Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

No primator jest smacznym piwkiem, akurat ten 24 ekstraktu jest sympatyczny. Wczoraj piłem truskawkowy porter od erdbeer, ciekawy, przyjemny ale no piwa tam mało było czuć :)

A AleBrowar dalej leci w chuuuuu..... No jak tak można, dali parę sztuk Golden Monka i już nie było następnego dnia, no i Rowing Jacka rzucili ale tego to już się opiłem. No i tyle. Może coś jeszcze mieli na stanie, ale bez szału :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primatora trzymam już od wakacji i boję się spróbować , podobno strasznie słodki . słabe noty ma na browar.biz . Czekam aż się przeterminuje . A Golden Monka nie widziałem nigdzie niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijemy ?

Jeśli ktoś przeczytał: sorry, pomyliłem, Grand Prix z Ciechana miał premierę tydzień temu.

Stoi u mnie i czeka... aż będę miał ochotę.

 

Za to dziś wypiłem piwo z gatunku, z którym do czynienia nie miałem. Belgijski Blond, polskiej produkcji Krzysztofa Juszczaka o nazwie Złoty Olbrach (browar restauracyjny Olbracht). Bardzo mi przypadło do gustu, w zapachu i smaku estry owocowe, kolendra, curacao. Bardzo treściwe i pijalne. Tylko piana słaba.

Zainteresuję się tym gatunkiem na pewno, chociaż na zimę przydałoby się coś cięższego.

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primatora trzymam już od wakacji i boję się spróbować , podobno strasznie słodki . słabe noty ma na browar.biz . Czekam aż się przeterminuje . A Golden Monka nie widziałem nigdzie niestety .

 

No i złotego mnicha nie uświadczysz prawdopodobnie, reszta poszła w świat, to co do Polski to już się rozeszło. AleBrowar zrobił z siebie lekkie pośmiewisko, trochę stracili w oczach klientów za te obietnice ...

Edytowane przez Giwera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie wiem o co chodzi z tym mnichem .


No, no, aż miło się czyta, kiedy człowiek reaguje nie koniecznie na gatunek piwa, ale raczej na jego temperaturę przed spożyciem.

Lubię świerze, niepasteryzowane w butelce, ale nie z marketów, źle przechowywane, szczególnie latem.

Numer jeden to kasztelan.

Kasztelan jest mikrofiltrowany , efekt końcowy to ten sam co pasteryzacja , ale już można napisać na butelce niepasteryzowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Ostatnio bardzo lubię piwencio z browaru w Miłosławiu ; Miłosław Koźlak i marcowe. Z duńskich polecam dość mocne ; Jacobsen Velvet Ale, Jacobsen Abbey Alle ,Jacobsen Brown Alle. Zwiedzanie muzeum piwa w browarze Carlsberg w Kopenhadze kończy się w firmowym barze /bardzo duży/serwują dwie szklanice piwa do wyboru , oczywiście w cenie biletu. :woot: Gorąco polecam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

Wczoraj spróbowałem trzech nowości . Ursa Śnieg na Beniowej , Megaloman , AleBrowar Saint No More .

Ale browar zaskoczył mnie pięknym i silnym aromatem mandarynek , grejpfruta oraz jodły ......... natomiast ursa zawiodła mnie.... szczególnie megaloman IPA ...

Edytowane przez maciekp711
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku co do Saint No More się zgadzam, bardzo dobre piwko, można go z powodzeniem nazwać świątecznym :) Z Ursy piłem tylko Deszcz w Cisnej i Royzbawiony, gdzie ten pierwszy dość często ląduje w mojej lodówce. A Pinta moim zdaniem przesadza z wyrazistością piwa, jak mają goryczkę to dowalają taką, że piwo robi się nieprzyjemne, w niektórych czuć jak mówisz nuty alkoholowe jak w imperium. No ale w niektórych tworach potrafią przystopować z tym co trzeba, i wychodzi na prawdę dobre piwo. A AleBrowar jak leciał tak leci w .......... dobra wydali świąteczne, w dość dużym nakładzie, postarali się o dystrybucję, plus dla nich. Ale od miesiąca albo i dłużej nie widziałem niczego innego jak Rowing Jacka albo przez chwilę Amber Boya :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Trappy te w 1,5l butelkach są kozackie, myślałem taki kupić kumplowi na urodziny :) Imperatora mam zamiar dopiero po świętach dorwać, może szklankę też kupię, bo jest świetna.

 

PS. Ciekawostka, nie drobnostka :D o tym jak Pinta rozwala szkoło ! http://piwnygaraz.pl/pinta-zabila-mi-pokal/

Edytowane przez Giwera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkiego Najlepszego chłopaki w tym roku :) mam nadzieję że pojawi dużo ciekawych piwek w tym 2014 r czego z całego serca sobie i Wam życzę :)

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie brązowy PLON od Kormorana, czyli praktycznie ten sam co zielony, tyle że chmielony suszonymi szyszkami, też IPA na sybilli. Zapach mało charakterystyczny, porównywalny do tego zielonego, nawet mogę powiedzieć że delikatniejszy. Nie mam bezpośredniego porównania, bo zielonego już nie dorwałem w sklepie, więc piszę z pamięci :) Smak bardziej cytrusowy, czuć lekkie podwędzenie, goryczka jest bardzo przyjemna, krótka i troszkę słabsza niż w zielonym. Piwo lekkie, bardzo pijalne, w aromacie czuję jakiś owoc, tak jakby lekko truskawkowy, ale moje kubki smakowe mogą się mylić (wzięło mnie lekkie przeziębienie, katar męczy). Kolor jak na IPA przystało, bursztynowy, lekko mętny. Co tu dużo pisać, piwo bardzo podobne do zielonego, znikome różnice. Podsumowując, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję wypić kilka kufelków - >

Nøgne - Two Captains (American Double / Imperial IPA)

Nøgne - #100 (American Barleywine)

 

Dla mnie zdecydowanie Two Captains wygrywa, fakt nie da się porównać IIPA do Barleywine, ale po wypitym 5 nadal czuć fajny smak gorzko - słodki, przyjemna goryczka. Cena chyba adekwatna do jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krušovice, Černe piwo wyberne! ;>

Bardzo smaczne, o ciemnej, karmelkowej konsystencji i takiej samej nucie zapachowej, choć wcale nie słodkie. Bardziej takie goryczkowe. Piana też ładna. Podoba mi się, że ma intensywny zapach karmelu, od razu kojarzący się ze słodyczą, a smakuje zupełnie inaczej. Troszkę gorzko, troszkę kwaśno, ale w żadnym wypadku nie słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności