Skocz do zawartości

O2 Headphone Amp


bartmalow

Rekomendowane odpowiedzi

mam już płytki drukowane. części będę zamawiał w najbliższym czasie, zgodnie z listą proponowaną przez NwAvGuy`a z Mouser Electronics

Ale masz stacjonarną? i tylko szt 1 pcb ?

 

miałem na myśli płytki do O2 - to wątek o tym wzmacniaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już płytki drukowane. części będę zamawiał w najbliższym czasie, zgodnie z listą proponowaną przez NwAvGuy`a z Mouser Electronics

Ale masz stacjonarną? i tylko szt 1 pcb ?

 

miałem na myśli płytki do O2 - to wątek o tym wzmacniaczu :)

 

Ja także pytałem o O2, z tego co wiem ma byc stacjonarne i mobilne o2, dlatego pytam która pcb masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już płytki drukowane. części będę zamawiał w najbliższym czasie, zgodnie z listą proponowaną przez NwAvGuy`a z Mouser Electronics

Ale masz stacjonarną? i tylko szt 1 pcb ?

 

miałem na myśli płytki do O2 - to wątek o tym wzmacniaczu :)

 

Ja także pytałem o O2, z tego co wiem ma byc stacjonarne i mobilne o2, dlatego pytam która pcb masz.

 

wiem o jednym O2, które, w zależności od fantazji użytkownika może być albo mobilne (2x akumulator 9 V), albo stacjonarne (gniazdo pod zasilacz i jednocześnie ładowanie akumulatorów), a wiedzę czerpię ze źródła - czyli blogu autora projektu. to właśnie O2 jest tym, którego płytki, szt. 3 posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie zasialnie sieciowe i jednoczesne z aku?

Mam dostem i moge to zasilam z sieci, nie mam bo siedzie na polanie to mam 2xaku 9V:)

 

bedzie jakis zbiorówka na PCB o2, jak rozumiem od wyknowawcy zalerzy jaki to bedzie o2 pcb jest takie samo:)

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODACA da sie "upchac" w tej chwili w o2 - po wyjeciu baterii oczywiscie - wyglada to dosc ciekawie :)

odac in o2 proto4.jpg

Prace nad samym ODA rusza dopiero po skonczeniu ODAC'a co w optymistycznej wersji autora projektu oznacza koniec kwietnia - przy problemach maj albo i pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tum, tudu, dum!!!!

spieszę donieść, że dziś, o godz. 03:00 przyszedł na świat mój pierwszy... O2 :):P:D:lol::woot:;)

poród, to jest lutowanie, rozpocząłem o godz. 23:00 (tak z grubsza) dnia wczorajszego i po 4 godzinach napinki, rozdygotany, podniecony i zmęczony, z duszą na ramieniu (a nóż coś eksploduje) odpaliłem go.

zagrał pięknie i czysto, nic się nie grzało. orgazm! z oczywistych względów nie będę się tu rozpisywał o brzmieniu - jak na razie jest dobrze (co najmniej).

fotosiki zapuszczę wieczorem. teraz przywracam się do życia po zarwanej nocce....

 

EDIT: oto foto:

 

 

IMG_4610_1_2_f.jpg

 

IMG_4613_4_5_f.jpg

 

przed lutowaniem elementów punkty lutownicze dobrze jest pokryć roztworem kalafonii w spirytusie (do zmycia czystym spirytusem po zakończeniu lutowania i do pokrycia lakierem ochronnym w spray`u):

IMG_4616_7_8_f.jpg

 

gotowy "tor" audio (z najgorszymi możliwymi słuchawkami - przed pierwszym uruchomieniem trzeba się liczyć z ryzykiem ich spalenia):

IMG_4622_3_4_f.jpg

 

IMG_4631_2_3_f.jpg

 

IMG_4634_5_6_f.jpg

 

IMG_4637_8_9_f.jpg

 

IMG_4640_1_2_f.jpg

 

IMG_4643_4_5_f.jpg

 

napewno nie najpiękniejsze wykonanie, ale solidne i działa :-)

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 #1 dziś dostał rodzeństwo:

 

IMG_4646_7_8_f.jpg

 

IMG_4649_50_51_f.jpg

 

IMG_4652_3_4_f.jpg

 

IMG_4658_59_60_f.jpg

 

podstawki ze złoconymi stykami:

IMG_4661_2_3_f.jpg

 

IMG_4664_5_6_f.jpg

 

już sprawdzone - jakimś cudem działają ;-)

 

obudowy w drodze - wrzucę foto jak już będę je miał.

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa fajna tylko przydała by się drobna kosmetyka otworów - pomalować wewnątrz na czarno.

Jak dla mnie, to dał bym większą czarną gałę, tylko trzeba by przesunąć diodę świecącą.

Napisz jak ten O2 gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa fajna tylko przydała by się drobna kosmetyka otworów - pomalować wewnątrz na czarno.

Jak dla mnie, to dał bym większą czarną gałę, tylko trzeba by przesunąć diodę świecącą.

Napisz jak ten O2 gra.

 

dzięki :) nad tym malowaniem muszę się zastanowić, żeby nie wyszła jakaś kaszana :wacko: ... poza tym widząc aluminium wiem, że to metal, a nie plastik ;)

z gałkami był spory problem. może jeszcze pomyślę nad jakąś 15 - 17 mm (obecna ma 12).

 

jak gra O2? do bólu neutralnie. jeśli się spodziewasz jakichś "efekciarskich" podbarwień, to się zawiedziesz.... on po prostu wzmacnia sygnał.

 

jeżeli Twój odtwarzacz ma stosunkowo wysoką impedancję wyjściową i masz słuchawki o niskiej impedancji (<60 Ohm), to możesz mieć wrażenie, że przybyło basu, ale to po prostu "wyleczony" został roll-off odtwarzacza, tak więc opłaca się stosować O2 nie tylko ze słuchawkami o dużej impedancji, do napędzenia których nie starcza sił Twojemu przenośnemu grajkowi, ale również, żeby wycisnąć jeszcze nieco więcej z posiadanego grajka i słuchawek...

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gałkami był spory problem. może jeszcze pomyślę nad jakąś 15 - 17 mm (obecna ma 12).

 

jak gra O2? do bólu neutralnie. jeśli się spodziewasz jakichś "efekciarskich" podbarwień, to się zawiedziesz.... on po prostu wzmacnia sygnał.

 

jeżeli Twój odtwarzacz ma stosunkowo wysoką impedancję wyjściową i masz słuchawki o niskiej impedancji (<60 Ohm), to możesz mieć wrażenie, że przybyło basu, ale to po prostu "wyleczony" został roll-off odtwarzacza, tak więc opłaca się stosować O2 nie tylko ze słuchawkami o dużej impedancji, do napędzenia których nie starcza sił Twojemu przenośnemu grajkowi, ale również, żeby wycisnąć jeszcze nieco więcej z posiadanego grajka i słuchawek...

 

o2 napedza q701 ? :blink: ... :woot: ... :)

Shady powiem tak ipod gra podobno dosc zimno basu faktycznie mało dla mnie osobiscie na hd681 jest go wystarczająco, no może ciut wiecej, jasność wysokich tez jest dla mnie ok dla wielu za jasno.

 

o2 były do hd668 dla mnie one sa za ciemne mxm i mikrus tu raczej odpada bo chce wydobyć jasne czyste klerowane brzmienie ładną ciepła srednice i bass powiecmy by nie było to puk puk :)

Zapewne wiesz jak grają akg pod byle jakim wzmocnieniem, takiego basu chce uniknąc. Nie musi to byc bas zamknietych, wystarczy z otwartych ale by był to bas a nie puk puk

 

Czy ipod ma wysoką impedanecje wyjsciową ?

Gdzie kupiłes czesci laminat i bude ?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o2 napedza q701 ? :blink: ... :woot: ... :)

 

masz oko! szacun! :)

 

Shady powiem tak ipod gra podobno dosc zimno basu faktycznie mało dla mnie osobiscie na hd681 jest go wystarczająco, no może ciut wiecej, jasność wysokich tez jest dla mnie ok dla wielu za jasno.

 

o2 były do hd668 dla mnie one sa za ciemne mxm i mikrus tu raczej odpada bo chce wydobyć jasne czyste klerowane brzmienie ładną ciepła srednice i bass powiecmy by nie było to puk puk :)

Zapewne wiesz jak grają akg pod byle jakim wzmocnieniem, takiego basu chce uniknąc. Nie musi to byc bas zamknietych, wystarczy z otwartych ale by był to bas a nie puk puk

 

Czy ipod ma wysoką impedanecje wyjsciową ?

 

wydaje się, że O2, z impedancją rzędu 0,5 Ohma powinien poprawić charakterystykę iPoda, chociaż nie wiem, który model posiadasz. widziałem wykres iPoda Touch 3G versus Sansa Clip+ i widać tam było, że taczka miała wyraźnie wyższą impedancję od Clipa+, który ma ok. 1 Ohma, ale nie wiem ile dokładnie (2, 5, może 8?)

z tego, co widziałem w recenzji hd668 robionej przez gościa z InnerFidelity, to można z tymi słuchawkami sporo zdziałać bawiąc się EQ.

 

 

Gdzie kupiłes czesci laminat i bude ?

 

no tak, czułem, że zbiera się na tutoriala... ;)

 

płytka: zamawiałem na drukowane.pl. wysłałem im pdf-y oraz pliki gerbera udostępnione przez NwAvGuy`a, które są preferowane przez drukowane.pl. nie mieli żadnych dodatkowych pytań, wykonali świetnej jakości płytki (nie jest to moja ocena, tylko kolegi, który ma duuuże doświadczenie z DIY audio) w cenie ok. 50 PLN szt. (przy składaniu zamówienia należy wybrać opcję prototyp, można tak zamówić do 4 szt. płytek w jednym zamówieniu). realizacja zamówienia trwa ok. 2 tygodni.

 

płytkię można też zamówić na stronie jdslabs (10$ + 6,30$ dostawa) - nie widziałem na oczy tych płytek, więc nie wypowiadam się odnośnie ich jakości... (przesyłka z USA za 6,30 $ idzie od 7 do 21 dni)

 

części: ja zamawiałem z mouser.com. przy zamówieniu >150 EUR (czyli 7 kompletów części do O2) wysyłają gratisowo kurierem - paczka doszła do mnie w 3 dni :-)

uwaga: nie polecam tych niebieskich gniazd mini-jack - zmasakrowały mi (porysowały) dwie wtyczki od słuchawek. w środku, jako kontakty są takie wąskie druty - nazwałbym je raczej kolcami. polecam stosowanie zamienników, które maja w środku blaszki zamiast drutów.

 

obudowa: zamówiłem na jdslabs. cena: 16$ + 6,30$ lub 7.x$ za przesyłkę. oprócz obudów i wspomnianych wcześniej płytek drukowanych do O2, mają oni również gałki oraz panel przedni do O2. rozsądne ceny, niedroga wysyłka do PL. ogólnie - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się, że O2, z impedancją rzędu 0,5 Ohma powinien poprawić charakterystykę iPoda, chociaż nie wiem, który model posiadasz. widziałem wykres iPoda Touch 3G versus Sansa Clip+ i widać tam było, że taczka miała wyraźnie wyższą impedancję od Clipa+, który ma ok. 1 Ohma, ale nie wiem ile dokładnie (2, 5, może 8?)

z tego, co widziałem w recenzji hd668 robionej przez gościa z InnerFidelity, to można z tymi słuchawkami sporo zdziałać bawiąc się EQ.

 

 

 

płytka: zamawiałem na drukowane.pl. wysłałem im pdf-y oraz pliki gerbera udostępnione przez NwAvGuy`a, które są preferowane przez drukowane.pl. nie mieli żadnych dodatkowych pytań, wykonali świetnej jakości płytki (nie jest to moja ocena, tylko kolegi, który ma duuuże doświadczenie z DIY audio) w cenie ok. 50 PLN szt. (przy składaniu zamówienia należy wybrać opcję prototyp, można tak zamówić do 4 szt. płytek w jednym zamówieniu). realizacja zamówienia trwa ok. 2 tygodni.

 

płytkię można też zamówić na stronie jdslabs (10$ + 6,30$ dostawa) - nie widziałem na oczy tych płytek, więc nie wypowiadam się odnośnie ich jakości... (przesyłka z USA za 6,30 $ idzie od 7 do 21 dni)

 

części: ja zamawiałem z mouser.com. przy zamówieniu >150 EUR (czyli 7 kompletów części do O2) wysyłają gratisowo kurierem - paczka doszła do mnie w 3 dni :-)

uwaga: nie polecam tych niebieskich gniazd mini-jack - zmasakrowały mi (porysowały) dwie wtyczki od słuchawek. w środku, jako kontakty są takie wąskie druty - nazwałbym je raczej kolcami. polecam stosowanie zamienników, które maja w środku blaszki zamiast drutów.

 

obudowa: zamówiłem na jdslabs. cena: 16$ + 6,30$ lub 7.x$ za przesyłkę. oprócz obudów i wspomnianych wcześniej płytek drukowanych do O2, mają oni również gałki oraz panel przedni do O2. rozsądne ceny, niedroga wysyłka do PL. ogólnie - polecam

 

 

bedziesz jeszcze składał o2 to bym chetnie sie dołożył do zamowienia

ja w zakupach zagranicznych rakczuje:/

 

ipod to 5g zwany wideo przerobiony na imoda

jesli o2 napedza q701 to moje k601 to nie bedzie problem, morzesz napisac jak to gra z akg??

myslałem o k701 ale je napedzic .... nie moja półka cenowa:/

 

hd668 hmm faktycznie bez wzmaka sie duszą, problem w tym ze ja lubie naprawde jasne brzmienie i te z ipoda 5g video nawet z wyj słuchowkowego jasnością mi odpowiada na hd681 na hd668 jest ciemniej(może wina lampy nie wiem jak tranzystor) i gęściej a ja lubie jasny zwiewny dzwięk, po line out jeszcze czyściej

słuchałem imod-hap03 (lampa drive philips SQ)-hd668 daje dzwiek hmmm troche gesty deczko ciemny ze sporą scena choc w akg i tak jest wieksza:)

czemu hd668 ? bo są tanie i w miare dobre do pracy jak najbardziej, w domu można miec juz akg:)

 

cały koszt jednoego o2 ? jak policzyłem to ok 250zł?

zlutowac to nie problem jedynie zakup co i gdzie

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do powiedzenia Headfonia na temat O2 http://www.headfonia...hany-acoustics/

 

Jeden z komentarzy pod "impresjami" Lieven'a...

"This amp is all about the angle from which you look at it. In my opinion, it's created solely as a proof of concept. I think of it as a grown-up, DIY wire-with-gain. I can't comment on it's signature because I CAN'T HEAR the Objective2. It disappears in my rig, completely. It's a true amplifier. It amplifies my signal (DAC) for my headphones. That's all it does. And it does that effortlessly."

 

Nie wiem czy da sie oddac lepiej jak "gra" O2.

 

Impedencja wyjsciowa taczki 3/4G to ponad 7omow.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności