Skocz do zawartości

iPT 4G vs iriver e50


E50_user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Aktualnie słucham muzyki z mojego irivera e50, jednak z paru względów zdecydowałem się na zmianę na najnowszego ipoda touch. Sprzęt bardzo mi się podoba, jednak nie wiem jak z jakością dźwięku. W E50 może nie jest wybitna, jednak dla mnie wystarczająca. Nie wiem natomiast jak to jest w iPT - niektórzy mówią że ok, a niektórzy że nie.

Jeżeli ktoś obcował zarówno z jednym jak i drugim odtwarzaczem z pewnością może powiedzieć coś więcej na ten temat i porównać je o co bardzo bym prosił.

 

Oprócz tego ciekawi mnie czy da się odtwarzaczu manualnie ustawić EQ (słyszałem że tylko przez itunes co jest nieco uciążliwe) i czy gra w miarę głośno - przesiadłem się ostatnio z SHE9550 do słabszych (i w sumie gorzej grających) Sony XB-300 (nie pytajcie dlaczego), przy których w iriverze głośność mam praktycznie na maximum.

 

Jeżeli ktoś zna odpowiedź na moje pytania to bardzo bym prosił o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci jak ouch gra w stosunku do iRivera, jednak moge powiedzieć, że gra on dość głośno. Po przesiadce z SE Zylo jest bardzo głośno. Słucham na 1/4 głośności, gdzie w Zylo słychałem na 3/4.

 

Co do EQ to nie wiem czy coś przez iTunes da się zrobić, wiem za to że w samym iPodzie masz może nie tyle co "manualne" EQ co możesz sobie wybrać style grania iPoda ( dodatkowy bass, rock, etc. )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ogólnie ipody Touch mają bardzo dobrą jakość dźwięku, wiem, bo porównywałem z kilkoma odtwarzaczami innych marek (Fuze, P3). Co prawda w rockboxie i DNSe możesz sobie pozmieniać dźwięk według własnych preferencji, jednak ja i tak zawsze wracałem do flat, a Taczka gra bardzo naturalnie, szczegółowo, bas jest tam gdzie trzeba, jak dla mnie to on jest lepszej jakości niż w Samsungu P3 (ceniony odtwarzacz tu na forum). Super dynamika, scena szeroka. Sam posiadam co prawda Taczkę 3G, ale 4G podobno jest jeszcze lepsza.

 

Jeśli chodzi o equalizer, to tak jak wyżej wspomniano - jedynie presety, w itunes'ie są jakieś suwaki, ale się nimi nie bawiłem. W ipodach nie ma ręcznego EQ, ale gdzieś czytałem, że ponoć powychodziły już jakieś aplikacje z takowym, więc może warto się zainteresować.

 

 

Nie wiem, jak gra ten iriver, ale Touch to już górna półka jeśli chodzi o brzmienie. Obok niego wymieniane są takie grajki, jak s;flo 2, Sony X1050/1060 czy Cowon S9/J3. Niejednokrotnie spotkałem się z opiniami, że Taczki grają słabo (forum Abi i te ich kwestie w stylu: " zmieniłem taczkę na samsunga, bo nie mogłem znieść lipnego dźwięku ipoda) - dla mnie to kompletna bzdura. Rozumiem, że komuś brzmienie może nie odpowiadać (woli więcej basu - niekoniecznie lepszego, ale niech będzie), ale może trochę obiektywizmu.

 

Do tego wszystkiego dochodzi kwestia doboru słuchawek. Pamiętaj, że jakiego grajka byś nie kupił, w portable zawsze największą różnicę wg mnie robią, w kolejności: słuchawki --> plik muzyczny --> player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przesiadając się z e50 powinieneś poczuć duży skok w jakości dźwięku. Jednak charakterystyka dźwięku też sie zmieni więc przyszykuj się na zmianę. Na toucha można ściągnąć EQ manualny, tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam toucha 4g + CAL! i na jakość dźwięku naprawdę nie mogę narzekać. Nie wiem jak wypada w porównaniu z tym iriverem ale jeśli nie jestem strasznym maniakiem basu a lubisz po prostu posłuchać muzyki w dobrej jakości to z pewnością nie będziesz zawiedziony. Ale co do tego basu: to lubię sobie czasem posłuchać drumów czy dubstepu i na jego brak nie narzekam ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności