Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne zamknięte.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dość długiego czasu noszę się z zamiarem kupienia sobie słuchawek nausznych. Wiele o nich czytałem, kilku modeli nawet słuchałem ale zdanie "fachowców"(mam nadzeieje ze takowymi jesteście) jest dla mnie bardzo ważne. Z wielu modeli, które sobie upatrzyłem wybrałem kilka , a moje pytanie brzmi , które polecilibyście do odtwarzacza SONY nwz-x 1050? , muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rap (lata 80,90), troche house i czasami jakis rock badz metal. Jednak rap ponad wszsytko. Interesuja mnie przede wszystkim słuchawki o czystym dźwieku i dosć dobrym wyciszeniu . Oto modele które wybrałem , jeśli chcecie pomóc proszę o odp.

 

Audio-Technica ATH-M50

 

Sennheiser HD 380 PRO

 

Shure SRH440

 

Sennheiser PX 360

 

Z tego co zdołałem wyczytać z róznych tematow na tym forum te 2 środkowe modele są bardzo dobre (szczególnie z moim playerkiem...) pytanie do jakiej muzyki sa bardziej optymalne(daje lepszy komfort sluchania muzyki i lepsze doznania). Kolejne kwestia to czy macie jakiekolwiek inf o px360 bo bardzo mi sie podobaja (z wyglądu) i chętnie przeczytam o nich kilka opinii . Pozdrawiam.

P.S Kwota jaka dysponuje to max 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na px360.

Dziś sobie słuchałem px-ow z kilkoma grajkami... m.in nano 6g na którego mam ochotę ale chyba już mi przeszło:) Jeśli px-y grają dobrze na czymś bez ampa to właśnie X. T4G też mi jakoś nie podszedł ale ogólnie ipody to nie jest szkoła grania dla mnie. Podobało mi się też zgranie z nowa seria A od Sony, która wcale nie gra jakoś cicho.

 

Wracając do px-ow to opinii nie ma za wiele ale jak poszukasz w podobnych tematach to coś znajdziesz;)

 

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o słuchawki do X'a.

Osobiście już prawie się zdecydowałem na Shure'y, ale po przeczytaniu paru wątków już sam nie wiem... No i jeszcze kwestia tych Superlux'ów 661, które ponoć zagrają z lepszym kopem niż 440tki, a są o połowę tańsze. Ratunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też głos na px360, na pewno podobają mi się bardziej niż hd380, które także użytkowo jak dla mnie wypadają gorzej od px'ów - grzeją bardziej i słyszę na nich pewien denerwujący efekt mikrofonowy, co skutecznie uprzykrzało mi oglądanie filmów na nich. PXy lżejsze i wygodniejsze, ale do HD380 też idzie się przyzwyczaić.

Ponadto jeśli to mają być słuchawki na miasto to chyba px360 będą najpotymalniejsze, są najmniejsze i mają w miarę krótki prosty kabel.

Jeśli chodzi o ATH-M50 to uwaga na podróby - w PL nowe oryginały, kosztują więcej niż Twoje max.

O HD661 wypowiadał się niedawno kolega Syler m.in. tutaj :

 

Przyszły superluxy. Na razie mogę tylko powiedzieć, że zgadzam się z opisami na internecie i jak komuś nie spodobają się PXy to te powinny się spodobać i na odwrót. Kwestia gustów. Tu jest na pewno sporo jaśniejszy dźwięk, mniejszy impakt na basie. średnica bardziej obecna i ogólnie sprawiają wrażenie bardziej wyrazistszych za to PX jednak mimo wszystko bardziej naturalne w dźwięku. Ogólnie SL grają lepiej niż cena za którą je zapłaciłem i są to bardzo udane na mój gust słuchawki. Świetnie leżą mi na głowie, mimo że dość mocno cisną i mocno przywierają do głowy to jest w miarę wygodnie może nie na wielogodzinne odsłuchy bez przystanku ale całkiem dobrze, izolacja pewnie lepiej wypada niż PXach z wygodą może jest trochę gorzej. obudowa to ładny błyszczący plastik który jednak się trochę palcuje, ogumienie już troszkę słabszej jakości. Pady większe niż w PXach porównywalnie głębokie i jakościowo podobnie w senkach trochę miększe.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pisał, a ja czytałem, ale czy ma ktoś porównanie hd661 a srh440? Jak się ma SQ między nimi, skoro piszecie, że SLki grają jak słuchawki o klasę wyższe? No i jak wypada między nimi porównanie precyzji, przestrzeni, basu?

Edytowane przez Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQ nie powinny się różnić w każdym razie nie na tyle co ceną. Charakterystyką będą znacznie się różnić. M50 i HD380 polecałbym raczej do wzmacniacza a nie portable.

 

PX360 vs HD661 vs SRH440 >>> nie mam pojęcia które by bardziej przypadłyby Ci do gustu IMO wszystkie 3 powinny fajnie zagrać na Xie. PXy mają same w sobie największy impakt na basie, choć z drugiej stony ustawieniami Xa można taki sam osiągnąć pewnie i na HD i na SRH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności