Skocz do zawartości

Porownanie sluchawek sennheiser cx


rapidsebuja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem CX 300 II Precision poniewaz 400 nie bylo...

Mozna powiedziec ze jestem zadowolony z zakupu ale... Dzwiek nie jest tak klarowny (czysty) jak bym chcial.

Dlatego potrzebuje sie dowiedziec czy w 400 dzwiek jest "czystszy"

Wiem ze w 400 bas jest minimalnie mniejszy ale mi to nie przeszkadza bo w tych 300-kach bas jest naprawde potezny - wiec jak bedzie minimalnie mniej to bedzie ok.

Moj odtwarzacz to sony NWZ-E453.

Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

Edytowane przez rapidsebuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś już temat wcześniej. Zostaw cx'y, za cenę 220zł za nie możesz mieć mee cc51, które je zniszczą i powinny pasować do tego Sony. A w armatury typu audeo się na teraz po cx300 lepiej nie pakuj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w tamtym temacie nie dostalem odpowiedzi na temat najlepszych z listy ktora wypisalem.

Nie chcialem czekac i kupilem te cx-y.

Nie chce zadnych innych t poniewaz 400 mam w tej samej cenie (47 euro) tylko ze w saturnie, te 300-ki kupilem w mediamarkcie bo mam blizej.

Pytalem o to czy w 400 jest klarowniejszy, czystszy dzwiek (prawdopodobnie w 300 jest ale jest przytlumiony) i tylko na taka odpowiedz czekam.

400-ki maja pasmo przenoszenia :17 - 22000 Hz

300-ki maja pasmo przenoszenia: 19 - 21000 Hz

NIe jestem pewny ale chyba 400 maja szersze i im szersze tym lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

powtórzymy po raz setny

 

tabelki nie grają a już napewno nie w słuchawkach z tej półki, nie usłyszysz ani 17Hz ani 22kHz więc taka informacja to żadna informacja, bardziej miarodajny byłby wykres chociaz tak naprawdę żeby ocenić trzeba posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zbyt trudne, bo mało kto ma je do porównania, a nikt nie będzie zgadywał.

Przykro mi rapidsebuja, ale Twoja odpowiedź jest w innym forum. Poszukaj najlepiej na portalach komputerowych, gdzie informacje o tym sprzęcie nie rozchodzą się tak szybko.

Cxy chodzą na starej renomie. Obecnie jakiej promocji byś nie znalazł, to i tak będzie coś lepszego wśród nowszych modeli innej marki. Ostatnio za 20 złotych kupiłem taki, który gra czyściej.

Dlatego nam się nie opłaca nimi interesować. Jeśli jesteś na nie zdecydowany, to lepiej poszukaj w innym miejscu, bo tu tylko niepotrzebnie się zirityjesz.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony piszesz mi ze nie placa sie wam testowac sluchawek powyzej 20 zl a z drogiej strony polecane sluchaki przez was czesto przekraczaja minimum 300 zl...

Ale masz racje - te forum jest irytujace....

Podjalem decyzje i prawdopodobnie skusze sie jednak na te 400 mysle ze jezeli maja szersze pasmo to sa lepsze.

Jak co to sie potem odezwie czy jednak kupilem te 400 i jak to wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca nam się testować kiepskich słuchawek. Bez urazy (i tak już za późno :P) - kiepskich z naszego punktu widzenia. Tobie mogą dać kupę frajdy, ale osobom, które miały lepszy sprzęt szkoda kasy. Równie dobrze mógłbyś zadać to pytanie na forum ogrodnictwa i tak samo narzekać.

 

Cx400 mogą mieć szersze pasmo, ale z tych specyfikacji to nie wynika. Mogli sobie nawet napisać że sięga od zera do miliona Hz i co by to znaczyło? Potrzebne jest jeszcze różnica głośności pomiędzy najcichszym i najgłośniejszym miejscem na spektrum. Takie dezinformacje się umieszcza na pudełku, żeby sprzęt łatwiej się pozycjonowało i tani model nie zabierał klientów droższemu.

 

Gdybyś był zaintweresowany faktyczną wiedzą, to byś umiał podjąć decyzję na podstawie recenzji i wrażeń z wypożyczonego sprzętu. W przeciwnym razie jaka to przyjemność dla nas patrzeć jak kolejna "obca" osoba przewija się przez forum emanując ślepotą owczego pędu za byle promocją zupełnie bez współdzielenia naszej pasji? Nie jesteśmy maszynami, sorry;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhalf miał cierpliwość Ci to ładnie objaśnić :) Ja do osób, które niby chcą posłuchać rad i pytają, a potem jednak nie chcą nikogo słuchać ewentualnie odpowiadam prosto i dosadnie - cx400 nie są warte swoich pieniędzy i wyrzucisz pieniądze w błoto, pasmo przenoszenia nawet jeśli podane jest zgodnie z prawdą, nijak się ma do wartości i specyfiki dźwiękowych jakie prezentują słuchawki, albo w znikomym stopniu.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak coś może zagrać, no bo skąd masz wiedzieć. W tym momencie rozsądny by się zastanowił, uparty zostanie uparty. Powodzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytasz jak i tak wiesz, że nie posłuchasz nas? Masz błędne pojecie o dokach sennheisera - kup CX400 i bądź kolejnym zadowolonym klientem który nie ma porównania i woli kupic znaną markę dla samej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... faktycznie przykro się robi, jak człowiek widzi jak upadł poziom tego forum - wszyscy z uporem maniaka starają się przekonać każdego do swoich racji ("beznadziejne słuchawki!", "za późno!", "uparty a nawet gorzej!", "my tak cierpliwie tłumaczymy!") zamiast odpowiedzieć rzeczowo... nawet jeśli cała odpowiedź sprowadziła by się do:

 

sorry, obawiam się że nikt na forum nie miał okazji porównać tych modeli bezpośrednio... poza tym samo pasmo przenoszenia (czy też jego szerokość podana w metryczce) nie sugeruje niczego na temat charakterystyki brzmienia...

 

co więcej - jeśli się wkopie w słuchawki, co do których sam w przyszłości stwierdzi "nie było warto" to jego sprawa... jeśli zaś uzna że jednak było warto (i nawet przez brak porównania z innymi słuchawkami uzna że to co słyszy jest dlań zadowalające), to jego zysk...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRON, proszę przeczytaj 7 post. Rhalf grzecznie i rzeczowo wyjaśnił założycielowi tematu dlaczego nie warto kupować cxów i dlaczego każdy tutaj tak mu poradzi. Przeczytaj potem następny post. Dla mnie jest już wszystko jasne.

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN:

CX400II lekko mniej basowe, ale z ostrą góra i nieprzyjemnym środkiem, wąska scena - ogólnie granie podobne do PL12 za 69zł

CX300II to samo tylko więcej basu kiepskiej jakosci takie ostrzejsze EP630 - na upartego mozna porównać do PL11 za 80zł

Ja jakbym musiał z tego wybierać tylko z tych dwóch Cx300/400 wybrałbym te drugie tylko dlatego, że mają lekko mniej basu. Z tym, że ja kasy na śmieci nie wydaje. Jesli chcesz koniecznie Senki polecam CX680

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN nie widzę tu żadnej nieuprzejmości ze strony forum. Post 2 i 3 mówią, że te słuchawki nie są warte pieniędzy, słuchałem ich. Wyprowadzenie z błędu na temat pasma w 5 poście, post 8 znowu brak rozumienia informacji na temat pasma mimo miłej odpowiedzi i wielka irytacja, z postu 10 nic bym nie zmienił, zebrałem do kupy. Ludzie tutaj decydują się udzielać rad w jakimś celu, oczywiście jak ktoś nie rozumie i zrozumieć nie chce to można w ogóle temat zostawić w spokoju.

 

Prawdopodobnie autor założyłby kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XAR NIe oceniaj ksiazki po okladce. Jezeli kogos oceniasz i zgory przewidujesz ruchy po paru postach to swiadczy tylko o tobie...

Ja mialem pytania postawione jasno i dostawalem odpowiedzi z innej beczki.

I tez odczowam to ze kazdy proboje wcisnac swoje miast odpowiedziec na dane pytanie.

Sprawa wyglada tak : 400 sa do dupy, znacznie mniejszy i sztywniejszy bas i graja ciszej o polowe od 300-tek (na moim sonbiaczu, nie wiem jak na ionnych.)

Cena ta sama. Po zabawie z eq dzwiek na 300 jest dla mnie perfekt.

A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami...

Dziekuje za pomoc :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Sprawa wyglada tak : 400 sa do dupy, znacznie mniejszy i sztywniejszy bas i graja ciszej o polowe od 300-tek (na moim sonbiaczu, nie wiem jak na ionnych.)

Cena ta sama. Po zabawie z eq dzwiek na 300 jest dla mnie perfekt.

A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..."

 

 

:ph34r::lol: :lol: Sorry , ale nie wytrzymalem , co za koles , a najlepsza koncowka "....A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..." :blink::woot::lol: , nic tylko musze zbierac na ten hajendowy zestawik i czym predzej pogonic shitowe ath-m50 i sgs-a .

Ostatnio , ktorys z polskich aktorow wywalil takim tekstem "..yyy mam pytanie do ochrony , aaa nie poru....lby tu gdzie.." , mysle , ze idealnie pasuje do podsumowania poprzedniej wypowiedzi :lol: .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ma rację. Wystarczy przypomnieć wątpliwą jakość słuchawek dołączonych do Clipa. A to, że po ich wymianie szybko się okazuje, który sprzęt zagra lepiej, to zupełnie inna historia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słuchawki do Sansy to z założenia nie hi-end. Jeśli ktoś chce kupić droższe słuchawki ze względu na markę i nie słucha opinii,że taniej może zakupić coś o porównywalnej jakości dźwięku to jego wybór. Mi kiedyś polecono w Media doki Denona bodajże C160,poleciałem na znaną markę. Teraz mam Cresyny za połowę ceny Denonów i jestem zadowolony. Potrzebowałem słuchawek na szybko a okazuje się,że grają lepiej/przystępniej od topowej firmy. Mam W595 i jakoś nie podzielam zachwytu nad jego dźwiękiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W595 standartowo ma lekko zjechane stery audio ale po zmianie naprawde gra niezle - wiem bo tez mam ten telefon i robilem stery jezeli ktos bedzie chetny to poszukajcie sterow od uzytkownika sebuja :)

Ok temat mysle do zamkniecia bo te posty i tak nic nie wnosza do tematu glownego.

 

"..Sprawa wyglada tak : 400 sa do dupy, znacznie mniejszy i sztywniejszy bas i graja ciszej o polowe od 300-tek (na moim sonbiaczu, nie wiem jak na ionnych.)

Cena ta sama. Po zabawie z eq dzwiek na 300 jest dla mnie perfekt.

A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..."

 

 

:ph34r::lol: :lol: Sorry , ale nie wytrzymalem , co za koles , a najlepsza koncowka "....A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..." :blink::woot::lol: , nic tylko musze zbierac na ten hajendowy zestawik i czym predzej pogonic shitowe ath-m50 i sgs-a .

Ostatnio , ktorys z polskich aktorow wywalil takim tekstem "..yyy mam pytanie do ochrony , aaa nie poru....lby tu gdzie.." , mysle , ze idealnie pasuje do podsumowania poprzedniej wypowiedzi :lol: .

 

 

Czytalem twoje inne posty i nie stac cie niestety na zadne sensowne wypowiedzi... zajmij sie lepiej czyms innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W595 standartowo ma lekko zjechane stery audio ale po zmianie naprawde gra niezle - wiem bo tez mam ten telefon i robilem stery jezeli ktos bedzie chetny to poszukajcie sterow od uzytkownika sebuja :)

Ok temat mysle do zamkniecia bo te posty i tak nic nie wnosza do tematu glownego.

 

"..Sprawa wyglada tak : 400 sa do dupy, znacznie mniejszy i sztywniejszy bas i graja ciszej o polowe od 300-tek (na moim sonbiaczu, nie wiem jak na ionnych.)

Cena ta sama. Po zabawie z eq dzwiek na 300 jest dla mnie perfekt.

A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..."

 

 

:ph34r::lol: :lol: Sorry , ale nie wytrzymalem , co za koles , a najlepsza koncowka "....A co do sluchawek za grosze i bijacych inne za kilka set zlotych to moim zdaniem HPM-70, na zwyklym w595 bije niejeden dobry odtwarzacz ze sluchawkami..." :blink::woot::lol: , nic tylko musze zbierac na ten hajendowy zestawik i czym predzej pogonic shitowe ath-m50 i sgs-a .

Ostatnio , ktorys z polskich aktorow wywalil takim tekstem "..yyy mam pytanie do ochrony , aaa nie poru....lby tu gdzie.." , mysle , ze idealnie pasuje do podsumowania poprzedniej wypowiedzi :lol: .

 

 

Czytalem twoje inne posty i nie stac cie niestety na zadne sensowne wypowiedzi... zajmij sie lepiej czyms innym

 

A ja czytalem twoje , i jak na razie to same bzdury piszesz , brak ci rozeznania w temacie , ktorego nie rozumiesz badz nie chcesz zrozumiec , samo podniecanie sie w/w przez ciebie zestawem jest co najmniej smieszne i zarazem zalosne co tylko potwierdza moje przypuszczenia . A poki co to nie zamierzam sie zajmowac czyms innym ,poniewaz tym tematem interesuje sie od dziecka i pewnie tak juz zostanie , czego nie mozna powiedziec o tobie , swiezo upieczony audiofilu buahaha .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności