Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki wokół uszne - rap, metal


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zarejestrowałem sie by skorzystać z pomocy wyboru słuchawek wokół usznych, nausznych w granicach ok 180zł

Będą używane jako stacjonarne słuchawki do hip hopu oraz metalu pod różnymi postaciami. Zależy mi na wygodzie i komforcie użytkowania by zbyt szybko nie dawały o sobie znać, oraz oczywiście na jakości dźwięku.

Szukam czegoś pokroju AKG k514 mkII http://allegro.pl/sluchawki-akg-k-514-mkii-odswiezone-nowosc-i2431502347.html

lub SONY MDR-XB500 http://allegro.pl/sony-mdr-xb500-sluchawki-extra-bass-gwar-24-m-ce-i2421051149.html

Co o nich sądzicie i co jeszcze jest godnego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chcesz mieć komfort użytkowania nawet przy kilku godzinnych sesjach, szukaj słuchawek otwartych/półotwartych, znajdziesz tego pełno pod twoje wymagania, szczerze mówiąc nie musiałeś się nawet rejestrować, wystarczyło trochę poszukać. Pierwsze które wpadają na myśl: HD668b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG do hip hopu słabo bo są za bardzo neutralne (brak basu), z kolei sony XB500 idealne basowo, ale jakoś mi do metalu nie leżą. Co prawda pojęcie metalu jest szerokie więc może jakieś bliższe info byś wrzucił. Jak chcesz mieć do tego i do tego to musisz kupić obie pary :D , albo pomyśleć o innych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Panasonic RP-HTF600, brzmieniowo neutralne więc z każda muzyka sobie poradzą. Wygoda na naprawdę dobrym poziomie, da się w nich dłużej posiedzieć. Od jakiegoś czasu co dzień w pracy spędzam w nich parę godzin. Co prawda ostatnimi czasy jak się cieplej zrobiło, to się skóra poci, ale w półotwartych HD681 było tak samo a może nawet ciut bardziej. W razie co można dokupić welurowe pady od DT250 albo skarpetkowy mod zrobić. Ich niewątpliwą (jak dla mnie zaletą) względem HD668b jest przyjemniejsze, nieprzejaśnione brzmienie, choć do basowych też nie należą, ale jak trzeba to przywalą perkusją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Panasonic RP-HTF600 są ciekawe, ma ktoś może porównanie do htf890? ...

Patrząc na specyfikację wygląda, ze starszy brat ma trochę poprawiony/zmieniony przetwornik - nieco mniejsza impedancja i większa czułość sugerują, że cewka ma trochę mniej zwojów - reszta przetwornika zapewne podobna jeśli nie identyczna. W każdym razie wyglądają na jeszcze wygodniejsze (materiałowe pady) - zapewne nieco mniej basowe przez to, przynajmniej moje po założeniu padów od Pioneerów M390 nieco basu straciły (minimalnie) ale za to przewiewność bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w HTF600 nie jest jakiś supermocny, ale słychać go dobrze. Na pewno nie jest to poziom głośności CAL czy K518. Wysokich jest sporo ale są przyjemne w odbiorze, nie narzucają się.

Ogólnie słuchawki z dolnych półek w większości zorientowane są na podbicie basu i czasami w mniejszym stopniu góry. Im droższe tym basu mniej a zaczyna do głosu dochodzić średnica i góra, a przynajmniej ten bas nie jest aż tak zauważalny ze względu na jego lepszą kontrolę. HTF600 to brzmieniowo właśnie takie słuchawki. Oczywiście są wyjątki od tego sposobu grania - nie wszystko co drogie/dobre musi grać płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trochę lipa, chociaż wydaje mi się ze przy hiphopie nie będzie zle, nie lubię tez jak basu jest za dużo :P

Źle nie jest, a nawet więcej - jest dobrze :) . Właśnie przed chwilą odsłuchałem trochę hip-hopu (bo na codzień co innego słucham), uderzenie perkusji solidnie daje po uszach bas nieprzesadzony, nic się nie zlewa. Metal brzmi na nich bardzo dobrze, zwłaszcza dobrze zrealizowane nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wyglądają na jeszcze wygodniejsze (materiałowe pady) - zapewne nieco mniej basowe przez to, przynajmniej moje po założeniu padów od Pioneerów M390 nieco basu straciły (minimalnie) ale za to przewiewność bez porównania.

 

Próbowałeś może zakładać w 2ga stronę? (Skóra na M390)

 

sorki za offtop

Edytowane przez Krzysztof Ibisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trochę lipa, chociaż wydaje mi się ze przy hiphopie nie będzie zle, nie lubię tez jak basu jest za dużo :P

Źle nie jest, a nawet więcej - jest dobrze :) . Właśnie przed chwilą odsłuchałem trochę hip-hopu (bo na codzień co innego słucham), uderzenie perkusji solidnie daje po uszach bas nieprzesadzony, nic się nie zlewa. Metal brzmi na nich bardzo dobrze, zwłaszcza dobrze zrealizowane nagrania.

 

 

Jeszcze jedno małe pytanie :P, jak htf600 wypada przy superlux'ach HD681 / HD668B ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanie :P, jak htf600 wypada przy superlux'ach HD681 / HD668B ? ;)

Wolę je (Panasy) i od jednych i drugich SL. Mają przyjemniejszą barwę, nie są takie ostre. Jeszcze HD668 jakoś da się słuchać bez EQ, ale HD681 to już pod tym względem przeginają. Do tego solidniejszy bas niż w SL a góra wręcz wzorcowa, wyraźna, ale nie nachalna, bez sybilacji - piękne wybrzmiewanie talerzy. Scena bliższa ale w porównaniu z innymi zamkniętymi to daleka i wieloplanowa. Jedyne do czego się można przyczepić to lekkie pogłosy, ale to mają każde słuchawki zamknięte i do zauważenia dopiero po przesiadce z otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, chyba zdecyduje się na te htf'y ;p

Są w komisie za 150 w świetnym stanie (nie moja oferta, ja swoich nie sprzedam :P )

 

W każdym razie wyglądają na jeszcze wygodniejsze (materiałowe pady) - zapewne nieco mniej basowe przez to, przynajmniej moje po założeniu padów od Pioneerów M390 nieco basu straciły (minimalnie) ale za to przewiewność bez porównania.

Próbowałeś może zakładać w 2ga stronę? (Skóra na M390)

sorki za offtop

W druga stronę nie próbowałem, dla mnie M390 mają wystarczającą ilość basu i zwiększać jej poprzez skórzane pady nie potrzebuję. Druga sprawa, że wcale niekoniecznie będzie to pasować, w HTF600 pady zakładane są na cienki ring a w M390 na sporo grubszy, do tego zmiennej grubości.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w media markt i odsłuchałem kilka modeli:

k512 mkII - bardzo miło więc 514 powinno być tylko lepiej

pioniery 390 kumpla mi nie podchodzą

kos ur40 - jest dobrze ale dla mnie nie wygodne

także sprecyzowałem swoje wymagania

 

Czy z półotwartych tak bardzo słychać na około czego słucham - jak to wypada w nocy

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy słuchawek

Denon AH-D510 jak sprawują się w wyżej wymienionej muzyce

Edytowane przez niezniszczalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W druga stronę nie próbowałem, dla mnie M390 mają wystarczającą ilość basu i zwiększać jej poprzez skórzane pady nie potrzebuję. Druga sprawa, że wcale niekoniecznie będzie to pasować, w HTF600 pady zakładane są na cienki ring a w M390 na sporo grubszy, do tego zmiennej grubości.

 

Chodzilo mi o samo zakladanie (wole skore od materialu, przyzwyczailem sie po dotychczasowych sluchawkach + pady od nich pozostawiaja sporo do zyczenia), ale dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Panasonic RP-HTF600, brzmieniowo neutralne więc z każda muzyka sobie poradzą. Wygoda na naprawdę dobrym poziomie, da się w nich dłużej posiedzieć. Od jakiegoś czasu co dzień w pracy spędzam w nich parę godzin. Co prawda ostatnimi czasy jak się cieplej zrobiło, to się skóra poci, ale w półotwartych HD681 było tak samo a może nawet ciut bardziej. W razie co można dokupić welurowe pady od DT250 albo skarpetkowy mod zrobić. Ich niewątpliwą (jak dla mnie zaletą) względem HD668b jest przyjemniejsze, nieprzejaśnione brzmienie, choć do basowych też nie należą, ale jak trzeba to przywalą perkusją.

 

Muszę się przyznać, że to ja sprzątnąłem te Panasony z komisu i naprawdę zaskakują...

Słucham ich za krótko by powiedzieć cokolwiek więcej, ale nie mogę zgodzić się z tym co pisano o nich na headfi - co jest chyba głównym źródłem informacji o nich. Nie są to basowe potwory, nie są to słuchawki dla bassheadów. Niskich tonów jest rzeczywiście pod dostatkiem (i niskiej średnicy), ale są świetnie kontrolowane i nie dominują. Góra rzeczywiście jest miękka, ale jest jej dla mnie za mało - przez co wydaje się, że mają lekki koc. Przestrzeń naprawdę imponująca, grają ciepło - barwa rzeczywiście przyjemna. To są dosyć świeże spostrzeżenia, więc moje odczucia mogą się zmienić, ale recenzji się pewnie doczekają ;)

 

Słuchałem na nich z metalu jak na razie tylko Meshuggah - radzą sobie z nią całkiem nieźle, a to bardzo trudne nagrania pod każdym względem.

Z rapu tylko De La Soul, Fugees, Cypress Hill - sprawdzają się świetnie, grają "analogowo" co się świetnie zgrywa z rapem tamtych lat. Jak posłucham cokolwiek więcej, to dam znać.

Wszelkie odsłuchy na Fiio E17 - Spdif (WM8804) - więcej środka i masywniej, przez USB (WM8740) - bardziej "hi-fi" - mniej średnicy, delikatniej.

Na tę chwilę polecam :)

 

Edit: mocno skrótowo mogę napisać, że to dziecko AKG i Superlux ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Edit: mocno skrótowo mogę napisać, że to dziecko AKG i Superlux ;)

Jak dla mnie HTF600 to coś pomiędzy K860 a HD668b, zarówno brzmieniowo jak i sposobem grania. Jak na zamknięte to dość z oddali grają - one są takie półzamknięte.

Dla mnie góry jest pod dostatkiem - porównywalna ilość (i jakość) z HD600.

 

Fajnie, że to Ty kupiłeś, jak znam życie niedługo recka powstanie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasługują na hype ;)

 

Nie znam Microlabów, ale myślałem dokładnie o Superluxach HD668b :)

 

Te welurowe pady od beyerów by się jednak przydały.

Ano zasługują na hype, ale sam nie będę nakręcał - teraz już mam wspólnika ;)

 

Warto poznać Microlaby, ale tylko ze względu na brzmienie, bo jakość wykonania i ergonomia tragiczna.

 

Oj przydałyby się, ja zamierzam swoim skarpetkowego moda zrobić, choć nie będzie to takie proste jak w Superluxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w media markt i odsłuchałem kilka modeli:

k512 mkII - bardzo miło więc 514 powinno być tylko lepiej

pioniery 390 kumpla mi nie podchodzą

kos ur40 - jest dobrze ale dla mnie nie wygodne

także sprecyzowałem swoje wymagania

 

Czy z półotwartych tak bardzo słychać na około czego słucham - jak to wypada w nocy

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy słuchawek

Denon AH-D510 jak sprawują się w wyżej wymienionej muzyce

 

do tego jeszcze zastanawiam się co będzie lepsze:

B-Tech BT-928 czy BEHRINGER MA400 (928 mogę mieć za 100zł więc poszukuję czegoś do tej sumy)

Edytowane przez niezniszczalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności