Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tak zapytam...

jak zrobic 2xRCA/mini-jack? na pinansonie?

puscic oddzielnie kabel dla kazdego kanalu czy rozciac i podzielic mase do jednego i drugiego wtyku?

widzialem juz dwa rozwiazania ale nie wiem czy drugie jest prawidlowe ale przy neutriku 3.5mm nie bedzie to efektowanie wygladac dwa kable wychodzace z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie może gdzie w Poznaniu dostanę jakiś kabelek w rozsądnej cenie :) do CAL!, wtyk jack 3,5mm Neutrika i jakiś oplot? Chciałbym go wymienić nawet nie tyle ze względów poprawy dźwięku jak praktyczności. Ten mi się plącze i jest za krótki jak na domowe odsłuchy. Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kwiatowej jest taki elektroniczny Elda czy Eda, coś takiego, pierwszy po prawej idąc od strony Półwiejskiej za "Spec Kable". W piwniczce, facet ma fajne ceny na sprzęt Neutrika, kilka szpul oplotów różnej średnicy. Co do kabli nie wiem szczerze mówiąc, popatrz w internecie co mają w Spec Kablach wspomnianych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przejdę się i zobaczę jak to cenowo stoi. W Spec Kablach jest tylko Klotz za 6zł/mb. Wygląda ok, nawet jest dosyć cienki ale za tą cenę mogę na allegro zamówić Conducfil'a albo w sklepie internetowym Cordial'a CPK 220 jeszcze taniej. Widziałem, że Media Center są przedstawicielem Konsbudu, a Ci mają w swojej ofercie Cordiala. Jutro zadzwonię i zobaczę, czy nim handlują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPK 220 ma niecałe 5mm, nadaje się lepiej chyba niż conducfil dlatego że jest giętki, a 3mm'etrowy conducfil jest sztywny jak bat! Do domu polecam CKP220 oraz na plener do wiekszych słuchawek też gdyż waży 31g/m(cos kolo tego, conducfil 3xlzejszy ale 5x sztywniejszy) Kabel portable CKP waży w całości około 65g (oplot, maly jacek i kabelek) więc wydaje się nie dużo. Niepolecam do KPP itp, raczej do słuchawek typu ES7, CAL! itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodu ma być około 2,5-3m, a więc sporo. Właśnie dzisiaj przeglądając zdjęcia w internecie trafiłem na któreś Grado właśnie z Klotz'em MY206 i rzeczywiście wyglądał na baaardzo gruby. Natomiast na stronie Spec Kabli ma niby 3,4mm średnicy więc nie wiem o co biega. Teraz po tym co napisaliście zastanawiam się właśnie nad CKP 220 tyle, że ma fi 4,7mm, a więc sporo oraz Procab'em MC 105 i Cordial'em CMK 209, którego polecił mi sprzedawca ze Spec Kabli właśnie. Niestety o tych kabelkach nic nie słyszałem i mają sporo mniejszy przekrój od wcześniej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balladyn, ja bym kupował na sklepach internetowych, do CAL! do użytku domowego najlepiej chyba kupić w onstage CKP220, jacek(no i tu zonk, bo CKP nie wejdzie nam w neutrika małego, trzeba się meczyc) lepiej duży chociaż na onstage jest jakiś tanszy jak neutrik, mały jacek do którego wchodzi niby kabel 8mm, wg mnie strzał w 10 a rożnicy jacka nie usłyszysz, tak samo miedzy kablami, niewiem jakie to by musiały być słuchawki i jaki sprzet pozostały współpracujący z nimi żeby usłyszeć różnice miedzy KLOTZEM a CORDIALEM...Niepopadajmy w Voodooaudio i słuchajmy muzyki a nie kabli :) Ja aktualnie używał bym do recablowania w domu CKP220+Duzy Neutrik+oplocik i koszulki. Wg mnie mega opcja i super jakośc elementów w tej cenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawy ten jack od Hicon'a :) Co do kabli to właśnie chciałem brać tego CPK 220 tylko jak zobaczyłem, że ma 4,7mm to się trochę przeraziłem. Poczekam do jutra i podzwonię po kilku sklepach, dowiem się jak z dostępnością poszczególnych przewodów i wtedy się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w CAL! miałem 4mm X 8mm jakoś bo tyle ma CMK422 i bylo ok do użytku domowego, ale ja robie kable do 2metrów bo moje stanowisko muzyczne jest zawsze koło mnie i nie potrzebuje aż tyle przewodu. CPK220 to jeden z najlepszych przewodów profesionalnych na rynku, cena jest dobra, jest bardzo giętki(w oplocie straci ale 100% lepiej jak CMK i Conducfil) no i te 5mm, wg mnie bardzo dobry przekrój, gdyż 3mm Conducfil w oplocie 4mm wygląda do kitu troche, oplot jest za duzy troche i luźny jest, tragedii niema ale lepiej wygląda grubszy przewód w takim oplocie. Zgadza się Jacek to HICON, daje głowe że nie usłyszysz różnicy miedzy Neutrik'iem a Hicon'em :) Ja coraz bardziej myśle o zmianie CAL!, one są średnie, docisnięcie ich powoduje 2krotnie lepszy dzwięk, co nie dzieje się np w ES7 czy KPP, chce AKG K530, ale niemam kasiory narazie. Troche offtopowe pytanie ale czy one nie są już czasem wycofane z produkcji?? Na rynku przestają istnieć, na allegro ostatnio tylko 2 sprzedawców je miało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz trochę na temat:

W piątek zakupiłem CAL!, 5m condfucila i dużego jacka neutrika. Jako osoba nieszczególnie doświadczona w recablingu, lutowaniu i tym podobnych zabawach trochę się obawiałem popsucia świeżo zakupionego sprzętu - zupełnie niepotrzebnie jednak ;) Cały proces recablingu zajął może 40 minut (z czego 15 minut spędziłem na przepychaniu kabla przez gumowe uszczelki przy muszlach :P) ) Mimo że zmiany w dźwięku nie zauważyłem (bo słuchawek z oryginalnym kablem słuchałem tylko jakieś 15 minut) to z recablingu jestem zadowolony - solidny duży jack i 2,5m solidnego kabla budzi rispekt ;)

 

BTW. Nie wie ktoś przypadkiem, gdzie w Krakowie można zakupić jakiś ładny oplot na kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT, ale koledze powyżej gratuluje... tylko nie wiem w zasadzie czego. Wydać kase na recabling i niczego poza dłuższym, solidniejszym kablem (ten oryginalny wcale nie jest taki lichy) nie uzyskać... aaaa, zapomniałbym, +10 do respect`u ;)

 

Za chwilę będziemy słuchali muzyki na podstawie czyjegoś opisu, zamiast własnych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że zmiany w dźwięku nie ma - po prostu jako że nie słuchałem słuchawek przed recablingiem (oprócz tych wspomnianych 15 minut z Clipem w drodze do domu) niezbyt mogę tu cokolwiek porównać ;) A co do wydania kasy na recabling - 38zł (bo tyle wyniosła mnie ta zabawa) warto było wydać choćby dla tego dłuższego, solidnego kabla oraz pancernego dużego jacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś fotki kolega pokaze?? Tak wogole myśl przewodnia to bylo kupić 2x tyle kabla co potrzeba bedzie do uzyskania danej dlugosci przy słuchawkach, teraz wydaje mi sie to marnotrastwem kabla i z 3m kabla robie jakieś 265cm gotowca od jacka do muszli sluchawek. Nie dośc ze mniej musimy kupic to jeszcze całość jest troszke lzejsza i cieńsza. W oplocie 2 połączone ze sobą kable nie będa specjalnie ładnie się prezentować, tak samo jak moje CAL! po 1 recablowaniu :) Co do całej sumy, to jest bardzo ładna, jak widać samemu też mozna, nie nalezy się tego bac! Ogólnie możesz dopracować słuchawki jeszcze. Oploty najlepiej chyba z RMS albo allegro, 4mm wystarczy. Ja na recablowanie wydaje srednio 60zł z wszystkimi wysyłkami, w tym jest duzy jacek oplot i 2m kabla ;) Hmm jak przyjdą AKG K518DJ to postaram się zrobić tutorial(ale nie obiecuje) dla tych co chcą takie coś zrobić a boją sie podejsc do tego jak facet! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wstawię jutro bo zaraz wybywam na koncert ;)

Na chwilę obecną (bez oplotu) zbyt ładnie to nie wygląda - ot, 2 kable posklejane żółtą izolacją (czarna się skończyła ;p). Cena wyszła niska, bo mieszkam w Krakowie a z Politechniki mam 5 minut spacerku do Amperka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze kolega ma bardzi fajnie, dostęp do elementów wiec jest bardzo dobrze. Co do recablowania polecam CI jednak zrobić kabel tylu Y z prawdziwego zdarzenia. Jezeli z tym sobie radzisz to z tym napewno też dobrze Ci pojdzie. Obecnie masz 2 kabelki po 2,5m, możesz z tego teraz mieć 275cm dodając po 30cm do tego(10cm na odpad z lutu i najlepiej w słuchawce umiescic jakąś czesc) zostanie Ci jeszcze na jedne słuchawki portable kabla. Tak czy siak, podczas montowania oplotu nalezy wyjąc kabel wiec niemasz nic do stracenia. Jak coś to napisz to powiem CI jak fajnie zrobic, moze dodasz coś od siebie i bedzie naprawde super a i ja się czegoś naucze dodatkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności