Skocz do zawartości

ACTA zawieszona


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

O kur*a... Panowie ktoś chce popełnić strzał w stopę, albo wywołać przewrót w Polsce na siłę...

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Wiecie co się stanie jeśli to przejdzie...

 

Nie, nie... oni są po NASZEJ stronie, to tylko przyśpieszy cały proces, a ostateczna decyzja będzie zależała od t0ska, to taki socjotechniczny zabieg z ich strony, taki SZACH/MAT. Bardzo szybko się okaże, gdzie się znajduje PO. Nie będziemy musieli czekać prawie 4 lata na wybory.

Genialny zabieg, prognozuję, że Tusk dostanie zawału w tym tygodniu.

Ja rozumiem o co chodzi i wszystko ok UNLESS zostanie ratyfikowana, bo przecież to koalicja ma większość. A w końcu głosowanie odbędzie się tak, jak zwykle, czyli posłów ****o obchodzi głosują w/g instrukcji partii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale powiedzcie mi - nawet jeśli to przyjmiemy, ale nie przejdzie w UE to czy będzie obowiązującym prawem czy nie? No bo z tego co wiem to rozporządzenia UE są ponad polskim prawem.

 

Z tego co wiem Niemcy nie podpisały tej umowy w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale powiedzcie mi - nawet jeśli to przyjmiemy, ale nie przejdzie w UE to czy będzie obowiązującym prawem czy nie? No bo z tego co wiem to rozporządzenia UE są ponad polskim prawem.

 

Z tego co wiem Niemcy nie podpisały tej umowy w Japonii.

rozporządzenia, dyrektywy ratyfikowane przez parlament (w sumie nieratyfikowane w pewnym sensie też) wyroki TSUE i kilka innych rzeczy np chociażby traktaty lepiej używać pojęcia legislacja, albo zwyczajnie prawo.

Będzie obowiązywało w miejscach w których nie koliduje z prawem europejskim. W miejscu kolizji będziesz mógł się powołać na prawo europejskie przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale powiedzcie mi - nawet jeśli to przyjmiemy, ale nie przejdzie w UE to czy będzie obowiązującym prawem czy nie? No bo z tego co wiem to rozporządzenia UE są ponad polskim prawem.

 

Z tego co wiem Niemcy nie podpisały tej umowy w Japonii.

 

Starczy się cofnąć do pierwszej strony tego tematu:

 

Czyli nawet nie muszą u nas ratyfikować . Wystarczy , że 6 krajów to przyjemnie wtedy i u nas będzie to obowiązywało. Stąd więc władza miała takie ciśnienie na jak najszybsze podpisanie. Innymi słowy mydlenie oczu , zwykły PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link na pierwszej stronie, widzę,że tvn uzupełnił potem wypowiedź.

 

Tusk zapowiedział również, że proces ratyfikacji "na pewno nie zostanie wznowiony do końca 2012 roku". Tyle że - jak przekonuje Schramm - jeśli nawet Polska nie ratyfikuje ACTA, a zrobi to Parlament Europejski (głosowanie planowane jest na połowę tego roku), wtedy i tak umowa będzie nas obowiązywać. - Niezależnie od tego, czy ratyfikujemy, czy premier wstrzyma procedurę czy też nie, może się okazać, że to porozumienie wejdzie w życie - stwierdził prawnik.

 

Z kolei - jak tłumaczy - jeśli Unia Europejska nie ratyfikuje ACTA, a zrobi to co najmniej sześć krajów członkowskich, wtedy porozumienie i tak będzie w nich obowiązywać.

 

Natomiast Komisja Europejska wyjaśnia, że w praktyce, by międzynarodowa umowa ACTA o zwalczaniu podróbek i piractwa weszła w życie w UE, wymagana jest ratyfikacja Parlamentu Europejskiego i wszystkich krajów UE. Tymczasem w PE szykuje się wyrównana walka o głosy.

 

Procedura ratyfikacji zakłada, że umowę najpierw powinien przyjąć Sejm, następnie prezydent. Jeśli ten ma wątpliwości, co do zgodności umowy z konstytucją, może przekazać ją do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Z tymi 6 krajami zdanie sformułowane jest tak, że porozumienie będzie obowiązywać w tych co ratyfikowały, a nie we wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pchają się w bagno... Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie opuścić ten kraj

Nie zniosę myśli, że ktoś monitoruje moją aktywność w sieci. Chcą wracać do szpiegowania i podsłuchów - ich sprawa, ale ja wysiadam

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak tu miec zaufanie do władzy :)

A najlepsze jest, że w następnych wyborach i tak Donald zwycięży. To kto na niego głosuje?

 

Ludzie manipulowani przez zmanipulowane sondaże.

 

Ludzie rzadko kiedy są zdolni to niezależnego myślenia więc można łatwo nimi kierować. Wystarczy przedstawić odpowiednie słupki poparcia i już wielu będzie głosowała nie w zgodzie z własnymi przekonaniami tylko zgodnie z tym co zostanie podane im w sondażach. Zadziałają typowe mechanizmy typu: "na tych nie ma co głosować bo głos stracony" albo "głosuje na tych, żeby tamci nie wygrali".

 

Dopóki nie zakaże się publikowania sondaży tzw. "instytucji niezależnych" to będzie tak jak jest.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odrzuciliśmy ACTA?

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Właśnie jestem po lekturze.

Teraz wszyscy powinniśmy pokłonić się premierowi i podziękować mu za bycie tak dzielnym wodzem w tak trudnych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy powinniśmy pokłonić się premierowi i podziękować mu za bycie tak dzielnym wodzem w tak trudnych czasach

Oj taaaak... :lol: (brakuje mi bardziej "lejącej ze śmiechu" emotki)

W końcu zamiast jechać własnym zamysłem spojrzał na opinię ludzi którzy go w pewnym sensie wybrali. Bohatersko nie przejął się tekstami o tym że "plebs terrorem wpływa na zdanie rządu, jak śmie" (mój ulubiony tekst pana R. Murdocha z ostatnich czasów).

 

Edit:

watpie zeby sama rezygnacja z acta przywrocila PO poparcie ludzi w wieku 18-30

A i tak następne wybory wygra PO... :)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie zagłosuję na PiS i RuchP tylko dla tego, że chcieli wykorzystać postawę PO w prawie ACTA i byli przeciw. Wolę iść zagłosować i walnąć wielki X na karcie do głosowania (oddać świadomie głos nieważny).

 

Ale może wróćmy do samego ACTA, a nie poglądów politycznych społeczeństwa, co?

Edytowane przez Siekiera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie zagłosuję na PiS i RuchP tylko dla tego, że chcieli wykorzystać postawę PO w prawie ACTA i byli przeciw. Wolę iść zagłosować i walnąć wielki X na karcie do głosowania (oddać świadomie głos nieważny).

 

Ale może wróćmy do samego ACTA, a nie poglądów politycznych społeczeństwa, co?

Nikt Ci nie mówi jak masz głosować. Zrobisz co uważasz za słuszne i zagłosujesz (lub nie) na taką partię jaka Ci się podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności