Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki 700-800zł dla basshead'a zamknięte nauszne WYGODNE


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że grały tak źle, że na ich tle wypadły świetnie słuchawki, które tam kupiłem, czyli mdr-ex90lp. Oj słabiutkie:)

 

Olej sony. Byłem wielkim fanem marki, ale od tamtej pory zawiodłem się na niej niejednokrotnie. Najlepsze co mają to ex-85lp - świetne słuchawki w swojej cenie to były kilka lat temu. Szczególnie że można je było dostać nawet za 50 zł w wersji od walkmana z innym oznaczeniem:). Mnie ta miłość do marki kosztowała 400 zł wyrzucone w błoto.

 

P.S. Jeśli szukasz dużo dobrego basu. To zamów philipsy 3870/3850. Proste dokanałówki z najlepszym mocnym basem jaki w życiu słyszałem zbalansowanym przez zaakcentowaną wysoką średnicę/niską górę (ok 10khz). Jak pożałujesz tego zakupu, to obiecuję je od Ciebie odkupić za cenę w której ty je kupisz, jak postawisz wysyłkę :) Koszt 40 zł.

Widział ktoś kiedyś taki bas jak na tym grafie? To naprawdę tak gra!!!!

01FRPhilipsSHE3580.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar za dużo się wykresów naoglądałeś.

 

Ja bym olał XB300 i XB500, a skupił się na XB700 lub XB1000, na które sam poluję ze względu na fajnie masujący głowę bas ;). Z tym, że wg. mnie seria XB nie nadaje się do muzyki innej niż elektronika, hip hop i pochodne. Jeżeli masz gdzieś w pobliżu Sony Center to przejdź się i je odsłuchaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie zaprzeczam, że dźwięk jest mierzalny, ale nie ma co się nimi sugerować przed zakupem, bo tak naprawdę potencjalny kupujący nic się z nich nie dowie (prócz tego, które pasma jak wysoko/nisko odtwarzają) i po ich przeczytaniu i tak nie będzie wiedział jak dane słuchawki grają.

 

Jestem zdania, że najpierw trzeba przetestować słuchawki na własne uszy, a dopiero potem zaglądać w wykresy, niestety przekonałem się o tym już kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że najpierw trzeba przetestować słuchawki na własne uszy, a dopiero potem zaglądać w wykresy, niestety przekonałem się o tym już kilka razy.

Tak samo z opiniami i reckami. Każdy ma inne preferencje i uszy. Jak mawiał mój kumpel "jeden lubi cheerios drugi nesquiki". Ja osobiście XB700 lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj natrafiłem na opinie Khorna.

 

za "lepsze" uważa się coś, co "daje więcej frajdy niż dotychczasowe"...

a mało jest obecnie odtwarzaczy, które są zauważalnie lepsze niż to co już mamy - własnie na zasadzie "kup clip+... i tyle"

przykładowo w zamierzchłych czasach początków forum, każdy iriver zestawiony z "odtwarzaczem mp3"

z supermarketu miażdżył różnicą brzmienia, tak dosłownie... podczas gdy obecnie różnice to głównie niuanse

(do stopnia że ktoś czepia się z uporem maniaka, a ktoś inny mówi "różnica, jaka różnica")

to samo ze słuchawkami - kiedyś zestawienie standardowych iriverowych MX300/MX400 ze "słuchawkami z kiosku" po prostu niszczyło,

a z kolei odkrycie pierwszych słuchawek dokanałowych przenosiło na wyżyny (o ile - bo wtedy się jeszcze o tym mówiło, teraz już nie

- ktoś je poprawnie założył, albo nie należał do osób które "po prostu nie mogą" używać dokanałowek, albo po dwóch tygodniach -

bo tyle trwało to w moim przypadku - nauczył się wreszcie poprawnie wkładać + przyzwyczaił się do dokanałówek etc.)

a ten biedny clip+ ma wszystko od muzyki i audiobooków/podcastów, przez kartę pamięci aż po rockboksa (i jednocześnie jego brzmienie nie zabija na samym wstępie)

podobnie jest ze słuchawkami - nawet jeśli różnice między nimi są, to już nie są to różnice jak między "byle czym" a "czymś"

 

... teraz są to słuchawki "lepsze" (to jest poziom bazowy) i "lepsiejsze" (to jest poziom około 1000zł) \

 

Ja się z tym wszystkim zgadzam. Jednym słowem autor musi postawić na charakterystykę która mu się spodoba, a bez odsłuchu może tylko strzelać.

 

D1100, HP700, M50, 181dji, XB700, HFI780 i jeszcze kilka innych modeli które może bym wynalazł to dobre słuchawki. Które podejdą? Nie mam pojęcia. Ja potrafię czerpać mnóstwo frajdy z CAL i HTX-7, które są zapewne lepsze od Reloopów

 

A autor może pomyśli jeszcze nad RX700 lub RX900 od JVC. Mało w obecnych czasach znane słuchawki, a przecież nie przestały być dobre i potrafią zaprezentować dobry poziom.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te HA-M5X , wyglądają pięknie , ale pytanie jak grają, recek raczej mało jest

 

Jednak cały czas sie skłaniam ku xb500 albo xb700 cóż musze poważnie sie zastanowić, szkoda że nie mam możliwości odsłuchu, trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w październiku podobny dylemat, zmieniałem wtedy HD485. Kolega Bassfreak mi polecił Ultrasone HFI780... nie miałem ich możliwości odsłuchać przed zakupem, za to słuchałem kilka modeli w tym przedziale cenowym... między innymi xb700, akg k272 i muszę powiedzieć, że xb700 są naprawdę nędzne, bass rozłazi się po całości i dudni dość mocno. W AKG było go trcohę za mało jak dla mnie, natomiast HFI780 muszę przyznać, że klasa sama w sobie, bass schodzi naprawdę nisko, nie dudni, niektórzy piszą, że wysokie są za ostre, ale mi one wcale nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie. Co do wygody, pady welurowe od dt250 wchodzą idealnie, kosztują 70zł. Mi udało się kupić słuchawki za 460zł, myślę, że teraz może ktoś odsprzeda za ~550zł, ale z ludzi, których znam naprawdę cenią sobie te słuchawki i jeżeli je sprzedają to tylko ze względu na zmianę słuchawek na słuchawki za min. 1200zł.

 

Każdy post musi przejsć przez moderatora:/ Kiedy to się skończy? Przez to, skleje obydwa posty jak się tylko pojawią. Znalazłem na allegro http:// http://allegro.pl/ultrasone-hifi-780-i2250543477.html ja bym się nie wahał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Ultrasone, choc miałem do czynienia tylko z HFI450, HFI680 i PRO650, ale polecam też ze względu na możliwość dokupienia welurowych padów od DT250, ktorych to słuchawek jestem posiadaczem, i polecam te pady właściwie, nie słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie zaprzeczam, że dźwięk jest mierzalny, ale nie ma co się nimi sugerować przed zakupem, bo tak naprawdę potencjalny kupujący nic się z nich nie dowie (prócz tego, które pasma jak wysoko/nisko odtwarzają) i po ich przeczytaniu i tak nie będzie wiedział jak dane słuchawki grają.

 

Jestem zdania, że najpierw trzeba przetestować słuchawki na własne uszy, a dopiero potem zaglądać w wykresy, niestety przekonałem się o tym już kilka razy.

 

Ok. Tylko nie wiem skąd pomysł, że ja nie preferuje odsłuchu nad wykresami:) i po co w ogóle ten przytyk, że się za dużo ich naczytałem? Nawiasem mówiąc, nie sądzę by informacja o charakterystyce tonalnej to było "tylko", szczególnie jeśli ktoś szuka słuchawek o konkretnej charakterystyce, jak w tym przypadku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ten przytyk, bo faktycznie był niepotrzebny, po prostu zły dzień mam przez wszelkiego rodzaju wykresy ;).

 

Z doświadczenia wiem, że słuchawki, które miały mieć wg wykresów nisko schodzący bas to tak naprawdę tak nisko nie schodziły i stąd moje negowanie użycia wykresów w poszukiwaniu słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie hd380 mnie w tym temacie zawiodły nieco szczególnie przy wyższym poziomie głośności. Jak dodajesz watów, to robi się wszystkiego więcej, tylko nie basu;P. Mam CALE jeszcze - tam bas jakby z innej (lepszej) bajki:) Właśnie zapomniałem ich do sygnaturki dodać:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, troche poszperałem po necie , youtube itp i zecydowałem że biore albo Xb500 albo XB700 głównie ze względu na mięciutkie i ponoć bardzo wygodna pady (a to jest dla mnie bardzo ważne) no i na dużą ilośc basu.

Tylko teraz ostatecznie powiedzcie brać XB500 czy XB700?

Żadnych w ręku nie miałem (i nie mam możliwości mieć) dlatego pytam Was o zdanie i mam nadzieje że mi doradzicie dobrze :P

Przepraszam że tak męcze w temacie, ale chce kupić coś co przede wszystkim nie będzie sprawiało mi bólu podczas noszenia a i bassu będzie dużo, a ludzie w recenzjach zarówno nad tym jak i tymi się niemalże rozpływają ze szczęścia ;)

Edytowane przez thecapensis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś bo sygnatura jest nieuzupełniona do końca, ale nawet jak z dużego miasta to z mojego doświadczenia wynika, że w salonach Sony nie ma co liczyć na odsłuchy. Jak byłem u siebie w Krakowie to mi w sony powiedzieli że mają tylko XB300 i to do swojego prywatnego użytku. Tak jak ma 4ndr3 w sygnaturce Złota zasada: Chcesz mieć pewność wyboru, posłuchaj sam.

Jak dla mnie jednak XB500 możesz brać w ciemno to hip hopu i pochodnych idealne do klasycznego rocka wolę jednak coś z AKG. A są to słuchawki, które nie kosztują zbyt wiele jak na swoje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności