Skocz do zawartości

Karta dzwiekowa/dac 300zl


pirkons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie jestem (szczesliwym?) posiadaczem karty dzwiekowej sb audigy se. Jednakze chcialbym zmienic ww. wymieniona karte na cos lepszego, jesli jest sens. Czego oczekuje? Neutralne dzwieku, oraz jakosci jaka powali mnie na kolana w porownaniu do mojego audigy, oraz wbudowanego wzmaka do sluchawek? Hm, chce po prostu aby superluxy hd 681 czy tez hd660 mogly pokazac na co je stac. Do tego urzadzonka beda podlaczane wlasnie ww wymienione sluchawki badz stara unitra z 2 kolumnami. I tu sie rodzi pytanie, co kupic aby spelnialo jednoczesnie dwie te role mianowicie bylo karta dziwekowo dla unitry i dodatkowo wzmakiem dla sluchawek (nie istnieje mozliwosc podlaczenia sluchawek pod unitre). Jakie mam mozliwosci? Sprzet nie musi byc przenosny, moze byc na usb 2.0 na PCI lub PCI-e. Liczy sie tylko jakosc dzwieku. Jedynym ograniczeniem jest cena czyli ok 300zl oraz to ze ma to byc sprzet nowy. Pytanie czy jest sens, czy te sluchawki beda potrafily pokazac wiecej jezeli zmienie audigy na cos takiego do 300zl (od unitry na nic wiecej nie licze, bo to sprzet stary i watpie zeby dzwiek sie poprawil, ale byc moze kiedys zmeinei wzmak i kolumny, badz kupie aktywne i chcialbym zeby wtedy to tez sie sprawdzalo). Bardzo prosze o pomoc i wyjasnienie czy w ogole w tej cenie jest sens czegos kupowania takiego wzmaka sluchawkowego/karty dzwiekowej? Dodatkowa informacja jest to ze wmzka sluchawkowy nie ejst koeniczny jesli dana karta bedzie potrafila "wystarczajaco" podolac sluchawkom ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę podać Ci dwa wyjścia. Pierwszym jest uNostromo, drugim Fiio E10. Przeszedłem przez kilka Sound Blasterów, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, do tego przetestowałem Xonara u3 i dopiero uNostromo mi się spodobał, a zastąpił go Fiio E10, głównie ze względu na większą moc i bass boost, który dosyć często przydaje mi się ze słuchawkami kulejącymi basowo. Oba urządzenia są podobnie, uNostromo jest znacznie lepiej wykonany - solidny, masywny. Polska, ręczna robota. Ma wyjście chinch, więc połączenie z Unitrą jest bezproblemowe. Fiio E10 mniejszy, gorszy jakościowo - być może z trochę bardziej zawężoną sceną, ale lepiej rozlokowanymi instrumentami. W Fiio masz wyjście 3,5 mm - jednak w starszych modelach występuje pewien problem, a mianowicie zdarza się, że jeśli masz podłączone dwa gniazda to dźwięk z wyjścia słuchawkowego potrafi być minimalnie przesterowany. Jednak uNostromo obsługuje pliki max 16bit/48kHz, a uNostromo 24/96kHz. Do tego łatwiej dostępny jest ten drugi.

Zrezygnowałem z uNostromo na rzecz Fiio E10.

 

Nie wiem jednak jak się dogadują z wymienionymi przez Ciebie Superluxami.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/89815-fiio-e7e9/ - tutaj dosyć ciekawa oferta.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odsłuchiwałem Cube, jednak wyczytałem kiedyś, że ma zimną charakterystykę. Wystarczająco mnie to zniechęciło, bo tak zazwyczaj brzmiały moje karty Creative.

Rozumiem, że chodzi Ci o trudność dostania uNostromo. Racja. Pojawiają się falami, po kilka sztuk, świeżo skonstruowanych.

Nie można powiedzieć, że DAC będzie lepszy od jakiejkolwiek karty dźwiękowej. Jednak mówiąc o tym przedziale cenowym i mojej potrzebie mobilności wybrałem urządzenia zewnętrzne. Przesiadłem się z jakiegoś wyższego SB Audigy na Xonar u3 Creative Sound Blaster 5.1 USB, a potem na uNostromo/Fiio E10 głównie dlatego, że zależało mi na jak najmniejszym wykorzystaniu procesora i uniknięciu grania z "oprogramowania", które było w każdym wypadku fatalne (oprogramowanie). Brrr.

 

Ciekaw jestem opinii o Cube w tym kontekście, który oferuje jednak więcej możliwości podłączeń i podobno działa bez zbędnego oprogramowania.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze taki zakup bylby dla mnie naprawde duzym kosztem i chce byc pewny ze to co zaoferuje mi dana dzwiekowka bedize warte tej kasy. Dlatego chce dostac kilka nazw i poszukac ich do odsluchu, czegos takiego raczej "w ciemno" nie kupie. Jednakze tu powstaje pytanie co jest najlepsze w tej klasie?;D

 

Jeszcze takie pytanko - jesli zdecydowalbym sie na zakup mayi u5 to jak mialbym podalczyc do niej wzmak z zestawem stereo, za pomoca kabli chinch? Bo z tego co zauwazylem jest na niej wyjscie cyfrowe i wyjscia analogowe do zestawu 5.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy moge miec "na raz" podlaczone sluchawki i wieze? Nie bedzie zaklocen zadnych z tego wzgledu? Czy dzwiek relatywnie poprawi sie do audigy se? :D dziekuje za odpowiedzi

 

EDIT:

do czego sluzy wyjscie digital out?

Edytowane przez pirkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz mieć podłączone jednocześnie stereo i słuchawki, ale z tego co kojarzę w czasie, gdy wpinasz słuchawki to odcinany jest sygnał analogowy line-out (ale mogę się mylić). Zakłóceń nie powinno być, stereo podepniesz pod wyjście liniowe na stałe, a słuchawki będziesz podpinał wtedy gdy będziesz chciał pod gniazdo słuchawkowe. Jakość dźwięku poprawi się, nie traktuj tego jako prawdy objawionej, najlepiej jest posłuchać sprzętu. Digital Out to transport cyfrowy do np. amplitunera (amplitunery nie posiadają na ogół usb oraz nie wszystkie pc-ty/lapki mają digital out. U5 pobiera sygnał cyfrowy z PC-ta/lapka i przesyła niezmieniony dalej do innego urządzenia z DAC-iem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może być to prawdą, tylko o jakiej wtedy mówimy integrze? załóżmy, że "zła" integra to taka w lapku za 2000 a dobra to w takim za choćby 3000 (nie znam się więc tak strzelam). Oczywiście różnica w cenie nie jest podyktowana tylko poprawą jakości dźwięku (i to nie koniecznie) a generalnie lepszym konfigiem/marką/jakością. Ale jeśli rozmawiamy o nabywaniu sprzętu tylko pod audio to analizując stosunek cena/jakość można sobie łatwo wydedukować czy maya jest warta swoich pieniędzy czy nie. Zewnętrzna dźwiękówka ma też swoje zalety o których w przypadku integry możemy zapomnieć, ot choćby eliminacja zakłóceń pochodzących z pracy komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni mam Ha Info U2 Plus i prosto z pudełka już jest lepiej od Mayi, a po 80 godzinach bardziej podoba mi się od Audiotraka Cube. Zapłaciłem 216 zł + przesyłka 33 zł. Za tą cene jest to wybitny dac.

 

Recka: http://www.head-fi.o...c-headphone-amp

 

http://cgi.ebay.com/...em=260993569301

Edytowane przez palto666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy po wyjęciu z pudełka czy po wygrzaniu. Prosto z pudła jest lepszy bas, lepiej kontrolowany i nie taki rozmyty, więcej powietrza i głębi. Na początku jest dużo góry ale z każdymi godzinami wygrzewania jest jej mniej. Na Head-fi piszą, że wymiana opampów daje dużą poprawe, ja jeszcze nie wymieniałem więc wymienię OPA2604, do końca wygrzeje i dopiero będę oceniał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chcę za dużo mówić o nim bo nie wykorzystuję jego możliwości na 100 %. Ale od razu mówię, że jest lepszy od U5, Cube ( bez modyfikacji) i E10. Więc konkurencji do 300 zł nie ma dużej albo, że ten uNostromo ale jego nie słuchałem i nic o nim nie słyszałem.

 

Niedługo będę zamawiał opampy i albo kupie jakiś tanie jak OPA2134, OPA2107 albo Audio-GD OPA-EARTH, różnica jest podobno bardzo duża

 

http://www.audio-gd.com/Pro/diy/OPA/OPAEN.htm

Edytowane przez palto666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Maya jest jak integra z mojego komputera

Skoro tak uważasz proszę o informacje jaki to uklad masz na integrze.

Moim zadniem to słaba średnia w Maya jest jedynie dziura sluchawkowa. Za to na analog out jest dobrze.

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o charakterystykę. Maya była tak jak integra chłodna i jasna więc do superluxów HD681 nie pasował więc sprzedałem. Wiadomo, że Maya lepsza ma brzmienie ale jednak wole cieplejszą/neutralną charakterystykę. W takim razie skasuje zdanie o tym, że gra jak integra bo nie chcę w błąd wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach w takim razie wszystko jasne, bo już sądziłem, iż warto tą intergą się zainteresować.

A co do połączenie Maya i Hd681 to faktycznie mocno kłujące połaczenie na wysokich - między innymi dlatego pozbyłem się superluxów.

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem jakoś dziwnie... Bo miałem jedne HD681 i nie mogłem ich słuchać na maya - było ostro chudo i w ogóle słabo (pod względem charakterystyki i synergii). Jednak nabyłem drugie HD681, odrobinkę je zmodowałęm i po kilku zachętach jeszcze raz podłączyłem do maya -> o dziwo spodobało mi się. Było dość jasno, ale mogłem już tego słuchać z zadowoleniem. Góra tego zestawienia mi się podobała. Było jej dużo, ale kontrolowana i metalicznie (na dobry sposóB) dźwięczna. Sam tego nie rozumiem... i nie wiem co się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności