Skocz do zawartości

Grado sr60 + hd414 quarter mod. Warto?


dondon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Gąbki w moich grado totalnie się zużyły. Kupiłem pady do Sennheisera HD414. Teraz muszę wybrać, czy normalnie je założyć, czy zrobić quarter mod (wyciąć okrągłą dziurę i założyć odwrotnie). Nie wiem na co się zdecydować. Czy ktoś porównywał obie werjse? Różnią sie dźwiękiem albo wygodą? Albo chociaż jakie są różnice w porównaniu do oryginalnych gąbek?

 

Co do wycinania to mam kilka wątpliwości.

- Czy komuś nie zniszczyły się gąbki w trakcie wycinania (mam 2 lewe ręce do takich robótek, wszelkie sugestie mile widziane)

- Czy to dobrze, że ta membrana jest odłonięta?

- Czy zdarza się, że dotyka ona ucha i powoduje dyskomfort?

 

Będę wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zaopatrz się w bardzo ostry nóż, najlepiej do tapet.

- Membrana jest za przyklejoną siatką, więc nie ma niebezpieczeństwa, że się uszkodzi.

- Przy quarter modzie nie ma takiej opcji.

 

Co do samego wpływu na dźwięk to nie sięgam tak daleko pamięcią, ale na pewno mi się podobało ;) Wygoda w porównaniu do bowlsów i oryginalnych padów była lepsza, a w porównaniu do flatsów na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Skłaniam się ku temu, żeby spróbować. Jedyne co mnie martwi to jakaś opinia z anglojęzycznego forum, że szczegółowość była trochę niższa, bo część membrany jest zasłonięta na obrzeżach. Chociaż nie jestem pewien czy to było akurat o Grado sr60.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jak to wycinałeś/wycinaliście? Moneta 5 zł do środka i objeżdżaliście wokoło? Bo kurcze ledwo mi się nożyk (właśnie taki do tapet, ale nie najmniejszy) w tym mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padów od HD414 nie miałem, ale zrób sobie wersje z otworem, z pewnością zyskają na przestrzenności. Między innymi dlatego kupuje się bowlsy. Możesz sobie zrobić welurowe (lub z jakiegoś innego materiału) pady. Koszt praktycznie żaden bo 10zł, a jeśli masz już materiały to nic nie będziesz musiał wydawać. Wystarczy gąbka i dwa paski materiału (weluru) do tego kilka szpilek by sobie pomóc, igła i nitka.

 

http://forum.mp3stor...y-do-grado-diy/

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Coś wcześniej widziałem o tych welurowych padach coś słyszałem, ale nie byłem pewien czy przy Grado rs60 też to przejdzie. Ostatecznie kupiłem za parę złotych najmniejszy nożyk do tapet i wyciąłem wokół piątki (ta sama średnica co ćwierdolarówka). Wszystko poszło łatwiej niż sądziłem.

Słuchawki są na pewno wygodniejsze, zwłaszcza, że ja miałem tę gąbkę niemal zupełnie przetartą.

Wrażenia dźwiękowe? Tu pojawiły się wątpliwości. Domyślałem się, że będę musiały grać głośniej bo są oddalone od ucha, ale nie sądziłem, że aż o tyle. Przy cicho nagranych płytach (a takie preferuję, gdy tylko mam wybór) czasem muszę przesunąć gałkę do końca (E-mu 0202 usb) gdy chcę ich posłuchać głośno (ale nie jakoś bardzo). Trochę mnie to niepokoi i zastanawiam się jaki ma wpływ na kondycję słuchawek. Nie mam ochoty ich spalić.

Sam dźwięk jest na pewno bardziej przestrzenny, to na pewno pozytyw. Zbyt głośno nagrane płyty, a to teraz plaga, brzmią mniej przytłaczająco. Mam jednak wrażenie, że dźwięk który do mnie dociera musi być nieco głośniejszy, by zachować dawny poziom szczegółowości. Chociaż to akurat może mi się tylko wydawać. Sądziłem też, że pojawi się troche więcej basu, a nie wiem czy nie ma go mniej, ale tu też nie mam pewności.

Wcześniej ze względu na zużyte gąbki, przetwornik miałem tuż przy uchu. Potrzebuję trochę czasu, żeby się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności