Skocz do zawartości

Stereo 2.0 + zewnętrzna karta dźwiękowa


piotrekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę w najbliższym czasie wymienić audio w pokoju.

Pierwsza kwestia to kupno DAC'a pod laptopa za około 300zł. Moje słuchawki to Sennheisery hd380 pro, więc pod nie i stereo będę to kupował. Kiedyś polecono mi Musilanda 02, jednak zabrakło środków i zakup nie doszedł do skutku. Dziś na Ebay'u najtaniej chodzi po ok 125 dolarów (ok 400zł), więc dość dużo. Spodobał mi się bardzo FiiO E10 w Polsce za 300zł i całkiem nieźle się prezentuje i zbiera dobre recenzje, ale czy jest to najlepszy wybór?

Podoba mi się cena MAYA U5, jednak gdzieś słyszałem że totalnie nie zgrywa się z hd380 pro. Prawda?

 

Druga kwestia to głośniki 2.0 tylko do muzyki (niewielki metraż) pod tę kartę dźwiękową. Dotychczas miałem FC530 i myślę iż zmiana by się przydała. Jest to całkiem duża dopłata i tu mam największe wątpliwości - przykładowo Solo6c jeszcze niedawno można było kupić nawet 150zł taniej, dziś trzeba zapłacić ponad 400zł (za 5c 350zł). Czy to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym? A może jest coś za 500-600zł co znacząco bije te Microlaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w sprawie karty dźwiękowej czekam do niedzieli.

 

 

Czy cena Mant nie jest zbyt wysoka? I Solo6c również? Manty 611złotych, Solo minimum 400zł. Kiedyś te ML można było kupić za ok 250zł... Czy nie są na dzień dzisiejszy nieopłacalne?

Bardziej skłaniam się do Edifierów R1600T-Plus lub R1900TII czy Microlabów Solo15. (Edifiery 270-300zł, Microlaby ok 330zł). Jak ich jakość dźwięku ma się do Solo6c?

W sumie sprecyzuję pytanie: najlepsze stereo do 350-400zł? Albo coś co jest rewelacją do 500-600zł?

Edytowane przez piotrekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie HDki na MAYA u5 grają anemicznie i bez życia. Wychodzi takie chłodne-odchudzone brzmienie. Z Musilandem jest dużo lepiej :D i bardzo podoba mi się to zestawienie.

 

@Johnys polecał coś takiego

 

Ogólnie w MM02us jest OPA275 który jednak dodaje kolorków i ocieplenia. Podejrzewam, że brzmieniowo muse wyjdzie z HDami tak jak maya. Myślę, że E10 będzie jakościowo słabszy od tego muse i musilanda, ale brzmieniowo do HDków może bardziej pasować.

 

Teraz masz w komisie solo7c więc jak masz większy pokój to możesz brać. Chociaż do kompa to bardziej 6c. Możesz spróbować mniejszych głośników genius 2000x (lub inne modele) albo MODECOM 2.0 MC-HF40 które są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc może poczekam na niższy kurs dolara albo zaryzykuję z E10 :P

 

Rzeczywiście Solo7C będą do mnie zdecydowanie za duże. Prędzej już Solo6C.

A może monitory? M-Audio MV40 zbierające bardzo dobre opinie można kupić za ok 500zł i wydają mi się świetną ofertą.. albo Behringery MS-40, tylko, że są droższe (ok 600zł) i porównywalne z M-Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się pod temat bo mam podobny problem.

Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem kupna głośników 2.0 do laptopa. Do niedawna byłem przekonany do Solo 1C ale ich obecna cena oscyluje w granicach 360 zł, z kolei Solo 6C kosztują nie dużo więcej bo koło 440 zł ale z tego co czytałem wymagają przestrzeni i odpowiedniego rozstawienia natomiast ja szukam czegoś na biurko do pokoju 10 m^2.

Jeśli głośniki to Solo 1C czy coś tańszego/droższego a może jakieś monitory?

Co do karty dźwiękowej to chciałbym kupić Sound Blaster X-Fi HD USB. Wygląda na przyzwoity sprzęt, który starczy na lata.

Tak więc mój budżet to około 700-800 zł. Czekam na wasze porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania. Szukam zestawu 2.0 który mógłbym powiesić na ścianie (więc solo6c odpadają). Strefa, w której będę słuchał muzyki to nie dalej, niż 2m od nich, więc monitory jak najbardziej. Podłączyłbym je do Yulonga U100. Cena to kilkaset złotych - dokładnej granicy nie dam, bo jeśli np. za 800zł zaproponujecie coś, co zwali mnie z nóg, to mogę się zastanowić (choć raczej więcej niż 500zł wolałbym nie wydawać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fostex PM 0.4 N? Wprawdzie 800zł, więc już lekkie szaleństwo, ale mam wrażenie, że są bardziej (częściej?) chwalone od Behringerów.

 

Słucham przede wszystkim jazzu i zależy mi na głośnikach o raczej "spokojnej" charakterystyce,. Detalicznością też nie pogardzę - moje główne słuchawki to Superluxy HD668B.

 

PS. - Już myślałem, że doczepiłem się do niewłaściwego tematu, ale zorientowałem się, że ja przecież też mam zewnętrzną kartę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy poleca ALESIS M1 Active 320:

http://www.midi.pl/p5365-ALESIS-M1-Active-320-USB-monitory-studyjne.html

opcja jeśli nie chce się przepłacać a podobno znacznie mniej awaryjne od produktów Behringera, które to mają skłonność do psucia się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności