Skocz do zawartości

Za cicho mi...


domator

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie telefon. Chciałem aby służył mi on również jako przenośny odtwarzacz mp3. Jednak nie zadowala mnie poziom głośności jaki oferuje telefon (za cicho jak dla mnie). Czy istnieje jakiś "mini wzmacniacz" pozwalający na podkręcenie głośności, abym mógł głośniej słuchać muzyki w słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC Desire Z (Android 2.3) i Koss Porta Pro.

 

Jakość zadowalająca jak dla mnie, jednak za cicho. Jak jadę np. naszymi kochanymi pociągami to nie słyszę muzyki :-)

 

Międzyczasie spostrzegłem takie cuś jak FiiO E3, E5 - to się nadaje?

Edytowane przez domator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Aza, lepiej kup coś zamkniętego. Zwiększanie głośności sprawi że krócej będziesz się cieszył zdrowym słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonych słuchawkach dokanałowych również cicho.

 

Może ktoś napisać czy te FiiO E3/E5 się nadaje?

 

 

to nie są dokanałowe- tylko douszne, pchełki. Chodzi o DOKANAŁOWE- te, które wkłądasz głeboko do ucha i tłumia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku słuchawek otwartych należy pamiętać o stronie praktycznej używania wzmacniacza - o ile na ulicy nie ma znaczenia że skatujesz sobie uszy powodując, że poziom głośności muzyki przekroczy poziom głośności szumu/hałasu (twój wybór, normalni ludzie używają w takich warunkach "środków ochrony słuchu"), o tyle w pociągu czy ogólnie w miejscu gdzie przebywa się przez dłuższy czas takie słuchawki będą działały jak głośniki... i tylko od cierpliwości współpasażerów zależy, jak zareagują...

 

... przykładowo ja zareagował bym jak na palacza - wyleciał byś na miejscu z pytaniem "chyba żartujesz?!" :)

 

Kup sobie czułe, dobrze tłumiące słuchawki dokanałowe... nie trzeba wydawać dużo, CX300 to koszt około 119zł, czyli tyle co tani wzmacniacz...

 

... a w podobnej cenie można kupić jakieś Jays czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN

Przykład z PKP podałem, aby pokazać, że w pociągu to już zupełnie nic nie słyszę. Ten telefon ma ciche audio, co zresztą przewija się w różnych opiniach na jego temat. Szukam rozwiązania tej niedogodności. W żadnym wypadku nie chcę katować swoich uszów czy też współpasażerów - też nie lubię jak ktoś ma kolumny na uszach.

 

Zatem jeszcze raz - wzmacniacz czy dokanałowe? Dokanałowe rozwiążą problem, bo co z tego, że nie byłbym kompletnie słyszalny dla innych, jak sam na tym nie zyskam lub nieznacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dokanałowe, izolacja w nich jest bez porównania lepsza a co za tym idzie żadne hałasy z zewnątrz nie będą Tobie przeszkadzać przez co nie będziesz musiał głośno słuchać muzyki i słuch nie będzie Ci się tak psuł :) No i inni nie będą słyszeli tego co słuchasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie będziesz kompletnie niesłyszalny, tak samo jak nie oczekuj że wkładając takie słuchawki do uszu nagle znajdziesz się w absolutnej ciszy...

 

Jeśli już nie jesteś głuchy, to za "dostatecznie głośny" dźwięk uznasz coś, co będzie głośniejsze niż szum otoczenia... im szum otoczenia jest cichszy, tym ciszej możesz słuchać uznając to za "dostatecznie głośne". Skoro nie możesz zmienić otoczenia na cichsze, to prościej jest się częściowo odizolować (właśnie używając słuchawek tłumiących szum otoczenia) niż podnosić poprzeczkę zakładając małe kolumienki na uszy...

 

... jakbyś pracował przy młocie pneumatycznym to też byś zapytał "czy nie ma jakiegoś przemysłowego wzmacniacza kieszonkowego", czy założył byś lepsze ochraniacze a pod ochraniacze jakieś małe słuchawki - tak żeby się wewnątrz ochraniaczy zmieściły? :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj masz dobre słuchawki, które poprawią Twoją sytuację

Zarabiasz na propagowaniu tego typu testów ze sprawdzeniem SMSem za jedyne 30zł (to nie pierwszy przypadek w ciągu kilku ostatnich dni)?

 

EDIT:

 

O widzę moderatorzy czuwają - chwała im za to.

 

Co do tematu to Brainwavz alpha nie każdemu musi podpasować. Mi proalpha nie podpasowała, jest za jasna i wylądowały w komisie.

 

 

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności