Skocz do zawartości

Projekt PCB wzmacniacza portable


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie głupio by było gdyby był dostępny na panelu przednim bez rozbierania obudowy, bo jak ktoś korzysta z kilku par słuchawek, było by to wygodniejsze niż otwieranie obudowy. Alps z wyłącznikiem jest trochę mniej chodliwy, więc może trudniej trafić na chińskie podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam wzmacniaczyk wygrzany już

 

Jeżeli chodzi o design postuluje zmiany, żeby go zmniejszyć jak się da:

 

- Położyć ALPSa na bok lub zastosować selekcjonowane, niskoprofilowe poty z pokrętłem

- Zmienić gniazdo ładowania na USB/mini USB

- Zmienić baterię na taką o wysokości gniazd jack.

 

W taki sposób płytka z ampem mogłaby mieć wysokość zaledwie gniazd jack (ew. położonego ALPSa, jak nie znajdzie się sensownego niskoprofilowego pota). Byłoby to naprawdę świetnym wynikiem i byłby to o wiele bardziej przyjazny amp do kieszeni niż np. MXM czy Mustang, a na równi z iBasso T5.

 

Polać mu! :D

 

Doskonały pomysł, był by to wtedy wzmacniacz przenośny w pełnym tego słowa znaczeniu ;)

 

Tyle że trzeba obudowę znaleźć a na zamówienie robić chyba nie chcecie

 

I jak ruszyło coś z tym klonem :)

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie. Koniec Off-topa.

 

No troszcze czasu mineło, cos tam słychac z budową klona RSA ??

Macie jakis pomysły by obniżyc koszt PCB ? i jakąs fajną nie drogą ale dobrą obudwe do niego dopasować?

 

Kurde jestem ciekaw tego małego cudaka co to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to nie problem.

Pewnie bede zbierał zamowienia.

 

Zastanawiam sie czy znajdziemy taką obudowe ? Albo obudowa od podstaw robiona na zamowienie ew z plexy,laminatu.

 

Obudowa z laminatu jest bardzo sztywna ale nie wytrzyma jak sie na nią usiądzie.

 

Zapewne sie cos ruszy na pocztku lipca, po sesjach obronach i mistrzostwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajne aluminiowe obudowy, jedna ma wysokość wewn. 12mm i szer. 49mm, druga zaś odpowiednio 16mm i 66mm. Długość to nie problem, ponieważ są to profile.

Na wysokość z pierwszą się raczej nie zmieszczę, sam potek ma 10mm, laminat 1,5mm, i jeszcze po jego drugiej stronie są elementy kondy mają bodajże 2,5mm wysokości.

Nie wiem też co u Forzy, nie dał mi znać. Wzmak cały czas siedzi u niego.

Myślę, by projekt na razie pozostał jaki jest. W późniejszym czasię będę myślał o zintegrowanej ładowarce Li-Ion z USB i potencjometrze cyfrowym (byłby to klon Shadowa).

Chińczyki, którzy mi wysłali ALPSa znowu nawalili, zamiast 50k, dostałem 20k. Wygląda jednak tak samo jak oryginał na fotkach Forzy, poprzedni musiał być widocznie z innej serii.

Plus jest też taki, że znalazłem jeszcze tańsze źródło.

Nie wiem jeszcze tylko, czy zamawiać jeszcze jedną płytkę prototypową (w kilkoma poprawkami) czy już na gotowo. Nie wiem co jest przyczyną tego pogłosu, może być lipna płytka PCB albo też kondensatory. Rezystorów raczej nie podejrzewam.

P.S. Odezwij się do mnie Forza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pomiarów chyba się nie obejdzie, ja bym podejrzewał że z płytką coś nie do końca jest jak należy, np. ścieżki w niewłaściwych odległościach i pojawia się wzbudzenie, z źle dobranymi kondensatorami też może się pojawiać wzbudzenie, można popróbować innych albo bocznikować na próbę jakimś dobrym elektrolitem i zobaczyć co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moze powiedzial bys cos wiecej na temat opampow i zasilania, wstawil jakis schemat albo zdjecie. Napewno wszystko by poszlo szybciej, ktos mogl by sprawdzic schemat w innych warunkach (wakacje - ludzie maja wiecej czasu), a tak to wszystko stoi od dwoch mjesiecy jak nie dluzej. Zaczyna mnie denerwowac to czekanie jak pewnie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

fakcior jeśli nie zamierzasz robić tego wzmacniacza to chociaż udostępnij schemat ,pomożesz tym samym zrobić w pełni działającą wersje.

 

Forza ty masz prototyp może chociaż ty podaj schemat , bo to jest śmiechu warte zrobić temat i zwodzić ludzi tylko. Wielu użytkowników czeka na ten projekt zapewne.

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakcior jeśli nie zamierzasz robić tego wzmacniacza to chociaż udostępnij schemat ,pomożesz tym samym zrobić w pełni działającą wersje.

 

Forza ty masz prototyp może chociaż ty podaj schemat , bo to jest śmiechu warte zrobić temat i zwodzić ludzi tylko. Wielu użytkowników czeka na ten projekt zapewne.

 

Forza jest dosc zajety ostatnio i chyba chory.

A Fakcior nie logował sie od lipca wiec czego oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności