Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe słuchawki do PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje słuchawek do PC do wszystkich rodzajów muzyki najwięcej słucham Rock'a i nu-metal... myślę o NuForce Ne-700X lub Ne-700M i mam pytanie Czy dokanałowe słuchawki z mikrofonem Czy taki mikrofon będzie działać z Skype?

do 250zł jeśli warto mogę dołożyć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chcesz dokanałówki do peceta? Bo nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, poza tym takie słuchawki mają krótki przewód, więc bez przedłużki się nie obejdzie. Co do mikrofonu - raczej nie będzie dział ze Skype.

 

Nie lepiej kupić nauszne?

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chcesz dokanałówki do peceta? Bo nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, poza tym takie słuchawki mają krótki przewód, więc bez przedłużki się nie obejdzie. Co do mikrofonu - raczej nie będzie dział ze Skype.

 

Nie lepiej kupić nauszne?

 

 

raczej nie ma innej możliwości bo jestem osobą lezącą i na PC pol leżąco i własnie nauszne nie będą wygodne... a czemu np mikrofon z słuchawki bluetooth do komórek to mikrofon działa z PC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chcesz dokanałówki do peceta? Bo nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, poza tym takie słuchawki mają krótki przewód, więc bez przedłużki się nie obejdzie. Co do mikrofonu - raczej nie będzie dział ze Skype.

 

Nie lepiej kupić nauszne?

 

 

raczej nie ma innej możliwości bo jestem osobą lezącą i na PC pol leżąco i własnie nauszne nie będą wygodne... a czemu np mikrofon z słuchawki bluetooth do komórek to mikrofon działa z PC

 

 

ale mikrofon w dokanałowych słuchawkach opiera się na tym że masz jacka 4 pinowego- nie masz dwóch jacków- różowego i zielonego. W dokanałowych ten dodatkowy pin jest odpowiedzialny za mikrofon- a to obsługują tylko urządzenia mobilne typu telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś o głośnikach? są najwygodniejsze :lol:

 

ta odpowiedz jest bez sensu mam głosniki tylko ja jestem nocnym markiem i nie chce budzic rodziny :P

 

 

Azahiel

mniejsza o mikrofon tylko pytałem Czy warto kupić z mikro... odzielnie kupie mikrofon priorytet to słuchawki

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zainwestuj przy tym budżecie w karte dźwiękową plus słuchawki. Ze słuchawek raczej polecałbym zwykłe nauszne (ewentualnie lekkie k420 lub ksc75). Doki raczej omijaj, w połączeniu z szumiącą zintegrowaną kartą będzie masakra. Słuchawki do integry zamykaja się w przedziale kilkudziesieciu złotych, potem wraz ze wzrostem ceny są bardziej wymagające i zamiast poprawy dźwięku słuchawki "wyciągną" z karty wszelkie szumy, trzaski, przydźwięki itp.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu nausznikach mozna spokojnie lezec - byle nie na boku. Wygoda w dokanalowkach to najwazniejsza sprawa w tym przypadku - trzeba pomyslec o zmianie tipsow, bo te z zestawu w wiekszosci przypadkow sa tragiczne. Nieraz wadzi tez ksztalt obudowy. Alternatywnym rozwiazaniem sa clip-ony jak ksc75 - jednak tutaj trzeba popracowac nad haczykami, poniewaz moga gniesc. Dlugiego uzywania dokanalowek bym sie obawial - wygoda, kwestie zdrowotne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu nausznikach mozna spokojnie lezec - byle nie na boku. Wygoda w dokanalowkach to najwazniejsza sprawa w tym przypadku - trzeba pomyslec o zmianie tipsow, bo te z zestawu w wiekszosci przypadkow sa tragiczne. Nieraz wadzi tez ksztalt obudowy. Alternatywnym rozwiazaniem sa clip-ony jak ksc75 - jednak tutaj trzeba popracowac nad haczykami, poniewaz moga gniesc. Dlugiego uzywania dokanalowek bym sie obawial - wygoda, kwestie zdrowotne itd.

 

no niestety pół bokiem dlatego muszą być dokanałowe

 

karta dźwiękowa to Integra z dość nowego kompa Stacjonarnego ma 4 miechy

 

model: Realtek ALC892 już dość dobra Integra

mam na słuchawki 250zł jeśli będzie taka tragedia to w sierpniu dokupię karte dźwiękowa Asus lub Creative :)

aktualnie mam na oku NuForce Ne-700X lub AKG K370

 

to któreś z tych dokanałowych będą dobrym wyborem? a może są tańsze i lepsze?

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić bez zdjecia jak k370 leżą w uchu, ale wg wielu nie da rady się w nich położyć na boku. Może pozostań przy ne700, oczywiście wersja za 199zł bez mikrofonu. Zaoszczędzone 50zł dołóż do karty, ja byłbym za Asusem ale raczej nie kupuj nic poniżej D1/DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić bez zdjecia jak k370 leżą w uchu, ale wg wielu nie da rady się w nich położyć na boku. Może pozostań przy ne700, oczywiście wersja za 199zł bez mikrofonu. Zaoszczędzone 50zł dołóż do karty, ja byłbym za Asusem ale raczej nie kupuj nic poniżej D1/DX.

 

a może Ne-6/7 też będą dobrym wyborem? dużo będą odbiegać od Ne-700 a może jakaś jest inna alternatywa tych NuForce? innych marek?

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć NE-700X. Są po prostu lepsze. NE-6 w swoim czasie były hitem, ale po tym pojawiło się sporo innych słuchawek, w tym ich następcy, właśnie NE-700X.

 

w cenie do 200zł NE-700X będą najlepsze? Czy są innej firmy lepsze? bo raczej dziś bym już zamówił

 

 

 

 

ok można zamknąć zamówiłem Ne-700X dziękuje wszystkim za porady! Wirtualne Piwo dla was rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki sa super ale mają lekie szumy to na 100% wina zintegrowanej dźwiękówki bez kupienia się nie obejdzie! dam ocenę słuchawek jak się wygrzeją i kupie porządną kartę dźwiękowa

 

myślę o tych dźwiękówkach takie będą najwygodniejszą opcją

 

http://allegro.pl/li...Blaster+X-Fi+HD

 

 

http://allegro.pl/li...r+X-Fi+Surround

 

 

http://allegro.pl/li...g=ASUS+Xonar+U1

 

podpinam słuchawki pod głośniki Logitecha Z520 2.0 żeby byl dobry w miare dźwięk pokrętło od głośników prawie na full'a musi być z początku zaczolem słuchać z słuchawek i WTF? szumy jakieś ale słucham już 8h trochę wygrzały to i na integrze dają cadu! co dopiero będzie jak dłużej wygrzeje i kartę dźwiękowa kupie? blink.gif bas jest idealny ani za mocny ani za słaby podzielę się więcej jak dźwiękówkę kupie i wygrzeje porządnie

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Asus Xonar U1 Lite będzie ok? ma dobrą cenę Audiotrak prodigy cube ciezko do dostania Fiio drogie dość...

 

Xonar dx (d1) jest dobrym rozwiazaniem kupisz go spokojnie do 200 zl. Z takich na usb moze Audiotrak prodigy cube albo Fiio e7 jak moze byc Dac.

 

PS. co znaczy DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac jest to taka zewnątrzna karta dźwiękowa na usb. Plusy to np działanie bez instalacji sterowników (plug and play). Często mają wbudowane wzmacniacze słuchawkowe, bo są skonstruowane na odtwarzanie dźwięku. Karta dźwiękowa za to często posiada obsługe Eax w grach, Asio, no i umozliwia nagrywanie, w Dacu np. nie podłączysz mikrofonu. Karta potrzebuje też instalacji sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki Fiio e7 zmiażdży Asus Xonar U1? w przyszłym tyg wymieniam płytę główna planuje wifi pci, tez wymienić bo kiepski mam i dysk ssd to może wew. przy okazji włożyć Xonar dx (d1) Czy będzie lepszy od tych obu zew. ale zew. dla mnie wygodniejsza

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Yedi miał U1 i E7. Fiio to dac, u1 to karta. Jeżeli nie potrzebujesz tych rzeczy co wymieniłem wcześniej (wyjścia mikrofonowego, eax w grach) to bierz E7, powinien zagrać lepiej. A co do dysku ssd to tez się zastanawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Yedi miał U1 i E7. Fiio to dac, u1 to karta. Jeżeli nie potrzebujesz tych rzeczy co wymieniłem wcześniej (wyjścia mikrofonowego, eax w grach) to bierz E7, powinien zagrać lepiej. A co do dysku ssd to tez się zastanawiam :P

 

ale E7 to raczej do mobilnych zastosowań bardziej przeznaczone bo po co mi żeby na baterie śmigało raczej coś bardziej Stacjonarnego potrzebuje. mi raczej bardziej tylko dzwiękówka potrzebna coś w stylu U1 szukam albo sound blasterów zew. jeśli nic sensownego nie znajdę to Xonara dx/d1 kupię jesli Fiio to juz lepiej E11 ale mija się z przeznaczeniem

 

zauważyłem ze na mojej Integrze bardzo dobrze gra Realteka w lapku mam kiepskiego ale w Stacjonarnym nie porównywalnie lepsza...

 

Tylko niestety na Rocku nie daje rady Integra

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności