Skocz do zawartości

Hisound audio Studio-V vs. Rocoo-BA review


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

GigereE - ja doskonale wiem jak wyglądają wykresy zarówno C4 jak i HM801 i co więcej słuchałem ich z moimi wcześniejszymi IEMami (multiarmaturą) i co jak co ale na pewno HM801 nie brakowało wysokich tonów, co by wynikało z tego wykresu. C4 zagrał wybitnie.

 

Także nie będę się sugerował wykresami. Sorry, ale nie można wszystkiego "słuchać" przez pryzmat wykresów. Ba może właśnie przez to że ich wykresy wyglądają tak a nie inaczej grają tak dobrze? Nie rozumiem dlaczego na siłę mamy dążyć do tego by wszystko przenosiło dźwięk równo jak stół. Przecież taka charakterystyka nie gwarantuje automatycznie 100% synergii ze słuchawkami.

 

Co do testówki, myślę czy nie puścić Studio za kaucją po Polsce. Rocoo raczej nie przewiduję

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osie opisane, to jasne, ale nie ma wszystkich informacji. O te TF10 chodziło.

 

 

A z tego wszystkiego najbardziej cieszy mnie taczka :P

Taczka po LOD z dobrym wzmacniaczem jest swietnym rozwiazaniem i co najwazniejsze uniwersalnym :) polecam sprawdzic

 

GigereE - ja doskonale wiem jak wyglądają wykresy zarówno C4 jak i HM801 i co więcej słuchałem ich z moimi wcześniejszymi IEMami (multiarmaturą) i co jak co ale na pewno HM801 nie brakowało wysokich tonów, co by wynikało z tego wykresu. C4 zagrał wybitnie.

 

Także nie będę się sugerował wykresami. Sorry, ale nie można wszystkiego "słuchać" przez pryzmat wykresów. Ba może właśnie przez to że ich wykresy wyglądają tak a nie inaczej grają tak dobrze? Nie rozumiem dlaczego na siłę mamy dążyć do tego by wszystko przenosiło dźwięk równo jak stół. Przecież taka charakterystyka nie gwarantuje automatycznie 100% synergii ze słuchawkami.

 

Co do testówki, myślę czy nie puścić Studio za kaucją po Polsce. Rocoo raczej nie przewiduję

 

Piotrus mialem ta niewatpliwa przyjemnosc dorwac C4 i HM801 obok ip4>02> - i czysto hipotetycznie nawet gdybys mi doplacil nie zrezygnowal bym z mojego zestawu. Chinskie censored jest dla mnie dalej zwyklym censored - powodow milion.

Idac dalej - po historiach typu grundig - niejednokrotnie mam watpliwosci ile warte sa Twoje testy(uszy) - bez urazy bo to nic osobistego, szczegolnie ze TriPath Cie w cholere zrekompensowal :)

Edit - chyba zbyt prostacko podszedlem do tematu - ale zwyczajnie rozczarowalem sie wykwintem i jego "mozliwosciami".

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja słuchałem C4 i godzinę później słuchałem toucha bodajże 3g z O2 i raczej za nic nie zdecydowałbym się na takie połączenie. Dźwięk był ostry, wręcz nazbyt detaliczny, góra przeważała praktycznie nad resztą, bas miał dobrą kontrolę, ale brakowało mu zejścia. W tamtych IEMach plus moje preferencje brzmieniowe to było słabe połączenie. Być może Twój zestaw dobrze się w takim układzie (ip4+o2) paruje.

 

Idac dalej - po historiach typu grundig - niejednokrotnie mam watpliwosci ile warte sa Twoje testy(uszy)

Być może pójdź jeszcze dalej i zdaj sobie sprawę że każdy słyszy zupełnie inaczej. Są osoby, które mają niemalże identyczne odczucia w stosunku do wielu słuchawek czy odtwarzaczy co ja. Jeśli wiesz że moje odczucia słuchowe nie są zbieżne z Twoimi to po prostu albo nie czytaj, albo patrz na to przez swój pryzmat "on lubi dużo basu, ja lubię dźwięk maksymalnie neutralny, więc jeśli on pisze że basu jest umiarkowanie to w rzeczywistości może być w ch. dużo" ;)

 

Ja tak mam na przykład z reckami |jokera| w wielu miejscach jego opisy mają się nijak do moich opinii, ale on jest fanem brzmienia analitycznego, a ja lubię ciepełko i zawsze biorę na to poprawkę

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE a coś oprócz iPodów pretenduje dla Ciebie jeszcze do roli high-endowych odtwarzaczy przenośnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it is not the issue of our player.

:lol: :lol: :lol:

Poległem, sory no poległem...

wyobraź sobie moją minę jak to przeczytałem :D

 

Po tym odpuściłem ...historia lubi się powtarzać, szczególnie w chinach :D

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jako ze mowimy o mistycznym zejsciu bas.... lullaby by a perect - jakies 30 Hz, czy nieslawne NIN z kilkoma kawalkami z The Slip - brakow jakichkolwiek nie zauwazylem. Powiec wiec prosze na czym Ci tego zejscia brakowalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jako ze mowimy o mistycznym zejsciu bas.... lullaby by a perect - jakies 30 Hz, czy nieslawne NIN z kilkoma kawalkami z The Slip - brakow jakichkolwiek nie zauwazylem. Powiec wiec prosze na czym Ci tego zejscia brakowalo ?

Żebym ja pamiętał. Poza tym co z tego jak moje słuchawki były właściwie jedyne takie na świecie (UM wyprodukowało tylko jeden albo dwa takie egzemplarze), więc i tak nie będziesz miał punktu odniesienia.

 

Przyjmij że z moimi słuchawkami po prostu brakowało basu. Nie widzę potrzeby (ani możliwości) udowadniania tej tezy.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE a coś oprócz iPodów pretenduje dla Ciebie jeszcze do roli high-endowych odtwarzaczy przenośnych?

Cokolwiek co dobrze gra :) Po prostu nie lubie bredni o audiofislkim wywkincie i jego pseudo wyzszosci (opartej na audiofilskim powietrzu) nad innymi swietnie grajacymi urzadzeniami. Zeby Ci przypomniec... mam J3, Zune HD, Sony X, touch 4G Iphone 4 i pare pomniejszych.

 

Dobra - jako ze mowimy o mistycznym zejsciu bas.... lullaby by a perect - jakies 30 Hz, czy nieslawne NIN z kilkoma kawalkami z The Slip - brakow jakichkolwiek nie zauwazylem. Powiec wiec prosze na czym Ci tego zejscia brakowalo ?

Żebym ja pamiętał. Poza tym co z tego jak moje słuchawki były właściwie jedyne takie na świecie (UM wyprodukowało tylko jeden albo dwa takie egzemplarze), więc i tak nie będziesz miał punktu odniesienia.

 

Przyjmij że z moimi słuchawkami po prostu brakowało basu. Nie widzę potrzeby (ani możliwości) udowadniania tej tezy.

Moj material testowy masz wyzej - zarzucasz polaczeniu t3g i o2 braku zejscia - powiec wiec na jakich utworach owo zejscie testowales ? Moze zwyczajnie Twoj material nawet tak nisko jak chociaz by 30Hz nie siega ? - chcesz nizej masz NIN. Albo zwyczajnie nie wiesz jak nisko schodzi Twoj material testowy ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzucam t3g o2 i UM 3way brak zejścia. Co do reszty przeczytaj jeszcze raz co napisałem a nie zacinasz się na swoich racjach. Ja nie mam zamiaru Ci niczego udowodniać, nie mam ani t3g ani o2, słuchając muzyki nie rozkładam jej na części pierwsze, nie słucham wykresów słuchawek ani odtwarzaczy. Coś albo mi się podoba albo nie.

Dla mnie ważniejsze od technikaliów jest to czy muzyka jest podana w taki sposób jak lubię.

 

I czy możemy wrócić do rozmów o Studio i Rocoo?

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE a coś oprócz iPodów pretenduje dla Ciebie jeszcze do roli high-endowych odtwarzaczy przenośnych?

Cokolwiek co dobrze gra :) Po prostu nie lubie bredni o audiofislkim wywkincie i jego pseudo wyzszosci (opartej na audiofilskim powietrzu) nad innymi swietnie grajacymi urzadzeniami. Zeby Ci przypomniec... mam J3, Zune HD, Sony X, touch 4G Iphone 4 i pare pomniejszych.

 

Tam nie było jakiegoś sarkazmu z mojej strony, nie żebym uważał Cię za fanboya czy coś :) Jestem po prostu ciekaw twojego zdania, bo stoję w tym momencie w punkcie wyboru odtwarzacza. Przemknął mi przez głowę ten Studio, bo dotykowe ekrany mnie przerażają, ale patrzę na niego trochę z naturalną nieufnością co do chińskiej myśli technicznej - przede wszystkim niesławnych problemów z oprogramowaniem w tego typu sprzęcie.

Widzę, że wszystko co uważasz za wartościowe ma dotyk... niestety nie pomogło mi to zbytnio :D thanks anyway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszystko co uważasz za wartościowe ma dotyk... niestety nie pomogło mi to zbytnio :D thanks anyway

Jest mi z dotykowcami wygodniej - poza dzwiekiem cenie sobie praktycznosc :) Sorki za bycie bezuzytecznym :)

 

I czy możemy wrócić do rozmów o Studio i Rocoo?

Si sorki za bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy możemy wrócić do rozmów o Studio i Rocoo?

 

Możemy wrócić tylko musimy najpierw posłuchać tych kosteczek. ;)

Przemyśl sprawę wypożyczenia sprzętu. IMO kaucja to chybiony pomysł. Nie mam tysiaka by od tak go wyłożyć. Lecz oczywiście jakby coś się z nim stało, wpadłby pod tira czy jakaś inna historia, to oczywiste jest dla mnie, że zwracam pieniądze. Lecz skoro piszesz, że jest taki pancerny to nie powinno być, żadnych kłopotów. Tak, więc mówię po prostu by wypożyczany był osobom godnym zaufania, ewentualnie można zabezpieczyć to jakąś umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it is not the issue of our player.

:lol: :lol: :lol:

Poległem, sory no poległem...

wyobraź sobie moją minę jak to przeczytałem :D

 

Po tym odpuściłem ...historia lubi się powtarzać, szczególnie w chinach :D

Pewnie mają tam w Chinach ze dwóch, trzech studenciaków zajmujących się po godzinach pisaniem softu do odtwarzaczy i wszyscy tamtejsi producenci właśnie od nich kupują oprogramowanie do swoich playerów... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jak Dark napisał tylko ebay i wysyłka z Chin cociaż to nic strasznego przesyłka przychodzi po tygodniu a co do klasy to bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności