Skocz do zawartości

Koss Porta Pro A Sennheiser Px200


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie mam wielkiej głowy ;) ale jak używam px'ów 100 z dwie godziny, to bolą mnie małżowiny uszne - a konkretnie ta najbardziej wystająca chrząstka. aż mi się w gąbeczkach odciska. a tak to ich nie czuć na głowie i jednak mam wrażenie, że trzymają się dobrze, są stabilne.

A myslalem ze tylko ja taki delikatny jestem :(;)

 

A tak na serio to ja na PX-ach moge sluchac 10 godzin (mimo autentycznej delikatnosci)

 

Na AKG musze robic przerwy :o

 

I na AKG miewamalem podobne odczucie. Teraz to tylko przy dlugim sluchanu czuje ogolne lekkie "zmeczenie" naciskiem.

 

Ale bolesnosci nie. A jak dlugo uzywasz PX-ow?

 

Bo mnie podobny objaw (mialem go tylko przy AKG) przeszedl po tygodniu uzywania.

 

Jak kiedys zobaczsz w sklepie AKG K26P to zaloz - sam odczujesz roznice.

W AKG masz wrazenie ze szarpniece za sluchawy raczej "oderwie uszy" niz sluchawki od nich - oczywiscie lekko przesadzilem ale daja bardzo duza gwarancje stabilnosci.

 

Nie mowie ze PX-y mi kiedys spadly tylko o swoich odczuciach - dla mnie praktycznie wogole ich nie czuc. Tylko leciutenkie "grzanie" od gąbek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku uzywania k26p caly czas mocno trzymaja, chociaz ucisk jest troche lzejszy niz tuz po zakupie. Palak z cala pewnoscia troche sie odksztalca. Nie dzieje sie to jednak bez konca, bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie panowie

Porty sa sliczne ich niecodzienny wyglad to imo zaleta, bo wygladaja inaczej niz wszystkie robione teraz sluchawi, pozatym to czysta tradycja i dziedzictwo "sluchawkowe" :P

dzwiek maja przepiekny i czysty, kiedys mp3 128 mi starczaly teraz wszystkie powywalalem i ponizej 200 nie schodze bo mnie wkurzaja "bledy" i niedoskonalosci kodowania...

a czy sa wygodne to juz kwestia osobnicza... ja jak czasami je zloze na noc to rano jak je zaloze to po 15 min mnie szczeka boli tak mocno trzymaja sie glowy...

ale co tam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym kiczowate :P bardziej pasuje orginalene, dzisiaj pierwszy raz jechałem z nimi na wydział, i musze przyznać że przyciągają uwage autobusowej publiczności :D

a w budzie kumple nie powiedzieli kiczowate tylko "kosmiczne" lub "bajeranckie".

Reasumując ty mówisz że kiczowate a moja grupa że wyjeb**e w kosmos jak mario bross :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjeb**e w kosmos jak mario bross :lol:

taaaa

jak ide ulica to wszyscy albo maja jakies badziewne pchly, albo jakies wielkie helmofony, pies wie jakich firm pewnie jakies panasonixy czy inne słony i takim sluchawka brakuje tylko jakis diodko-lampek coby mrygaly w rytm muzy, na impreze w tramwaju jak znalazl...

a kosski uuuuu ^_^

fakt raz widzielm kolesia w px100 i wygladaly w pyte, tyle ze strasznie neutralnie, a z kossami na glowie idzie sie z podniesionym czolem ;) niech ludzie widza jak ma sie sprzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek: px'ów używam może 3 dni, 5-6 h dziennie. hehe, może trochę krótko żeby się wypowiadać czy cisną czy nie, ale jednak fakt jest faktem. z tego co pisze wyborca, że pałąk w jego k26p nieco się odkształcił, pewnie w px'ach tez sie odkształci. zresztą piszesz o czymś podobnym w swoich akg.

 

mam nadzieję, że też bede mogł słuchac na px'ach po 10 godzin bez jakiegoś poważnego dyskomfortu. :D

 

fakt, gąbki trochę grzeją, ale jest ok, podoba mi się to uczucie chłodu po zdjęciu słuchawek ;)

 

oprócz nacisku na uszy, rzeczywiście px 100 nie czuć na głowie :D

 

no, jak gdzieś natrafię, to nie omieszkam założyć akg i przekonać się jak leżą, posłucham też jak grają, bo zamierzałem je kiedyś nawet kupić, ale później okazało się, że istnieją pmx'y, ale w wyniku pomyłki dostałem px'y i na razie z nich korzystam, ale myślę, że w końcu dopnę swego.

 

a co do wyglądu, to akg k26p mi się podobają (ktoś nawet pisał, że mają oldskulowy wygląd - mi to odpowiada), jak pisałem chciałem je nawet kupić,

 

te px'y 100, które mam są białe, więc je wręcz uwielbiam tak mi się podobają (jak byłem mały, to dostałem od taty białego "walkmana" philips z białymi słuchawkami (co ciekawe "walkman" ten miał 3-słupkowy equalizer na klapce dowolnie regulowany na całej długości słupka suwakiem), stąd może ten białosłuchawkowy fetysz;))

 

px'y 200 też mogą być

 

natomiast, porty, podobnie zresztą jak sporty.. rozumiem, że komuś sie podobają, i szacun, ale ja nie potrafię się do nich przekonać. może trochę kiczowate, za bardzo niepotrzebnie "udziwnione", może trochę jednak za bardzo, jak dla mnie, wyjechane w kosmos jak mario bross ;)

 

ale i tak jest najważniejsze, tak jak pisze ogorek, to jak słuchawki grają. i ważne zeby podobały się temu, który kupił je sobie - a co mówią inni nie powinno być ważne - aczkolwiek odczuciami i wrażeniami odnośnie słuchawek zawsze można się powymieniać :D

 

edit: co tu dużo mówić, każdy ma jakieś tam swoje preferencje :)

 

 

edit:

Nie powiedział bym kiczowate  bardziej pasuje orginalene

to się nie wyklucza, mogą być oryginalne i kiczowate jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szkoda ze nie widzieliscie reakcji ludzi na Grado  :lol:

Pewnie pomysleli ze znowu kreca nowa reklame Heya

Coraz czesciej zauwazam na ulicy ludzi z duzymi sluchawkami i tak sie zastanawiam czy maja w tym jakas przyjemnosc? Bo watpie w to zeby posiadali oprocz playera jakis wzmacniacz........ <_>

 

Oczywiscie nie mam tu na mysli sluchawek z tematu tylko porzadne domowe philipsy czy tez nawet sennheiser`y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz czesciej zauwazam na ulicy ludzi z duzymi sluchawkami i tak sie zastanawiam czy maja w tym jakas przyjemnosc? Bo watpie w to zeby posiadali oprocz playera jakis wzmacniacz........ <_<

z duzych sluchawek duzo latwiej jest uzyskac przyzwoity bas, ktorego nie bedzie nawet w bardzo dobrych pchelkach.

 

jest to sposob rozumowania, ze duze sluchawki za 100 pln beda grac lepiej niz pchelki za 1000 pln.

 

i co wy na taka teorie powiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Bylem do niedawna posiadaczem KOSS KSC-55. Słuchawki pewnie wam dobrze znane, oryginalny design, typ "neckband". Słuchawki maja bardzo pełny bas, dobry środek i troszke malo tonów wysokich. Zalety sluchowe sa dobre, jedyne do czego można mieć zastrzeżenia do wygody noszenia tych sluchawek. Pałąk plastikowy nieco za silnie opina głowe, dając ucisk nad uszami, troche za duzy wg mnie. Sluchawki przez to bardzo dobrze opinaja uszy, ale niestety po godzinie noszenia czuje sie jakby glowe opinala jakas petla. Coz, niestety przez to niedociągniecie dluższe noszenie tych sluchawek jest meczace.

 

Ten temat istnieje juz od 2004 roku, przeczytałem juz wszystkie posty, które raczej sa nastawione na wychwalanie Kossów Porta Pro. W moim odczuciu dyskwalifikuje te sluchawki ich wyglad. Niestety designerzy w 1984r. stworzyli zbyt wizjonerski wyglad. Dla mnie odpychający, nie do używania "na mieście". Zwracają uwagę, ale raczej w tym negatywnym odczuciu.

 

Coż, zapewne posiadacze i milosnicy KPP poczują sie urażeni. Mamy demokracje, zatem różne opinie sa jak najbardziej na miejscu. W tym momencie szukam sluchawek do noszenie na zewnątrz. niestety wybór jest ograniczony, podejrzewam, że wybór padnie na Sennheiser px200, albo jesli sie pojawi w polsce model PMX250..

 

Jesli macie jakies propozycje, to zapraszam do dyskusji.

 

Bede miec jeszcze jedną prośbę, jeśli znacie jakis tani sklep, badz sklep z rabatami, to poprosze o linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpychającym wyglądem to troche przesadziłeś, jak je miałem pierwszy raz w szkole to raczej kumple/koleżanki były zaciekawione ich wyglądem, z negatywną opinią się jeszcze nie spotkałem.

Codziennie jeżdze autobusem głównie studenckim naładowanym na maxa i jak do tej pory nie zauważyłe żeby ktoś na mnie dziwnie spojżał.

Poza tym jak byś je kupił (co jest mało prawdopodobne) to po 3 dniach sie na tyle do nich przyzwyczajisz że ich wygląd nie będzie już dla ciebie sprawą "żenującą".

Pozdro.

 

PS. z tego co sie dowiedziałem to px100 są lepsze od px200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, podobno musza sie wygrzac. I to conajmniej tydzien, z tego co wiem od posiadaczy. Ale.. Kazda pliszka swoj ogonek chwali.. czy jakos tak

 

Ale ZygmunT radził tobie AKG K26P zamiast PX200. ;)

 

Genralnie jest kila osób na forum, którym PX200 zupełnie się nie podobają.

 

ZygmunT uzywa KosPortaPro a mimo to poradził Tobie AKG K26P.

 

Ja z kolei pisałem Tobie na PM o "przyzwyczajaniu sie" do AKG. Jezeli nawet się wygrzewały to pewnie trwało to jeden dzień. ;)

 

Ja bardziej przyzwyczałem sie do tego jak brzmia po kilkudniowym odsłuchu PX100 i do tego jak leżą (dosyc mocno przylegają do uszu).

 

Px100, PortaPro - pewnie mozesz posłuchac w jednym z mp3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Porty maja ciekawsze brzmienie od AKG [w AKG nie widze nic nadzwyczjanego] na plus dla akg jest rewelacyjne tluminie o wiele lebsze niz w PX200. :)

 

A ja w innym wątku napisałem ze dla mnie GRADO SR60, Koss Porta Pro, PX100, AKG K26P to wszystko jednakowo dobre słuchawki :D:):P

 

I nie ma co walczyc o to "które lepsze". Kazdy moze sobie dobrac z nich te ktore dla niego brzmią (lub wyglądają) najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale Grado SR60 napewno graja lepiej od tych ktore wyminiles jesli bylo by inaczej nie mialo by sensu kupowanie ich <_< czyz nie??? A moze po odsluchau Grado masz inne zdanie??? To sie nim podziel :)

 

Ja bym to ustawil tak:

1.Grado SR60

2.PORTY

3.AKG

4.PX100

5.PX200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności