Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda na WP obsługa poczty gmail i powiadomień push?

 

Ja używam systemowego klienta email i jestem bardzo zadowolony, jeśli potrzebujesz pushów i apki specjalnie pod gmaila to jest fajny MetroMail (5,49zł).

Tutaj możesz podejrzeć:

http://www.wpcentral.com/metromail-first-full-gmail-app-windows-phone

 

Są juz nokie z dioda powiadomień na wp8? Bo z tego co pamiętam to nie było w ogóle takiej opcji zaimplementowanej.

 

Teraz wchodzi aktualizacja Lumia Black i jest poszerzona funkcja Glance Screen, chyba lepsze rozwiązanie niż dioda.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sxWxE2M-doY

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Metromail polecam. Dodatkowo zauważyłem, że push mniej zżera baterię niż ustawienie aktualizacji konta Google na 15 minut (minimum jak się da ustawić). Glance screen fajny, ale znowu bateria, poza tym jak telefon nie leży w zasięgu ręki to nic nam nie da, więc to taki bajer. Przede wszystkim to polecam nie pakować się w WP8, tylko kupić coś z Androidem lub iOS zależnie od gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowię ze muli tylko, ze klatkuje i to widać. Ładuje sie wszystko szybko ale animacje ładują sie praktycznie z łaski.

 

1. Potrafię ale niechce jest mi to zbędne nie bede na ulicy gadał do telefonu.

 

2. Mieszkam w Końskich i daje radę, ale fakt dużo osób na nie narzeka.

 

3. To co wyżej + kitkat nic nie zmieni bo nie trafi do większości telefonów.

 

4. A ja wyjmuje telefon z pudełka i używam. Choć przyznał ze teraz jestem na becie 7.1 beta 3 bo działa tak przynajmniej 2x szybciej niż 7.0.4 ?

 

6. Na tym filmiku wyżej z tego co widzę padł stoper.

 

Ale xperie zabija ekran. Jakby wyszedł normalny htc one mini a nie pozbawiony wszystkich zalet to u było cudo.

 

Na lumi 620 push z wp działa wiec gmail pewnie tez. Chociaż moze to fetch ale cieżko określić.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wygląda na WP obsługa poczty gmail i powiadomień push?

 

Ja używam systemowego klienta email i jestem bardzo zadowolony, jeśli potrzebujesz pushów i apki specjalnie pod gmaila to jest fajny MetroMail (5,49zł).

Tutaj możesz podejrzeć:

http://www.wpcentral.com/metromail-first-full-gmail-app-windows-phone

 

Są juz nokie z dioda powiadomień na wp8? Bo z tego co pamiętam to nie było w ogóle takiej opcji zaimplementowanej.

 

Teraz wchodzi aktualizacja Lumia Black i jest poszerzona funkcja Glance Screen, chyba lepsze rozwiązanie niż dioda.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sxWxE2M-doY

 

Czyli WP nie wprowadził tej funkcjonalności. A Glance mogę mieć na androidzie bez problemu i to się nie sprawdza tak jak dioda. Gdy otrzymuję powiadomienie to ekran się włącza na chwilę, jeśli jest w zasięgu wzroku to je zobaczę zazwyczaj. Gdy leży gdzieś dalej wyciszony to nie zauważę tego co się wyświetla używając "Glance" a diodę owszem.

Ciekawe jak to wygląda gdy ma się telefon w kieszeni, włączoną obsługę w rękawiczkach i jednocześnie glance. Pewnie telefon jest w stanie to wykryć jak chociażby w samsungach.

Nie mowię ze muli tylko, ze klatkuje i to widać. Ładuje sie wszystko szybko ale animacje ładują sie praktycznie z łaski. 1. Potrafię ale niechce jest mi to zbędne nie bede na ulicy gadał do telefonu. 2. Mieszkam w Końskich i daje radę, ale fakt dużo osób na nie narzeka. 3. To co wyżej + kitkat nic nie zmieni bo nie trafi do większości telefonów. 4. A ja wyjmuje telefon z pudełka i używam. Choć przyznał ze teraz jestem na becie 7.1 beta 3 bo działa tak przynajmniej 2x szybciej niż 7.0.4 6. Na tym filmiku wyżej z tego co widzę padł stoper. Ale xperie zabija ekran. Jakby wyszedł normalny htc one mini a nie pozbawiony wszystkich zalet to u było cudo. Na lumi 620 push z wp działa wiec gmail pewnie tez. Chociaż moze to fetch ale cieżko określić. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Xperia Z1 Compact ma w końcu dobry ekran IPS, odpowiednio nasycone kolory i dobre kąty widzenia, nie to co we wcześniejszych flagowcach Sony, wystarczy zerknąć na youtube i opinie na jej temat z targów CES :). W sumie wychodzi na to, że Z1 compact staje się takim małym flagowcem bo w praktyce wypada nieco lepiej niż zwyczajna Z1: lepszy ekran pomimo mniejszej rozdzielczości i ma dłużej trzymać na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał chyba, że w Tapatalku na Androidzie nie ma stronnicowania w PW. Już jest :-)

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obsługi push gmail na WP8 nawet przez Exchange (był taki sposób, ale Google to wyłączyło z końcem roku 2013), tylko zewnętrzne aplikacje. Ogólnie obsługa Google porażkowa niestety.

No to nie ma szans żebym się przekonał do WP pomimo świetnych telefonów nokii , chyba że idzie bezproblemowo ustawiać alias i będą przy tym działać powiadomienia. Swoją drogą jestem ciekawy kiedy zaprezentują nowa linie urządzeń WP ze snapdragon em 800, połowa czy końcówka 2014.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że sam system nie obsługuje, ale aplikacja Metromail na przykład już tak - wtedy powiadomienia przychodzą natychmiastowo jak przychodzi mail. Trzeba tylko te 5zł za apkę zapłacić.

No ale nie przekonuj się do WP8 - nie warto :P

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie taka fajna ta Motorola? Mam obecnie Lumie 620, ale z roznyc wzgledow bede jednak potrzebowal Androida, a takze potrzebuje wiekszy ekran. Myslalem o uawei Ascend P6, ale dzieki wam dowiedzialem sie o tym telefonie.

Nigdy nie kupowalem na Amazonie - jak to wyglada z wysylka do PL? Widze wersje 8GB za 120 funtow a jak wysylka? Ktos mi moze ewentualnie pomoc w zakupie?

Nawet się nie zastanawiaj, niestety telefon z WP przy tej Motoroli to porażka. Mnie nadal przy Lumii 920 trzyma aparat, brzmienie, bezprzewodowe ładowanie, natomiast mając 620 bierz Motkę śmiało, zwłaszcza jak Androida właśnie potrzebujesz.

Co do Amazona - w Internecie jest masę poradników, natomiast filozofii w sumie nie ma. Rejestrujesz się, wybierasz przedmiot, dajesz namiary na kartę kredytową/płatniczą, swój adres itp. Wysyłka bezpłatna proponowana jest domyślnie. Pamiętaj tylko, że Amazon proponuje swój "Currency converter", skutkiem czego pokazuje ceny w złotówkach i tak też liczy, ale ich kurs jest straszny i się to nie opłaca, dlatego dobrze tą opcję odrzucić. Mnie wyszło za Moto G w sumie niecałe 690zł płacąc kartą wirtualną ING.

133 funty (+3 za różnice w VAT) z dodatkiem za przewalutowanie.

 

Kupilem wczoraj, bo trafila sie okazja na allegro za 650 nowka blisko mnie. Po wstepnej zabawie musze przyznac, ze telefon sprawuje sie i prezentuje bardzo dobrze. Dzieki za zwrocenie uwagi na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibra - ciesze się :) Ja go nie kupiłem dla siebie, bo wydawał mi się zbyt przeciętny (jak bardzo się myliłem) - zawsze używałem raczej flagowców, wybrałem Lumię 920.

Po czym żona chciała coś nowego/niedrogiego - miała wcześniej SGS Advance, więc Moto G to duży skok dla Niej. Jak Moto przyszła to wkurzyłem się na siebie, czemu ja nie zamówiłem dla siebie.

Z tym, że wściekłość na WP8 mi trochę przeszła za sprawą dwóch aplikacji - jiTalk oraz Metromail - naprawdę obowiązkowy zestaw dla ludzi zbytnio przyzwyczajonych do usług Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Kupiłem za 130 funtów. Nie widziałem, żeby było taniej, a ostatnie kilka dni zaglądałem na Amazona chyba kilkaset razy :) Jaka to była cena?

118.75 za 16GB... Szybko zorientowali sie ze to jednak za tanio... no I wrocilo do normy.

 

tak na marginesie ostatnie dwa dni kiedy nie bylo czasu na UTube I inne glupoty..

attachicon.gifScreenshot_2014-01-01-14-05-34.pngattachicon.gifScreenshot_2014-01-01-14-06-02.png

Ciagle Media server wyssal mi baterie.

 

Wyniki masz bardzo dobre teoretycznie ale widać ze nie używasz szczególnie intensywnie ;-).

Media server jest odpowiedzialny za skanowanie karty pamięci w poszukiwaniu nowych plików. U niektórych to się zapetla bez końca i ciężko znaleźć dokładna przyczynę. Przeważnie pomaga sformatowanie karty i wrzucenie na nią ponownie plików, ewentualnie sprawdzić czy jakiś nie jest uszkodzony. W 100% pomaga ta aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.addz.mediascannerroot ale wymaga roota .

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Mea Culpa i facepalm - przeciez ja "go" doladowywalem w trakcie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gigere To by wyjaśniało dlaczego ekran ma tylko 21% zużycia ;-). Na swoim galaxy s3 osiągam 4-5h włączonego ekranu, czasem dobijam w okolice 6 h ale to przy wymęczeniu baterii do końca i bez grania.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś nic się tutaj nie dzieje. Czas rozruszać temat :)

Miałem poczekać do WP 8.1. Nie wytrzymałem, kupiłem Nexusa 4. Ten telefon to majstersztyk, jak mogłem tak późno go kupić, już się nie mogę doczekać aż kupię jego następcę :)

Niech mi ktoś powie, że WP jest szybki - skomentuję to tak - buahahaha ;)

Ten telefon śmiga szybciej niż flagowce z softem operatora i Snapdragonem 800. Nie wspominam nawet o WP - tam, gdzie musiałem czekać na coś na Lumii, to Nexus robi od razu, zero zacięć, lagów, zamyślenia się.

Bardzo też mi się spodobał LG G2 (tata sobie kupił), genialny pomysł z malutką ramką, telefon ma 5.2", a wcale nie jest ogromny, dodatkowo świetny soft, piękny ekran itp. - flagowiec jak się patrzy.

 

Na koniec muszę też Was "zmartwić", Moto G mojej żony nadal działa jak nowa, również mój tablet Sonego, na którym nie czyściłem softu chyba z pół roku, ma pełno aplikacji, zawaloną większość pamięci, nadal nie muli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie magia czystego androida, wczoraj w media expert pobawiłem się s3 z fabrycznym softem no i jest tragedia, zamula, tu coś plumka tu coś pływa, fale nie fale, rozwijam belke a tam 5 milionów przełączników i powiadomień... Jednak do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja :) Zainstaluj tacie cyanogenmoda 11 na g2 ale to musi śmigać wtedy :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie magia czystego androida, wczoraj w media expert pobawiłem się s3 z fabrycznym softem no i jest tragedia, zamula, tu coś plumka tu coś pływa, fale nie fale, rozwijam belke a tam 5 milionów przełączników i powiadomień... Jednak do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja :) Zainstaluj tacie cyanogenmoda 11 na g2 ale to musi śmigać wtedy :woot:

G2 chodzi super, nie ma po co kombinować, owszem soft jest załadowany zdrowo dodatkami, ale jak widać LG udało się to lepiej niż Samsungowi i nie ma tych strasznych przycięć.

 

Wiesz, to co jest w markecie to zawsze jest pozapychane... Czysty s3 o wiele lepiej chodzi niż ten zapchany. Nawet flagowce są tam tak przeładowane że hej.

Pozapychane czy nie, ostatnio w łapach miałem S3 taty zanim mu go sprzedałem, wyczyściłem wszystkie dane, wgrałem od nowa najnowszy ROM, już na starcie tragedia - muł, połowę tańsze telefony z Androidem (nie mówię tutaj o czystym systemie) chodzą znacznie lepiej. Szkoda, że Samsung takiego bubla 4.3 wypuścił, bo telefon całkiem fajny w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie połowe tańsze... Bo Moto G rozumiem, ale te tel typu l5, s3 mini itp wcale szybciej nie chodzą... Ja w swoim od razu zmieniłem na nova launcher, to dało sporo energii... Zresztą wiecie wszystko zależy. Mam nexa 7 i tego s3, jakoś szybkość 3 mi nie przeszkadza na co dzień. Kwestia indywidualna. Nie wymagam by kliknięcie czegoś natychmiast to uruchamiało. A samo 4.3 w samsungu to mocno niedopracowane jest.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zadowolony to dobrze, ale jeżeli masz trochę czasu i chęci proponuję wgrać omni roma, czysty kitkat w porównaniu do 4.3 z touchwizem to nieba a ziemia i póki co nie widze sensu zmieniać telefonu na nowszy bo za dużo kasy a za mały przeskok wydajności :)

Edytowane przez bartiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności