Skocz do zawartości

Cowon J3


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zapalony amator - swoisty don kichot - bez specjalnych umiejętności, za to z wielkim zapałem, chętnie zrobiłbym recenzje porównawczą największych grajków jeśli ktoś łaskawie udostępniłbym mi jeszcze cowona i apple oraz może s:flo2? :)

 

Nie mniej nie więcej z niecierpliwością czekam na porównanie Troya :D

 

Ja mam na pokładzie już X1050, s:flo2, Toczke 4G, Zune HD, iModa (jako ciekawostka) + Radius DDM11 i Brainwawz B2. Biorę się do roboty pod wieczór ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to nieźle się ogarnąłeś. Trzymam kciuki i wyczekuje wieści ;)

 

 

Wypadałoby złożyć jakieś podziękowania tym co udostępnili sprzęt do testów :) Bo rozumiem, że taczka i sflo to twoje zabawki a reszta to pożyczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najgorsze w tego typu sprzęcie. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś kupuje w ciemno te słuchawki a potem przychodzi rozczarowanie. W sumie ciekawe w czym można upatrywać problem. W samym odtwarzaczu czy może w słuchawkach, które swoją specyfiką dźwięku wymagają konkretnego odtwarzacza. Jest AŻ tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3 i IE8 to dwa kompletnie różne światy. Połączenie totalnie analitycznego grajka z kompletnie dynamicznymi (czytaj basowymi) słuchawkami nie wróży nic dobrego wink.gif. Trzeba się zdecydować na samym początku czego szukasz w muzyce - ogólnie rozumianego funu czy wierności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolę raczej to opisaywać w ten sposób, że nie jest dobrym połączenie jasnego z ciemnym. Natomiast ciemne z ciemnym oraz jasne z jasnym może być przyjemne.

W kwestii ciepłoty: zimne z ciepłym(czyli skrajnosci) są bardziej przystepne(ba, pożądane!) niż połączenie skrajności ciemne z jasnym. Ciepłe z ciepłym oraz zimne z zimnym też może brzmieć dobrze, Ale czy ktoś będzie chciał tego używać - jest to zależne od preferencji.

 

Przykładowo: jasny iBasso i ciemne hd380... ble!(Bardzo niefajne połącznie) Ciemne technicsy rp-f290 i clip+? Bardzo fajne połączenie(o ile ktoś lubi ciemność). Audeo + touch ? Jak widać po niektorych użytkownikach forum, może się podobać, czyli jasne+jasne górą!

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do końca rozumiem, "co poeta miał na myśli", ale chyba dla większości na tym forum rzeczą zupełnie oczywistą jest dobieranie "ciepłych" słuchawek do "chłodnego" odtwarzacza i na odwrót, z pewnymi wyjątkami, rzecz jasna. Mogłoby się wydawać, że neutralny J3 powinien dobrze zgrać się z basowymi IE8, a tu nic podobnego. Mimo wszystko, do J3 dobierałbym słuchawki o "ciepłej" lub "ocieplanej" charakterystyce brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ciepło, nie lubię ciemnego brzmienia. To nie to samo.

 

 

Ja też lubię trochę ciepełka, ale co nóż pojawiają się przykłady, że bardzo mi się podoba brzmienie ciemne i zimne. Np. teraz słucham na Zune BETA i te słuchawki jakoś strasznie przypadły mi do gustu. Może jakoś technicznie nie powalają, ale te czyste i ciemne granie ma coś w sobie co sprawia, że mogę tego słuchać i słuchać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście miałem na myśli to, że twoja wypowiedź, którą komentowałem nie była zbyt poprawna językowo. Za cholerę nie wiadomo, o co w niej chodzi. Darujmy sobie polemikę w kwestii różnic w definiowaniu takich sformułowań, jak "ciepły", czy "ciemny", bo zaczyna to być po prostu śmieszne.

Edytowane przez Alkoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście miałem na myśli to, że twoja wypowiedź, którą komentowałem nie była zbyt poprawna językowo. Za cholerę nie wiadomo, o co w niej chodzi. Darujmy sobie polemikę w kwestii różnic w definiowaniu takich sformułowań, jak "ciepły", czy "ciemny", bo zaczyna to być po prostu śmieszne.

 

Ja tam zrozumiałem o co mu chodziło. Co to jakieś forum dla lingwistów? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że raczej dla osób posługujących się w miarę poprawnie językiem polskim. Nie rób takich "wielkich oczu".

 

W takim wypadku bardzo przepraszam za nieporozumienie. Zazwyczaj staram się o zachowanie poprawnej polszczyzny. W miarę możliwość postarałem się minimalnie edytować tamten post, by był bardziej przejrzysty, zachowując jednak sens i ogólną formę.

 

Dlaczego uważasz za śmieszne próby zdefiniowania tych określeń? Gdyby nie one, wybór słuchawek byłby zupełną loterią, mimo recenzji. Jeśli wiem, że nie lubię jakiegoś brzmienia/sposobu prezentacji dźwięku, staram się doszukiwać w recenzjach jakichkolwiek wzmianek nt. tych niepożądanych cech. Jeśli nie widzę tych wzmianek, dopytuję ew. czy aby na pewno one nie występują. Dla mnie to bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej. W poprzednich postach miałem na myśli, że tworzenie sztywnych definicji, dla pojęć tak umownych i nieostrych, jak "ciepły", czy "ciemny", nie ma większego sensu, bo każdy rozumie przez to coś innego. Wiele osób stosuje te pojęcia zamiennie. Generalnie, pisanie o dźwięku nie jest łatwe. Chodzi mi tylko o to, żeby nie narzucać innym takich sztywnych definicji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z tym co powyżej zostało napisane. Bo określanie dźwięku za pomocą przymiotników, które używa się do opisywania przedmiotów fizycznych jest czymś dla mnie dziwnym. Tak po prostu utarło się na naszym forum i tak zapewne będzie cały czas używane. Mi osobiście nie jest na rękę opisywać dźwięk w ten sposób. Dźwięk możemy opisać na zasadzie czy jest klarowny, dynamiczny, czy pasmo jest równe, czy jest efekt sybilizacji itp. Ja sam dalej nie rozumiem do końca czym tak naprawdę jest chłód/ciemność w słuchawkach/grajkach a czym jest ciepło/jasność. Oczywiście domyślam się ocb ale... ale to nie w tym rzecz aby każdy z osobna interpretował to na własny sposób.

 

WRACAJĄC jednak do tematu jak myślicie, kiedy Cowon zaprezentuje następcę J3 bo wydaje mi się, że raczej nie będzie tworzył nowej serii tylko pójdzie śladem modeli D2. D3 nie robi na mnie takiego wrażenia. Był on już przestarzały w momencie premiery. (CPU 700mhz dla andka z nakładkami? Szaleństwo). Czy idea otwartego systemu ma jakiś sens? Czy tego oczekujecie bo następcy j3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności