Skocz do zawartości

Audeo 232 review


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

"Kiedy jechałem do domu z nowymi Audeo 232, cieszyłem się jak dziecko. Wcześniej rzuciłem właściwie wszystko, co miałem tego dnia do zrobienia, by po krótkim telefonie do Maćka z SonusMoble, umówić się na błyskawiczne spotkanie i przekazanie słuchawek."

Zapraszam do dalszej lektury i dyskusji

http://www.audiohead.pl/index.php/2011/12/phonak-audeo-232-review/

 

 

PS: mam problem z załadowaniem zdjęć. Prawdopodobnie jutro popołudniu dodam wszystkie

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem tytuł wątku pomyślałem 'O nie! Nowe Audeo, znów polecę z kasą...', na szczęście po przeczytaniu recki i sprawdzeniu ceny u sonusa odetchnąłem z ulgą. Nie muszę się martwić odkładaniem kasy na nowy model moich ulubionych słuchawek. A kredytu na IEMy brać nie zamierzam ;-)

 

A sama recka jest dokładnie taka jaka powinna być. Fajnie, że udało Ci się od razu porównać z konkurencją nowe PFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie w błoto, ale pewnie cena nie odzwierciedla przyrostu w jakości dźwięku w stosunku do powiedzmy takich Radiusów. Dla mnie koszt używanych JVC FX700 to jest już taka graniczna kwota, choć i tak pewnie nigdy nie kupię tych jvc bez odsłuchu, bo podobno mają wycofaną średnicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie mistrzostwo świata, wygoda to samo, ale muzycznie za 2000zł niestety nie mogę uznać za rewelacyjne. Aby te słuchawki naprawdę dobrze zagrały musi być odpowiednio dobrany Player. Tak przez duże P. Filtry wprowadzaja tylko zamięszanie, zamiast delikatnych zmian mamy odmienne bieguny. Dlatego ja nie mogłem wręcz słuchać na zielonych i czarnych, jedynie na szarych. Świetne połączenie z T4, z iriverami i cowonami juz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, ale tez zalezy z czym do taczki jakby kosztowały tyle samo wybrałbym jednak Phonaki, ale to co pokazują IE8 z T9 lub S100 jest znacznie lepsze i tańsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Bardzo dobra recka i dala mi ciekawy poglad na sprawe.

 

Dla mnie bas w SE530 nie byl za szybki, powiedzialbym ze do roznorodnosci, oddania faktury i kontroli dobrych nausznikow to mu jeszcze troche brakuje (jak na uniwersalne IEMy jest b.dobry) a jezeli bas w nowych Audeo ma wybrzmiewac dluzej to dla mnie to raczej nie jest zaleta.

 

Jedna mala uwaga:

SE530 mają jakby za dużo powietrza i bas „ucieka”. Jego sustain jest nieco za krótki.

 

Sustain nie moze byc za krotki ani za dlugi. Ta skladowa ADSR nie jest okreslona czasowo a wartoscia poziomu/natezenia w przeciwienstwie do pozostalych trzech.

 

Jak wyglada prezentacja transientow na nowych Phonakach w stosunku do starych oraz SE535/530 ? Osobiscie lubie kiedy sa one podkreslone.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja transjentów(tak sie pisze?) - stary ja to teoretycznie wg słownika wiem co to jest ale za cholerę nie mogę się do tego odnieść bo nie rozumiem tego pojęcia. Jeśli wytłumaczysz o co chodzi to ja ci napiszę.

 

Słuchawki PFE232 nie pozbawione są sybilantów. To co na ipodzie mogę uznać za podkreślenie krańcowych pasma(to samo jest na basie takie jakby +1 na eq) to na innych playrach na których słuchałem były to już wyraźne sybilanty. Na ipodzie mogę uznać to za smaczek, ale na J3 czy S100 nie mogłem tego słuchać. Słuchałem na wszystkim ze sklepu na każdym odtwarzaczu i cdkach, jedynie na ipodzie T4 i Colorfly C4 było bardzo dobrze. Na innych odtwarzaczach pomógł mały mod dodatkowa pianka z filtrów od RE2 i tu nagle wszystko zaczęło brzmieć jak trzeba. Ktoś chyba przesadził z ich ustawieniem pod ipody, chyba że to celowe - przecież mają pilota do jabłek. To co najbardziej mi się w nich podoba to bas, ładnie wybrzmiewa i delikatnie ociepla nagrania.

Staram sie na te phonaki patrzeć nie przez pryzmat ceny,ale tak sie nie da przy produkcie w tej cenie. Dlatego jak ktoś mnie zapyta co polecam do ipoda powiem 232, ale tylko do ipoda i jak masz kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się strasznie podobały transjenty w starych Audeo. Były bardzo szybkie i wypełnione, bo większość energii dostarczanej do przetwornika była zużywana właśnie na ich generowanie. Przez to wybrzmiewanie było lekkie, zwiewne i słuchawki właśnie tak brzmiały mimo niezwykłej precyzji i ostrego rysu źródeł pozornych na scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transjentami można nazwać kolejne elementy obwiedni ADSR. Mamy np. transjent początkowy (attack) i końcowy (release). Od długości czy amplitudy transjentu zależy jak będzie przez nas odbierany. Układ elektroakustyczny o wolnym ataku będzie wydawał się zamazany, nieprecyzyjny np.

 

Ja tak w sumie bardziej czuję tą definicję niż rozumiem, więc zwracam się z uprzejmą prośbą do kolegi fallowa, aby też wtrącił swoje 3 grosze.

Edytowane przez Pasiasty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek pojechałeś równie dobrze można: "Transjent – stany nieustalone, krótkotrwałe zmiany wewnętrznej struktury dźwięku, występujące w każdym zjawisku dźwiękowym podczas jego kolejnych faz. Transjenty wpływają na: wyrazistość i rozpoznawanie dźwięków, określanie stopni dynamicznych, barwy, oraz ogólnego charakteru brzmienia." - tylko co to jest na chłopski rozum.

 

Ja do tej pory myślałem że to czytelność poszczególnych dźwięków ich jakby to powiedzieć wybrzmienie przez co nie nachodzą na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transjentami można nazwać kolejne elementy obwiedni ADSR. Mamy np. transjent początkowy (attack) i końcowy (release). Od długości czy amplitudy transjentu zależy jak będzie przez nas odbierany. Układ elektroakustyczny o wolnym ataku będzie wydawał się zamazany, nieprecyzyjny np.

 

Ja tak w sumie bardziej czuję tą definicję niż rozumiem, więc zwracam się z uprzejmą prośbą do kolegi fallowa, aby też wtrącił swoje 3 grosze.

czyli, że niby transjenty to poszczegolne 'elementy składowe' dla wysokich tonów... ? Czyli fallow pytając o transjenty pyta się po prostu o charakterystykę wysokich tonów, to jak długo wybrzmiewają i jaki mają charakter ? Czy dobrze rozumiem, że wg tego nazewnictwa to transient/składowa/sustain odpowiada w sporej części za jasność(/ciemnosc) dzwieku? Jesli sustain jest "duży(?)" to dźwięk jest jasny? Bo IMO wysokie mogą walić po uszach, a dźwięk nadal będzie przyciemniony, bo będą one bardzo szybko wygasać, słabo wybrzmiewać, będzie krótki decay(?).

 

Czy cokolwiek dobrze zrozumiałem :) ? Pozdrawiam !

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transjentami można nazwać kolejne elementy obwiedni ADSR. Mamy np. transjent początkowy (attack) i końcowy (release). Od długości czy amplitudy transjentu zależy jak będzie przez nas odbierany. Układ elektroakustyczny o wolnym ataku będzie wydawał się zamazany, nieprecyzyjny np.

 

Ja tak w sumie bardziej czuję tą definicję niż rozumiem, więc zwracam się z uprzejmą prośbą do kolegi fallowa, aby też wtrącił swoje 3 grosze.

Jak kiedykolwiek cos takiego uslysze, to dam znac ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transjentami można nazwać kolejne elementy obwiedni ADSR. Mamy np. transjent początkowy (attack) i końcowy (release). Od długości czy amplitudy transjentu zależy jak będzie przez nas odbierany. Układ elektroakustyczny o wolnym ataku będzie wydawał się zamazany, nieprecyzyjny np.

 

Ja tak w sumie bardziej czuję tą definicję niż rozumiem, więc zwracam się z uprzejmą prośbą do kolegi fallowa, aby też wtrącił swoje 3 grosze.

czyli, że niby transjenty to poszczegolne 'elementy składowe' dla wysokich tonów... ? Czyli fallow pytając o transjenty pyta się po prostu o charakterystykę wysokich tonów, to jak długo wybrzmiewają i jaki mają charakter ? Czy dobrze rozumiem, że wg tego nazewnictwa to transient/składowa/sustain odpowiada w sporej części za jasność(/ciemnosc) dzwieku? Jesli sustain jest "duży(?)" to dźwięk jest jasny? Bo IMO wysokie mogą walić po uszach, a dźwięk nadal będzie przyciemniony, bo będą one bardzo szybko wygasać, słabo wybrzmiewać, będzie krótki decay(?).

 

Czy cokolwiek dobrze zrozumiałem :) ? Pozdrawiam !

 

A czy ja pisałem cokolwiek o wysokich tonach? Susatin odpowiada za amplitudę dźwięku, który wybrzmiewa - czy to wybrzmienie będzie głośne w stosunku do decaya czy ciche.

 

Najlepiej to weźcie sobie ściągnijcie jakikolwiek syntezator z modułem obwiedni ADSR, np. taki: http://0db.pl/2011/12/05/doskonaly-addvector-freeware/ i sprawdźcie osobiście jak zmiana poszczególnych parametrów wpływa na odbiór barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności