwavz Beta - są na skraju budżetu, ale jeszcze się mieszczą - czy faktycznie są takie dobre? Jak z ich charakterystyką?

- Meelectronics M2 - mieszczą się spokojnie w budżecie - kuszą wkładki bi-flange - sprawdzone. Tylko znów - czy nie będą to słuchawki zbyt neutralne?

 

Bardzo wyglądowo - i cenowo - spodobały mi się również słuchawki:

- Soundmagic ES18 - tanie i ładne, ale czytałem tutaj, że dołączone tipy są słabe.. a w wymiane tipów nie chciałbym się bawić na początek (chyba, że to kwestia 20 zł - wtedy mogę zainwestować).

- Meelectronics RX 12 - to samo co wyżej, ale oprócz płaskiego kabla i ładnego wyglądu niewiele o nich wiadomo , wie ktoś coś może?

- Vedia SV500 - dużo recenzji na forum , ceneo ma je od 37 zł , Allegro - 39 zł - czy to nie za tanio, czy nie są to podróbki?

http://allegro.pl/sl...2409230383.html I jak one wypadają w zestawieniu z powyższymi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

 

Edit: Brainwavz Alpha już niedostępne w rozsądnych kwotach, i nie wiadomo kiedy będą.

 

Na Allegro są Brainwavz Beta za 69 zł - więc ktoś się może wypowie o tym modelu, bo sugerując się nazwą myślę, że nie powinny być gorsze?

Edytowane przez AITD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sprawdzałem, 79 zł, ale doliczyłem 20 zł za przesyłkę , więc wyszło 100 zł.. (znacznie powyżej mojego założonego budżetu).

Ale teraz zauważyłem, że mogę sobie odebrać we Wrocławiu, w stacjonarnym oddziale słuchawki. Więc Alpha wracają do gry :)

 

Po przemyśleniach dzisiejszych:

Brainwavz Beta z Allegro - OEMy (w blistrze), dziwnie niska cena 69 (i wliczona w nią darmowa przesyłka). Trochę się boję, że to jakieś podróbki, więc odpuszczę.

RX 12 oraz ES 18 odpuszczam ze względu na małą ilość opinii (Mee) oraz konieczność kupowania innych tipów (SM). Vedia SV500 odpuszczam - pojawiają się opinie o mocnym basie, nachodzącym nieco na inne pasma (EP630) oraz przeciętna średnica i wysokie. Odpadają mimo świetnej ceny.

 

 

Zostały Brainwavz Alpha z mp3store (79 zł), Mee M2 z Allegro (z przesyłka wyjdą 65 zł). Które i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sprawdzałem, 79 zł, ale doliczyłem 20 zł za przesyłkę , więc wyszło 100 zł.. (znacznie powyżej mojego założonego budżetu).

Ale teraz zauważyłem, że mogę sobie odebrać we Wrocławiu, w stacjonarnym oddziale słuchawki. Więc Alpha wracają do gry :)

78zł z szipem http://earmania.pl/product-pol-17-Brainwavz-Alpha.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3

 

Produkt niedostępny, pisałem dziś rano do nich. Zapytałem, kiedy będą znów i oto odpowiedź:

 

Witam, prawdę mówiąc póki co raczej się na to nie zapowiada. Nie mamy żadnych informacji od dystrybutora.

 

Zresztą 78 a 79 zł to żadna różnica.

 

Jeśli są lepsze od Mee M2 to dołożę te 15 zł. Kwestia - czy są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBM MJ800 - spokojnie rozjadą każde wyżej wymienione słuchawki, a kosztują jakieś 50 złotych, więc starczy jeszcze na dobre gumki do nich.

Minus? Trzeba je ściągnąć z Chin, więc musiałbyś poczekać 2-3 tygodnie zanim dojdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy

 

Zainteresowały mnie te słuchawki szczerze pisząc - tylko jeśli chodzi o sprowadzanie ich z zagranicy - jak to dokładnie jest? Free shipping faktycznie free? Ile słuchawki idą, nie ma żadnych "oszustw" typu nie wysłali itp? Nie ma żadnych opłat za płatność kartą za granicą?

 

I jakie strony poleciłbyś jako sprawdzone? :)

 

Jeśli z tych JBM nic nie wyjdzie to zdecydowałem się na Meelectronics M2P, ze względu na pilota - w sumie przydany bajer, nie trzeba będzie za każdym razem wyjmować grajka/telefonu z kieszeni, odblokowywać i klikać, żeby zmienić piosenkę. Chociaż te JBMy mnie kuszą po przeczytanej ich recenzji.

Edytowane przez AITD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka jak najbardziej jest darmowa. Jeśli chodzi o strony, to swoje brałem na Focalprice - z nimi nigdy nie miałem problemów, a przesyłkę dostaję zazwyczaj po dwóch tygodniach od zamówienia. Na Dealextreme jest nieco taniej, ale potrafią się ociągać z wysyłką (najdłużej zwlekali miesiąc).

Natomiast nie mam pojęcia jak to wygląda z płatnościami kartą, osobiście korzystam z PayPala - szybko, bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w głowie. Jak będzie brzydsza pogoda to zacznę przelewać swoje myśli przez klawiaturę do komputera. A później się z nimi nawet podzielę na forum :P Póki co idę korzystać z dnia... 25st C, lekki wiaterek... i JBM-y w uszach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają dość podobnie analitycznie do M4 ale mają wszystko lepsze. Bas jest lekko pobity ale krótki, sprężysty. W M4 zupełnie brak mu dociążenia. Dopiero Sony X potrafił nadać mu charakteru w iemach od Brainwavz. Ponadto wokale w M4 były bardzo przeciętne a w JBM są jednym z mocniejszych punktów. Zarówno ich brzmienie jak i prezentacja (umiejscowienie na scenie). M1 nie znam.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie gumy polecicie do tych JBMów bo pewnie zamówię 2 sztuki po weekendzie i jedne sprzedam na forum jak już dojdą ;)

Jak nie znajdziesz Thomsonów, to weź pakiet gumek Meelectronics z Filaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem wziąć na próbę odkryte M4 za 50zł (chociaż to nie mój wątek :D ) ale się wstrzymuję, bo właśnie dziś dotarły do mnie Vsonic GR06 (dziękuję UC za przepuszczenie bez opłat) - powiem wam, że ich opis i rating na Head-Fi jest dosc trafny co do brzmienia i sceny - muszę się nimi najpierw nacieszyć, a dalej to zobaczymy

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności