Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam jedno pytanie. Jak są umieszczone bieguny w przetwornikach cali? Tzn gdzie podpina się + a gdzie masę? Bo zastanawiam się, czy nie podłączyłem źle, bo dźwięk wydaje mi się jakiś dziwny :) I pytanie drugie... Czy w obu przetwornikach jest tak samo.

 

Zamieniłem bieguny w prawej słuchawce. Stereofonia jakoś wróciła do normy. Nadal nie wiem, czy są dobrze podłączone ale już wszystko brzmi dobrze. Faktycznie w tych słuchawkach widać straszliwą różnicę pomiędzy standardowym kabelkiem a conducfilem. A myślałem, że to takie forumowe pier**, jak już tu trochę tego było wcześniej :) Jakby jakaś dobra dusza podała mi jak rozpoznać prawy i lewy przetwornik i jak powinny być podłączone tam poprawnie bieguny, to byłbym już w pełni szczęśliwy.

Edytowane przez michallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja recabowałem- będzie lepszy- więcej powietrza będzie w średnicy i bas sam także zyska faktury. to tak z pamięci- bo nie recablowałem sowich by to powiedzieć jasno. Ale ten kto je otrzymał mówił że bardzo dobrze wpłynęło na nie.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrecablowałem (który to już raz 4, 5?) moje k81DJ. Cordial CPK 220 i neutrik NTP3RC-B. Chyba go będe musiał wymienić, bo przy obracaniu w tyczki w gnieździe przerywa prawy kanał (wtyczka z odzysku).

 

To mod w wersji light z mała wtyczką, bez oplotu i z y-splitterem.

 

K518 brata są "heavy" - oplot czarny nylonowy, jack Pailiccs. Niestety, kabel nie chce się trzymać w muszlach (a konkretnie w otowrze muszli nie mieści się oplot, kabel i termokurczka.) i wyłazi, paskudnie to wygląda :/

Będe mu muisał albo zrobić bez oplotu, albo jeszcze raz przemysleć mocowania kabla w muszlach i dać większy y-splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym wymienić kabelek w dokanałowych Sennheiser CX300 (przetworniki CX500) ponieważ całość jest w opłakanym stanie z racji raz że za krótkiego kabla, dwa że rwiącego sie jacka. Tak więc obecny kabelek ma przy wejściu do słuchawki ok 1 mm fi. Przy czym nie moge znaleść tak wąskiego kabla aby pasował do wejścia do słuchawki. Wszystkie te proponowane wcześniej w tym wątku odpadają bo są ok 3-4 mm, bo fakt faktem gadacie tutaj raczej o słuchawkach wokołousznych (tak to sie piszę?). Zamiarowałbym puścić dwa kabelki ~ 1milimetrowe w oplocie i dać prosty wtyk Jack 3,5 mm Neutrik.

 

Pytanie me brzmi: Czy ktoś jest w stanie zapodać mi tutaj namiar na taki kabelek? Gdzie można dostać fajny oplot na taki kabelek?

 

Pytanie techniczne:

Każdy z obecnych kabelków ma po 2 żyły (masa i sygnał - dobrze myśle?) Czyli razem do Jacka dochodzą 4 kabelki : 2 masy i 2 sygnałowe P+L kanał. Jack Neutrik i inne podobne mają 3 blaszki do przylutowywania kabelków: 2 do sygnałowych i jedną do masy. Rozumiem że te dwa kabelki od masy mają być razem przylutowane do odpowiedniej blaszki w Jacku, zgadłem?:ph34r:

 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to że jedną żyłę bym musiał pominąć to wiem.. chyba że dorwałbym kabel dwużyłowy wtedy jadę ze wszystkim. Niestety ale nie jest to zobrazowane zbyt fortunnie :D. Wygląda tak jakbyś tam dał rozgałęziacz Y (switch to się chyba zwie), a ja pisałem że kablę poprowadziłbym równolegle, dając częściowy oplot do miejsca gdzie się rozchodzą pojedyńcze kabelki, ew. jakby się znalazł to taki łączony kabelek (2x 1mm przewód), co to go można do pewnego momentu rozczepić na dwa pojedyńcze a dalej biegnie razem do Jacka.

 

To ja to widzę tak:

 

szary - masy

czerwony/niebieski - kanały

czarny - luźna żyła (jeśli kabel na 3 żyły)

 

 

Są nadal jakieś pomysły na kabelek ? :unsure: Dodam że nie zależy mi az tak straszliwie na jakimś super fajnym dzwięku. Chodzi o to aby nie było gorzej niż obecnie oraz aby grało :rolleyes: jak coś źle napisałem to prosze poprawić mnie.

 

 

Pozdrawiam!

schematic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz sekret jak podzielić 4 żyłowy kabel (bo te grubsze kable też po 4 żyły tak?) tak aby w miejscu tego Y, gdzie kabelek rozchodzi sie do słuchawek szły nie same żyły a żyły w jakimś oplocie? Przecież jak rozdzielę 4 zyły na 2 pary: masa+sygnał na tym Y, to do samych słuchawek będą szły już gołe zyły a nie kabel czyli zyły w jakiejś zew. izloacji.

 

Wytłumaczy ktoś ? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz sekret jak podzielić 4 żyłowy kabel (bo te grubsze kable też po 4 żyły tak?) tak aby w miejscu tego Y, gdzie kabelek rozchodzi sie do słuchawek szły nie same żyły a żyły w jakimś oplocie? Przecież jak rozdzielę 4 zyły na 2 pary: masa+sygnał na tym Y, to do samych słuchawek będą szły już gołe zyły a nie kabel czyli zyły w jakiejś zew. izloacji.

 

Wytłumaczy ktoś ? ;)

 

Pozdrawiam

 

 

dlatego ucinasz kabel - cały kabel. np. chcesz łacznie mieć 1,5 metra kabla. to kupujesz 2 metry- ucinać 2 razy po 0.5 metra i 1 metr. Potem 0,5 kazde dajesz do muszli i potem łączysz do tego metra i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc już kapuję :) Tylko w miejscu łączenia tych kabelków wypadałoby dać jakiś ładny Y łącznik aby nie wyglądało to tak... szajsowato. Czyli na dobrą sprawę bez posiadania solidnego wąziutkiego kabelka nie zrobię tego... Bo czy tak czy tak to kabelek do słuchawki sie nie wcisnie.

 

Ok może uda mi się wyczaić taki ~ dia. 1mm. kabelek

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić recabling w moich ATH SJ5, wcześniej w różnych słuchawkach tylko wymieniałem kable na kable z innych słuchawek, tak aby jeszcze grały. Teraz to za mało, uważam że kabel w moich SJ5 jest zbyt delikatny i kiedyś go urwe. Po zajrzeniu do tego działu poczułem napływ ambicji i przeszukałem dom w poszukiwaniu odpowiedniego kabla i znalazłem tylko taki podwójny (można go ładnie rozdzielić i jest dość elastyczny) - jednożyłowy z ekranem. Całkowita szerokość 4,8 mm. Wiem, że będzie zginać się tylko w jednej płaszczyźnie ale na poczatek dla mnie może być, nie będzie takiego problemu ze spliterem a i dobrze też chyba żeby masa łączyła się na wtyku ;]

 

Nie wiem tylko paru drobiazgów, z czego zrobić ew. oplot jeśli sie na taki zdecyduję bawełna czy nylon ? Chiałbym żeby ktoś z doświadczeniem udzielił wyczerpujacej odpowiedzi na pytanie jakie są plusy i minusy tych materiałów. Zrekablowałem też SHE 3680, ale mam absolutnie nieakceptowalny dla mnie efekt mikrofonowy i myśle o założeniu czegoś na kabel więc trochę więcej wiedzy na temat oplotów by się przydało.

 

Druga sprawa, prosiłbym o jakieś zdjęcie poprawnie zlutowanego wtyku wewnątrz. Nie chodzi mi o schemat podłaczenia tylko nie wiem jak, co zrobić z tymi dziurkami żeby było najlepiej ;] Mam takiego Neutrika tylko niklowanego i dobry by był przyklad na takim.

 

Trzecia sprawa - czy oplot jakoś dodatkowo mocujecie jakimś klejem np. butapren albo kropelka, na końcach tak aby się nie zssuwał, czy wystarcza termokurczka, czy może znacie inne rozwiązania ?

Edytowane przez G-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Kochani, macie może gdzieś pod ręką fabryczne CAL! ? Jak to jest u nich z kabelkami? Jakie kolorki mają poszczególne druty na polach lutowniczych przy przetworniku? Na prawym jest czerwony i biały? Który to masa?

 

Ratujcie :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zawsze myślałem, że to jest obojetnie, który kabel jak się przylutuje. Może w CAL jest to ważne, ale w PL50 przylutował mi kolega jak popadło i wszystko działa jak nowe. Ktoś mnie oświeci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, orientuje się ktoś czy w okolicy trójmiasta zajmuje się ktoś Recablingiem, i mógłby to zrobić od ręki, bo dziś padła mi wtyczka w CAL a niespecjalnie chce mi się oddawać na gwarancję(w ogóle przyjmą?, poza tym chce usłyszeć ich pełną moc. Ew. ile by to wyszło z przesyłka w obie strony do kogoś z was.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności