Skocz do zawartości

Cowon J3


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Armatury by się przydały w sumie do takiego testu. Na razie próbuję jeszcze załatwić DBA02 z Audiomagic, bo to takie lepsze Audeo, ale jak nie da rady to chętnie powrócę do Twojej propozycji wink.gif.

 

czemu ja bylem przekonany ze DBA-02 to dynamiki? oO.... fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie konkretnie jak dźwiękowo wypada J3 przy s:flo2 i HM-601. Miał ktoś styczność? I nie pytam o opinie wyczytane na head-fi tylko oparte na własnych doświadczeniach. Mam s:flo, w drodze jest hm-601 i chciałbym je porównać do J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM601 > s:flo2 > J3 . Krócej się nie da w kwestii SQ. Zwróć uwagę, że ja nie jestem fanem analityki wink.gif.

 

Generalnie to mało co zagra lepiej od Taczki 4G, X1050 czy s:flo2 przy zachowaniu takich gabarytów (i powiedzmy normalnej ceny), więc nie ma sensu się już bawić w szukanie źródła. Radzę lepiej pobawić się w zmianę słuchawek wink.gif.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc kolorow :blink: to bazarowe malowanie pastelami nazywasz jakoscia kolorow :blink: porownujesz to do RETINY ktorej nawet na oczy nie widziales.

 

Myślę, że to jest kwestia gustu. Mi też bardziej podobają się pastelowe i trochę nienaturalne kolory ekranów amoled, a obdywaj mamy Toucha i dla mnie Retina szczególnie jeszcze w Ipodzie to żadna rewelacja. Recenzja ogólnie niezła tylko zabrakło punktów krytycznych.

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM601 > s:flo2 > J3 . Krócej się nie da w kwestii SQ. Zwróć uwagę, że ja nie jestem fanem analityki wink.gif.

 

Generalnie to mało co zagra lepiej od Taczki 4G, X1050 czy s:flo2 przy zachowaniu takich gabarytów (i powiedzmy normalnej ceny), więc nie ma sensu się już bawić w szukanie źródła. Radzę lepiej pobawić się w zmianę słuchawek wink.gif.

 

Aktualnie mam B2, a od tego lepsze będą pewnie tylko (z tych w miarę dostępnych) SM3 a potem to już customy, co wiąże się z dużym wydatkiem.

 

HM-601 > s:flo2 ? Miałeś okazję porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak dla mnie to nie warto jest dawać 1000 zł za coś dużo większego i niewiele lepiej grającego od s:flo2. piotrus-g stwierdził to samo z tego co pamiętam. 601 gra lepiej, ale... Nie na tyle lepiej, żebym mógł z nim żyć. Innymi słowy różnice są niewielkie. Ty pewnie kupiłeś 601 w komisie za bardzo atrakcyjną cenę - sam się zastanawiałem nad tą ofertą dzisiaj rano, lecz nie potrzebuje domowego DAC'a tudzież sprzętu przenośnego, którego nie da się przenieść w kieszeni wink.gif.

 

MathU - jeśli odtwarzasz muzykę i bawisz się niewiele to trzyma lekko ponad 30 godzin. Według producenta 40, ale ja się nim trochę bawiłem laugh.gif. Szczerze mówiąc na razie zdążyłem go tylko 2 razy naładować, więc jeszcze sama bateria się nie "ustabilizowała". Czy warto zmieniać J3 na Toczke? Dla mnie tak, ale czy dla Ciebie to już nie wiem - najlepiej zrób odsłuch na kilku utworach i o wszystkim dowiesz się sam.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzyma bateria w 4G?

 

Czy jest sens zmieniać na niego J3? Kuszą mnie te wszystkie akcesoria do iP...

Moim zdaniem warto, ale nie licz na przeskok jakościowy, po prostu inne (dla mnie lepsze :P) brzmienie. Jeżeli Cię to interesuje to MX980 grają lepiej z T4G niż z J3.

Tak przy okazji akcesoriów - polecam z całego serca PURE i-20, rewelacyjny sprzęt z fantastyczną jakością dźwięku (w połączeniu z Taczką OFC ;))

Bateria trzyma mi około 37 godzin

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa dokładnie od tym z komisu ;) Przyjdzie to porównam i zobaczymy czy sprawdzi się jako mobilny grajek. Tak czy inaczej spróbuję dorwać J3 by wszystkie je porównać. Jeśli dźwiękowo J3 będzie w miarę porównywalny to zostanę przy nim ze względu chociażby na dłuższy czas pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzyma bateria w 4G?

 

Czy jest sens zmieniać na niego J3? Kuszą mnie te wszystkie akcesoria do iP..

 

Ponad 30h( u mnie ok 35, ale często zmieniam utwory co wiąże się z tym że odblokowuje go i przeszukuje albumy). Gdybyś słuchał go ciągiem bez używania zbytnio ekranu to myślę, ze te 40h da radę grać. Co do wymiany to ja na twoim miejscu nie wymieniałbym Cowona( tym bardziej jeżeli posiadasz przyzwoitego smartfona). Mnie po przesiadce z Cowona strasznie wkurzał Itunes(a wczorajszy update do ios5 to w ogóle była porażka). Istnieją zamienniki moim zdaniem lepsze od niego ale mimo wszystko to jest ograniczenie wolności które znasz z Cowona. Ogólnie Ipod Touch 4G jest dobry, ale nie jest to nic wybitnego jak twierdzą niektórzy( ani dzwiękowo ani jeśli chodzi o bajery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzyma bateria w 4G?

 

Czy jest sens zmieniać na niego J3? Kuszą mnie te wszystkie akcesoria do iP..

 

Ponad 30h( u mnie ok 35, ale często zmieniam utwory co wiąże się z tym że odblokowuje go i przeszukuje albumy). Gdybyś słuchał go ciągiem bez używania zbytnio ekranu to myślę, ze te 40h da radę grać. Co do wymiany to ja na twoim miejscu nie wymieniałbym Cowona( tym bardziej jeżeli posiadasz przyzwoitego smartfona). Mnie po przesiadce z Cowona strasznie wkurzał Itunes(a wczorajszy update do ios5 to w ogóle była porażka). Istnieją zamienniki moim zdaniem lepsze od niego ale mimo wszystko to jest ograniczenie wolności które znasz z Cowona. Ogólnie Ipod Touch 4G jest dobry, ale nie jest to nic wybitnego jak twierdzą niektórzy( ani dzwiękowo ani jeśli chodzi o bajery).

 

Skoro dźwiękowo nie jest wybitny to muszę powiedzieć, że X1050 jest jeszcze mniej wybitny, a s:flo2 tylko niewiele bardziej wybitny laugh.gif. Myślę, że dużo też zależy od słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównam s:flo2 z hm-601 i j3, za tydzień opiszę wrażenia ;)

 

counting on it!

 

tez sie zastanawialem nad tym hifimanem od griffitha ... ale z kasa kurcho i przyzwyczailem sie do sflo.

 

watpie zeby miedzy tymi topowymi grajkami byla roznica w SQ, w odcieniach, kolorach, temperaturach a i owszem, ale SQ wszystkie wydaja sie miec na rownym, swietnym poziomie.

 

teraz tylko wybor co kto lubi, jakie ma sluchawki/wzmacniacze i budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie i jeszcze drogie panie jeśli takie są, nie popadajmy w skrajności proszę was :D. J3 nie jest sprzętem audiofilskim do bólu. Pamiętajmy o tym. Tak samo Sflo2 czy Touch 4G. Slfo2 > J3 SQ? Możliwe, ale za to długość baterii wypada tak J3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> .........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> slfo 2 ;) to samo jeśli chodzi o soft/ergonomię/jakość ekranu itp, itd. Więc jeśli Slfo2 ma lepszy dźwięk to i tak przegrywa w innych kwestiach z Touch 4G i J3. Czy nie mam racji? Ah ta ślepa miłość.... Każdy chwali co ma (tuli czule j3). Na luzie panowie, na luzie bo dzisiaj nie jednej osobie podskoczyła już żyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie i jeszcze drogie panie jeśli takie są, nie popadajmy w skrajności proszę was :D. J3 nie jest sprzętem audiofilskim do bólu. Pamiętajmy o tym. Tak samo Sflo2 czy Touch 4G. Slfo2 > J3 SQ? Możliwe, ale za to długość baterii wypada tak J3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> .........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> slfo 2 ;) to samo jeśli chodzi o soft/ergonomię/jakość ekranu itp, itd. Więc jeśli Slfo2 ma lepszy dźwięk to i tak przegrywa w innych kwestiach z Touch 4G i J3. Czy nie mam racji? Ah ta ślepa miłość.... Każdy chwali co ma (tuli czule j3). Na luzie panowie, na luzie bo dzisiaj nie jednej osobie podskoczyła już żyłka :)

 

SQ = Sound Quality LOL

 

Skoro w moim rankingu mówiłem tylko o SQ to powiedziałem prawdę. Gdybym mówił o całości to nie napisałbym "SQ". . .

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie i jeszcze drogie panie jeśli takie są, nie popadajmy w skrajności proszę was :D. J3 nie jest sprzętem audiofilskim do bólu. Pamiętajmy o tym. Tak samo Sflo2 czy Touch 4G. Slfo2 > J3 SQ? Możliwe, ale za to długość baterii wypada tak J3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> .........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> slfo 2 ;) to samo jeśli chodzi o soft/ergonomię/jakość ekranu itp, itd. Więc jeśli Slfo2 ma lepszy dźwięk to i tak przegrywa w innych kwestiach z Touch 4G i J3. Czy nie mam racji? Ah ta ślepa miłość.... Każdy chwali co ma (tuli czule j3). Na luzie panowie, na luzie bo dzisiaj nie jednej osobie podskoczyła już żyłka :)

 

oh, ale czy ktos twierdzi inaczej? sflo ma fatalny soft i baterie, trudno, j3 na pewno bije go na glowe w tych kategoriach, of koz ze w tych samych kategoriach ... sflo przegra z kazdym z topowych playerow, ale kurcze, kazdy ma wolnosc wyboru! mi pasuje sflo mimo jego jawnych wad - super! Tobie j3, choc moze!! jest on gorszy w SQ w porownaniu do sflo, ale lubisz miec ladny wyswietlacz i dobra baterie, Troyowi pasuje taczka, ktora funkcjonalnoscia bije j3, ale SQ jest niewiadoma. sprzet rozpatrujemy w kilku kategoriach i w nich mozemy go klasyfikowac, nie musimy sie ograniczac do oceny ogolnej, w ten sposob dobierajac to co nam osobiscie, personalnie i subiektywnie pasuje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w moim rankingu mówiłem tylko o SQ to powiedziałem prawdę. Gdybym mówił o całości to nie napisałbym "SQ". . .

 

I tego nie negujemy :) Ja sam zdaję sobie sprawę z tego, że nie odczuję ogromnej różnicy między nimi, może jedynie typu "ten jest troszkę zimniejszy, a ten cieplejszy". Ale w stronę J3 skłania mnie jednak żywotność baterii i UI. Zatem wybór może paść na J3. A nóż z B2 lepiej zgra się właśnie Cowonrolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Oj tam :P ale przyznaj że bateria przy S:flo2 boli jak "zły dotyk" pana spod mostu hahaha. Mam dobry humor. Apropos baterii, koledze padła bateria przy nawigacji firmy Lark. Rozkręcił, włożył starą baterię od Noki 3310 i co? I działa i to działa rewelacyjnie ;P może tutaj podobnie, 2 kabelki i już + 20H godzin więcej :>

 

Panowie, panowie i jeszcze drogie panie jeśli takie są, nie popadajmy w skrajności proszę was :D. J3 nie jest sprzętem audiofilskim do bólu. Pamiętajmy o tym. Tak samo Sflo2 czy Touch 4G. Slfo2 > J3 SQ? Możliwe, ale za to długość baterii wypada tak J3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> .........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> slfo 2 ;) to samo jeśli chodzi o soft/ergonomię/jakość ekranu itp, itd. Więc jeśli Slfo2 ma lepszy dźwięk to i tak przegrywa w innych kwestiach z Touch 4G i J3. Czy nie mam racji? Ah ta ślepa miłość.... Każdy chwali co ma (tuli czule j3). Na luzie panowie, na luzie bo dzisiaj nie jednej osobie podskoczyła już żyłka :)

 

oh, ale czy ktos twierdzi inaczej? sflo ma fatalny soft i baterie, trudno, j3 na pewno bije go na glowe w tych kategoriach, of koz ze w tych samych kategoriach ... sflo przegra z kazdym z topowych playerow, ale kurcze, kazdy ma wolnosc wyboru! mi pasuje sflo mimo jego jawnych wad - super! Tobie j3, choc moze!! jest on gorszy w SQ w porownaniu do sflo, ale lubisz miec ladny wyswietlacz i dobra baterie, Troyowi pasuje taczka, ktora funkcjonalnoscia bije j3, ale SQ jest niewiadoma. sprzet rozpatrujemy w kilku kategoriach i w nich mozemy go klasyfikowac, nie musimy sie ograniczac do oceny ogolnej, w ten sposob dobierajac to co nam osobiscie, personalnie i subiektywnie pasuje :)

 

Oczywiście że się z tym zgadzam bo sam to napisałem KILKA krotnie nawet w recenzji. Cieszę się, że ktoś to powtórzył. I nawet plusika dostałeś. Z mojej strony też dostaniesz. Bo WŁAŚNIE o to w tym wszystkim chodzi. Że mamy sprzęt z którego jesteśmy zadowoleni i który spełnia nasze oczekiwania mimo swoich wad.

 

Temu panu stawiam PIWO. Gżdynk, na zdrowie!

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie i jeszcze drogie panie jeśli takie są, nie popadajmy w skrajności proszę was :D. J3 nie jest sprzętem audiofilskim do bólu. Pamiętajmy o tym. Tak samo Sflo2 czy Touch 4G. Slfo2 > J3 SQ? Możliwe, ale za to długość baterii wypada tak J3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> .........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> slfo 2 ;) to samo jeśli chodzi o soft/ergonomię/jakość ekranu itp, itd. Więc jeśli Slfo2 ma lepszy dźwięk to i tak przegrywa w innych kwestiach z Touch 4G i J3. Czy nie mam racji? Ah ta ślepa miłość.... Każdy chwali co ma (tuli czule j3). Na luzie panowie, na luzie bo dzisiaj nie jednej osobie podskoczyła już żyłka :)

 

oh, ale czy ktos twierdzi inaczej? sflo ma fatalny soft i baterie, trudno, j3 na pewno bije go na glowe w tych kategoriach, of koz ze w tych samych kategoriach ... sflo przegra z kazdym z topowych playerow, ale kurcze, kazdy ma wolnosc wyboru! mi pasuje sflo mimo jego jawnych wad - super! Tobie j3, choc moze!! jest on gorszy w SQ w porownaniu do sflo, ale lubisz miec ladny wyswietlacz i dobra baterie, Troyowi pasuje taczka, ktora funkcjonalnoscia bije j3, ale SQ jest niewiadoma. sprzet rozpatrujemy w kilku kategoriach i w nich mozemy go klasyfikowac, nie musimy sie ograniczac do oceny ogolnej, w ten sposob dobierajac to co nam osobiscie, personalnie i subiektywnie pasuje :)

 

Nic tylko mu polać! Ja na przykład wybrałem dla siebie X-a, który jest dla mnie najwygodniejszy w obsłudze mobilnej ze względu na świetnie rozmieszczone fizyczne przyciski - nie musze za każdym razem wyciągać grajka z kieszeni, jak chce przerzucić piosenkę - oraz ~30h grania dla mnie jest w sam raz. Ponadto na nowo odkrywam NC i jestem zadowolony jak to działa w hałaśliwych miejscach:)

 

Troy - jestem ciekawy Twojej opinii tych grajków właśnie w połączeniu z Radiusami. Mam Brookstone, które podoba grają w 90% jak Radiusy i chciałbym z nich wyciągnąć maksa... Obstawiam, że Zune HD byłby idealny ale i tak masz niezły zestaw porównawczy :D

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam od godziny pojedynek na stole - X1050 vs Taczka 4G. Potrzebuję jeszcze cholera jakiś armatur, abym mógł stworzyć nieco dokładniejszy opis. Staram się załatwić DBA02. Jutro jeszcze przyleci iMod do mnie to już w ogóle będę miał dziką jazdę na chacie.

 

BTW. te Brookstone ponoć bardziej grają jak TWF21, a moje to niestety model niżej, który szczyci się mega basem laugh.gif.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności