Skocz do zawartości

Audio-technica ATH-WS55 -pierwsze wrażenia


suVee

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo upieczonym właścicielem ath-ws55, postanowiłem na kilka słów komentarza, ze względu na to, że nie znalazłem nigdzie na forum recenzji, czy choćby kilku słów na temat w/w słuchawek. Jeśli ktoś z forumowiczów posiada je również chętnie wymienię się doświadczeniem.

Audio-technica opisuje je jako solid bass headphones. Mogłoby to znaczyć, że są tragicznie ciemne, bez środka i góry. Jak się okazuje, to nie do końca prawidłowe rozumowanie. Ale o tym później. Słuchawki dobierałem pod produkt apple ipada. Niestety jak się okazało w sklepie, to nie jest wcale łatwy odtwarzacz. Przewaliłem góre słuchawek przy duzej cierpliwości sprzedawcy (ukłon w stronę) nie mogąc dobrać żadnego modelu. Z grupy kilku najlepiej wypadły ath-sj55 i superluxy hd661. Pierwsze grają bardzo ciekawie, dość szczegółowo, co niestety w przypadku gorszego odtwarzacza i jakości mp3 odsłania wszelkie niedoskonałości, drugi mimo ogólnego entuzjazmu i dobrej ceny nie przypadł mi do guatu, głównie ze względu na zbyt jasną charakterystykę. Zdesperowany prawie 4h zakupami założyłem jeszcze ath-ws55, nieco wygodniejsze niż sj55 i większe. Od początku mile mnie zaskoczyły, bo stanowiły dopełnienie suchego dźwięku z ipada, nadały całości melodyjnego charakteru, miłego do słuchania. GdIe niegdzie można usłyszeć szcegółowo każsy z instrumentów oddzielnie, ale raczej skupiamy się na muzyce w jej ogólnym zamyśle. Bassu wbrew pozorom nie jest aż tak strasznie dużo, nie przycmiewa reszty. Ciekawe jak będą się zachowywać po wygrzaniu, być może od razu trafią do działu kupię/sprzedam. Ne mniej, jeśli ktoś szuka sluchawek do ipada, to ath-ws55 mogą być odpowiednim wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu pisania na forum o słuchawkach niewygrzanych, mogą jeszcze zmienić swoją barwę dźwięku o 100% :/

 

A jakiez to sluchawki po wygrzaniu zmieniaja barwe o 100%?

Takie, w których padną oba przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże zmaiany po wygrzaniu to mit rozpowszechniany przez ludzi, którzy zbyt szybko oceniają sprzęt, a potem zmieniają zdanie.

Na 100% wygrzewają się tylko recenzenci ;)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach sluchania... Bass jeszcze głębszy, ale i wybiórczość większa, bardziej szczegółowa. Coraz fajniej sie na nich slucha. Wczoraj w ramach porownania i odpoczynku od audio-techniki przesiadlem sie na grado. Calkowicie inne brzmienie. W grado brakuje troche dołu, sa krystaliczne, uslyszysz wszystko, nawet wady utworu, przez co moga nie dawac takiej przyjemności z samego słuchania jak at. Jedyna kwestia, ktora moze drażnić to kwestia pałąka, a raczej docisku sluchawek do uszu. Przez takie niepelne rozmiary po zalozeniu trzeba szukac odpowiedniej pozycji na małżowinie. Pozniej sie o tym zapomina, ale pierwsze wrazenie zawsze wymaga kilku ruchów z dopasowaniem.

W sumie at najlepiej zachowuja sie z produktami appla, w sumie dla takiej konfiguracji byly nabyte. Pomagaja sluchac ze zrodel o szklistym, technicznym dzwieku, jak np cowon. Wygladzaja, ocieplaja, dodaja ekspresji i takiej cielesnosci, ktorych z takich zrodel nie jest wstanie wtdobyc np. Grado. Polecam, by poprobowac, poczuc samemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Macie może pomysł jaki zamiennik poduszek pasowałby do tego modelu? Nigdzie w internecie nie moge znalezc na ten temat informacji (podpisane tym modelem nie maja zadnego info, nie chce dawac 35$ dolcow za takie same jak oryginalne ktore mi nie podpasowaly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności