Skocz do zawartości

Bitrate


Rekomendowane odpowiedzi

Yo,

 

Szanowni użytkownicy :) Pytanko krótkie i szybkie - mam prawie wszystkie mp3 w bitrate 128. Z racji cudownego dźwięku z mojej 550 i planów zakupu wymiatających słuchawek, chciałbym oszczędzić sobie stresu związanego z szokiem niskiej jakości muzyki. Pytanie - jaki program zastosować do konwersji na bitrate 256 i czy rzeczywiście na taki - a może większy ??? Aha - czy pliki po konwersji są większe ?

 

Doradźcie coś, dzięki,

Pis,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz owe mp3-ki 128 przerobić na 256, czy z cda od razu przekonwertować na mp3 256. W jeżeli mowa jest o pierwszym przypadku, to chyba niema sensu ponownie kompresować pliki, bo tylko stracą, a nie zyskają na jakości. Takie jest moje zdanie, niewiem mogę się mylić. Ale jeżeli cie to nie zraża to mogę "polecić" 4U WMA MP3 Converter. Małe info o nim w jęz. ang.

4U WMA MP3 Converter is a wma to mp3 converter to convert audio files between various formats and edit ID3 tags in MP3, WMA, WAV, OGG or VOX files with a right click. 4U WMA MP3 Converter converts MP3, WAV, WMA, OGG or VOX from one to another, 4U WMA MP3 Converter can also convert MPC, AVI, MP1, MP2, MPA, g721, g726, g723 or RAW to MP3, WAV, WMA, OGG, or VOX formats, and normalize MP3 to MP3, WMA to WMA, WAV to WAV, OGG to OGG, VOX to VOX.

In addition, 4U WMA MP3 Converter includes ID3 tags Editor and Audio Player. 4U WMA MP3 Converter enables you to edit ID3 tags for MP3, MA, WAV or OGG files, and play MP3, WMA, WAV, OGG, VOX, MPC, AVI, MP1, MP2, MPA, g721, g726, g723 or RAW files.

Finally, 4U WMA MP3 Converter gives you the abilitys to finish above operations with a simple right click on Windows Explorer. and also supports command line for advanced users.

Możesz/mogłeś (niepotrzebne skreślić :) )znaleźć go tutaj

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz IMP-550 to do ogg wrzucaj odrazu, jesli masz taka mozliwosc, nie ma sensu mp3 tworzyc, jesli masz mozliwosc sluchania ogg, choc z drugiej strony mp3 jeszcze narazie jest bardziej popularne, jesli masz zamiar kompresowac do mp3, to wcale nie musza zajmowac 2x tyle miejsca co o polowe nizszym bitrate, zastosuj kompresje VBR i ustaw tam sobie w zaleznosci od programu jakie ma miec najwyzszy bitrate, ewentualnie najnizszy.

 

Pozdrawiam

 

P.S>

tak jak wspomnieli moi przedmowcy, nie ma sensu z 128kbps na 256kbps przerabiac, bo jakosc bedziesz mial taka sama, a jedynie wieksze pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

 

Okej - dzięki za rady z tego co zrozumiałem to:

1. Najlepiej od razu zgrywać do 256, nie ma sensu sie bawić w 128.

2. Nie konwertować z 128 na 256 - strata czasu i miejsca - nie ma wyraźnej poprawy jakości.

3. Jeżeli mam firmware z ogg to konwersja do ogg i tylko ogg :)

 

Mam nadzieje, że to sedno tego co mi przekazaliście :)

 

Pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewarz przymierzam sie do flasha (do sluchania na codzin mam ihp120) zainteresowalem sie formatami mp3/wma/ogg na niskich bitratech i tak:

- mp3/vbr - 128kb/s i 96kbs/s

- wma i ogg jw.

 

wnioski:

 

128kb/s - jakosc dobra dla wszystkich formatow - jednak odrobinke lepszu ogg

96kb/s - niezła dla ogg, akceptowalna dla wma, gorsza dla mp3 - zmnieksztalcenia na wysokich tonach.

 

dla ogg i mp3 - ripowalem eac, dla wma - wmp

kompresja:

- ogg - oggdrop

- wma - wbudowana w wmp

- mp3 - lame

 

odsluch: ihp-120 - sluchawki seneisser px100 i mx400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kompresji korzystam z programu CDex. Polecam - dla niezawansowanych użytkowników jest mało wymagający - dwa kliknięcia myszką dzielą album oryginalny od jego kompilacji do mp3. Bardziej zawansowani użytkownicy mogą się pobawić... Nie jestem audiofilem, muzy słucham na zewnątrz (tj. na ruchliwych ulicach Warszawy) i nie słucham jej zbyt głośno - dlatego dla mnie wystarcza bitrate 128 kb/s. Fakt - nie bez wpływu jest pojemność 512 MB - to wszak tylko osiem płyt, a ja nie lubię za często podłączać odtwarzacza do kompa. Moi koledzy uznają tylko min. 196 kb/s. Może to jest rozwiązanie - kompromis między 128 kb/s a 256 kb/s? Matematycznie jest to kompromis na pewno :), słuchowo - niech wypowiedzą się bardziej wymagający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od indywidualnych preferencji, jeden jest wzrokowcem inny sluchwcem. Jednemu odpowiada cdex a drugiemu eac...... Niech kazdy dziala na tym na czym mu wygodniej wszak i tak wiekszosc obecnie nowszych programow ma podobne mozliwosci.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier27 - może zostałem źle zrozumiany - nie narzucam nikomu programu CDex. Po prostu informuję, że JA takiego programu używam i jest on OK.

Są inne programy i nie wykluczam, że są lepsze. Wcześniej używałem (testowałem) kilka, ale były to krótkie okresy czasu - zmieniałem je, gdy usłyszałem o czymś nowym. Natomiast ostatnio używam CDex-a, trwa to już dłuższy czas i jedyną zmianą jest co najwyżej aktualizacja...

Przyznaję, że może wynikać to z tego, że od jakiegoś czasu postanowiłem nie "zaśmiecać" komputera kilkoma programami robiącymi to samo, albo śladami po poprzednich programach robiących to samo. Stwierdziłem, że efekty końcowe i tak są podobne - mp3... (by the way - ogg-i też są w CDex-ie, ale ich nie używam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Goldie, dlaczego chcesz konwertować do 256 bkps CBR?

 

Nie lepiej zastosować VBR i osiągnąć wyższą jakość i mniejszy średni bitrate? Po to został właśnie stworzony preset standard. Z linii poleceń wywołuje się go w ten sposób:

 

dla starszych wersji enkodera lame:

lame --alt-preset standard plik.wav

 

dla wersji 3.95 i nowszych:

lame --preset standard plik.wav

 

Jeżeli chodzi o bibliotekę do kodowania wyłącznie do wspomnianych ustawień w programach ją obsługujących (zdecydowana wiekszość ripperów):

http://www.rarewares.org/files/mp3/lame3.9...ll_standard.zip

 

Nie jest to najnowsza wersja - 3.90.3, ale jak na razie żadna inna nie była w stanie jej zastąpić pod wzgledem jakości przy tym ustawieniu.

 

Co do jakości nie ma obawy - testowali go przez wiele godzin ludzie ze świetnym sprzętem i słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności