Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] jasne, analityczne i zimne dokanałówki - zadanie dla zuch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ostatnio mój Clix został zdeptany w wyniku czego odmówił posłuszeństwa. Potrzebowałem coś na szybko, coś co jest małe i gra przyzwoicie. Kierujac się kilkoma bardzo dobrymi opiniami zakupiłem Sony e453. Niestety 5 min po zakupie wiedziałem, ze wybór był mega zły. Brzmienie ma zero dynamiki, jest mało klarowne, mało szczegółowe i zupełnie nie analityczne. Na próżno szukac tu niuansów czy smaczków brzmieniowych. Przestrzeń tez nie powala w porównaniu do Clixa.

 

W konsekwencji nietrafionego zakupu (oddać go nie mogę) niefajność tego odtwarzacza chciałbym w jakims stopniu zniwelować słuchawkami. Niestety z moimi CXami nie zgrywa się ten player, do tego jest zbyt zbasowany.

 

Na moje ucho musiałby to byc słuchawki o bardzo jasnej i zimnej barwie (z wysuniętym środkiem), potrafiące grac dynamicznie i szczegółowo. Co proponujecie? Zaznaczam, że muszą to byc dokanałówki.

 

Czekam na sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CX-ami rzeczywiście musi grać okropnie. Choć to wina słuchawek :P Sęk w tym, że Sony paradoksalnie lepiej zgrywa się z ciepłymi/neutralnymi słuchawkami niż z zimnymi. Tzn ja podłączam do niego Re2 i jest OK ale nie jest to idealne zgranie. Kup sobie HJE350 dokup jakieś pasujące comply jeśli się da, zresztą zobacz jak Ci będą pasować dołączone gumki... i będziesz MEGA zadowolony. 8)

 

W komisie widziałem też ex85 też fajne słuchawki jak do niego, tylko targuj się bo z tego co pamiętam stały trochę za drogo. Ewentualnie możesz coś jeszcze lepszego ex500 też chyba w komisie stoją ale drożej.

 

ewentualnie któreś brainwavz proalpha?

 

A jeszcze jedno... jak nie słuchasz radia, to zdejmij blokadę głośności w menu serwisowym. Możesz tam też wyregulować DAC, tak bay grajek był bardziej jaśniejszy. Kto wie może da się uratować zestawienie z CX. Marne szanse ale warto spróbować...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulepszaczy nie trawie, więc wszystko co mogłem to powyłączałem ;)

 

Świeżo po przesiadce z Clixa (który tez nie był idealny), tak mi własnie ten odtwarzacz brzmi. Fajnie, że jest ciepły, ale to jest kosztem dynamiki, klarowności, czytelności. Na dodatek w połącznie z CXami dopada mnie jeszcze ten irytujący bas, którego nie da się wyciąć, a całość zwyczajnie męczy moje uszy. Komfort samego słuchania nieco poprawia maksymalne zwiększenie średnich tonów w ich niższym paśmie, ale to natomiast przerysowuje brzmienie całości, który z natury jest jak ciepłe kapcie - jednym słowem i tak źle i tak niedobrze.

 

Wydaje mi się, że dokanałówki o charkterystyce bardziej nastawionej na średnicę w pełnym jej zakresie, a mniej na bas mogłyby nieco zniwelowac to co mi nie leży w tym soniaku.

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacz dobry, tylko słuchawki do d*upy i jeszcze nie umiesz go odpowiednio ustawić. Spokojnie, będzie lepiej. Od Clixa to zupełnie inne granie, mówiłem Ci "rozrywkowe". Mówię wejdź do ustawień DAC i tam się pobaw. Tylko nie przesadzaj. Potem korektorem eq poprawisz. No ale słuchawki do wymiany, to było chyba od początku wiadome. A basu jest dużo. Sam nie lubię jak jest dużo, basu, lecz jak dla mnie w sonym jest "akurat".

 

Szczerze, to polecam Ci kupić chociażby tylko do domu Superluxy super zgrywają się z tym Sonym :D

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy ma swoje preferencje co do gry. Ja teraz słucham połączenie ten sony + superlux i mam banana na twarzy 8) .

 

Wiesz nigdy nie celowałem w tego sonego. Miałem okazje kupić go za 70zł to skorzystałem :D . Dla mnie gra super, no ale są grajki z lepszą jakością, nie ma co ukrywać. Jakbym chciał najlepszej jakości to bym zamówił sobie takiego Zune HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym też kreować mylnego przekazu. Ten player nie jest jakims shitem, który brzmi jak kupa. Generalnie on ma bardzo porządne brzmienie (jak na mp3), ale po prostu to nie to czego moje uszy i moja percepcja potrzebuje. Dla mnie szczegółowość i czytelność to rzeczy najważniejsze - Clixowie tez pod tym względem sporo brakowało, ale było lepiej...

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczegółowość i czytelność to rzeczy najważniejsze

 

W takimn wypadku Kolego bierze się zimnego playera, a nie ciepłego, albo chociaż neutralnego takiego jak N2, który ma bardzo przejrzysty dźwięk. Ewentualnie toucha 3g używanego, który też jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys był taki player, który był zarazem cipły, ale tez bardzo dynamiczny jak i szczegółowy - stary thomson lyra mojej siostry. Miał moze nieco takie przezroczyste/flanelowe i szare brzmienie, ale cała reszta to było to czego do dzisiaj nie moge znaleźć. Niestety juz dawno nie działa.

 

Dla mnie szczegółowość i czytelność to rzeczy najważniejsze

 

W takimn wypadku Kolego bierze się zimnego playera, a nie ciepłego, albo chociaż neutralnego takiego jak N2, który ma bardzo przejrzysty dźwięk. Ewentualnie toucha 3g używanego, który też jest zimny.

 

Taki zupełnie zimny tez miałem - był to Meizu, a ja bym chciał coś pomiędzy ciepłym clixem a zbyt twardym i odseparowującym dźwięk Meizu. Sony jest playerem, który ciepłem i dynamika plasuje się nie pomiędzy clixem a Meizu tylko odwrotnie. To Clix jest pomiędzy nim a Meizu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba mam nadzieję, tak właśnie będzie - dlatego proszę o więcej sugestii co do słuchawek :)

 

Sporo słucham muzyki opartej na żywych instrumentach. Bardzo sobie cenie czystość, jasność, wyrazistość i szczegółowość kazdego dźwięku wychodzącego spod palców gitarzysty, basisty czy klawiszowca. Dla mnie bass to przede wszystkim instrument. Na tym Sony brzmi on jednak bardzo szerokim zlewajacym się pasmem, co nie oddaje kwitensencji brzmienia tego intrumentu. Na Clixie w połączeniu z CXami było duzo lepiej pod tym względem. Przez to, że za mało w nim dynamiki, dźwięk jest mniej soczysty, mniej nasycony i nie atakuje odpowiednio mocno. Bardziej przypomina taki mizianie ;)

 

Wiem, ze w kółku powtarzam to samo, ale może znajdzie się ktoś z podobną do mojej percepcją i podsunie jakies remedium. Jak na razie zainteresowałem się panasonic'ami, o których wspomniał Syler. Z chęcią bym je osłuchał. Podobno grają bardziej środkiem niż CXy i nie sa tak zbasowane.

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mówisz o słuchawkach! Bo z tymi słuchawkami to IŚCIE zamulony zestaw. Nie ma sensu nawet wnikać w dźwięk, bo te połączenie to kompletna lipa, a ściślej mówiąc ku.pa. Tak sam dźwiek był jak podłączyłem ep630 od kolegi. Nie można było tego słuchać. Nie mów o playerze jak nie podpiąłeś go pod inne słuchawki. Uważam,że sony jest bardzo szczegółowy, z separacją nie ma problemów, choć wszystko gra razem, co dla mnie jest zaletą. Może nie ma takiego kopa na basie tak jak clix, ale dynamiki mu w żaden sposób nie brakuje. W słuchawkach jakie podpinam jest urozmaicony bas nie wchodzący na inne pasma, a przy tym fajnie wypukły, tak jakby minimalne wzmocnienie.

 

Podłącz jakieś sensowne słuchawki i dopiero wnikaj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter gry ten sam. Dlatego pasowały do Meizu. Ja słuchałem ep630 na ifp i to było super połączenie. Dlatego mówię, posłuchaj na innych słuchawkach i wtedy oceniaj. Bo jak sprzęty się kłócą to nawet nie ma sensu wnikać w to ile jest jakiegoś pasma, bo to razem po prostu nie gra...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe, nieco mniej izolujące silikonowe nakładki na CX co spowodowało nieco zmniejszenie basu i nieco wyostrzyło brzmienie - jest troche lepiej, ale coś za coś.

 

Syler - bawiłem sie troche menu serwisowym i zakres radia mi się przestawił w wyniku czego jest ono bezużyteczne. Czy da się to przywrócić do poprzedniego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler - bawiłem sie troche menu serwisowym i zakres radia mi się przestawił w wyniku czego jest ono bezużyteczne. Czy da się to przywrócić do poprzedniego stanu?

 

Nie wiem czy coś da się zrobić. Spróbuj powrócić do fabrycznych ustawień. Jest chyba taka opcja w menu serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności