Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Rafacio napisał(a):

Przecież już od dawna nic z tego o czym teraz piszesz nie wspominam. Cały czas powtarzam, że moje opinie są subiektywne. Zresztą jak opinie każdego innego człowieka. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ludzka opinia.

Nie przejmuj się, ważne że tobie smakuje. To identyczna sprawa jak z muzyką, sprzętem. Każdy szuka czegoś co mu pasuje i nie ważne, że inni mają inne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali 5% ekstraktu i wg mnie zbyt ciężkie, przypomina Barlay Winę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, Rafacio napisał(a):

Spróbuj Imperatora.

Dzięki, ale raczej nie spróbuję, bo przy takim voltarzu będzie zbyt intensywnie gryzło, czego nie znoszę w piwie. Porter'y jeszcze tą moc potrafią zamaskować goryczką i to jest max, który akceptuje moje podniebienie. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jabłonowa znam 2 piwa: klasztorne i na miodzie gryczanym. Klasztorne jest tragicznie złe, jedzie bimbrem - nie wiem co oni sobie wymyślili, może zamiast refermentacji, jak w klasycznych belgach, dodają kiepskiego alkoholu?... Miodowogryczane smakuje mi sztucznie, a że nie przepadam za zapachem obory (tak mi się kojarzy miód gryczany), to tym bardziej.
Anyways, fajnie, że komuś Jabłonowo pasuje, ale dla mnie osobiście to browar - pomyłka, cena nie rekompensuje niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d miód gryczany śmierdzi Ci oborą? WTF? 😁 Dla mnie nie ma lepszego piwa miodowego od Jabłonowa. Ten smak jest tak samo intensywny, jak smak miodu i żadne inne miodowe piwa nie mają do niego startu, bo właśnie one smakują sztucznie. 🙂

 

No.. ale wiadomo, każdy ma inne preferencje, wiec. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[mention=30909]hammerh34d[/mention] miód gryczany śmierdzi Ci oborą? WTF? Dla mnie nie ma lepszego piwa miodowego od Jabłonowa.


Miód gryczany ma specyficzny zapach, który nie każdemu podchodzi. I ja, i moja żona niespecjalnie w nim gustujemy - gdyby to był tylko mój świr, to bym się zaczaa zastanawiać, ale nie default_smile.png Autentycznie, przywodzi mi on na myśl przejazdy przez wieś kiedy na pola wywalana jest gnojowica - taka osobista wrażliwość sensoryczna, nic na to nie poradzę. A w tym piwie jest on - jak dla mnie - dodatkowo podbity w jakiś sposób, być może wlasnie jakimś sztucznym aromatem.

Edit: I jak się okazuje to nie tylko moja percepcja.

522090a217d868e9f733328848ee7f07.jpg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jabłonowa znam 2 piwa: klasztorne i na miodzie gryczanym. Klasztorne jest tragicznie złe, jedzie bimbrem - nie wiem co oni sobie wymyślili, może zamiast refermentacji, jak w klasycznych belgach, dodają kiepskiego alkoholu?... Miodowogryczane smakuje mi sztucznie, a że nie przepadam za zapachem obory (tak mi się kojarzy miód gryczany), to tym bardziej.
Anyways, fajnie, że komuś Jabłonowo pasuje, ale dla mnie osobiście to browar - pomyłka, cena nie rekompensuje niczego.

Alkoholu to raczej nie dodają bo musieliby nakleić banderole z akcyzą. Prawdopodobnie to dają więcej syropu gluk.-frukt. zamiast słodu jęczmiennego i drożdże dziwnej proweniencji.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności