Skocz do zawartości

Philips GoGere MUSE


robrob

Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP

 

Na początek dwie śmiałe tezy, do rozwinięcia później:

 

1. Nowy Philips Gogere Muse dzięki systemowi fullsound, a także jak sądzę zastosowaniu dodatkowych algorytmów posiada

własny system redukcji hałasu zewnętrznęgo, a to czyni go najlepszym znanym mi odtwarzaczem przenośnym na rynku.

Bezpośrednie porównania do następujących odtwarzaczy (Sony 1050, Ipod Touch 4g)

 

2. Dźwięk z tego grajka jest tak dobry, ze mozna się nim delektowac niemal z każdych, niekoniecznie drogich dokanałówek.

Na stałę nowy Muse podłączony jest do philipsów she9700 (hardcorowe połączenie), podłączany był równiez do soundmagiców pl11, sony mdr-ex85, panasonicó pjh-120,ale rowniez do słynnych epkow i nawet tu ewidentne wady tych dokow zdolal maksymalnie zminimalizowac.

 

OPAKOWANIE,WYGLĄD,WYKONANIE

 

Samo opakowanie typowe dla Philipsa, czyli estetyczne i łatwe do otworzenia. Zawartosc tez dość typowa, poza samym grajkiem(o czym za chwile), dokanałowe słuchawki, bardzo estetyczne, ale o raczej o sredniej jakosci dzwieku i niewiele wiecej.

 

Najstotniejsza zmiana, wzgledem poprzedniego modelu, polega na, po pierwsze , zmniejszeniu gabarytów, uzyciu lzejszych komponentów-poprzednik byl metalowy, ten jest w duzym stopniu plastikowy-jest to oczywiscie utwardzany plastik, bardzo dobrej jakosci, tyl jest aluminiowy. Ekran wysokiej jakosci, z odblaskowym szklem robi niesamowicie powzytywne wrazenie. Wyglad tego grajka stal sie bardziej profesjonalny i moim zdaniem moze sie on w tej chwili rownac z ipodem,a nawet go przewyzszac.

 

DŹWIĘK

 

Ten sam , znany z innych modeli, autorski system poprawy dźwięku-full sound dziala tak dobrze, ze nawet nie pomyslalem ani przez chwile, zeby zagladac do recznego equalizera, ktory oczywiscie,jako opcja jest tu dostępny.. To, co ten system robi z moja kolekcja muzyczną (bardzo zroznicowana gatunkowo dodam) zasługuje co najmniej na Oscara. Ze starych, czesto zle zremasterowanych utworów potrafi stworzyc nagrania pierwszej jakosci, wyrazne i klarowne. Nie wiem, jak to mozliwe, ale to fakt bezprzeczny. Dodatkowo, jak wspomnialem na początku odnosi sie wrazenie, ze chlopaki z Philipsa stworzyli algorytm, powodujacy redukcje szumow juz na poziomie odtwarzacza. Zaden z porownywanych przeze mnie grajkow-sony czy ipod, nawet nie zblizyl sie do tego wyniku,z kazdym z nich musialem, przy tych samych sluchawkach rzecz jasna, glosnosc dawac niemal na full, co powodowalo czesto rzężenie i potworny bol glowy i szum w uszah. Owszem, te same grajki w domowych pieleszach grały przyzwocie, w nagraniach dobrej jakosci niemal tak samo dobrze jak ten Philips,coz jednak z tego, skoro odtwarzacza mp3, uzywa sie glownie poza domem (ja tak przynajmniej robię)

Przestrzen,klarownosc,fun. No i ta głosnosc, wyrazistosc, bliskosc dziwieku.Prawda bez przerysowan-wokale brzmiace tak naturalnie,jakby stalo sie tuz obok spiewającego. Czlowiek potrafi sie zapomniec na ulicy, w autobusie, wszedzie. Staje sie muzyką. Czy mozna chciec czegos wiecej?

 

Polecam

Pzdr.

P.s

Jak wspomnialem, ten grajek napędzi kazde dokanalowce , a full sound spowoduje, ze nawet slabsze sluchawki zagraja przyzwocie (choc oczywiscie im lepsze sluchawki, tym lepiej)

Philips gogere muse nowy.jpg

philips02.JPG

philips03.JPG

Edytowane przez robrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam coraz mniej wątpliwości co do tego że teksty robroba są tekstami sponsorowanymi. Kiedyś już ktoś próbował promować na siłę philipsa na forum, jego żywot przed banem był krótki.

 

Wczoraj witałem Cię na forum wkrótce chyba będę musiał pożegnać

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Tekst sponsorowany.....Za bardzo nie wiem, jak sie bronić przed takim zarzutem. Równie dobrze moglibyscie mi zarzucic (zwłaszcza ty wielce szanowny Kuropie) , ze nie jestem prawdziwym Polakiem.....

 

A zupełnie powaznie-to jest MOJA i TYLKO MOJA opinia na temat recenzowanego sprzętu i zdaje sie, ze ZGODNIE Z REGULAMINEM mam do niej PRAWO.

a,ze komus ona (z kompletnie dla mnie niezrozumialych powodów) nie pasuje, no coz, jego problem.

 

To, ze wyrazam sie optymistycznie o jakims sprzecie, nie oznacza automatycznie "ZDRADY" i "przejscia na strone producenta"

Nie podoba cie sie-nie czytaj, nie jestes przekonany,nie kupuj.

Swoja droga, gdybym wyraził sie tak pochlebnie o Ipodzie, zaloze sie, ze uslyszal bym same pochwały. Ale nie naleze niestety do kościoła św. Jobsa.

 

Nemrod pytales o system tłumienia hałasu. Oficjalnie nic o tym nie ma, sa to tylko moje przypuszczenia po długotrwałym uzytkowaniu. Najprawdopodobniej to dodatkowe wyciszenie zapewnia Full-Sound.

Pzdr.

Edytowane przez robrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że słuchałem tego playera.

 

Tak sztucznie napompowanego "szczegółami" (ale nie jest to naturalna szczegółowość, tylko zwykły jazgot) playera dawno nie słyszałem, do Toucha 4G, Cowona J3, Sonego X-Series się nawet nie umywa.

 

Więc wybacz, ale poprostu nie masz doświadczenia w temacie audio- z tego względu nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo mogą się srogo zawieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie sie z toba nie zgadzam. Nie jest on w zadnym stopniu "sztucznie napompowany szczególami"- jest to sczególowosc niezwykle naturalna. Poczytaj sobie inne opinie na necie, zwłaszcza zagraniczne-90% pozytywnych opinii i nie mówie tu o opiniach w wyszukiwarkach cenowych, tylko o prawdziwych, krytycznych recenzjach, lepszych od mojej.

Edytowane przez robrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi nienaturalny, sztucznie podrasowany przez EQ dźwięk to spoko - założę się, że do EQ J3 i tak startu ten grajek nie ma, ale co tam... Widocznie moje uszy są słabe i Touch 4G czy X to totalny syf. Właśnie zaczynam żałować straconego na te grajki czasu :(

 

robrob to może zapodasz linki do recenzji prawdziwych krytycznych i lepszych od Twojej hmm ... ?

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robrob problem w tym, że recenzje piszemy po to, by inne osoby mogły czegoś dowiedzieć się o sprzęcie. Po twoich recenzjach tak naprawdę nie można niczego wywnioskować. Opis dźwięku mogłeś skrócić do jednego słowa: ******ście, na to samo by wyszło.

Napisz coś o sygnaturze dźwiękowej, czy któreś pasmo wybija się ponad inne, najlepiej podaj jakiś inny sprzęt do którego mógłbyś go porównać, no i na jakich utworach słyszysz tą niezwykle naturalną szczegółowość - techno? Wiesz, żeby słyszeć naturalna szczegółowość to najpierw trzeba mieć naturalnie brzmiącą muzykę z naturalnie nagranymi instrumentami.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł powinien dać Ci nagrodę @robrob - idealnie wykorzystałeś jego wskazówki :win:

http://xyzpawel.blogspot.com/2011/12/jak-stac-sie-wyrafinowanym-audiofilem.html

 

Twoje dotychczasowe recenzje są doskonałym przykładem jak NIE POWINNO się ich pisać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności