Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Używam BlackBerry od kilku lat. Teraz mam Q10. Jednocześnie mam HTC One X. HTC używam mało. Jest mniej poręczny. To kwestia Androida. Nie jestem jego fanem, ale nie jestem też hejterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nieoficjalnego cm to już masz prwnie bo nawet lg l5 dostał cm11 od devow.

 

Ja jestem załamany tym ze kupiłem mamie lumie 620 i trochę sie nią pobawiłem. Działa tak samo szybko jak iPhone 4s i 5s ma ładny wygląd obudowy, interfejs, jest dobrze wykonany i trzyma dłużej na baterii od iPhone. Do tego na wp8 są już wszystkie aplikacje użytkowe z jakich aktualnie korzystam brak jedynie gier.

 

W moim wypadku kupno nowego telefonu na androidzie nie miałoby sensu bo nie potrzebuje otwartości a tego żeby telefon włączyć i żeby działał bez zabaw.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem załamany tym ze kupiłem mamie lumie 620 i trochę sie nią pobawiłem. Działa tak samo szybko jak iPhone 4s i 5s ma ładny wygląd obudowy, interfejs, jest dobrze wykonany i trzyma dłużej na baterii od iPhone. Do tego na wp8 są już wszystkie aplikacje użytkowe z jakich aktualnie korzystam brak jedynie gier.

 

Zgadzam się, nawet najtańszy najprostszy WP8 śmiga aż miło. Niestety są "ale".

Po pierwsze usypianie aplikacji. Owszem dla usera działa to jak multitasking, bo na przykład Spotify niby uśpiony w tle, ale muzyka mimo tego gra. Tylko na przykład taki komunikator jak IM+. Ledwo go zminimalizuję (czy jak to określić przy WP), dostaję powiadomienie push, że przyszła nowa wiadomość, wracam do aplikacji, a tutaj "łączenie z serwerem" i kilka sekund w plecy. I tak za każdym razem, niech się tam usypiają te aplikacje, ale jak wywołuję je z powrotem to oczekuję, żeby działały od razu.

 

Drugi mój zarzut, to zużycie baterii. Jeszcze nie znam przyczyny, ale jak na razie jestem załamany. Przez noc kilkanaście procent zeszło. Co mam na telefonie - aplikację pogody z żywym kafelkiem i tłem ekranu blokady, do tego kilkanaście innych aplikacji, które w tle nic robić specjalnego nie powinny. Włączony GPS, NFC, synchronizacja konta MS/Google i tyle. Telefon sobie leży, a bateria schodzi.

 

Dla porównania na Androidach miałem taki sam zestaw aplikacji, również GPS/NFC/synchronizację - przez noc procent co najwyżej kilka schodziło, ogólnie jak nie tykałem telefonu cały dzień, to po wyjęciu z ładowarki rano, wieczorem miał koło 80% jeszcze na przykład. Mówię choćby o Xperii L, która ma podobną baterię i bebechy jak Lumia 920.

 

To właśnie Android z aplikacjami w tle itp. itd. powinien bardziej zżerać baterię. Być może któraś z aplikacji tak robi mi na Nokii, może włączony GPS. Nie zmienia to faktu, że jestem rozczarowany, bo na Andku dawno zapomniałem o takich problemach (owszem były na starych wersjach systemu sytuacje typu bateria schodząca w kilka godzin bez przyczyny, obecnie już tego nie ma).

 

Może jest tutaj jakiś "Windowsiarz" i mi coś poradzi?

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to myślałem kiedyś tak jak Ty, że po cholerę ma cały czas brać baterię, po czym kolega Androidziarz mi uświadomił, że włączenie GPS w Andku to tylko zezwolenie na jego korzystanie (dopóki jakaś aplikacja o niego nie poprosi to nie pracuje on wcale). Potem GPS włączyłem, porobiłem testy i faktycznie nie było żadnej różnicy w baterii (widget pogody odpytujący o lokalizację co kilka godzin to przecież nic). Od tej pory zawsze go miałem włączonego. Choćby po to, że jak włączę mapy, to żeby mi od razu pokazało moją lokalizację, albo właśnie do pogody.

Podobno działa tak samo w WP - uruchamia się tylko na życzenie jakiejś aplikacji, więc również go włączyłem. Zwłaszcza, że WP nie ma podobno lokalizacji po WiFi/sieci komórkowej, więc nie będzie pokazywał nawet tej orientacyjnej bez włączonego GPSa.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że WP nie ma podobno lokalizacji po WiFi/sieci komórkowej, więc nie będzie pokazywał nawet tej orientacyjnej bez włączonego GPSa.

Oj tu się mylisz, ma i nie wiem nawet czy nie jest to dużo bardziej rozbudowane niż w Androidzie. Microsoft buduje ogromną bazę danych wykorzystując dane z nadajników WiFi, nadajników telefonii komórkowej i GPS.

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp7/web/location-and-my-privacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj wszystkie ustawienia bo jest bardzo dużo tak jakby pozwoleń na wysyłanie danych o korzystaniu z urządzenia do nokii polecam je wyłączyć bo lumie 620 trzyma bardzo dobrze na baterii a ma 1300mah

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwłaszcza, że WP nie ma podobno lokalizacji po WiFi/sieci komórkowej, więc nie będzie pokazywał nawet tej orientacyjnej bez włączonego GPSa.

Oj tu się mylisz, ma i nie wiem nawet czy nie jest to dużo bardziej rozbudowane niż w Androidzie. Microsoft buduje ogromną bazę danych wykorzystując dane z nadajników WiFi, nadajników telefonii komórkowej i GPS.

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp7/web/location-and-my-privacy

 

 

Może i się mylę, ale nie widzę opcji, żeby użyć tylko tych danych bez GPS (w Andro można używać lokalizacji z GPS, albo orientacyjnej z GSM/WiFi - można wybrać jedną albo drugą, albo obydwie).

 

Przeszukaj wszystkie ustawienia bo jest bardzo dużo tak jakby pozwoleń na wysyłanie danych o korzystaniu z urządzenia do nokii polecam je wyłączyć bo lumie 620 trzyma bardzo dobrze na baterii a ma 1300mah

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Bardzo dużo? Ja widzę tylko w ustawieniach zakładkę raport - mam oczywiście wyłączone.

 

 

Na chwilę obecną wygląda to tak. Wczoraj wyłączyłem lokalizację, naładowałem telefon, około 18 odłączyłem go z ładowarki. Od tej pory był tykany może kilka minut, teraz ma 86% baterii. Nie wiem sam, czy to dobry czy zły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności