Skocz do zawartości

Denon AH-D2000 bass a wygrzewanie


Robi68

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podzielić się z wami kolejnym zaskakującym spostrzeżeniem dla potomnych, właśnie od 40 minut po powrocie z pracy słucham moich Denonów (cały czas się wygrzewały ostatni raz miałem ich na uszach 20h temu)

Ogłaszam koniec z dudnieniem, buczeniem. Początkowo myślałem że bas prawie zniknął bo znacznie zaostrzyła się góra, ale szybciutko zapuszczam basowe kawałki i co? I JEST I TO BASS jak rąbnie, walnie i zaraz znika nie ma snucia i dudnienia. SZOK i SUPER. :)))) Teraz tylko ta góra zrobiła się ostrzejsza, ale myślę, że i to się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? (jak ja nie lubię tego zwrotu!)

Mówiłeś, mówiłeś i na moje szczęście miałeś rację. Niewiele osób ma takie doświadczenie i obycie ze słuchawkami, a także co zauważyłem z postów trzeźwe spojrzenie.

Chciałbym żebyś powiedział jeszcze że ta szeleszcząca i kłująca czasami trochę góra też się poprawi.:)

Może wygrzewać dalej wysokotonowo lub szumowo?

Pozdr i Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum czy moze bardziej tony. Szum nie jesf powtarzalny i gladki a tony sa. No chyba ze cos mi sie po****** i mowie glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? (jak ja nie lubię tego zwrotu!)

Mówiłeś, mówiłeś i na moje szczęście miałeś rację. Niewiele osób ma takie doświadczenie i obycie ze słuchawkami, a także co zauważyłem z postów trzeźwe spojrzenie.

Chciałbym żebyś powiedział jeszcze że ta szeleszcząca i kłująca czasami trochę góra też się poprawi.:)

Może wygrzewać dalej wysokotonowo lub szumowo?

Pozdr i Dzięki.

 

Moje doswiadczenia z masa sluchawek wskazuja, ze najlepsze rezultaty daje wygrzewanie basowym materialem. Nie zadnym szumem, ale muzyka a la car audio. Im wiecej niskich tonow i im wieksza dynamika takiego nagrania, tym wiekszy i szybszy efekt. Przy tym glosnosc moze byc niewielka.

 

Metoda ta w sieci znana jako Wygrzewanie wg GradoFana. Cokolwiek by o tej metodzie nie mowic, dziala.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj słuchawki grają z pełnym moim zadowoleniem. Otworzyły się, pojawiła się głębia, przestrzeń i powietrze:))) Wysokie się uspokoiły i uszczegółowiły.

Proces wygrzewania chyba się skończył.? Jeżeli nie to jeszcze lepiej. (Straciłem rachubę ale będzie ok 250h)

To co słyszę w tej chwili bardzo mnie satysfakcjonuje, do tego stopnia, że zastanawiam się nad celowością rakablinku (chociaż StarQuad leży i czeka).

W CAL rekablink wiadomo był konieczny i poprawa odczuwalna, ale kabel w D2000 jest o wiele grubszy i lepszy od CAL-owego i w sumie bardzo podobny do Starquada.

Czy ma sens rekabling Denonów D2000 Starquadem, czy to trochę szuka dla sztuki.? a różnica mało istotna?

Rekabling zalecanymi kablami za 200-400 jednostek twardej waluty z góry wykluczam.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robi68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem nie głupie do wygrzewani są specjalne płyty jak np. ISOTEK Full System Enhancer Burn-In CD, zapuszczenie takie płytki na noc przynosi przynajmniej 2 razy lepsze efekty niż wygrzewanie na muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? (jak ja nie lubię tego zwrotu!)

Mówiłeś, mówiłeś i na moje szczęście miałeś rację. Niewiele osób ma takie doświadczenie i obycie ze słuchawkami, a także co zauważyłem z postów trzeźwe spojrzenie.

Chciałbym żebyś powiedział jeszcze że ta szeleszcząca i kłująca czasami trochę góra też się poprawi. :)

Może wygrzewać dalej wysokotonowo lub szumowo?

Pozdr i Dzięki.

 

Moje doswiadczenia z masa sluchawek wskazuja, ze najlepsze rezultaty daje wygrzewanie basowym materialem. Nie zadnym szumem, ale muzyka a la car audio. Im wiecej niskich tonow i im wieksza dynamika takiego nagrania, tym wiekszy i szybszy efekt. Przy tym glosnosc moze byc niewielka.

 

Metoda ta w sieci znana jako Wygrzewanie wg GradoFana. Cokolwiek by o tej metodzie nie mowic, dziala.

Ja polecam do tego płytkę Subtopia Records - SUB001. Mój ulubiony materiał do wygrzewania i to tego for free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności