Skocz do zawartości

SoundMagic E10 i E30


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Ale my się nie kłócimy, spokojna Twoja głowa. Co najwyżej droczymy a to jest drobna różnica. Wiesz, gdyby te BsCDD nie były TAK PASKUDNE i tandetnie wykonane (wyglądają jakby miały się rozsypać w rękach) to może bym się skusił tym bardziej, że te słuchawki mają swoje 3 minuty na scenie muzycznej. Ale no właśnie..... :) ja tam wole swoje Audeo :P czym dłużej na nich słucham to tym bardziej mi się podobają. Wiem, wiem to armatury i porównywanie ich do dynamików jest czymś niezrozumiałym.... ichris nie bądź taki okrutny :D powiedz mi gdzie je można kupić oprócz amazona/ebay bo w Polsce na półce ich nie widziałem. 150 zł dobra cena ale nie przesadzajmy, że grają lepiej od

E10, M1, M2, NF i Xearsy razem wzięte
bo aż tak dobrze zapewne nie jest :D. Co do izolacji próbowałeś z innymi gumkami? czy to jest kwestia samej ergonomii, że słuchawki wypadają z uszu.

 

Z Thomsonami są super wygodne. Izolacja na kilku różnych parach tipsów jest na podobnym poziomie. Słaba ale nie beznadziejna. Trochę gorszą od Brainvwaz M2. Słuchawki z oryginalnymi tipsami są niewygodne.

 

Jakość wykonania jest moim zdaniem całkiem niezła. W ogóle nie czuć, żeby "miały się rozpaść rękach". Wygląd - rzecz gustu, mnie się podobają. Dźwiękowo to półka wyżej od wymienionych.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wierzę na słowo co do dźwięku bo i tak nie jestem w stanie tego zweryfikować. Możesz je zestawić z E10? Jakie są różnice między tymi dwoma modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam już E2 a E10 miałem w uszach zbyt krótko, żeby obiektywnie porównać. Jednak E10 po krótkim odsłuchu stawiam na tej samej półce wraz z M2 i Xearsami natomiast BsCCD to klasa wyżej. Szkoda, że nie ma ich w Polsce, kupiłbym je w sklepie z gwarancją nawet za trzy stówy.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 z Clip+ są bardzo podkolorowane - plastelinka :D. Ale co to ma do rzeczy?

 

Ja wiem co słyszałem po prostu. Nie staram się Ciebie przekonywać, ani obalać twoich argumentów, mam wrażenie za to, że sam starasz się narzucić swoją racje z wycieczkami osobistymi włącznie. Nie wiem jak sytuacja wygląda na J3, który gra według Troya dość wąsko (jak tu rozróżnić wielkość sceny?).

 

Nie :P Głębokość to głębokość, szerokość to szerokość, a rozmiar to głębokość x szerokość ;)

 

W takim razie HD25-1 i alessandro muszą mieć ogromną scenę. A mają? Nie. Scena i przestrzenność dźwięku to terminy które idą w parze, ale nie są synonimami. E10 grają przestrzennie, i jak na doki mają dużą scenę, ale w M1 zauważyłem, że jest ona większa. Druga sprawa. - W kinach jak idziesz na seans 3D to tak naprawdę jest to efekt 2D i taki efekt miałem na myśli. Po za tym ten efekt nie jest raczej obiektywny, nie chodzi o to, ze dźwięki są pod ziemią na niebie i za nami, chodzi raczej o to że dźwięki które usłyszałem sprawiały wrażenie obiektów w przestrzeni.

 

Ależ tu gorąco :D Pogodzę Was chłopaki... takie BsCCD, które kupiłem za <150zł grają lepiej niż E10, M1, M2, NF i Xearsy razem wzięte ;) Acz słabo izolują. No ale kłótnia jest o dźwięk ;)

 

Ja bym powiedział, że BsCCD które tak się składa, że posiadam ;) to "inna kultura dźwięku". Dźwięk jest poukładany i niesamowicie szczegółowy, w dodatku instrumenty są świetnie umiejscowione w przestrzeni E10 i M1 przy nich to taka papka/zlepek dźwiękowy. Dla mnie BsCCD konkurują już z nausznymi słuchawkami ;) Po za tym taka ciekawostka - słucham na comply i całkiem dobrze tłumią :D Oczywiście wygoda jest dużo mniejsza niż na HEDach ale nie narzekam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt, gdzie można kupić BcDD :D Hy? Za te magiczne 150 zł bo nigdzie za taką kwotę nie znalazłem. Jeśli faktycznie jest tak jak mówicie (skoro potwierdza to kilka osób to coś musi być na rzeczy) to jestem skłonny zamówić jedną sztukę. Najwyżej będę w plecy o 150 zł albo będę mega wku..... że wydałem ponad 400 zł na audeo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham E10 z cowonem E2 na ustawieniu BBE Viva 2 i mogę powiedzieć, że jest dużo głębszy i mocniejszy niż w wave s8500 tylko wokal jest lekko cofnięty jednak nic nie wydaje się być przygłuszone.

 

 

:o to naprawdę musi łoić, bo u mnie z wave bas jest przeolbrzymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mach3Bass - nie masz bębenków a bass wwierca się w mózg. Zresztą wczoraj bawiłem się chwilę słuchawkami DUNU i porównując dynamiki od tej firmy to jest Hephaes, to E10 WCALE nie są na straconej pozycji. Powiem więcej grają one znacznie lepiej bo są po prostu uniwersalne. DUNU dopiero łoją basem. To nawet nie jest łojenie, to jest kopanie uszu dźwiękiem. Więc w tym przypadku mogę powiedzieć, że SM E10 vs DUNU HEPHAES wygrywają SM E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E10, napewno są to słuchawki z pazurem jesli chodzi o dzwiek, napewno bija e30, za to e30 bije swoja wygodą tak jak pl30 , inne pe-lki

Fajna recka mozna duzo z niej wywnioskowac przed zakupem tych 2-ch modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt, gdzie można kupić BcDD :D Hy? Za te magiczne 150 zł bo nigdzie za taką kwotę nie znalazłem. Jeśli faktycznie jest tak jak mówicie (skoro potwierdza to kilka osób to coś musi być na rzeczy) to jestem skłonny zamówić jedną sztukę. Najwyżej będę w plecy o 150 zł albo będę mega wku..... że wydałem ponad 400 zł na audeo :).

 

Chyba byś się mega wku...

 

Dla mnie BsCCD = FA: Silver Bullet > AKG K 370 > Audeo > Eterna v1 >= Brainwavz M2 = Xears XGF500Pro > NF NE700x > Ne-6

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie E10 dzisiaj rano w MP3Store, czyli poniekąd wsparłem to forum;) Jak tylko zacząłem ich słuchać, to mi się pojawił taki wielki uśmiech na twarzy i teraz odkrywam stare piosenki na nowo. W końcu mam w miarę zbalansowane słuchawki, które nie męczą basem. Są bardzo wygodne, zapomina się, że coś jest w uchu.

 

Pytanie do posiadaczy/znawców: Warto do nich kupować pianki albo coś w ten deseń? Teraz najwygodniej mi w tych seryjnych silikonach L z dużym otworem. Bi-flangi też dobre. Te z małym otworkiem są za bardzo basowe. Czytałem wcześniej, że z piankami będą zamulać. To co mogę zrobić, żeby jeszcze bardziej poprawić komfort i izolację bez podbijania basu? Comply? Sony Hybrid? Shure's Olives? Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają tulejkę t-400 ?

 

Comply, sony hybrids i shure olives(one Ci nie wejdą, to są t-100) wszystkie utną Ci trochę wysokich i dodadzą basu. Z czego najwięcej utną wysokich chyba sony, a bas... sam nie wiem, pewnie pianki ogolnie, ze względu na lepszą izolację.

 

Dla poprawy komfortu mogę polecić Thomsony HED16. Jednak z izolacją nie jest już tak różowo. W niektorych słuchawkach mam problem z ułożeniem ich w uchu, w niektorych jest przyzwoicie, wątpie by był to jednak poprawa wzgledem tych aktualnie uzywanych. Poza tym są bi-flange'i od MEElectronics(3 pary, rozne grubosci/elastycznosc - takie w miarę wygodne), oraz nowe tri-flange od Xears, w szczegolnosci te ostatnie Ci polecam, są bardzo wygodne, delikatne, mnie bardzo łatwo złapać w nich dobrego seala. MEE mozna kupic u filadio, xearsy...tylko od uzytkownikow tych słuchawek chyba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te z drugiego zdjecia są własnie moje :)

 

Jakoś na pewno zmieniają ten dźwięk, tylko nie przypominam sobie by tak drastycznie jak sony hybrids czy inne. Teraz niestety nie mam słuchawek, by móc je bezpośrednio porównać do innych tipsów(tylko se315 z tulejką t-100)... Ale polecam, pozytywnie zapadły mi w pamięć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E10 działają równo na każdym playerze. Do czego bym ich nie podpinał grają bardzo dobrze. To jest ich duży plus. Dla przykładu Galaxy S II napędza je wybornie. Nie miałem problemu z Cowonem i9, Cowonem J3, Cowonem E2, Xperia Play, Zune HD, Sansa Clip+, Sansa Fuze itp. Różnice są w zależności od playera ale ogólnie to jedne z najbardziej uniwersalnych doków na rynku. Mam je już ponad 7 miesięcy i naprawdę nie mogę nic złego na ich temat napisać. Jakby nie patrzeć to już kawał czasu. Wszystko zależy od ceny. Dla przykładu DUNU CRIUSY w mojej ocenie grają od nich lepiej ale też kosztują znacznie więcej (~80$). Bierz śmiało. Będziesz zadowolony. Jako pierwsze "lepsze" doki wybór bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 działają równo na każdym playerze. Do czego bym ich nie podpinał grają bardzo dobrze. To jest ich duży plus. Dla przykładu Galaxy S II napędza je wybornie. Nie miałem problemu z Cowonem i9, Cowonem J3, Cowonem E2, Xperia Play, Zune HD, Sansa Clip+, Sansa Fuze itp. Różnice są w zależności od playera ale ogólnie to jedne z najbardziej uniwersalnych doków na rynku. Mam je już ponad 7 miesięcy i naprawdę nie mogę nic złego na ich temat napisać. Jakby nie patrzeć to już kawał czasu. Wszystko zależy od ceny. Dla przykładu DUNU CRIUSY w mojej ocenie grają od nich lepiej ale też kosztują znacznie więcej (~80$). Bierz śmiało. Będziesz zadowolony. Jako pierwsze "lepsze" doki wybór bardzo dobry.

 

Bardziej chodziło mi o sam odtwarzacz, gdyż słuchawki już mam, ale dzięki za odpowiedź ;).

 

A tak przy okazji spytam - wolisz słuchać na audeo czy E10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności