Skocz do zawartości

Koss Porta Pro A Sennheiser Px200


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co sie dotyczy zamiaru kupna przezemnie H140 to jak narazie to sa plany :) zakupu go po wakacjach. Mam nadzieje ze w tym czasie po obecnosci na rynku nowych modeli te starsze pojda nieco w dol, a jesli nie to przeciez to i tak jest niesamowita jak dla mnie wygoda moc nosic w kieszeni wszystkie mp3 lub ogg a oprocz tego potrzebne dane komputerowe a i wszelkie nagrywanie plytek staje sie zbedne wystarczy "miec mini kabelek USB w jednej kieszonce i H140 w drugiej" :) - nieograniczone mozliwosci i pelna swoboda.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk was interesuja sluchawki i przenosne odtwarzacze to polecam headfi.org, po paru tygodniach nie przyjdzie wam do glowy napisac cos takiego:

 

"Zaczne moze od PORTA PRO, sluchawek obecnie uznawanych jako szczyt mozliowsci (audio) obecnych czasow jesli chodzi o sluchawki przeznaczone do sprzetu przenosnego."

:)

 

Ale spoko, sam chetnie bym zakupil KSC-35 gdybym je gdzies znalazl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:blink::blink::blink: ..........nie wiem dlaczego teraz dopiero to zauwazylem!!!!!!!!

 

Moge napisac jedynie tyle ze sa jakies granice przyzwoitosci i sluchawki jakies kosmicznej technologii rowniez mozna kupic za jakies 3,5 tys zl - bylo juz tu na forum wspominane gdzies o nich ale po co? ile by musial wtedy sprzet do nich kosztowac??? Mowilem o Koss Porta Pro jako o szczycie mozliwosci ale na w miare przystepna kieszen bo sa tez za 2,5 tys zl Koss`y z modulem tlumienia zewnetrznych halasow.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

oliver27 Skończysz tą recenzję kiedyś?? :rolleyes: Chciałbym się w końcu czegoś o nich dowiedzieć... :lol: Sorry za moją niecierpliwość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka na publikacje.

Nie tylko Ty nie mozesz sie doczekać. :P

Własnie o to mi chodziło ReGie... Tylko źle się wpisało znaczeniowo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktora publikacje bo ta czyli Koss "Porta Pro A Sennheiser Px200" zostala zakonczona.

 

Mozna powiedziec ze pierwszym autorem jestem ja a drugim autorem jest Kuba{Q} nie widzialem potrzeby pisania drugiej czesci ponownie jeszcze raz tymbardziej ze zgadzam sie poniekad z opinia Kuba{Q}

 

A shure E3 bedzie mam nadzieje za jakis czas :) blizej nieokreslony <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeczytałem uważnie twoje porównanie. Niemniej komfort i wygląd słuchawek jest jak rozumiem i dla ciebie na drugim planie, najwazniejsze jest jak one brzmia. Bardzo dlugi czas nie moglem porownac px 200 z kosami porta pro poniewaz tych drugich nie posiadalem. Dzisiaj jednak bedac w pubie na piwku poznalem goscia co mial na uszach kosy wlasnie. Jako wielbiciel dobrych sluchawek nie moglem nie podejsc i zaproponowac testow porownawczych. Odniose sie od razu do dzwieku. Czlowiek ow mial na mp3 playerze firmy taec plyta Patha Matheny'ego bez kompresjii. Porownanie wypadlo jednoznacznie na korzysc.... px 200. Najlepiej sformulowal to wlasciciel kosow, powiedzial ze na kosach muzyka ma jakby jeden miekki gleboki plan tymczasem na px 200 jest kilka planow. Dokladnie tak, porta mialy wyczuwalnie wiekszy bas ale nie w sensie wiekszej glebi muzyki tylko ogolnego zaciemnienia, zdudnienia, px graly jasniej w takim sensie ze bas mial kontury, nie zaciemnial obrazu. Atak dzwieku w px 200 precyzyjny i sprezysty w kosach precyzje oslabialo jednak przebasowienie barwy. Px 200 znacznie bardziej wydobywaly niuansy jednoczesnie majac zbalanswane brzemienie ktore w zadnym przypadku nie mozna bylo okreslic jako plaskie. Ow posiadacz kosow powiedzial ze woli px 200 i ja tak ku mojej radosci skonstatowalem. Oczywiscie de gustibus.... prawdopodobnie z bardziej plaskimi odtwarzaczami kossy radzily by sobie lepiej niz px dodajac troche barwy gdzie px by obnazal slabosc nagrania. Koss porta to jednak nadal swietne sluchawki. Nigdy nie zapomne jak pierwszy raz uslyszalem msze h moll bach na przenosnym sprzecie kumpla na kossach wlasnie. Moje porownanie byc moze wypada przeciwnie do Twoich wrazen. Jest jednak mozliwa odpowiedz. Moje senki gdy je dostalem graly tragicznie. Dzwiek byl po prostu plaski. Potrzebowaly kilkunastu godzin by sie "dogrzaly" . Byc moze sluchales wlasnie nowych sluchawek. Z tego co wiem ( z internetu) kossow nie trzeba docierac graja od razu w normalny dla siebie sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tzn. jezeli masz odtwarzacz TEAC kupuj px200 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzis wiadomo ze kazde sluchawki maja swoje charakterystyczne brzmienie ktore indywidualnie odpowiada kazdemu z nas osobna inaczej. Wiadomo rowniez ze Koss PortaPro maja bardziej basowe brzmienie w porownaniu nawet z wygrzanymi PX200, tymsamym jedni wola Koss`y a drudzy PX200 i nie jest to zwiazane w zadnym wypadku z tym ze jedne sa lepsze a drugie gorsze :) I bardzo dobrze ze na rynku jest takie zroznicowanie bo mozna dobrac sobie sluchawki jak najblizej zblizone do swojego upodobania. To samo dotyczy sluchawek kanalowych np Sensaphonics vs UE 10 Pro lub chociazby Westone UM2 vs Etymotic ER etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do Wyborcy: Widzę że masz w posiadaniu AKG k26p. Jestem zainteresowany ich kupnem. Mógł byś się wypowiedzieć w kwestii ich dźwięku i jakości wykonania? Czy mają kable dobrej jakości. Pytam bo w Sony Mdr-ex71sl guma z kabla zeszła mi po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wyborcy: Widzę że masz w posiadaniu AKG k26p. Jestem zainteresowany ich kupnem. Mógł byś się wypowiedzieć w kwestii ich dźwięku i jakości wykonania? Czy mają kable dobrej jakości. Pytam bo w Sony Mdr-ex71sl guma z kabla zeszła mi po miesiącu.

Jest bardzo dokładna recenzja WYBORCY i WUUB-a na forum.

 

Ja swoje mam miesiac i nie mają śladu zuzycia w żadnym miejscu. Słucham po 12 godzin dziennie.

 

Pozdrawiam

 

PS. Opcja SZUKAJ wpisz K26P i wybierz KIEDYKOLWIEK dla ułatwienia jeden z lepszych tematow >

 

EDIT >> miedzy innymi dotrzesz do tematu > z którego dowiesz się ze niestety nie ma ich w Polsce. Moze sie pojawią pod koniec miesiąca (z przewagą "może")

 

 

EDIT >>

12.02.2006

Jak ten czas leci - prawie poltora miesiaca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio całe dnie spędzałem na tym forum. Czytałem opisy Prota Pro, Px100 i K26p. Kupuję sobie te ostatnie. Mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy temam umarł <_>

Mam zamiar sobie sprezentować Porty lub Px200 i myśle też nad AKG k26.

Chętnie bym się dowiedział jak "dzwiękowo" wpadają Kossy w starciu z Px 200 ??

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wziołem... itak więcej kasy bym na "peiksy" nie dozbierał :/

Jutro będzie paczka... opisywać nie będe bo połowa forum ma te słuchawki w tej chwili na głowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobzes zrobil... :)

do metlu czy rocka te sluchaweczki sa idealne... miod...

a ich wyglad to czysta poezja i oldskool w jednym, ja tam swoje PORTY ubustwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ich wyglad to czysta poezja i oldskool w jednym, ja tam swoje PORTY ubustwiam...
Ochydniejszych słuchawek w życiu nie widziałem. Wstydziłbym się smigać z nimi po mieście. Dlatego wybrałem piękne Sennheisery PX100, ciągną mniej prądu od Kossów. A co do jakości muzyki nic tylko słuchać i się delektować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby was pogodzic zaproponuje (jak juz beda w sklepach) odsłuch AKG K 26 P.

 

Jestem z nich bardzo zadowolony przy odsłuchu z kazdego z posiadanych odtwarzaczy.

Nie ukrywam ze AKG z KARMA to rewelacyjny duecik.

 

Mam PX100 i dopiero z RIO KARMĄ mnie zadowalają.

 

Na T20 i U3 PX-y graly ladnie ale duzo gorzej od AKG.

Pewnie duzy wplyw ma tu tez tlumienie (bardzo dobre w AKG)

 

Zgadzam sie ze PX sa bardzo ladne.

Ale AKG maja naprawde ciekawy wyglad :D

(niektorzy - patrz post WYBORCY uwazaja je za ladniejsze od PX100)

 

Moim skromnym zdaniem najwazniejsze jest zadowolenie z dzwieku a w drugiej kolejnosci wygląd.

 

Porta Pro sluchalem w sklepie ale sie nie wypowiem bo jestem "skrzywiony" przez AKG.

Oprocz tego nie wiem czy tamte bylu juz "wygrzane" bo wygladały na swiezo rozpakowane.

(i stal nade mna pan "ochroniarz" zaniepokojony ze mam 2 pary sluchawek na szyi i wyjmuje odtwarzacz z kurtki :o)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem PX'y 100 z dwóch powodów

 

1. Jakość dźwięku - zdecydowanie bardziej podobała mie sie charakterystyka PX100 ,są odrobinę ciemne ,ale w porówaniu z Portami jasne jak cholera :)

 

2. Nie mogę założyć Port na głowę tak aby tzrymały się stabilnie. Próbowałem dziesiątki razy (nadal próbuje - mój brat ma porty :) ) i po prostu ich ssposób dopasowywania do głowy i komfort są dla mnie na niskim poziomie. W przypadku Px'ów - zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się moge zgodzić w 100 procentach.

 

Px-ow praktycznie nie czuc na głowie ani na uszach.

 

Z drugiej strony brak tu poczucia takiej stabilnosci jak przy AKG ze nie spadna z glowy przy mocniejszym ruchu łepetyną.

 

A faktycznie te wspomniane PORTY w sklepie - jakos dziwnie mi "lezały" ale zrzuciłem to na przyzwyczajenia do PX100 i AKG K26P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności